Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku: 8% do 400 tys. zł (+ 550 zł za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

15.12.2022

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku: 8% do 400 tys. zł (+ 550 zł za konto osobiste)

Wystartowała nowa, 30. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków. 

Konto Mega Oszczędnościowe 30. edycja: do 8,0% do 400 tys. zł
Taką stawkę oprocentowania można obecnie uzyskać już w wielu bankach. O propozycji Aliora warto jednak wspomnieć, by przy okazji przypomnieć o promocji, w której czeka rekordowe 550 zł za Konto Jakże Osobiste.

[Niniejsza edycja promocji już się zakończyła - sprawdź nową edycję, którą opisuję tutaj.]

Drogę do promocyjnego oprocentowania na KMO otwiera bowiem posiadanie (lub założenie teraz) konta osobistego w Alior Banku. A jego otwarcie jest akurat opłacalne ze względu na wspomnianą promocję z bonusami o łącznej wartości 550 zł za Konto Jakże Osobiste - w podlinkowanym wpisie przedstawiam szczegóły dotyczące promocji i prześwietlam konto z oferty Aliora. A niżej skupiam się już tylko na ofercie Aliora dla oszczędzających. 

Konto Mega Oszczędnościowe 30. edycja: do 8,0% do 400 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 15.12.2022 do 9.01.2023 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 400 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 4,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 8,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2 000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze (może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas).

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Taki wpływ musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są ponadto przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku (w tym z kont biznesowych). Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z bonusami na start), to sytuacja jest jasna i klarowna - wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 8% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 9.12.2022 roku. Do tego salda zliczane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (bank uwzględnia też saldo z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 30. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - co warto wiedzieć?


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy o łącznej wartości 550 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 8% w skali roku nie jest dostępne).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

39 komentarzy:

 1. Dostępność promocji tylko od 15. grudnia do 9. stycznia?

  Ciekawe kiedy będzie styczniowa nasiadówka RPP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbliższa będzie 03-04 stycznia.

   Usuń
  2. Wczoraj były podwyżki stóp w USA oraz w €-zonie.

   Usuń
 2. Jaka jest karencja Konto Jakże Osobiste

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Konto Jakże Osobiste, to w przypadku promocji z premią, okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta osobistego nie wynosi 3, ale 2 lata - wpis prześwietlający promocję można znaleźć tutaj. Zacytuję jego fragment:

   "Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba (...), która w ciągu ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego w Aliorze (w tym również konta z czasów T-Mobile Usługi Bankowe).

   Posiadanie innych produktów (np. konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym w Alior Banku) nie wyklucza z promocji (...)"

   Usuń
 3. Jak przeleję XX tys. zł to najpierw trzeba na KJO, a później na KMO? Czy można od razu na KMO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma różnicy, ale jest taki niepisany zwyczaj (może jestem starodawny) że najpierw przelewa się na konto osobiste (KJO) a potem przelewem wewnętrznym z KJO na KMO, druga sprawa że musisz sobie zapewnić przelew zewnętrzny 2k na KJO aby skorzystać z 8%

   Usuń
  2. Oba warianty są dopuszczalne, ale jeśli ta kwota to co najmniej 2k, to przelew najpierw na ROR jednocześnie załatwia warunek podwyższonego oprocentowania na KO.

   Usuń
  3. Przelew bezpośrednio na KMO przejdzie. Ale tak jak piszą komentujący wyżej to sensowniej jest wpłacić najpierw na ROR żeby zaliczyło wymagany wpływ.

   Swoją drogą ciekawe czy są jeszcze jakieś konta oszczędnościowe które nie przyjmują przelewów przychodzących z innych banków? Kiedyś tak było w Millennium ale na szczęście to zmienili i teraz już można przelać z innego banku od razu konto oszczędnościowe.

   Usuń
 4. Czy do promocyjnego oprocentowania trzeba mieć konto jakże osobiste, czy może to też być konto internetowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Konta Mega Oszcz. rodzaj posiadanego konta osobistego nie ma znaczenia.

   Usuń
 5. Kiedy po wpłacie nowych środków ( i 2 tys zł. ) na konto Mega Oszcz. pojawi się info o 8% ? U mnie ciągle widać 1 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie. Również mam widoczny 1%.

   Usuń
  2. Następnego dnia po wpływie aktywującym podwyższone oprocentowanie.

   Usuń
 6. wspomniane 2 tys zl trzeba wplacac na glowne konto osobiste czy konto megaoszczedniosciowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z jednego z powyższych wpisów: "Oba warianty są dopuszczalne, ale jeśli ta kwota to co najmniej 2k, to przelew najpierw na ROR jednocześnie załatwia warunek podwyższonego oprocentowania na KO.

   Usuń
 7. Czy następne wpłaty po 9-tym 01 też są 8% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w całym okresie 3 miesięcy możesz dopłacać.

   Usuń
 8. Saldo z dnia badania czyli z 9. grudnia trzeba utrzymywać przez cały czas uczestnictwa w promocji oprocentowania tego konta - zonk!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba, po prostu znów na początku miesiąca musisz zrobić wpłatę 2000zł i następnego promka na 8% się aktywuje nawet jeśli wypłacisz z oszczędnościowego np połowęna Ror i przelejesz do innego banku.

   Usuń
  2. Dokładnie. Saldo początkowe to suma sald z ROR, KO oraz lokat.

   Weryfikacja następuje na koniec każdego dnia, więc to saldo trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji 😬

   Usuń
 9. W nowej edycji będzie 7,50% i do 200 tys. zł więc kto chce stare warunki 30-ej edycji niech się spieszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przypuszczenie czy coś pewnego? Bo tak się przymierzam ale właściwie to sens by miało u mnie uruchomić promocję dopiero po 15-tym.

   Usuń
  2. Coś pewnego niestety. Jeśli chcesz 8% to łap teraz i aktywuj jeszcze 30-tą edycję.

   Usuń
  3. Skąd są znane warunki obowiązywania kolejnej edycji?

   Usuń
  4. Anonimowy7 stycznia 2023 00:12 - nie wnikaj, podziękuj i korzystaj.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 7 stycznia 2023, 00:12

   Warunki kolejnej edycji nie są znane - to dezinformacja!

   Usuń
  6. Informacja jest prawdziwa. Kolejna edycja przyniesie obniżkę oprocentowania i maksymalnej kwoty, jaką można ulokować.

   Usuń
  7. Skąd pochodzi ta info?

   Usuń
  8. Czy jutrzejsza wpłata na KMO kwoty wyższej niż saldo badania uruchomi tą promocję?

   Usuń
  9. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
   - dostępność promocji: od 15.12.2022 do 9.01.2023 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty)"

   Usuń
  10. Czyli do 9. stycznia włącznie?

   Usuń
  11. Tak. Nowa edycja od 10-go.

   Usuń
  12. Wielkie dzięki za cynk o tym. Dziś uruchomiłem sobie 30 edycję.

   Usuń
  13. Ciekawi mnie jednak skąd takie przecieki że Anonimowy 5 stycznia 2023 15:59 pisze już kilka dni przed a Złotówa potwierdza.

   Usuń
  14. a odnośnie velo banku .jakie oprocentowanie od 13.01 .wiecie może coś ?

   Usuń
 10. Wczoraj czyli w ostatnim możliwym dniu dokonałem 1. wpłaty na KMO, a dzisiaj Alior wysłał mi wiadomość, że promka została aktywowana - jaką więc datę należy uznać jako 1. dzień jej obowiązywania?

  W szczegółach konta brak info o okresie, w którym będzie obowiązywać podwyższone oprocentowanie 😬

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...