Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 400 zł gwarantowanej premii pieniężnej za konto osobiste w Alior Banku [AKTUALIZACJA: + 150 zł w bonach na zakupy]

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.10.2022

Odbierz 400 zł gwarantowanej premii pieniężnej za konto osobiste w Alior Banku [AKTUALIZACJA: + 150 zł w bonach na zakupy]

Alior postanowił wznowić promocję, która w ostatnim czasie cieszyła się ogromnym wzięciem.

Promocja konta w Alior Banku: "Bankuj mobilnie - edycja VI"
Tak jak w poprzedniej edycji, na uczestników czeka gwarantowana premia pieniężna o łącznej wartości 400 zł. A oprócz tego niezmiennie uzyskiwać można też zwroty za płatności telefonem (dodatkowo do 20 zł miesięcznie) oraz 8% na koncie oszczędnościowym. Do tego doszła promocja, w której do wzięcia czeka 150 zł w bonach na zakupy. W sumie można więc zgarnąć rekordowe 550 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Alior Banku.]

Na początek omawiam okazję do bankobrania z premią pieniężną do 400 zł. A nieco niżej dowiesz się jak dodatkowo zyskać do 150 zł w bonach na zakupy (do wyboru np. do Carrefoura, Decathlonu, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com).

Promocja konta w Alior Banku: "Bankuj mobilnie - edycja VI"


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w ciągu ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego w Aliorze (w tym też w T-Mobile Usługi Bankowe). 

W tej edycji - co warto zauważyć - w regulaminie promocji nie ma już wykluczenia dla posiadaczy kont walutowych i/lub Karty Kibica.

Posiadanie innych produktów (np. konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowo-walutowego czy konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) nie wyklucza z promocji (i nie ma w tym przypadku żadnych wątpliwości, bo zapisy na ten temat można znaleźć w regulaminie promocji).

Nagrody. Każdy uczestnik promocji konta w Aliorze zdobyć może nagrody gwarantowane: 8 bonusów pieniężnych po 50 zł każdy, co da tytułowe 400 zł. Bonusy będą wpływać na Twe konto w Aliorze, więc możesz je wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Do tego dojść może jeszcze moneyback (procentowo naliczany zwrot od płatności) - spełniając warunki uzyskania bonusów za aktywne korzystanie z konta (tych do 400 zł), przy okazji możesz uzyskać dodatkowy zwrot za płatności (tu do wzięcia będzie w praktyce od kilku do 20 zł miesięcznie).

Jak uzyskać 400 zł premii za konto w Aliorze


By wziąć udział w promocji: 
 • do 30.11.2022 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z wydawaną do niego kartą, wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego oraz zgody na otrzymywanie od banku informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych (e-mail, SMS/MMS, bankowość elektroniczna, serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe) i połączeń głosowych; 
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę;
 • w ciągu 30 dni od zawarcia umowy o konto aktywuj dwie 'korzyści' - czym one są i jakie przywileje dają posiadaczom Konta Jakże Osobistego, piszę nieco niżej; 
 • w każdym z ośmiu kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta oraz 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy - w tym przypadku nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji).

Za każdy miesiąc, w którym wykażesz się powyższą aktywnością (płatność kartą i logowanie) otrzymasz bonus 50 zł, który Alior przeleje na Twe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Przydatne wskazówki dla uczestników promocji 


Spełniając warunki promocji, uwzględnij poniższe zasady: 

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji: Alior Bank nie będzie brać pod uwagę transakcji anulowanych oraz transakcji z niektórymi kodami MCC (czyli kodami przypisywanymi terminalom płatniczym, które mają na celu wskazanie dominującego charakteru działalności sprzedawcy lub usługodawcy):

"a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), c. 4111, określający m.in. usługi transportowe, d. 6012, określający instytucje finansowe, e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (pisownia oryginalna)"


Chociaż lista może wydawać się długa, to bankowi przede wszystkim chodzi o wyeliminowanie miejsc, w których można zrobić transakcje bez faktycznego płacenia za zakupy. Płatności można za to wykonywać w sklepach czy marketach (np. spożywczych, odzieżowych, budowlanych), aptekach, drogeriach, na stacjach paliw czy w lokalach gastronomicznych, a także w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Do momentu otrzymania każdego z bonusów, nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę oraz nie wycofuj zgód wyrażonych podczas składania wniosku o konto oraz posiadaj co najmniej dwie 'korzyści' uruchomione dla Konta Jakże Osobistego.

[AKTUALIZACJA: promocja "Nagroda na start w Programie Mastercard dla kart Alior Banku"

To promocja, dzięki której - oprócz premii 400 zł za otwarcie konta - uzyskać możesz dodatkowe nagrody (np. bony na zakupy) o wartości 150 zł. To już odrębna promocja, z której możesz, ale nie musisz skorzystać (jednak warto, bo to okazja na zwiększenie zysku).

W tej akcji do wzięcia czeka 12 000 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile (jeśli dotąd nie było Ci dane poznać tego programu, więcej na jego temat przeczytasz tutaj). Taka liczba punktów wystarczy właśnie na bony o wspomnianej wartości.

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która przed 28.09.2022 r. w programie Bezcenne Chwile nie miała zarejestrowanej jakiejkolwiek karty Aliora.

Limit nagród. Choć promocja z punktami powitalnymi w programie Bezcenne Chwile ma być dostępna do 31.12.2022 r., to trzeba mieć na uwadze, że może zakończyć się wcześniej ze względu na ewentualne wyczerpanie puli nagród (w odróżnieniu od promocji z premią do 400 zł, gdzie limitu nie ma). Bank przygotował 10 000 nagród po 12 000 punktów każda. Informację o ewentualnym przedterminowym zakończeniu promocji bank ma opublikować na swej stronie internetowej (regulamin promocji nie precyzuje gdzie to dokładnie będzie, ale najprawdopodobniej tutaj) - tam też, z 7-dniowym wyprzedzeniem ma się pojawić komunikat o szacunkowym terminie wyczerpania puli.

Zasady promocji. By uzyskać 12 000 punktów: 

 • najpóźniej do 31.12.2022 r. przystąp do programu Bezcenne Chwile (rejestracja karty możliwa jest na stronie bezcennechwile.pl lub w bankowości internetowej Aliora) oraz 
 • w ciągu 30 dni od przystąpienia do programu lub dodania karty do programu wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 100 zł.


I to już wszystko. Punkty otrzymasz w ciągu 14 dni roboczych od spełniania powyższych warunków. Punkty będą ważne przez miesiąc od dnia ich otrzymania - to czas na ich wymianę na nagrodę z katalogu nagród programu Bezcenne Chwile.

Wykonując płatności kartą pamiętaj jedynie o regulaminowych wytycznych. Organizator promocji zaliczy: 

"każdy zakup (transakcję) w złotych polskich dokonywany za pomocą Karty Partnera przez Uczestnika Programu – z wyjątkiem: wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); operacji przeniesienia sald; transakcji z wykorzystaniem czeków w tym czeków podróżnych; transakcji dot. składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń; wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 

transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code) – (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, (ii) 6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), (iii) 6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), (iv) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (v) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (vi) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (vii) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty) oraz 

wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych (w tym portfela elektronicznego „SkyCash”) oraz zakup lub doładowanie wszelkich kart podarunkowych, prezentowych oraz elektronicznych bonów, nawet jeżeli nie znajdują w ramach powyższych MCC; a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika."


Konto Jakże Osobiste -  co warto wiedzieć?


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Alior Banku to: 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • na konto w danym miesiącu wpłynie jednorazowo kwota min. 1 500 zł z innego banku (nie zaliczą się przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Aliorze, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Kantorze Internetowym Alior Banku) lub 
  • gdy posiadacz konta nie ukończył 26 lat; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł - to zdecydowanie więcej, niż na potrzeby promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie (gdzie wystarczy wykonać 1 płatność kartą na dowolną kwotę). Ale i to da się przekuć w zysk - do tych transakcji wliczają się bowiem płatności Google Pay lub Apple Pay, a dzięki nim można uzyskiwać zwrot 1% za zbliżeniowe płatności telefonem (jeśli więc wykonasz transakcje na sumę min. 300 zł, to nie dość, że unikniesz opłaty miesięcznej za kartę, to jeszcze dodatkowo zyskasz min. 3 zł - o tym moneybacku piszę więcej nieco niżej); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Alior Banku; 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki w innych bankomatach (w tym sieci Euronet). 

Po złożeniu internetowego wniosku o konto (do promocji kwalifikują tylko wnioski o konto złożone przez Internet; promocja z bonusami do 400 zł w placówkach banku jest niedostępna) umowę o konto zawrzeć można na jeden z trzech sposobów:
Sposoby zawarcia umowy o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku (ważne przy tym, by dane wprowadzone przez Ciebie we wniosku zgadzały się z tymi, które pojawią się przy przelewie). Jeśli wybierzesz tę metodę, a z jakiejkolwiek przyczyny otwarcie konta nie dojdzie do skutku, to przy kolejnej próbie nie warto wybierać tej samej metody (bo kolejny wniosek znów najpewniej będzie odrzucony), ale inną z niżej wymienionych lub
 • za pośrednictwem kuriera (we wniosku możesz podać inny adres na potrzeby kuriera, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny, a więc możesz wskazać, by przyjechał np. do miejsca Twej pracy), lub 
 • "na selfie" za pomocą aplikacji mobilnej - po rozpoczęciu wniosku o konto i uzupełnieniu podstawowych danych, wybierz opcję "Aplikacja mobilna" i przejdź do jej pobrania.

Jednak z Kontem Jakże Osobistym można uzyskać więcej, bo elementem składowym podstawowej oferty tego konta są tzw. korzyści (a przypomnę - dwie z nich trzeba aktywować na potrzeby promocji z wyżej wymienionymi premiami do 400 zł).

'Korzyści' dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego


Korzyści to dodatkowe funkcjonalności, które możesz samodzielnie włączać i wyłączać (według własnego uznania). Alior Bank do wyboru daje:
1) Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce 
2) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (choć obecnie ta propozycja nie robi wrażenia, bo bank do 31.12.2022 r. oferuje stawkę 4% w skali roku; więcej da się jednak wycisnąć z Konta Mega Oszczędnościowego, dającego 8% w skali roku - o tej ofercie piszę nieco niżej)
3) Bezpłatne bankomaty za granicą 
4) Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni 
5) Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem (z bankobiorczego punktu widzenia to 'korzyść' godna uwagi, więc więcej piszę o niej nieco niżej)
6) Ubezpieczenie w podróży za granicą 
7) Pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance 
8) Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych 
9) Pakiet bezpłatnych powiadomień 
10) Płatności kartą bez kosztów przewalutowania 
11) Punkty dla Graczy 

Dwie z tych korzyści (wybrane samodzielnie) można posiadać za 0 zł (zatem te dwie korzyści, które należy włączyć na potrzeby udziału w promocji z bonusami do 400 zł nie będą Cię nic kosztować). Ewentualne korzystanie z każdej kolejnej wiąże się z miesięczną opłatą 3,50 zł. 

💡 Jak włączyć korzyści w Koncie Jakże Osobistym w Alior Banku? Na głównej stronie bankowości (po zalogowaniu) kliknij w Konto Jakże Osobiste. Ukaże Ci się historia rachunku, a obok zakładki (Karty, Wyciągi i opłaty, Szczegóły). Ostatnia z nich to 'Korzyści'. Wejdź w tę zakładkę i włącz wybrane przez siebie 'korzyści'.

Z punktu widzenia osób biorących udział w promocjach bankowych najlepszym wyborem wydaje się być przynajmniej zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem i Blikiem, więc jej się bliżej przyglądam.

Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem uzyskiwać można za transakcje wykonywane w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach stacjonarnych) za pomocą Android Pay lub Google Pay oraz Blikiem.

Alior wypłaca równowartość 1% od takich transakcji. Miesięcznie można w ten sposób zgarnąć do 20 zł (co w rok da nawet 240 zł). Tu także obowiązuje wykluczenie niektórych kodów MCC (o których wspominałem już wyżej, w części omawiającej warunki promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie).

Alior dla oszczędzających: 8% na Koncie Mega Oszczędnościowym


Wyżej wspomniałem już o oprocentowaniu 4% w skali roku, które można uzyskać na "zwykłym" koncie oszczędnościowym w Aliorze (w ramach 'korzyści'), co obecnie wrażenia już nie robi. Jednak dla oszczędności w tym banku można zgarnąć więcej, bo Konto Mega Oszczędnościowe dla nowych środków daje 8% w skali roku (do 400 tys. zł). Te nowe środki liczone są względem salda środków klienta w Aliorze na dzień 8.11.2022 r., ale jeśli dopiero po tej dacie założysz konto osobiste w tym banku, to z automatu wszystkie środki jakie będziesz wpłacać, będą kwalifikować się jako nowe.

Konto Mega Oszczędnościowe to odrębny rachunek (inny niż, "standardowe"/"zwykłe" Konto Oszczędnościowe, na którym można uzyskać wspomniane wyżej 4% w skali roku w ramach 'korzyści').

Chęć otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego możesz wyrazić już podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste w powyższej promocji z premią do 400 zł:
Otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego we wniosku o Konto Jakże Osobiste w Aliorze

Oczywiście skorzystanie z Konta Mega Oszczędnościowego jest dobrowolne - nie ma potrzeby jego zakładania w ramach promocji Konta Jakże Osobistego z bonusami do 400 zł oraz ze zwrotami 1% za płatności.

Dla zainteresowanych, główne cechy 29. edycji promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze to: 
 • dostępność promocji: od 10.11. do 14.12.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 400 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 4,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 8,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2 000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze (może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas).

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Taki wpływ musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są ponadto przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku (w tym z kont biznesowych). Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku. 

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie maile, w których informuję o okazjach na bankobranie, dzięki którym zyskasz najwięcej. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

174 komentarze:

 1. Ciekawe czy w tej edycji też da się przytulić te 8k punktów z Bezcennych Chwil?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie tak, w praktyce już może być trudno.

   Promocja "8000 punktów na start" (opisuję tutaj) dostępna jest jedynie do 9.10. (przy czym liczy się rejestracja karty w programie Bezcenne Chwile do tego czasu, a zostało go już mało i karta może nie zdążyć przyjść).

   Usuń
  2. Kartę Alior rejestruje się w programie BCh w bankowości.

   Usuń
  3. Dokładnie. Po nadaniu PIN do karty data ważności oraz kod CVV stają się widoczne, a to pozwala na przystąpienie do programu BCh w bankowości lub apce.

   Usuń
  4. Potwierdzam, kartę MC wydaną przez Alior można zarejestrować na click w bankowości bądź w apce.

   Usuń
  5. Czy ktoś już otrzymał te 8 tys. punktów?

   Usuń
  6. Jak 8k pkt to nie pytaj pod tą edycją ale pod wcześniejszą. Ja brałem udział z kartą Citi i do teraz nie dostałem. Ale jeszcze mają kilkanaście dni.

   Usuń
  7. A to niby dlaczego? Konto w tej edycji promki założyłem w poniedziałek 3. października, a kartę zarejestrowałem w programie BCh w piątek 7. października.

   Usuń
  8. U mnie podobnie: płatności spełniające warunki oferty pojawiły się na koncie BCh już ponad 2 tygodnie temu, a premii niet 😂

   Usuń
  9. Wciąż nikt tej nagrody nie dostał?

   Usuń
 2. Płatności telefonem zaliczają się do sumy transakcji która zwalnia z opłaty za kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Karta wirtualna to emulator plastiku.

   Usuń
  2. Czy płatności BLIK też wliczają się do sumy transakcji która zwalnia z opłaty za kartę?

   Usuń
  3. @Anonimowy 2 października 2022 14:50, do sumy transakcji zwalniających z opłaty miesięcznej za kartę zliczają się tylko płatności kartą (w tym Google Pay lub Apple Pay), ale nie Blikiem.

   Usuń
  4. Jednakże płatności BLIK są zaliczane to 1-procentowych zwrotów przy wyborze takiej korzyści.

   Usuń
 3. Złotówa, z jakich banków jest akceptowany przelew do założenia konta w Alior? Jaka kwota powinna być przelana i czy jest zwracana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponawiam pytanie.

   PS. Próbowałem z Paribas oraz Nest - nie zaakceptowali.

   Usuń
  2. Przelew weryfikacyjny musisz puścić z takiego banku, w którym nie otwierałeś konta przelewem, czyli z takiego banku w którym byłeś i masz złożony wzór podpisu.

   Usuń
  3. Ja również bez powodzenia próbowałem otworzyć to konto przelewem z ROR w Getin. Rachunek ten otwierałem osobiście w oddziale.

   Pytanie: czy otwarcie go poprzez apkę kwalifikuje do udziału w tej promce? Na infolinii nie wiedzą - komedia pomyłek!

   Usuń
  4. Wygląda na to, że otwarcie konta za pomocą apki jednak zapewnia udział w tej promce, bo nawet Złotówa wreszcie zamieścił poprawny zrzut ekranu 😛

   Usuń
 4. Witam! Wpływ 1500 zł tradycyjnie wystarczy przelew z wlasnego konta w innym Banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, może być przelew choćby i z własnego konta w innym banku.

   Usuń
 5. Dostaje informację podczas wpisania swoich danych: Niestety nie możemy otworzyć Ci konta przez internet.Kliknij "zamów kontakt"a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie.

  Czyli to już nie będzie założenie konta przez internet i nie mogę skorzystać z tych promocji. Ciekawe dlaczego. Nigdy nie byłem w tym banku, nie ma długów, kredytów, mam tylko dwa konta otwarte: ing i millennium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie. Czekając na kontakt z banku zamknij w oddziale dostęp do bankowości - to jest przyczyną, że w chwili obecnej nie możesz założyć konta zdalnie.

   Usuń
 6. Witam, skłądając wniosek online wyskakuje mi komunikat: "Niestety nie możemy otworzyć Ci konta przez Internet.
  Kliknij ,,Zamów kontakt”, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie i otworzy konto podczas rozmowy telefonicznej.".
  Myślę otworzyć konto przez aplikację mobilną. Zaliczy się do promocji taki sposób założenia konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ale tak założone konto nie będzie brać udziału w promce. Czekaj na kontakt z banku.

   Usuń
  2. Niestety nikt nie zadzwonił. Ciekawe czy założenie konta poprzez wideo-rozmowę zapewnia udział w tej promce?

   Usuń
 7. "By wziąć udział w promocji:
  do 30.11.2022 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z wydawaną do niego kartą ..." - co tu jest grane?

  Link też prowadzi do nieaktualnej strony promki ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy październik. To przed 30.11. :) Link prowadzi do właściwej strony - na niej, pod informacją o premii podlinkowany jest regulamin promocji "Bankuj mobilnie – edycja VI", czyli tej obecnie dostępnej (§ 5, ust. 1 mówi o dostępności promocji od 1.10.2022 r. do 30.11.2022 r).

   Usuń
 8. Widzę tu zapis o aplikacji mobilnej? To można tak złożyć wniosek czy nie? Bo na stronie promocji też wyskakuje taka opcja.
  Złożenie wniosku o zawarcie Umowy o Konto oraz Umowy o Kartę Płatniczą na stronie
  internetowej, w bankowości elektronicznej Alior Online lub aplikacji Alior Mobile w okresie od
  1.10.2022 r. do 30.11.2022 r.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy rozmowa wideo z pracownikiem banku już nie jest opcją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Została zastąpiona metodą otwarcia apką - identycznie jak ta z tego belgijskiego Aion. Nie jest niestety pewne czy otwarcie konta tą metodą nie wyklucza z promki.

   Usuń
 10. Jaki jest okres karencji w Aliorze? Miałam konto, ale kilka mcy temu zamknęłam i nie wiem kiedy będę mogła otworzyć znowu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta informacja jest w każdym wpisie prześwietlającym promocję, w akapicie zaczynającym się od słów "Dla kogo promocja?".

   Tutaj (zacytuję ten fragment): "Uczestnikiem może być osoba (...), która w ciągu ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego w Aliorze (w tym też w T-Mobile Usługi Bankowe)."

   Usuń
 11. Czy komukolwiek udało się założyć konto przelewem, a jeśli tak, to z jakiego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się również nie udało choć podałam nr konta w Millennium, do którego umowę podpisywałam w oddziale.

   Usuń
  2. Czyli w zasadzie pozostaje kurier?

   Usuń
  3. Aż trudno uwierzyć, że kiedyś funkcjonował wirtualny bank Alior Sync - to se ne vrati :)

   Usuń
  4. @Anonimowy, 6 października 2022, 20:12 - Co się stało z opcją złożenia wniosku przez wideo rozmowę? Jeszcze kilka dni temu widniała tu jako jedna z dopuszczalnych metod.

   Usuń
  5. Pamiętajcie że jak raz odrzuci wniosek z opcją przelewu weryfikacyjnego to już każdy kolejny będzie odrzucony. Choćby nawet wtedy dane się zgadzały.

   Usuń
  6. Wygląda na to, że nikomu nie udało się założyć konto przelewem.

   Usuń
  7. Założyłem konto przy pomocy przelewu. Przelew z PEKAO SA, a konto w tamtym banku otworzyłem w jego siedzibie. Co prawda zaraz informacji (mailu) o założeniu konta w Aliorze odezwał się konsultant, że ma zgłoszenie o problemach z założeniem konta, ale po weryfikacji wszystko się wyjaśniło. Wniosek składałem w niedzielę wieczorem (2 października), konto zostało otwarte w poniedziałek około 10:30

   Usuń
  8. Ja założyłem poprzez wideo-rozmowę i konto było aktywne już po chwili :)

   Usuń
 12. W promce BCh może wziąć udział osoba, która przed 28.09.2022 r. nie miała zarejestrowanej w programie jakiejkolwiek karty wydanej przez Alior.

  Czy tu chodzi o to, że wykluczone są osoby, który kiedykolwiek wcześniej w życiu rejestrowały ich karty w programie BCh i/lub Priceless Specials? Jak zwykle ichnie regulaminy to zgadywanka 😂

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziś założone konto alior przez przelew weryfikacyjny z santandera przeszło bez problemu.Identycznie drugie dla żony nie przeszło.

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy posiadanie konta maklerskiego w Alior Bank nie wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyklucza nic poza kontem osobistym.

   Usuń
 15. Witajcie
  Jak wygląda sprawa wyciągów z konta - darmowe elektroniczne, czy płatne listy?
  Ktoś coś wie? Może jak to zmienić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratulacje! Mnie niestety też się nie udało.

   Usuń
 16. Cześć, a wiecie może jak sytuacja wygląda z tą promocją Bezcennych Chwil w Aliorze? Mianowicie, mam tutaj zarówno kartę debetową, jak i kredytową. I widzę, że więcej płacą za kredytową, bo aż 20 000 pkt (250 zł w bonach). I tutaj pytanie, czy można zarejestrować obydwie karty, i zarobić zarówno 20 000 pkt za kredytową, jak i 12 000 pkt za debetową? Czy tylko jedna z nich będzie się kwalifikowała do tych punktów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejdzie tylko jedna karta na twarz - czytaj powyżej 🙊

   Usuń
  2. Cytat z opisu promki BCh: "Dla uczestników promocji przewidziano pakiet:
   - 12 000 punktów, w przypadku osób rejestrujących kartę debetową wydaną do konta lub
   - 20 000 punktów dla rejestrujących kartę kredytową.

   Uczestnik promocji może zdobyć tylko jedną z powyższych nagród"

   Usuń
 17. Cześć,
  czy Alior oferuje jakąś ofertę utrzymaniową dla ROR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, 10 zeta miesięcznie za brak jednorazowego wpływu na ROR w wysokości 1,5k 🤡

   Usuń
  2. @Anonimowy 17 października 2022 15:15
   To był sarkazm. @Anonimowy 15 października 2022 23:22 chce przez to powiedzieć, że jak nie będzie tego wpływu, to tyle musisz zapłacić za konto. Do tego jak nie zrobisz płatności kartą, musisz doliczyć jeszcze 5 zł, czyli razem 15 zł w ofercie "utrzymaniowej" dla Alior Banku a nie odwrotnie. I najlepsze jest to, że to nie wszystko...

   Usuń
 18. 8 każdym z 8 kolejnych m-cy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta trzeba
  wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta oraz zalogować się do aplikacji mobilnej - czy płatność kartą wirtualną poprzez GPay spełnia ten warunek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponawiam pytanie.

   Usuń
  2. Nie spełnia - musi być płatność kartą, a nie telefonem czy tabletem.

   Usuń
  3. Płatności kartą wydaną do konta, podpiętą w aplikacji (Google Pay, jak i Apple Pay) zaliczają się i na potrzeby promocji (z bonusami po 50 zł miesięcznie), i do moneybacku, i do sumy płatności, która zwalnia z opłaty za kartę.

   Usuń
  4. Złotówa, płatności kartą na potrzeby promocji mają wykluczenia MCC - czy to obrotu w wysokości 300 zł zwalniającego z co-miesięcznej opłaty za kartę również są jakieś wykluczenia MCC ??

   Usuń
  5. Do obrotu 300 zł nie ma wykluczeń.

   MCC wykluczają tylko w promocji i przy money backu.

   Usuń
  6. Skąd to wiadomo? TOiP stanowi jedynie, że opłata nie jest pobierana w m-cu wydania karty oraz w każdym innym m-cu jeśli w okresie od ostatniego dnia poprzedniego m-ca do przedostatniego dnia
   danego m-ca zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

   Usuń
  7. Złotówa chyba by napisał o wykluczeniach MCC gdyby takowe obowiązywały, nie?

   Usuń
 19. Wybaczcie głupie pytanie ale czy do płatności kartą (aby uniknąć opłaty miesięcznej) zaliczają się również płatności kartą ale przez Internet, kiedy poddajemy jej numer?

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam. Panie złotówka mógłby Pan zamieścić harmonogram promocji. Tak pięknie Pan to robi. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 21. Pytanie do Złotówy lub innych użytkowników. Próbowałem otworzyć konto poprzez apkę, robiłem zdjęcia dowodów, wideo weryfikację i po kilku godzinach dostałem odpowiedź - autoryzacja wniosku nie powiodła się. Zapraszamy do najbliższego oddziału w celu założenia konta? Czy mam powtarzać otwieranie i spróbować kuriera, czy iść do banku i w związku z próbą otwarcia przez apkę załapię się na promocję. Z góry dziękuję za pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz zapewne aktywną umowę ramową.

   Usuń
 22. Hej, czy ktoś z was miał podobny problem. Ja otwierając konto osobiste otworzyłam od razu konto oszczędnościowe. I teraz po miesiącu się okazało że to nie było MEGA oszcz. na 7% tylko zwykłe oszczędnościowe na 1%. Ale nawet na powyższym screenie z zakładania konta jest napisane że to Mega oszczędnościowe. Miał ktoś podobnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja założyłem obydwa konta. KMO razem we wniosku o KJO. Napisz reklamację bo może coś ktoś schrzanił.

   Usuń
 23. Złotówa, czy jednorazowy wpływ na ROR w wysokości 1,5k zwalniający z opłaty za jego prowadzenie może być przelewem z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem Złotówa ale ubiegnę z odpowiedzią. Może być.

   Usuń
  2. Cytat z TOiP: "Opłata nie jest pobierana w miesiącu otwarcia rachunku oraz w każdym innym miesiącu, w którym na Konto Jakże Osobiste nastąpił jednorazowy wpływ na kwotę min. 1 500 zł z rachunku prowadzonego w innym banku lub z rachunku dla Klientów Biznesowych prowadzonego w Alior Banku"

   Usuń
  3. Tak jak w powyższym opisie promocji (co wynika z tabeli opłat i prowizji banku): opłata miesięczna za prowadzenie konta nie będzie pobrana, jeśli "na konto w danym miesiącu wpłynie jednorazowo kwota min. 1 500 zł z innego banku (nie zaliczą się przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Aliorze, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Kantorze Internetowym Alior Banku)".

   Usuń
  4. Czyli ten jednorazowy wpływ na ROR w wysokości 1,5k NIE może pochodzić z innego konta klienta indywidualnego w Alior?

   Usuń
  5. Ciekawe czy może pochodzić z konta od innego klienta Alior.

   Usuń
  6. Może być z konta w Alior, ale z konta innej osoby.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 6 listopada 2022, 17:46 - czy to info sprawdzona czy jedynie z infolinii?

   Usuń
  8. @Anonimowy 6 listopada 2022 17:13
   Jeszcze raz: "nie zaliczą się przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Aliorze, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Kantorze Internetowym Alior Banku"

   Usuń
  9. Mnie na infolinii poinformowano, że zaliczą wpływ z konta indywidualnego w Alior, ale z konta innej osoby.

   Usuń
  10. To źle poinformowano. Kluczowe jest to, co w Taryfie Opłat i Prowizji:

   "Opłata nie jest pobierana: (...) w każdym (...) miesiącu, w którym na Konto Jakże Osobiste nastąpił jednorazowy wpływ na kwotę min. 1 500 zł z rachunku prowadzonego w innym banku lub z rachunku dla Klientów Biznesowych prowadzonego w Alior Banku (jako wpływy na rachunek nie są traktowane polecenia przelewu otrzymane z rachunków dla Klientów Indywidualnych i Klientów Biznesowych prowadzonych w Kantorze Walutowym Alior Banku)"

   Usuń
 24. Podobno dzisiaj wchodzi nowa edycja KMO - ciekawe ile dadzą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 8%. Na stronie banku właśnie pojawił się regulamin najnowszej, 29. edycji, więc mogłem już zaktualizować powyższy wpis.

   Usuń
  2. Dostępność tej promki aż do poniedziałku? Poważnie?

   Usuń
  3. 29. edycji promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym dostępna jest do 14.12.2022 r.

   Usuń
  4. Nie ma za co, Złotówa 😋

   Usuń
 25. dają jaką ofertę utrzymaniową przy rezygnacji z konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10% albo 100 zł

   Usuń
  2. Nic nie dają. Już wcześniej była o tym mowa przy okazji tematu o Alior Banku. Jeżeli ktoś pisze o 10% albo 100 zł, to albo celowo wprowadza w błąd albo myli konto w Alior Banku z kartą kredytową w Citi.

   Usuń
  3. Kiedyś w Aion dawali 30 zeta za otwarcie konta i jedną transakcję kartą wirtualną - to se ne vrati 😂

   Usuń
 26. Jak długo czekaliście na karte wysłaną listem zwykłym? Po założeniu konta nie miałam żadnej informacji, ani w mailu, ani w apce Alior, że karta została wysłana. Konto założone 3 listopada przelewem weryfikacyjnym z banku Pekao, po nieudanej próbie na selfie. Dzisiaj jest 12 listopada, karty wciąż brak do konta. Wysłanie karty kurierem to koszt 50 pln, więc zdecydowałam się na list zwykły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie po weekendzie dostaniesz. Do mnie przyszła tak jakoś po tygodniu.

   Usuń
  2. Trwa to co najmniej 4 dni robocze.

   Usuń
  3. @Anonimowy, 12 listopada 2022, 10:25 - u mnie to samo.

   Usuń
 27. Mam pytanie odnoście możliwości otrzymania 12 000 pkt za płatność kartą debetową (nie kredytową) na kwotę minimum 100 zł, w programie Bezcenne chwile. Czy należy wykonać jedną płatność kartą na conajmniej 100 zł, czy można wykonać kilka płatności kartą na mniejsze kwoty, tak aby suma wyniosła co najmniej 100 zł? Owszem, czytałam regulamin, ale.. lepiej dopytać i być pewnym na 100 %.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warunkiem było wykonanie płatności kartą na sumę min. 100 zł.

   Usuń
  2. Regulaminowo "dokonali minimum 1 (słownie: jednego)Zakupu Premiowanego
   w ramach transakcji bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych lub
   internetowych przy użyciu Karty Partnera, o której mowa w lit. a) i b) powyżej,
   na łączną kwotę, w przypadku Karty debetowej Partnera co najmniej 100 złotych
   (sto złotych)" więc sformułowanie "na łączną kwotę" raczej pozwala na mniejsze płatności (w liczbie mnogiej) na sumę 100 zł

   Usuń
 28. Czy wpływy 1500zl aby nie płacić za kartę musi być to cała kwota jednorazowo czy może być z kilku kont po kilkaset złotych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, z opłaty zwalnia jednorazowy wpływ na kwotę 1,5k.

   Usuń
 29. Próbowałam założyć konto, wybierając opcję kuriera i niestety po zakożczeniu wniosku otrzymałam smsa o treści: "Dzień dobry, nie możemy aktywować twojego konta." oraz maila "Dzień dobry, niestety nie możemy przyjąć Twojego wniosku elektronicznie.
  Prosimy, złóż go w najbliższej placówce naszego banku". Czy ktoś z Was miał możemy podobny problem? Próbować jeszcze raz wypełnić wniosek czy raczej się już nie uda?

  OdpowiedzUsuń
 30. Czyli tak: podpinam kartę w Google Pay i płacę telefonem = (I) zalicza mi płatność by dostać bonus 50 zł, (II) dostaję zwrot 1%, (III) każda taka płatność zalicza się do obrotu kartą i jak wydam 300 zł to nie będzie opłaty za kartę + dostanę 3 zł oprócz tych 50 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zapomnij o zalogowaniu się do apki.

   Usuń
 31. Wygląda na to, że jedyne metody darmowej wpłaty gotówki na KJO to kasa lub przyoddziałowy wpłatomat Euronet.

  Niestety wpłata przy pomocy BLIK wciąż nie działa - aż żal pomyśleć, że 10 lat temu Alior Sync był najnowocześniejszym bankiem w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy chociaż daje się robić wpłatę gotówki na to konto kartą wirtualną.

   Usuń
  2. Wpłatę gotówki na konto powiązane z kartą MasterCard można dokonać w każdej kasie w Żabce. Co ciekawe Żabka nie pobiera za to żadnej prowizji - sprzedawca wydaje wydrukowane potwierdzenie wpłaty, a kasa pojawia się na koncie do 30 minut. Jednorazowo w kasie Żabki można wpłacić maks. 500 zł.

   Dzwoniłem na infolinię Aliora pytając czy bank nie pobiera za to opłaty, ale pracowniczka o czymś podobnym nawet nie słyszała - ten bank to porażka!

   Usuń
  3. TOiP Aliora nawet nie wspomina o takiej opcji.

   Usuń
  4. 1.
   "Podobnie jak przy rejestracji starterów GSM, przy pierwszej transakcji Wpłacaj na kartę, zgodnie z polskimi wymogami prawnymi, klient musi też podać swoje dane – imię, nazwisko, numer PESEL, serię i numer dokumentu tożsamości oraz datę jego ważności – legitymując się przy kasie dowodem osobistym lub paszportem."

   Kasjerka zatrudniona bez umowy, sprzedająca hot dogi i piwsko z klientami stojącymi w kolejce za plecami, grzebie komuś w dowodzie osobistym i próbuje odczytać te dane na głos ponieważ ma problem z językiem polskim bo przyjechała zza wschodniej granicy, to naprawdę najwłaściwsza opcja wpłaty gotówki na kartę aż do 500 zł w ciągu jednego dnia. Brawo! 💪😂
   Dla mnie to nic innego jak bezpłatne rozsiewanie swoich danych. Równie dobrze można je rozwiesić na słupie albo rozdać na ulicy.

   "Usługa Wpłacaj na kartę jest dostępna dla posiadaczy kart płatniczych Mastercard wydanych przez: Alior Bank, Bank BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao (tylko karty kredytowe), BNP Paribas, Bank Pocztowy, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Plus Bank, Santander Bank Polska oraz SGB-BANK."

   A w innym miejscu podają z kolei że:
   "* Nie pobieramy prowizji, a ewentualne opłaty pobierane przez bank są wskazane w tabeli opłat i prowizji dla danej karty płatniczej. Usługa dostępna jest dla wszystkich kart Mastercard® i Visa (z wyłączeniem kart banku Citi Handlowy)."

   Jeżeli "dla wszystkich kart Mastercard® i Visa" to po co ta wyliczanka?

   A to że w TOiP Alir Banku tego nie ma, to nic dziwnego. Jaki normalny bank chciałby się podkładać dla takiego czegoś? Nawet w wpłatomacie/bankomacie banku zdarza się że coś nie zadziała tak jak trzeba. W takim przypadku jest to do odkręcenia. A tu? Kasa ma być do 30 minut na koncie a jak nie to gdzie jej szukać skoro bank nie ma takiej usługi nawet w swojej ofercie a tym samym jej nawet nie poleca?
   Kto poleca? Żabka 😂 jako partner 😂 Mastercard...
   Tak, "Żabka" jest tu najbardziej zaufaną instytucją finansową. Kolejną będzie budka z piwem pod akademikiem.

   @Anonimowy 26 listopada 2022 13:41
   A który z banków to coś wspomina. Nie wspomina? Bo to nie banki wpadły na tak genialny pomysł i te karty nie do banków należą a wpływy przychodzą jako zwrot na kartę. W niejednym sklepie takie zwroty na kartę są realizowane bez konieczności podawania tam sprzedawcy jakichkolwiek swoich danych, wystarczy paragon i zwracany towar oczywiście. 💪💪💪

   Usuń
  5. To prawda, bezprowizyjne wpłaty gotówkowe na własne konto nie są specjalnością Alior. Do tego wymóg jednorazowego zasilenia konta kwotą 1,5 tys. zł oraz obrót kartą na kwotę aż 300 zł plasuje ich na szarym końcu.

   Usuń
  6. Kwota maksymalna przelewu natychmiastowego to jedynie 100k - zonk!

   Usuń
  7. Rozdział 2. TOiP w kwestii wpłaty gotówki kartą stanowi:

   3. Wpłata gotówki we wpłatomacie:
   3.1 - w oddziałach Alior od każdej transakcji 0,2% kwoty, min. 1 zł
   3.2 - w sieci Planet Cash od każdej transakcji 0,35% kwoty, min. 1 zł
   3.3 - pozostałe od każdej transakcji 0,6% kwoty, min. 1 zł 😂

   Usuń
  8. Czyli wpłaty gotówki w przyoddziałowych wpłatomatach też nie są darmowe? Pomijam tu nawet drobny szczegół, że czasem do oddziału jest dość daleko :)

   Usuń
  9. Nie pamiętam, żeby kiedyś były.

   Usuń
  10. Aktualnie rzekomo mają 'promocję' na darmowe wpłaty gotówki we wpłatomatach przyoddziałowych lecz nie jest to zaktualizowane w TOiP - co bank, to obyczaj :)

   Usuń
 32. By wziąć udział w promocji należy do 30. listopada złożyć wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z wydawaną do niego kartą.

  Mam pytanie: czy posiadanie karty jest warunkiem koniecznym do otrzymania premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Bo czym byś robił płatności żeby dostawać bonusy 50 zł?

   Usuń
 33. Zgodnie z akapitem E p.7 TOiP wypłata gotówki BLIK jest darmowa - czy tu chodzi o bankomaty Euronet bądź Planet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na infolinii powiedziano mi, że wypłaty przy użyciu BLIK są darmowe w jakiejkolwiek ATM w kraju, która ma taką opcję wypłat. Czy temu można wierzyć?

   Usuń
  2. No i była opłata?

   Usuń
 34. Na Orlenie tankowanie zaliczy do zwrotu 1%?

  OdpowiedzUsuń
 35. Czy komuś wypłacili już premię za październik?

  OdpowiedzUsuń
 36. właśnie nic nie wypłacili. pusto, cisza

  OdpowiedzUsuń
 37. właśnie do nich dzwoniłam. Jak ktoś założył konto w październiku. To pażdziernik jest miesiącem testowym, listopad jest 1 miesiącem jakby do promocji, więc wypłata 50zł następuje miesiąc po czyli w grudniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłata będzie w Sylwestra mocno po południu 😬

   Usuń
  2. Czy ktoś odebrał pierwsza nagrodę (50 zł) za warunki spełnione w listopadzie? Może problem z wypłata występuje u większej liczby osób i nie jestem sam... Konto zakładałem w październiku 2022 r.

   Usuń
  3. Wypłacili 20. grudnia czyli wyjątkowo przed czasem.

   Usuń
 38. Dostał ktoś premie za założenie konta w listopadzie?

  OdpowiedzUsuń
 39. Za konto założone w listopadzie pierwsza premia będzie wypłacona w styczniu

  OdpowiedzUsuń
 40. Czy płatności kartą w wysokości 300 zł zwalniające z opłaty za kartę należy wykonywać od 1. do ostatniego dnia każdego m-ca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, liczy się suma w miesiącu kalendarzowym.

   Usuń
  2. Nieprawda - TOiP stanowi, że opłata nie jest pobierana w danym m-cu jeśli w okresie od ostatniego dnia poprzedniego m-ca do przedostatniego dnia
   danego m-ca zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

   Usuń
  3. Toż to pułapka, w którą pewnie niejedna osoba już wpadła.

   Usuń
  4. Mnie niedawno musieli uznać reklamację za płatność mobilną z 30. listopada - bałagan!

   Usuń
 41. Czy gotówkę wciąż można wpłacać bezprowizyjnie tylko w kasie oddziału? Podobno wypłata gotówki BLIKiem w jakiejkolwiek sieci jest darmowa - czy to prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki zapis jest w TOiP w kolumnie dotyczącej tego konta.

   Usuń
 42. Dzień dobry! Dostał już ktoś premie 50 zł w styczniu? W grudniu wypłacili 20 grudnia a w tym miesiącu cisza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grudzień był wyjątkiem - spodziewaj się wypłaty tych 50 zeta ostatniego dnia każdego m-ca.

   Usuń
 43. TOiP stanowi, że opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł w okresie od ostatniego dnia poprzedniego m-ca do przedostatniego dnia danego m-ca.

  Zbliża się wypłata mojej ostatniej premii za czerwiec - czy zamknięcie karty do konta 30. lipca, czyli przedostatniego dnia m-ca, spowoduje niewypłacenie premii za czerwiec?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu: "Do momentu otrzymania każdego z bonusów, nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę oraz nie wycofuj zgód wyrażonych podczas składania wniosku o konto oraz posiadaj co najmniej dwie 'korzyści' uruchomione dla Konta Jakże Osobistego"

   Usuń
 44. Stawiam, że wypłata premii za czerwiec będzie ostatniego dnia lipca - to poniedziałek 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby tak się stało, to będzie za kartę 5 zeta w plecy, co stanowi 10% ostatniej premii.

   Usuń
  2. Czuł zamykając kartę 31. lipca nie uniknie się opłaty za sierpień?

   Usuń
  3. Cytat z powyższego opisu Złotówy wydaje się temu przeczyć: "Opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł" - wszystko zależy od tego jak jest zdefiniowany/liczony ten "dany miesiąc".

   Usuń
  4. TOiP stanowi, że opłata nie jest pobierana w danym m-cu jeśli w okresie od ostatniego dnia poprzedniego m-ca do przedostatniego dnia
   danego m-ca zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

   Czy to implikuje, że to jest jednocześnie tzw. m-c obliczeniowy brany pod uwagę w kwestii posiadania karty?

   Usuń
  5. To oznacza, że jeśli dzisiaj nie wypłacą ostatniej premii, to zamknięcie karty będzie możliwe dopiero 31. lipca w poniedziałek, a to jest już pierwszy dzień kolejnego m-ca obliczeniowego stosowanego do obrotu kartą w wysokości 300 zeta 😬

   Usuń
  6. Wczoraj pytałem o to na infolinii. Koleś się upierał, że opłata niestety będzie naliczona, choć nie wiedział kiedy, gdy mu powiedziałem, że dyspozycję zamknięcia konta zamierzam złożyć tego samego dnia, w którym zamknę kartę czyli w poniedziałek 31. lipca, a to oznacza, że 31. sierpnia konto będzie już zamknięte - pażiwiom, uwidim :)

   Usuń
  7. "Opłaty miesięczne za prowadzenie rachunków płatniczych pobierane są za pełen okres rozliczeniowy, ostatniego dnia miesiąca."

   "Opłaty miesięczne za obsługę kart debetowych pobierane są za pełen okres rozliczeniowy, ostatniego dnia miesiąca."

   "ostatniego dnia miesiąca"
   Co to oznacza? Jeżeli przykładowo dokonam zakupu w ostatnim dniu miesiąca o godz. 23:59:59 aby wydać 300 zł wymagane do bezpłatności karty, to jak bank może mnie tegoż ostatniego dnia miesiąca rozliczyć skoro nawet nie wiadomo jeszcze czy ta płatność nie zostanie zwrócona? A może ten pełen okres rozliczeniowy nie liczy się jako miesiąc kalendarzowy tylko np. do przedostatniego dnia miesiąca a zaczyna w ostatnim dniu miesiąca poprzedniego? @Anonimowy 29 lipca 2023 23:08 wtedy by miało sens to co ten konsultant mówi o opłacie.

   Usuń
  8. Zgodnie z zapisem w TOiP opłata za kartę nie jest pobierana w danym m-cu (sierpniu) jeśli w okresie od ostatniego dnia poprzedniego m-ca (31. lipca) do przedostatniego dnia danego m-ca (30. sierpnia) zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

   Pytanie: czy zamknięcie karty 31. lipca pozwoli uniknąć opłaty na końcu sierpnia?

   Usuń
  9. Opłata za obsługę karty pobierana jest ostatniego dnia m-ca za PEŁNY okres rozliczeniowy, a to sugeruje, że opłaty za sierpień być nie powinno.

   Usuń
  10. Tak, wystarczy mieć kartę nawet 1 dzień w danym okresie rozliczeniowym, a gdy się nie spełni warunku darmowości, to oni i tak naliczą opłatę za cały okres 😋

   PS. Tak np. jest w Śląskim.

   Usuń
  11. @Anonimowy, 30 lipca 2023, 12:06
   To pytanie lepiej zadać w bankowości, gdyż nawet gdy się trafi na kogoś kumatego na infolinii, to odpowiedź ustna i tak w żaden sposób nie jest wiążąca.

   Usuń
  12. @Anonimowy 13 lipca 2023 21:37
   Możesz uniknąć spełniając określone w TOiP warunki.

   @Anonimowy 14 lipca 2023 19:24
   Dokładnie tak.

   @Anonimowy 30 lipca 2023 12:06
   Tak jeśli zrobisz to co przytaczasz z TOiP w tym nowym okresie rozliczeniowym, czyli:
   "Opłata nie jest pobierana w miesiącu, w którym została wydana Karta oraz w każdym innym miesiącu, pod warunkiem że w okresie od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia danego miesiąca, na rachunku zostaną dokonane transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 300 zł, liczone dla każdej wydanej do rachunku karty indywidualnie."

   @Anonimowy 30 lipca 2023 13:13
   Tu chodzi o złożenie dyspozycji zamknięcia konta "w poniedziałek 31. lipca" - jak pisze @Anonimowy 29 lipca 2023 23:08 - a więc w przypadku nie spełnienia w tym nowym okresie (bo dzień 31 lipca to pierwszy dzień kolejnego okresu rozliczeniowego) wymaganych przez TOiP warunków, opłata za kartę zostanie pobrana.

   I tak na koniec; bardzo ważne jest też to by spełnić warunek bezpłatności nie tylko posiadanej karty ("dokonane transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 300 zł" w przypadku osób które ukończyły 18 rok życia) ale też warunek bezpłatności samego rachunku płatniczego ("w miesiącu otwarcia rachunku oraz w każdym innym miesiącu, w którym na Konto Jakże Osobiste nastąpił jednorazowy wpływ na kwotę min. 1 500 zł z rachunku prowadzonego w innym banku lub z rachunku dla Klientów Biznesowych prowadzonego w Alior Banku").

   Gdy osoba dorosła (karta ukończone 18 lat, konto 26 lat):
   - opłata za kartę przy nie spełnieniu wymaganego warunku 5 zł
   - opłata za konto przy nie spełnieniu wymaganego warunku 10 zł

   Usuń
  13. W jaki sposób bank ma nałożyć opłatę ostatniego dnia sierpnia za kartę, która zostanie zamknięta jeszcze w lipcu?

   Usuń
  14. Anonimowy30 lipca 2023 15:08
   jeśli warunek zwolnienia z opłaty nie był spełniony to w ING przy zamykaniu karty oplata jest pobierana proporcjonalnie do liczby dni posiadania karty w okresie rozliczeniowym karty

   Usuń
  15. To pytanie warto skierować do BOK w Alior poprzez bankowość.

   Usuń
  16. Dziś mam potwierdzenie z ichniego BOK - opłata za obsługę karty pobierana jest ostatniego dnia m-ca za pełny okres rozliczeniowy.

   Oznacza to, że jej nie pobierają gdy kartę zamknie się nawet ostatniego dnia danego m-ca 😋

   Usuń
  17. Czyli po blisko 4 tygodniach dyskusji o tym wreszcie się wszystko wyjaśniło? Szok 😋

   Usuń
  18. @Anonimowy 4 sierpnia 2023 15:04
   To "wszystko" wyjaśni się dopiero po tym, jak minie okres pobierania opłat. 👮‍♂️

   @Anonimowy 4 sierpnia 2023 13:29
   Ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego, czy "ostatniego dnia danego miesiąca" (przy czym okaże się, że tu chodzi o miesiąc rozliczeniowy)? 🤣

   Usuń
  19. @Anonimowy, 4 sierpnia 2023, 13:29 - ichnia TOiP mówi, że opłata jest pobierana za karty ze statusami "Do Aktywacji", "Aktywna" oraz "Zablokowana".

   Usuń
  20. Sam sobie odpowiem - to prawda!

   Usuń
  21. @Anonimowy 4 sierpnia 2023 13:29
   Ach te wszystkie cudowne odpowiedzi z BOK! Problem zaczyna się już wtedy, gdy ktoś zadaje w sposób niewłaściwy pytanie. Konsultant z BOK mimo tego że może domyślać się o co takiemu delikwentowi - tzn. klientowi - chodzi, z czystym sumieniem może mu udzielić stosownej do pytania odpowiedzi. 😋

   Usuń
 45. Ktoś się orientuje czy wypłaty gotówki z KJO przy użyciu opcji BLIK są darmowe tylko w bankomatach przyoddziałowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłacam BLIKiem z Planet Cash i opłaty nigdy nie pobrało.

   Usuń
  2. Dokładnie, Planet Cash nic nie pobiera.

   Usuń
 46. Czy ktoś z Państwa dostał propozycję utrzymania rachunków w Aliorze po złożonej dyspozycji zamknięcia produktów? Wiem, że kilka miesięcy nie dzwonili i nic nie oferowali. Ciekawi mnie czy coś się nie zmieniło w tym temacie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie zaoferowali 10% zniżki na polisę PZU 🤡

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Muszę zorientować się jak najlepiej zamknąć konto tak aby nie ponosić jeszcze opłaty za kartę.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...