Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Millennium ponownie daje 8% na koncie oszczędnościowym Profit, ale stawia dodatkowy warunek (46. edycja promocji dla nowych środków)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

19.12.2022

Bank Millennium ponownie daje 8% na koncie oszczędnościowym Profit, ale stawia dodatkowy warunek (46. edycja promocji dla nowych środków)

Nowa edycja przynosi kilka zmian. 

Konto oszczędnościowe Profit: do 8,0% do 300 tys. zł (dla nowych środków)
Teraz by zgarnąć 8% w skali roku, nie wystarczy ulokowanie "nowych środków", ale trzeba będzie się też wykazywać większą aktywnością (wykonując min. 5 płatności kartą lub Blikiem miesięcznie). Do tego promocyjne oprocentowanie można uzyskać maksymalnie do 300 tys. zł (a nie do 400 tys. zł, jak ostatnio).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Promocja oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit w Millennium przewidziane jest wyłącznie dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w tym banku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać 400 zł premii za Konto Millennium 360º.


Konto oszczędnościowe Profit: do 8,0% do 300 tys. zł (dla nowych środków)


46. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie
  • 7,0% w skali roku, jeśli wpłacisz "nowe środki" lub
  • 8,0% w skali roku, tu oprócz wpłaty "nowych środków" wymagane jest również to, by w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (w pierwszym miesiącu obowiązywania promocyjnego oprocentowania, te płatności należy wykonać dopiero od przystąpienia do promocji do końca miesiąca kalendarzowego);
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (7 lub 8%): do 300 000 zł (to o 100 tys. zł mniej, niż w poprzednich edycjach);
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 9.12.2022 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 90 dni od pierwszej wpłaty/"wykrycia" nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 46. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 19.12.2022 do 21.01.2023 roku;
  Okres promocyjnego oprocentowania w tej edycji został więc zmieniony względem poprzedniej odsłony promocji - jest krótszy o 10 dni;
 • dostępność 46. edycji promocji ze stawką do 8% w skali roku: od 19.12.2022 do 21.01.2023 roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 20.01.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 90 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 9.12.2022 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Środki zdeponowane w Banku Millennium podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Gdy bank pozwala - jak w tej edycji - ulokować 300 tys. zł, warto zwrócić uwagę, że dzienny limit przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową Millennium wynosi maksymalnie 200 tys. zł - w przypadku autoryzacji dyspozycji składanej w bankowości internetowej za pomocą aplikacji mobilnej; w przypadku potwierdzeń dyspozycji za pomocą haseł z wiadomości SMS, limit jest jeszcze niższy - to max. 50 tys. zł. 

Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Mega Oszczędnościowym oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. No to Millennium zaraz pozbędzie się mnie jako klienta...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie strzelili sobie w kolano.

   Usuń
 2. Jak mam 8% na KO Profit w ramach 45-ej edycji to nie muszę robić tych 5 transakcji miesięcznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 płatności dotyczy tylko edycji nr 46.

   Usuń
  2. Nie musisz, korzystajmy póki jeszcze jest moliwość. Nowa edycja a warunki gorsze od poprzednich. Źle się dzieje.

   Usuń
 3. Bank ,a to że nie zamknąłem konta daje premie 30 zł co miesiąc. Aby ją otrzymać muszę m.in. zapłacić 5x kartą lub blikiem miesięcznie. Czy aby otrzymać te 8% na KO dodatkowo 5x muszę dopłacić czy wystarczy to 5x dla premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, również dostałem taką promocję na zatrzymanie w Millennium. :)

   Usuń
  2. To mogą być te same transakcje.

   Usuń
 4. Oferta bardzo popsuta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ten Millenium to tak faluje na maxa z tym kontem oszczędnościowym.otoczenie strategiczne sie nie zmieniło przed nami szczyt inflacji a tu próba przejścia na gorsze dla klienta pozycje. Ja pójdę do Velo ńie zamierzam sie godzić na pogorszenie warunków.

   Usuń
 5. Dobrze, że jeszcze do 3.01 mam 8,5% na KO w PKO BP (trzeba było wziąć udział w promocji, w której oficjalnie dawali 7%, a potem, być może przez swoje nieogarnięcie, podnieśli to do 8,5%). Ale już się zastanawiam co potem. Raczej już kolejnego 8,5% nie uda się zyskać, więc trzeba będzie się zadowolić 8-ką. No ale tutaj jakiś dodatkowy warunek wprowadzili... W sumie nie jest trudny do spełnienia, bo i tak muszę robić jedną transakcję ich kartą, żeby mi nie pobierali opłat. Zobaczymy jeszcze co zaoferuje PKO BP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy 17:21: zauważ, że ponieważ oferta w PKO trwa do 3.01, zgodnie z tradycją PKO badanie salda początkowego będzie pewnie także 3.01 (lub może 2.01) dla kolejnej promocji oprocentowania nowych środków, które ruszy 4.01. 2.01 trzeba stamtąd się najpóźniej wycofać. Co do Millenniu, mam podobne zdanie. Nie wiem, czy będzie można liczyć w innych bankach na większe oprocentowanie niż 8%, więc ta oferta jeszcze jest do przyjęcia.

   Usuń
 6. Wie ktoś dokaldnie jak ta oferta działa? Czy np jeśli na koncie mam 9tys złotych i przeleje je na inne konto, poczekam dwie doby robocze, a potem spowortem z tamtego konta na konto millenium a potem oszczędnościowe to będą to nowe środki czy już nie? Bo niestety nie jest to szczegółowo opisane 🤷

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest szczegółowo napisane tylko trzeba umieć czytać.... Nowe środki wzgledem 9 grudnia. Czyli jak w tym dniu miałeś 9 tys to wypłata tych środków i ponowna wpłata nic nie da...

   Usuń
 7. Do tych 5 płatności transakcje kartą kredytową zaliczą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to mogą być te same transakcje BLIK.

   Usuń
 8. Wciąż tylko 1. wypłata miesięcznie z KO jest darmowa 😬

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy to oznacza że 48. Promocja zacznie sie 22.01.2023? A badanie salda moze byc w okolicach 12.01.2023?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobne ale ten 12.01 to niekoniecznie. Może być dowolny dzień do 20.01 włącznie. Tym razem pewnie zrobią coś bliżej końca.

   Usuń
  2. Następna, czyli 47. edycja zacznie się najprawdopodobniej 23.01, a dniem badania salda będzie zapewne 13.01. Nie ma oczywiście żadnej pewności, że tak będzie, ale ostatnio taka jest właśnie praktyka w tym banku.

   Usuń
  3. No i to jest właśnie najgorsze teraz że ten dzień badania salda jest nie do przewidzenia. Na prawie 2 tygodnie trzeba by było wycofywać kasę z Millennium co sprawia że opłacalność i w ogóle sens tej oferty to już przeszłość.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...