Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP z oproc. 7,5% dla nowych środków (bez limitu kwoty!) + 200 zł dla otwierających konto osobiste

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

14.10.2022

Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP z oproc. 7,5% dla nowych środków (bez limitu kwoty!) + 200 zł dla otwierających konto osobiste

Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci największego banku w Polsce.

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"
Oprocentowanie 7,5% w skali roku przewidziane jest dla nowych środków wpłaconych na Konto Oszczędnościowe Plus (bez limitu kwoty) i na okres 49 dni.

[Promocja zakończona]

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla oszczędności, trzeba posiadać lub założyć konto osobiste w PKO BP. Tak się składa, że jest ku temu dodatkowa zachęta, bo do wzięcia czeka 200 zł w bonach do Allegro za Konto za Zero lub Konto dla Młodych (a takie okazje do bankobrania w największym banku w Polsce są rzadkością).

Jeśli już masz konto osobiste w tym banku, ale jeszcze nie masz Konta Oszczędnościowego Plus, to możesz je założyć poprzez bankowość internetową (w iPKO przechodząc ścieżkę: Oferta => Inwestowanie i oszczędzanie => Konto Oszczędnościowe Plus).

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"


Główne cechy oferty PKO BP to:

 • oprocentowanie: 7,5% w skali roku (w ramach promocji dla nowych środków to o 5,5 punktu procentowego więcej, niż wynosi podstawowe oprocentowanie tego rachunku);
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: bez limitu (acz - jak zawsze w takich sytuacjach - przypominam, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni środki każdego klienta do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro);
 • czas dostępności promocji: od 14.10. do 15.11.2022 r. (to okres, w którym można przystąpić do promocji, a więc wpłacić pierwsze nowe środki na Konto Oszczędnościowe Plus, uruchamiające wyższe oprocentowanie);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 49 dni od dnia pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Oszczędnościowe Plus.

Z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym w PKO BP skorzystać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jeśli dopiero teraz założysz konto osobiste i oszczędnościowe w PKO BP, to wszystkie wpłacane przez Ciebie środki będą łapały się na stawkę 7,5% w skali roku.

Jeśli już jesteś klientem PKO BP, to za nowe środki bank uzna nadwyżkę ponad saldo Twych środków w tym banku na dzień 13.10.2022 r. - do tego salda wliczają się środki na rachunkach depozytowych, oszczędnościowych i rachunkach w PLN klienta, który jest ich właścicielem i/lub współwłaścicielem.

Tu warto zauważyć, że dniem badania salda jest 13.10., a więc dzień poprzedzający start promocji oprocentowania dla nowych środków. Zatem (jeśli ta zasada zostanie zachowana) warto mieć to na względzie, by przygotować się pod ewentualne kolejne edycje promocji.

W regulaminie promocji można też znaleźć korzystny zapis:
"Jeżeli rachunek oszczędnościowy jest w trakcie okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji, to skorzystanie z tej promocji jest możliwe po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego"


Konto Oszczędnościowe Plus otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego na własne konto w PKO BP realizowany jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę 9,99 zł. 

Jeśli dopiero teraz założysz konto osobiste w PKO BP, to podstawowym rachunkiem w jego ofercie jest Konto Za Zero, które charakteryzują poniższe cechy:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

Jeśli konta osobistego w PKO BP nie masz co najmniej od 1.01.2021 r., sprawdź jak uzyskać 200 zł do Allegro za konto.

Przydatne dokumenty:

33 komentarze:

 1. 49 dni to chyba najkrótszy promocyjny okres jakikolwiek był...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 14 października 2022 22:04
   W banku który szczycił się AŻ prawie zerowym oprocentowaniem to bardzo dużo. Zwłaszcza dla tych, którzy poza tym bankiem "świata nie widzą". Jest to zawsze jakaś możliwość dla tych osób żeby coś mniej stracić w skali mikro przy obecnej hiperinflacji, czyli rzeczywistej inflacji a nie tej oficjalnej, po wielu operacjach plastycznych i wielu zabiegach kosmetycznych.

   Usuń
 2. Czy to konto można założyć też w IKO?

  OdpowiedzUsuń
 3. 95% klientów PKO i tak nie będzie miało nowych środków chyba że wyciągna ze skarpety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 15 października 2022 08:48
   Najprawdopodobniej - niestety - masz rację. Klienci PKO BP to zwłaszcza ci, którzy - jak wcześniej napisałem - poza tym bankiem "świata nie widzą". Ktoś jednak może do tej "skarpety" tam jeszcze coś dorzuci z bieda-renty lub bieda-emerytury.

   Usuń
  2. Skąd pochodzą te dane co do klientów PKO ??

   Usuń
  3. Świata nie widzą, być może nie widzą. Ale powiem ci, że niektórzy bardziej cenią sobie bliskość placówki, sieć bankomatów czy po prostu poczucie, że trzymają kasę w polskim banku, niż te kilka złotych zarobku. Jeśli masz powiedzmy 50 000 zł, to wybór lokaty może mieć znaczenie. Ale przy 1000 czy 2000, czy nawet 5000 zł - sorki, ale nie.

   Usuń
 4. Czy trzeba się już zacząć martwić, jeśli oprocentowanie rachunku założonego i zasilonego dzisiaj to 2% zamiast 7,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak będzie. Pokazuje tylko standardowe oprocentowanie.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Niestety nie pokazują sumy 2% + promocyjnego 5,5% ale tylko to podstawowe.

   Usuń
  3. Nie pokazują? A to niby dlaczego?

   Pocztowy, BOŚ, Pekao oraz Pekao to jednak porażki 😬

   Usuń
 5. „ nowe środki bank uzna nadwyżkę ponad saldo Twych środków w tym banku na dzień 13.10.2022 r. - do tego salda wliczają się środki na rachunkach depozytowych, oszczędnościowych i rachunkach w PLN klienta, który jest ich właścicielem i/lub współwłaścicielem.” czy jeśli mam założoną lokatę w PKO BP do 23.10. to te środki też biorą udział w wyliczeniach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, lokaty podchodzą pod kategorię depozyty.

   Usuń
  2. Jak były 13.10 to się liczą. Jak nie było 13.10 w PKO to się nie liczą.

   Usuń
 6. Na reklamie bankowej i na wskazówkach jak skorzystać z tych 7,5% mowa jest o KONCIE oszczędnościowym plus. W regulaminie bankowym i również po założeniu powyższego konta, bank określa to jako RACHUNEK oszczędnościowy plus. Niby to samo ale jednak to są różne słowa. Czy bank nie będzie później próbował wymigać się od naliczenia 7,5% bo Klienci korzystając z promocji założyli inny produkt? Tym bardziej że w iPKO widać oprocentowanie 2%.

  OdpowiedzUsuń
 7. W dniach 1-13.10 była dostępna poprzednia edycja tej promocji, o której na blogu (chyba) nie było żadnego wpisu. Miała ona trochę inne warunki: datą badania salda był 30.09, a oprocentowanie wynosiło 7% i miało obowiązywać przez 82 dni. Ale podobnie jak teraz, w regulaminie mowa była o dodatkowym oprocentowaniu dodawanym do standardowego. I ono w tamtej edycji wynosiło 6,5% (standardowe było zaś wtedy na "zawrotnym" poziomie 0,5%).

  Tak się składa, że ostatniego dnia tamtej promocji (13.10) założyłem KO Plus i wpłaciłem nowe środki. Następnego dnia weszła nowa promocja, a jednocześnie bank podwyższył oprocentowanie standardowe z 0,5 do 2%. Zatem zgodnie z regulaminem promocji, który mnie obowiązuje, powinienem mieć teraz łącznie 8,5% (aktualne oprocentowanie standardowe + bonus 6,5%). Zobaczymy czy tak rzeczywiście będzie. Jeśli nie, to trzeba będzie chyba pisać reklamację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maciek: bardzo interesująca obserwacja, dzięki! Jestem w podobnej sytuacji - ciekawe, czy można się dowiedzieć tego w siedzibie banku lub na infolinii.

   Usuń
  2. Mój tata jest w jeszcze ciekawszej sytuacji, bo otworzył konto i wpłacił nowe środki tego samego dnia co ja (13.10), ale dopiero po godz. 23. I dostał na maila regulamin nowej promocji, mimo że powinna go obowiązywać jeszcze stara. Postanowił się dowiedzieć jakie będzie miał oprocentowanie i wysłał zapytanie mailem. Dostał odpowiedź, że nie mogą mu tego sprawdzić - chyba, że napisze reklamację. Więc napisał i czeka na odpowiedź.

   Ja natomiast przestudiowałem jeszcze raz regulamin promocji, który dostałem na maila i wyczytałem tam jedną ciekawą rzecz: "Oprocentowanie promocyjne - w okresie promocyjnym stopa procentowa dla nowych środków zostanie
   podwyższona w porównaniu do oprocentowania podstawowego o 6,50
   punktu procentowego w stosunku rocznym. Oprocentowanie
   podstawowe - oprocentowanie środków wskazane w Części I. w pkt 4 Tabeli nr 1.
   Oprocentowanie środków pieniężnych na rachunkach bankowych". No to zajrzałem do tej tabeli na ich na stronie, a tam... nadal widnieje 0,5%. I to by wszystko wyjaśniało. Podejrzewam, że w tej sytuacji to pewnie więcej niż 7% nie dostaniemy (mój tata być może jest w lepszej sytuacji i dostanie 7,5%, ale zobaczymy). Najgorsze jest to, że może tu nawet nie być takiej opcji jak w Millennium, czyli rezygnacji z danej edycji promocji na rzecz najnowszej.

   Usuń
  3. Tata dostał odpowiedź na reklamację. Wyciąłem z niej to co istotne: "Oprocentowanie promocyjne wynosi 6,5%, a stawka oprocentowania standardowego wynosi 0,50%, ale w okresie od 14 października 2022 r. do 3 stycznia 2023 r. podnieśliśmy standardowe oprocentowanie do 2% w skali roku. [...] Potwierdzamy, że spełnił Pan warunki promocji."

   Czyli wychodzi na to, że jednak jest szansa na te 8,5%. Przekonamy się na koniec miesiąca.

   Usuń
  4. Maciek: dzięki za informację. Sprawdziłem warunki promocji i także znalazłem odniesienie do Części I. w pkt 4 Tabeli nr 1, ale nie mogłem znaleźć tej tabeli. Gdy loguję się do Banku, widzę, że podstawowe oprocentowanie wynosi teraz 2%, więc może rzeczywiście jest szansa na 8,5%. Dodatkowa korzyść jest taka, że prawdopodobnie w PKO jest przewidywalny dzień badania salda. Do tej pory był to ostatni dzień obowiązywania promocji. Jeśli ta tradycja będzie kontynuowana, będzie łatwiej przerzucać środki między kontami. Inna sprawa: zrobiłem dodatkowy przelew po wprowadzeniu nowej promocji, ale jeśli dobrze rozumiem regulamin, nowe środki są objęte poprzednim, niższym dodatkowym oprocentowaniem.

   Usuń
  5. Maciek: ja również wysłałem zapytanie do PKO, pytając się dokładnie o przysługujące mi oprocentowanie i otrzymałem odpowiedź: "Obecnie podstawowe oprocentowanie Rachunku Oszczędnościowego Plus wynosi 2% w skali roku. Oprocentowanie dotyczy wszystkich środków zgromadzonych na rachunku. Oprocentowanie promocyjne będzie naliczane przez 82 dni od wpłaty nowych środków, jeżeli przystąpił Pan do promocji w okresie od 1.10.2022 r. do 13.10.2022 r." Nie jest to dokładna odpowiedź na moje pytanie ani potwierdzenie przypuszczeń, ale być może możemy spodziewać się w sumie 8,5%.

   Usuń
  6. Oni tam po prostu wklejają w ramach odpowiedzi standardowy tekst albo to ta sama osoba - innej opcji nie ma 🤡

   Usuń
  7. Wczoraj nastąpiła wypłata odsetek za październik. No i jest, mamy to! Naliczyli po stawce 8,5% (zarówno u mnie jak i u taty). Czyli udało się (w sumie zupełnie przypadkiem) zdobyć na prawie 3 miesiące stawkę, której na ten moment żaden bank nie oferuje.

   Usuń
  8. Gratulacje, czapki z głów! PKO z najlepszym kontem oszczędnościowym xD Tego chyba jeszcze nigdy nie było.

   Usuń
  9. Maciek: dzięki za zauważenie tej "promocji", bo miałem ochotę wycofać oszczędności z PKO gdy inne banki zaczęły oferować 8%. :) U mnie też naliczyli 8,5% - ciekawe, czy jeśli teraz zrobię nowy przelew, to czy też będzie objęty oprocentowaniem 8,5%.

   Usuń
  10. Pomyśleć, że to wszystko jedynie przez pomyłkę :)

   Usuń
  11. @Maciek
   Jak Ci wyszło prawie 3 miesiące skoro oprocentowanie promocyjne jest na 49 dni (1 miesiąc i 19 dni)?

   Usuń
  12. To oprocentowanie dotyczy poprzedniej promocji, która obowiązywała od 1 do 13 października 2022 z podwyższonym oprocentowaniem przez 82 dni. Oprocentowanie to wynosiło 6,5% ponad podstawowe, którre wówczas wynosiło 0,5 %. Przy wprowadzeniu nowej promocji opisywanej w tym artykule oprocentowanie podstawowe zostało podwyższone do 2% dla wszystkich, stąd też wzieło się 8,5%.

   Usuń
  13. Tak jak wspomniał wyżej Krzysztof: w obecnej edycji promocji stawka obowiązuje przez 49 dni. W tej, w której my braliśmy udział, czyli poprzedniej, dostaliśmy gwarancję oprocentowania na 82 dni, czyli prawie 3 miesiące.

   Ciekawostka: promocyjne oprocentowanie w przypadku obu edycji kończy się najpóźniej w dniu 3.01 (bo ktoś kto skorzystał z poprzedniej edycji promocji w ostatnim dniu jej obowiązywania (13.10), ale również ktoś kto skorzysta z aktualnej edycji w ostatnim dniu (15.11) będzie miał aktywną promocję właśnie do 3.01). I również do tego dnia obowiązuje to podwyższone oprocentowanie standardowe z 0,5 do 2%. Ciekawe, czemu akurat tak to wymyślili ;)

   Usuń
 8. Pisałam do nich pytanie przez iPKO że jak to jest, że pokazuje mi 2% jak powinnam mieć 7,5% bo to są nowe środki na 100%. Odpowiedzieli mi że system pokazuje tylko te podstawowe oprocentowanie a promocyjne naliczy i wypłaci, ale że tego w systemie nie będzie wyświetlać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Możesz wziąć udział. A czy sens likwidować konto w Inteligo? Jak nie potrzebujesz to oczywiście że tak. Widać że politykę mają taką że wygaszają Inteligo. Wycofują produkty, brak jakichkolwiek promocji a do tego żenujące oprocentowanie. Konto w samym PKO lepsze.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...