Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 200 zł premii za Konto Direct w ING Banku Śląskim (+ 8% dla oszczędności)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

1.10.2022

Zgarnij 200 zł premii za Konto Direct w ING Banku Śląskim (+ 8% dla oszczędności)

Wystartowała nowa edycja promocji konta osobistego w ING Banku Śląskim.

Nawet 200 zł premii za Konto Direct
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 200 zł. Dodatkową zachętą do stania się klientem banku z lwem w logo jest promocja oprocentowania na kontach oszczędnościowych

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Nawet 200 zł premii za Konto Direct


Dla kogo promocja z premią 200 zł? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która co najmniej od 1.07.2021 r. nie miała konta w ING Banku Śląskim (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy kont). 

Ponadto - zgodnie z regulaminem promocji:
"Nie możesz też mieć (ani być pełnomocnikiem) żadnego innego produktu (np. karty, pożyczki) [w ING Banku Śląskim - przyp. Mr. Złotówa]. Musisz być naszym nowym klientem."

 
💡  Jeżeli masz 18-26 l., to sprawdź alternatywną promocję Konta Mobi, które jest dedykowane właśnie dla osób w tym wieku - do wzięcia również czeka 200 zł. Kliknij i sprawdź opis promocji konta dla młodych >>

Zasady promocji Konta Direct. By wziąć udział:
 • do 19.01.2023 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej, wyrażając przy tym zgodę na "marketing drogą elektroniczną oraz otrzymywanie profilowanych informacji handlowych";

 • do 19.04.2023 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę co najmniej 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykonywanie tych transakcji dobrze rozłożyć sobie w czasie, bo wtedy jednocześnie da się uniknąć opłaty za kartę - więcej piszę o tym nieco niżej; do 19.04.2023 r. transakcje muszą być już zaksięgowane, więc z ich wykonaniem nie warto zwlekać do ostatniej chwili).

Spełnienie powyższych warunków zaowocuje premią 120 zł. Może ona wzrosnąć do 200 zł - by tak się jednak stało, najpóźniej do 19.04.2023 r.:
 • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych - do 19.04.2023 r. transakcje muszą być rozliczone, więc z ich wykonaniem nie warto zwlekać do ostatniego dnia (regulamin promocji nie definiuje czym dokładnie owe sklepy internetowe są, więc w praktyce możliwości jest wiele - z relacji uczestników poprzednich edycji wynika, że także płatności na Allegro są zaliczane;); 
 • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (jedyne zastrzeżenie, jakie zastosował bank to to, że nie uwzględni wpłat w placówkach i wpłatomatach, a zatem oznacza to, że może być to wpływ np. z Twojego konta w innym banku) oraz 
 • załóż min. jeden Cel oszczędnościowy na koncie oszczędnościowym założonym w promocji (nieco niżej tłumaczę czym jest taki Cel i jak go założyć) i także na 19.04.2023 r. posiadaj tenże Cel oszczędnościowy z saldem co najmniej 300 zł.

Cele oszczędnościowe to bezpłatna usługa ING Banku Śląskiego, polegająca na regularnym i automatycznym oszczędzaniu. Środki z Twego konta osobistego w ING będą przelewane przez bank w wyznaczonym terminie (oraz we wskazanej przez Ciebie kwocie) na konto oszczędnościowe. 

Cel oszczędnościowy można włączyć po zalogowaniu do bankowości internetowej Moje ING, przechodząc następującą ścieżką: Oferta ING => Oszczędności => Cele oszczędnościowe. W czasie zakładania Celu oszczędnościowego wybierzesz na co chcesz oszczędzać oraz wskażesz kwotę, którą planujesz odłożyć lub na kolejnym etapie, ile chcesz wpłacać miesięcznie i przez jaki okres.

Wypłata premii (120 lub 200 zł) przewidziana jest do 4.05.2023 r. Do czasu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne) wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku) i nie wycofuj wyrażonych zgód.
 

Dodatkowy bonus 50 zł (w ramach programu poleceń) [Promocja zakończona]


[Aktualizacja w dn. 8.11.2022 r.: Program poleceń, dzięki któremu można było uzyskać dodatkowe 50 zł przy okazji otwierania konta zakończył się. Ta część wpisu jest więc już nieaktualna. Niezmiennie możesz skorzystać z wyżej opisywanej promocji z premią do 200 zł, jak i z niżej nieco omawianej promocji oprocentowania na kontach oszczędnościowych w ING.]

Zakładając Konto Direct w powyższej promocji z premią, możesz też załapać się jeszcze na bonus 50 zł, który jest przewidziany dla osób otwierających konto z polecenia. Szczegółowo program poleceń ING opisałem już tutaj, ale dla ułatwienia poniżej przedstawiam warunki uzyskania dodatkowych 50 zł.

Na wstępie jednak jedna bardzo istotna uwaga: o ile promocja z premią do 200 zł dostępna jest w dłuższym terminie, o tyle program poleceń przewidziany jest jedynie do 7.11.2022 r., więc ze składaniem wniosku o konto nie warto zwlekać.

By zdobyć dodatkowe 50 zł (za otwarcie konta z polecenia), to w praktyce wiele więcej robić nie trzeba. Warunki są bowiem takie, że:
 •  we wniosku o Konto Direct (tym samym, który kwalifikuje do uzyskania premii 200 zł i do którego linkuję wyżej) należy wpisać kod polecenia i dane osoby polecającej, wyrażając przy tym zgodę na przekazanie osobie polecającej informacji o spełnieniu warunków promocji;

  jeśli nie znasz osoby, która by Cię poleciła, możesz skorzystać z kodu, który udostępniam na końcu niniejszego wpisu;

 • we wniosku o konto wyraź zgodę na przekazywanie elektronicznie przez bank informacji handlowych, w tym profilowanych informacji handlowych;
 • w każdym z dwóch dowolnych miesięcy kalendarzowych (najpóźniej do 31.01.2023 r.) wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub w Internecie BLIKiem na sumę co najmniej 300 zł (z wyłączeniem usługi "Płać z ING") - te płatności mogą pokrywać się z tymi, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią do 200 zł (a więc na sumę min. 1 000 zł) - warunki dwóch promocji można więc załatwiać jednocześnie.

8% dla oszczędzających


8% dla oszczędzających
Dla osób otwierających Konto Direct w ING Banku Śląskim dostępna jest jeszcze jedna zachęta. Oprócz premii 200 zł na start można też skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla oszczędności. 

Na rachunkach oszczędnościowych da się obecnie uzyskać stawkę 8,0% w skali roku do 800 tys. zł, którą bank gwarantuje na 4 miesiące. Więcej o tej propozycji piszę tutaj.

ING Bank Śląski: Konto Direct - co trzeba wiedzieć?


Konto Direct, czyli konto osobiste zakładane w ING Banku Śląskim na potrzeby promocji, charakteryzują poniższe cechy:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę płatniczą wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji; nie zliczą się jednak transakcje wykonywane BLIKiem);

  W ING Banku miesięczny okres rozliczeniowy dla karty wydawanej do konta liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Wraz z Kontem Direct w ING należy także założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) - to wymóg z regulaminu promocji, gdyż to właśnie na ten rachunek wpłynie premia (na szczęście jest to rachunek bezwarunkowo prowadzony za 0 zł; ponadto wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto w ING również są realizowane za 0 zł).

Po złożeniu wniosku objętego promocją (a tylko tak otwierane konta uprawniają do uzyskania premii), otwarcie konta można sfinalizować na jeden z poniższych sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym, który należy wykonać z własnego konta w wybranych bankach (ich lista jest jednak ograniczona - są to: Alior, Bank Pocztowy, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to uruchomi też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo (z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu) wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - w tym przypadku koniecznie pamiętaj jednak, by zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi wyłącznie o dokończenie formalności dla złożonego już wniosku przez Internet, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie ono brało udziału w promocji - kwalifikują do niej wyłącznie wnioski złożone przez Internet).

Zyskuj regularnie na najlepszych promocjach bankowych dzięki newsletterowi dla Czytelników bloga Bankobranie. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

35 komentarzy:

 1. czemu majac kiedys konto w ing nie mozna dokonczyc wniosku przez internet a co za tym idzie - wziac udzialu w promocji, wniosek kieruje do umowienia sie w oddziale ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niedawno założyłam chociaż konto już wcześniej miałam. Wniosek przeszedł. Weryfikacja w placówce.

   Usuń
  2. i co w oddziale powiedzieli ze poprzez dokonczenie zalozenia konta w placowce lapiesz sie na promocje ?

   Usuń
  3. Tam tylko potwierdzałam tożsamość. O promocji nawet nie rozmawialiśmy.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 10 października 2022, 21:00 - dobre!

   Mając dostęp do bankowości internetowej czyli wciąż niezamkniętą umowę ramową, w bankach takich jak Alior, BGŻ, Handlowy czy Śląski nie można otworzyć konta zdalnie, a to bardzo często jest wymagane w promkach.

   Usuń
 2. Do kiedy wpłynie po spełnieniu warunków 50 zł premii za polecenie na konto i które?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie rozumiem zapisu, o współposiadaniu kredytu, w maju 2022 zamknęłam kredyt hipoteczny w Banku Śląskim, konta nie mam od sierpnia 2020, czy łapię się na promocje czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To możesz zakładać teraz jak już nic nie masz. Karencja liczy się tylko od konta a nie od innych rzeczy (jak np kredyt).

   Usuń
 4. Cześć,
  czy ING oferuje jakąś ofertę utrzymaniową dla ROR?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy cel oszczędnościowy można osiągnąć tylko poprzez "regularne i automatyczne oszczędzanie" czy wystarczy na konkretny dzień (19.04) posiadać saldo minimum 300pln czyli chociażby dzień wcześniej wpłacić kwotę 300pln?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czasie zakładania Celu oszczędnościowego do wyboru są dwie opcje: "Oszczędzaj automatycznie (stałe zlecenie)" lub "Wpłacaj samodzielnie". Zatem Cel można uzupełnić również samemu kiedy się chce.

   Usuń
 6. Może ktoś udostępnić kod polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na końcu wpisu udostępniam formularz zgłoszeniowy - w odpowiedzi na maila przesyłam kod polecenia.

   Usuń
  2. Czy za udzielenie kodu polecenia otrzymuje się jakieś premie?

   Usuń
  3. Aktualnie w ING Banku Śląskim program poleceń jest niedostępny (poprzednia edycja zakończyła się 7.11.2022 r.).

   Usuń
  4. Tak, płacili do 2 tysięcy zł.

   Usuń
  5. Za polecenia (w przypadku 10 skutecznych rekomendacji) można było uzyskać max. 1000 zł.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 7 listopada 2022, 11:49 - Na tym blogu tylko Złotówa może udostępnić kod polecenia.

   Usuń
  7. Anonimowy24 listopada 2022 20:23, co jest zgodne z Zasadami komentowania na blogu Bankobranie, zapewnia uporządkowanie komentarzy i przede wszystkim wiarygodny oraz sprawdzony kod dla osoby chcącej z takowego skorzystać.

   Usuń
 7. Czy można zrezygnować z karty fizycznej i korzystać z bloku przy platnosciach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwróć uwagę, że na moment wypłaty premii trzeba posiadać kartę do konta.

   Usuń
 8. Czy płatności kartą w internecie wlicza się do tych 300zl, dzięki którym nie płacę za kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Nie ma tu wykluczeń, więc mogą być zarówno płatności w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie.

   Usuń
  2. Mr Złotówa czyli Rev tu przejdzie?

   Usuń
  3. Jeśli nie ma żadnych wykluczeń to... po co drążyć?? ;)

   Usuń
 9. Podpinam pytanie
  Czy cel oszczędnościowy można osiągnąć tylko poprzez "regularne i automatyczne oszczędzanie" czy wystarczy na konkretny dzień (19.04) posiadać saldo minimum 300pln czyli chociażby dzień wcześniej wpłacić kwotę 300pln?

  OdpowiedzUsuń
 10. Podpinam się do pytania zadanego wcześniej
  „Czy cel oszczędnościowy można osiągnąć tylko poprzez "regularne i automatyczne oszczędzanie" czy wystarczy na konkretny dzień (19.04) posiadać saldo minimum 300pln czyli chociażby dzień wcześniej wpłacić kwotę 300pln"?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy posiadanie konta walutowego do 20.12.2021 dyskwalifikuje z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu promki: "Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która co najmniej od 1.07.2021 r. nie miała konta"

   Usuń
 12. Czy zasilenie revoluta na 300 pln spełni warunek do uniknięcia opłat? I zaliczy się tez do tego 1000 pln które zreba wydać kartą?

  OdpowiedzUsuń
 13. W nowej edycji od dzisiaj 250 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, nadszedł czas podwyżki! :) Nową edycję opisuję tutaj.

   Usuń
 14. Wskoczło 200zł 😀

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...