Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Millennium ponawia 8% na koncie oszczędnościowym Profit (45. edycja promocji dla nowych środków)

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

29.11.2022

Bank Millennium ponawia 8% na koncie oszczędnościowym Profit (45. edycja promocji dla nowych środków)

Główne parametry obecnej oferty są bliźniaczo podobne do tych z poprzedniej edycji.

Konto oszczędnościowe Profit: 8,0% do 400 tys. zł (dla nowych środków)
Dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit można więc uzyskać 8% w skali roku, gwarantowane na 100 dni i maksymalnie do 400 tys. zł.

[Niniejsza edycja promocji zakończyła się. Sprawdź nową, 46. edycję, którą opisuję tutaj.]

By skorzystać z promocyjnej stawki oprocentowania, poza wymogiem ulokowania nowych środków, bank oczekuje od klienta posiadania (lub założenia) konta osobistego. Dla obecnych klientów to sytuacja dogodna. Jeśli jednak chodzi o nowych klientów, to na pewno byłoby bardziej kuszące, gdyby (tak, jak do niedawna) bank płacił 500 zł na start. Teraz takiej promocji niestety nie ma. Co najwyżej - przy okazji otwarcia konta w Millennium - zyskać można 80 zł na zakupy (do Empik.com, Goodie lub Zalando) albo 4 bilety do kina, albo możliwość założenia lokaty 7%. Jeśli więc już chcieć uzyskać 8% na koncie oszczędnościowym i więcej zgarnąć dzięki założeniu konta osobistego, to na ten moment warto przyjrzeć się propozycjom Banku Pekao, który daje 200 zł premii oraz ING Banku Śląskiego, gdzie do wzięcia jest premia 200 zł, a gdzie również można uzyskać takie samo oprocentowanie (w Pekao 8% w skali roku można zapewnić sobie do 200 tys. zł na 183 dni, a w ING do 800 tys. zł na 3 miesiące). 7,9% lub 8% jest też do uzyskania w mBanku (gdzie przy okazji otwarcia konta można zgarnąć aż 450 zł). Jeśli zaś chodzi o lokaty, to bez otwierania konta osobistego można uzyskać 8% w VeloBanku lub w InBanku.

Konto oszczędnościowe Profit: 8,0% do 400 tys. zł (dla nowych środków)


45. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie dla nowych środków: 8,0% w skali roku
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (8,0%): do 400 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 18.11.2022 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 100 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 45. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 28.11. do 17.12.2022 roku;
 • dostępność 45. edycji promocji ze stawką 8,0% w skali roku: od 28.11. do 17.12.2022 roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 15.12.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 100 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 18.11.2022 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Środki zdeponowane w Banku Millennium podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Teraz, gdy bank pozwala - jak w tej edycji - ulokować nawet 400 tys. zł, warto zwrócić uwagę, że dzienny limit przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową Millennium wynosi maksymalnie 200 tys. zł - w przypadku autoryzacji dyspozycji składanej w bankowości internetowej za pomocą aplikacji mobilnej; w przypadku potwierdzeń dyspozycji za pomocą haseł z wiadomości SMS, limit jest jeszcze niższy - to max. 50 tys. zł. 

Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Mega Oszczędnościowym oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

43 komentarze:

 1. Żeby ich oferta KO była konkurencyjna musieliby by albo zwiększyć miesięczny limit darmowych wypłat, albo podwyższyć oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nie masz jakiegokolwiek konta oszcz. z oproc. >8%

   Usuń
  2. Ten myk z jedną darmową wypłatą miesięcznie jest rzeczywiście irytujący!

   Usuń
  3. ja akurat mam kilka kont z 8% inni z forum też pewnie jakoś żonglują ale większośc ludzi jak ma 2 konta to już dużo

   Usuń
  4. Limit jednej darmowej wypłaty z KO to absurd, który z jakichś powodów stał się normą. Wynika to jedynie z chciwości banków.

   Usuń
  5. Są wyjątki: Aion, Alior, Śląski, Santander Consumer oraz Velo.

   Natomiast Pekao pobiera opłatę nawet za pierwszy przelew z KO 😬

   Usuń
  6. Chyba nie. Nawet dowolna ilość jest bezpłatna. Robiłem 1 przelew - bez opłaty. Robiłem aplikacją. Może tu jest "sekret"

   Usuń
  7. Bank Pekao pobiera opłatę za wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego, jeśli zlecane są bankowości internetowej.

   Jednak jeśli ktoś taki przelew z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w tym banku robi w aplikacji mobilnej, to wtedy może to robić do woli, bo wszystkie przelewy są za 0 zł.

   Usuń
 2. Mam pytanie, jeżeli miałam konto profit poprzedniej edycji bodajże 42 i wyplacilam na szczęście wszystko akurat przed 17 listopada, to teraz zakładam nowe konto profit czy na to już stare otwarte wtedy przelewam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stare bierze udział. Okres promocyjnego oprocentowania z 42 edycji to już raczej się zakończył więc teraz wpłacasz kasę i będzie 8%.

   Usuń
  2. Na to stare. Konta nowego nie zakładasz.

   Usuń
  3. Ani ono stare, ani nowe - przecież mam wciąż to samo konto, nie?

   Usuń
 3. Wpłaciłem dzisiaj kasę ale w szczegółach wyświetla mi się oprocentowanie standardowe. Co mogło pójść nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jutro pokaże prawidłowe

   Usuń
  2. Dopiero na drugi dzień wyświetla się nowe oprocentowanie. Wpłać jeszcze na ROR 1000 zł o ile nie płaciłeś.

   Usuń
  3. Jutro będzie ujęte w promocyjnym saldzie. Od zawsze tak było w Millennium Bank.

   Usuń
  4. Zawsze promocyjne widoczne jest na kolejny dzień po wpłacie. Cierpliwości, jutro będziesz widział/a.

   Usuń
  5. Prawdopodobnie nic - zawsze aktualizują oprocentowanie dopiero następnego dnia.

   Usuń
  6. Spoko, od jutra będzie widoczne promocyjne, choć odsetki promocyjne Twoja kasa zbiera już od dziś.

   Usuń
  7. Dzięki za tak liczne odpowiedzi. Widzę że osób zorientowanych w temacie tutaj dużo. Zatem czekam spokojnie już do jutra.

   Usuń
  8. I tak się stało. Zmieniły się informacje i już jest 8% :)

   Usuń
 4. Jeżęli miałem na dzień koniec dnia 18.11.2022 20 tyś zł na koncie osobistym a 0 zł na koncie oszczędnościowym, to jeżeli przeleje te 20 tyś na oszczędnościowe to nie będę miał promocyjnego oprocentowania? Dopiero wszystko ponad 20 tyś będzie objęte promocyjnym oprocentowaniem? W takim razie nie opłaca się trzymać pieniędzy w tym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3 x TAK 🙊

   Usuń
  2. Konta oszczędnościowe z limitami kwotowymi oraz ograniczeniami typu dzień badania salda podobnie jak 1-miesięczne lokaty to jedynie wabiki.

   Usuń
 5. Pekao chyba za przelew aplikacją nie pobiera opłaty. Dowolna ilość przelewów i kwot. Proszę o potwierdzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. W Pekao w przypadku przelewów z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w tym banku wszystkie przelewy (bez ograniczeń ilościowych) są realizowane za 0 zł, o ile są zlecane w aplikacji mobilnej.

   Usuń
 6. Moi drodzy kiedy najlepiej wypłacić żeby załapać się na edycję 46?

  Aktualnie biorę udział w edycji 42, więc chce wycofać na czas żeby załapać się na edycję 46

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tego niestety nie wie nikt. To nie te czasy, gdy data badania salda w promocjach Konta Oszczędnościowego Profit była przewidywalna i z edycji na edycję można było ją bezbłędnie wytypować.

   Teraz jest to o wiele trudniejsze (już od ponad 2 lat, niestety). Nie ma bowiem reguły. Bazując jednak na obserwacji poprzednich edycji, można przypuszczać, że 46. edycja promocji będzie wyznaczać dzień badania salda gdzieś pomiędzy 8., a 16.12.2022 roku.

   Usuń
  2. Przeniosłam środki na miesiąc do Santandera na lokatę 8%.
   Może w tym czasie zrobią badanie salda i załapię się na kolejny miesiąc - zobaczymy 😊

   Usuń
  3. Ja też mam dylemat: brać te 8% od Hiszpanów, Portugalczyków czy Holendrów :)

   Co ciekawe te trzy nacje mają dobre reprezentacje w piłce nożnej.

   Usuń
  4. Najwyższy czas zacząć myśleć o zaparkowaniu kasy na dłużej - era podwyżek stóp jest już zakończona.

   Usuń
  5. Tak, dzisiejsza decyzja RPP o braku podwyżki stóp raczej by to potwierdzała.

   Usuń
 7. promocja do 400 tyś a limit przelewów dziennych to max 200 tyś. Millenium - bank absurdów jak logowanie przy użyciu peselu i hasła złożonego z 6 cyfr. Taaaaa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam 8-cyfrowe hasło (choć oczywiście wolałbym literkowo-cyferkowe). Wybrane cyfry peselu są dodatkowym uwierzytelnieniem. A login masz znany tylko sobie.

   Usuń
  2. Login nie jest znany tylko logującemu w odróżnieniu od hasła.

   Usuń
  3. Nie wiem czy to co piszesz wynika z twojej niewiedzy czy celowo chcesz kogoś przestraszyć/wprowadzić w błąd? Zwał jak zwał.

   Hasło również nie jest znane bo ustala się je samemu.

   Usuń
  4. Nie jedyny bank z takim dziennym limitem przelewów. 200 tys. zł jest też w Velobanku (ex Getin).

   Ale akurat w Mill da się to obejść. Bo limit jest na dzienne zlecenia więc jak chce się zrobić przelew np. na 400 tys. zł w środę to można zlecić przelewy po 200 tys. zł z datą przyszłą (na środę) już w poniedziałek i wtorek. W środę wszystkie wyjdą z samego rana.

   Usuń
  5. Tak, zapewne z niewiedzy - część ludzi myli login z hasłem 🙊

   Usuń
  6. Pytanie do Anonimowy5 grudnia 2022 17:59:

   Taką kasę jak już trzymamy na koncie Profit. Z tego konta jest jeden darmowy przelew ale tylko wewnętrzny. Jak w opisanej sytuacji - w którym momencie - zrobić przelew wewnętrzny z konta Profit na ROR? Wystarczy zlecenie takiego przelewu we wtorek z datą środową? Bo dochodzi tu kwestia który przelew będzie się pierwszy realizował, czy zewnętrzny na 200 k z RORu czy wewnętrzny z Profit na ROR. Mogą być dwa scenariusze, 200 k na r-k zewnętrzny nie pójdzie w zadeklarowanym środowym terminie bo w momencie próby przelewu system zobaczy stan RORu 0 zł bo przelew wewn. jeszcze nie dotarł lub drugi scenariusz w momencie wysyłki 200 k na r-k zewn. system będzie już widział kasę na ROR która przyszła z konta Profit.

   Jak to działa, może próbowałeś już tak zrobić?

   Usuń
 8. A jak oprocentowane są środki, które banki zalicza jako NIEnowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurtyna. Zasłona milczenia. Szkoda czasu sprawdzać.

   Usuń
 9. Mam pytanie z innej beczki. Ktoś coś wygrał w loterii Millennium banku i karty Visa ..i czy szybko dają nagrody po spełnieniu warunków czyli wypełnieniu laureata nagrody.

  OdpowiedzUsuń
 10. Millennium postanowiło utrudniać życie z kontem Profit. Od jutra dodatkowy warunek do spełnienia dla oproc. 8%, 5x kartą w każdym m-cu promocji + do max 300 k.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...