Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 200 zł łatwej premii za konto osobiste w Pekao (+ 8% dla oszczędności)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

17.10.2022

Zgarnij 200 zł łatwej premii za konto osobiste w Pekao (+ 8% dla oszczędności)

Oto najnowsza promocja z premią 200 zł dla otwierających Konto Przekorzystne w Pekao.

Promocja "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł" - edycja V
Gwarantowany bonus pieniężny na start to jednak nie wszystko. Dodatkową zachętą dla oszczędzających jest jeszcze 8% na koncie oszczędnościowym.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]


Promocja "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł" - edycja V

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2020 do 16.10.2022 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

Rozwiewając ewentualne wątpliwości: posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki. 

Zasady promocji. By wziąć udział:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 30.11.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem (można zrobić to online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej).

I tylko tyle wystarczy, by zgarnąć pierwszą nagrodę: bonus 50 zł.

Dla uzyskiwania kolejnych bonusów (każdy w wysokości 50 zł) w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych trzech miesięcy):
 • wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay (mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty; w przypadku transakcji aplikacją dotyczy to tylko płatności zbliżeniowych) oraz
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej PeoPay (to aplikacja dla klientów Pekao).


Wypłata bonusów
przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej nagrody.

Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w październiku, to pierwsze 50 zł wpłynie na Twe konto do 30.11., a aktywnością (czyli wykonywaniem 5 płatności kartą i logowaniem do aplikacji) będzie należało wykazywać się od listopada do stycznia. Trzy kolejne bonusy (każdy po 50 zł) będą wpływać do końca grudnia, stycznia i lutego. Do momentu otrzymania nagród nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę wydaną do konta.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, pamiętaj jedynie, że bank nie zaliczy niektórych transakcji. Wykluczone są następujące transakcje:

"a) internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), b) przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), c) przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne) (określonych kodem MCC 6051)"


Bank najpewniej chciał więc wyeliminować transakcje, które mogą nie być płatnością za faktyczne zakupy. Na potrzeby promocji można za to wykonywać płatności w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, motoryzacyjnych, budowalnych), marketach, w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).

150 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat) 


Jeśli masz nieletnie dziecko, to jest okazja, by zyskać jeszcze więcej, dzięki założeniu konta dla dziecka właśnie. I o ile większość banków w takim przypadku przygotowuje nagrody o wartości zaledwie 50-100 zł, to w Pekao do wzięcia czeka 150 zł w postaci premii pieniężnej. A warunki do spełnienia są banalnie proste. Więcej o tej promocji piszę tutaj.

8% na koncie oszczędnościowym


Konto oszczędnościowe 8% w Banku Pekao
Dla osób otwierających teraz Konto Przekorzystne w Pekao dostępna jest jeszcze jedna promocja. 

To podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, na którym bank oferuje obecnie 8% w skali roku do 200 tys. zł, gwarantując utrzymanie warunków przez 183 dni. Więcej na temat tej propozycji piszę tutaj.

Konto Przekorzystne - co warto wiedzieć? 


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Banku Pekao to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta (za wyjątkiem karty Gold - zwróć na to uwagę, bo i ta karta też może być do wyboru we wniosku o konto) - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, to musi być więc przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


Do udziału w promocji z premią do 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). To prosty proces z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tu jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji z premią do 200 zł można znaleźć zapis:

"Jeśli nie udało ci się zawrzeć tych umów w powyższych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony".


W praktyce możliwe są więc 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji; 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji. 


Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. A czy konta przeniesione z Idea banku oczywiście zamknięte od razu wykluczają z promocji, a w ogóle kiedy ta ide padła, bo nawet nie pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 20 października 2022 09:59
   Idea Bank nie "padł".

   Usuń
  2. Idea została przejęta przez PKO 3.01.2021. Kto zawczasu nie wyszedł z Idea stał się z automatu klientem PKO.

   Usuń
  3. Cytat ze strony BFG: "W dniu 26. lipca 2022 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy, wydał i ogłosił postanowienie o ogłoszeniu upadłości Idea Bank S.A., zgodnie z wnioskiem BFG"

   Idea działał od 1991 r.

   Usuń
  4. Idea Bank został przejęty przez Pekao a nie przez PKO.

   Usuń
 2. Dopiero tutaj dowiedziałem się jaka jest kapitalizacja konta . Dziękuję za zawsze wyczerpujące informacje na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to jest "kapitalizacja konta" ??

   Usuń
  2. Czy tu chodzi o kapitalizację odsetek?

   Usuń
 3. A jak jest ze zgodami marektingowymi jeśli chcę korzystać z tej promocji 200 zł za ROR oraz 8% na KO? Czy wystarczy ta pierwsza zaznaczana zaraz na początku na stronie promocji (chyba o niej pisze Złotówa we wpisie "wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji" ale co z pozostałymi zgodami? Czy musza być aktywne, czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Pekao to jakaś porażka, założyłem konto poprzez selfie, otrzymałem login, numer konta, hasło, a nie mogę się nigdzie zalogować, wpisuje poprawne dane otrzymuje komunikat: Wprowadzone dane są nieprawidłowe. Spróbuj ponownie.
  Aż dostęp został zablokowany, próbuje odzyskać dostęp bo jest taka możliwość, to nie wykrywa moich danych. Ten bank to jakaś kpina.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odmówiono mi otwarcia konta, gdyż mój PESEL jest zarejestrowany w historii banku a promocja jest tylko dla osób które nie miały nigdy styczności z tym bankiem. Konto mmiałem tam ok. 20 lat temu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może miałeś konto w Idea, który został przez nich przejęty wraz z klientami.

   Usuń
  2. W regulaminie nie ma takiego wykluczenia. Karencja jest od 1.01.2020. Co innego musiało być powodem.

   Usuń
 6. Czy posiadanie krótko lokaty w IB (przeniesionej automatycznie do PEKAO) wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak posiadałeś po 3.01.2021 to wyklucza.

   Usuń
  2. Dostałem informację, że nie wyklucza :).

   Usuń
 7. Można założyć konto i skorzystać tylko z promocyjnego oprocentowania 8%, bo jeszcze karencja mi nie minęła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz, o ile upłynął okres karencji w promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym (opisuję ją tutaj) - tam jest liczony od 1.07.2022 r.

   Usuń
 8. W związku z tym, że karta nie doszła, dzwoniłem na infolinię.
  Dwóch konsultantów w rozmowie twierdziło, że dla spełnienia warunków promocji można płacić blikiem. Dopiero na moje dopytywania się, okazywało się, że regulamin tu jest nieprecyzyjny, ale zmieniła się wykładnia regulaminu, i rzeczywiście blikiem nie można. Także dzięki, Złotówa, za precyzyjne informacje.
  Czekam na nową kartę, licząc że dojdzie, bo płatności zbliżeniowych w telefonie nie mam (a konsultant radził nie czekać na plastik, tylko aktywować w aplikacji i nadać pin, potem dołączyć do google pay; czy to aby bezpieczne?). W razie czego - jeśli się nie wyrobię - jeszcze zostaje reklamacja.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy, przenigdy nie należy brać na poważnie tego co opowiadają ci 'konsultanci' na infoliniach!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...