Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7,5% na Lokacie Standardowej w InBanku (bez zakładania konta)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

26.10.2022

Do 7,5% na Lokacie Standardowej w InBanku (bez zakładania konta)

InBank podniósł oprocentowanie i przy okazji uprościł swą ofertę depozytową.

Lokata Standardowa do 7,5% w skali roku
Aktualnie można tu uzyskać 7,5% w skali roku na 3 lub 6 miesięcy. Do wyboru jest też lokata 1-miesięczna ze stawką 7% w skali roku. Wszystko to są Lokaty Standardowe, a więc takie, które można założyć bez spełniania jakichkolwiek warunków (i bez otwierania konta).

[Niniejszy wpis może być już częściowo nieaktualny. Sprawdź nową ofertę InBanku, którą omawiam tutaj.]

InBank przez jakiś czas proponował klientom nie tylko Lokatę Standardową, ale i Lojalną, która to jednak wymagała spełnienia dodatkowego warunku (w znacznym uproszczeniu: wpłacenia nowych i utrzymanie dotychczasowych środków). Od dziś ta druga lokata została wycofana z oferty, więc jest teraz prosto i klarownie. Na Lokatę Standardową można wpłacić dowolne środki - zarówno nowe, jak i te, które dotąd już były zdeponowane w InBanku.

Lokata Standardowa do 7,5% w skali roku


To lokata dostępna na kilka różnych okresów, acz z racji oprocentowania pod uwagę przede wszystkim warto brać tylko depozyt na 1, 3 lub 6 miesięcy.

Główne cechy Lokaty Standardowej InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; jednak w InBanku da się założyć wiele lokat, acz z jednym ograniczeniem - ich suma nie może przekroczyć 1 000 000 zł, choć tu i tak warto pamiętać o limicie gwarancji bankowych, który obowiązuje do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro); 
 • oprocentowanie (stałe; zawsze podawane w skali roku) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu: 
  • 1 miesiąc - 7,0% 
  • 3 miesiące - 7,5%
  • 6 miesięcy - 7,5%
  • 12 miesięcy - 4,0%
  • 24 miesiące - 4,0%
  • 36 miesięcy - 3,5%
  • 48 miesięcy - 3,5%
  • 60 miesięcy - 3,5%. 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, InBank niezmiennie dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 3-miesięczna, to otrzyma na niej stawkę 7,6% w skali roku.

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. Jedno słowo: $łabiutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale prócz Facto już nie ma lepszych lokat 3-mies. Zwłaszcza że tu bez warunków.

   Usuń
  2. 7% na 1 miesiąc to nie jest zła oferta, nikt obecnie nie proponuje lepiej.

   Usuń
  3. Zgadzam się, że mega słaba oferta inbanku. Tymczasem 8% na KO w Getinie, Ing i PKO SA :)

   Usuń
  4. Anonimowy26 października 2022 18:46
   Taaa, tylko że wszystko co wymieniłeś to oferty dla nowych środków.

   Usuń
  5. Anonimowy 26 październik 2022 21:00
   Od września 8% na lokatach 3m i 6m w Facto:).

   Usuń
  6. Facto to nazwa lokaty oferowanej przez włoską grupę kapitałową BFF, która nie jest zabezpieczona przez BFG 😬

   Usuń
  7. Depozyty w InBank też nie są chronione przez BFG.

   Usuń
  8. Depozyty w Facto gwarantowane są przez Fondo Interbancario di Tutela dei Depositiczyli odpowiednik polskiego BFG :). W przypadku bankructwa Facto, Polski BFG pośredniczy w wypłacie depozytów do 100 tys Euro :):)

   Usuń
  9. Dokładnie, zwłaszcza, że Facto to nazwa lokaty, a nie banku :)

   Usuń
  10. Ciekawe, facto to ma siedzibę w łodzi i mają polski IBAN. Jak to się ma do włoch? Być może lokata jest włoska, a r.o polski, a co za tym idzie każdy ma w niego wgląd. Jeśli już zakładać zagranicą, to w stu procentach zagranicznym, a nie hybryda.

   Usuń
  11. Tak, Facto to nazwa lokaty oferowanej przez włoską grupę kapitałową BFF, a w Łodzi to ma siedzibę mBąk posiadany w ponad 70% przez niemiecki Commerzbank.

   Usuń
  12. @Anonimowy 30 października 2022 11:50
   Właśnie w Łodzi przy ul. Jana Kilińskiego 66 ma swoją siedzibę BFF Bank S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce. Nie kręć. Temat jest o lokacie nie z bąka ale z BFF. I o tym też mówi @Anonimowy 30 października 2022 09:47

   @Anonimowy 30 października 2022 09:47
   Gdzieś we wcześniejszych opisach tej lokaty były wprowadzane w tę pułapkę osoby, którym zależało na ulokowaniu swoich środków poza łapskami polskich politykierów. Niestety, jak to w wielu "poradach" bywa, "życzliwi" i "pożyteczni" robią krecią robotę. Z drugiej jednak strony, kto nie szuka i nie czyta, sam sobie szkodzi.

   Usuń
 2. I warto dodać, że za rok rozliczeniowy przyjmują 360 dni więc w praktyce oznacza to wyższe oprocentowanie realne. Nieznacznie ale zawsze bo wychodzi 7,6% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wytłumaczyć dokładniej? Bo nie za bardzo kumam o co chodzi? Jestem początkujący.

   Usuń
  2. A konkurencja 8% na KO i bez blokowania środków na 3m/6m. Oferta inbanku bez szału.

   Usuń
  3. Np. lokata roczna trwa do 26.10.2023 ale odsetki dostaje się jak za rok + 5 dni. Czyli trochę więcej bo "w skali roku" to wg InBanku nie 365, ale 360 dni. Wychodzi więc na korzyść klienta.

   Usuń
  4. Tak, można dać na miesiąc i odnawiać cały czas po miesiącu za odnowienie dostanie się 0.1, ale już po roku 8,2. Dodatkowo kapitalizują się odsetki.

   Usuń
  5. To się nie dodaje po 0,1 p.p. za każdym odnowieniem ale przy odnowieniu względem tego co dają nowemu klientowi na dany moment. A więc jeśli za miesiąc będzie za 2 miesiące będzie nadal 7% to ta odnowiona lokata będzie na 7,1%. A jak będą dawać 6% to wtedy będzie 6,1% przy odnowieniu. Dodatkowe 0,1 p.p. nie kumuluje się

   Usuń
 3. W banku nowym jest 8.1% na 3 miesiące bez dodatkowych warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz nieaktualne dane, od dzisiaj jest 7,10

   Usuń
  2. A ja widzę 7% więc słabną mocno.

   Usuń
  3. 8,1% to była najlepsza na 3 miesiące oferta, i ją popsuli dzisiaj, szkoda, osobiście parę dni temu udało mi się skorzystać, info dla chętny: trzeba odczekać roboczych 7 dni minimum zanim przejdzie się proces weryfikacji, ale było warto skorzystać przed pogorszeniem warunków.

   Usuń
  4. Dzięki, szkoda 8 procent bywa niewszędzie. Mam nadzieję na podwyżkę stóp po nasiadówce. Pozdrawiam.

   Usuń
 4. hej, dobiega końca moja poprzednia lokata 3 miesięczna.
  w jaki sposób wyjąć sródki tak, aby w przyszłości znów móc korzystać z tej lokaty? czekać po prostu na odnowienie i wypłacić wtedy? czy mogę jakoś teraz wystąpić o to, że gdy dobiegnie koniec okresu zobowiązania lokaty chcę wypłacić środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmienić na nieodnawialną zanim się odnowi.

   Usuń
  2. Zmień na nieodnawialną to kasa szybciej wróci. Można to zrobić jak wejdziesz w szczegóły lokaty. Pieniądze wrócą na konto z którego kasa została przelana na zakładaną lokatę. Przy zrywaniu samodzielnym (np po odnowieniu) to wraca dzień po zerwaniu.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...