Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 8,2% na lokatach dla nowych środków w mBanku (+ 450 zł dla otwierających konto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

14.12.2022

Do 8,2% na lokatach dla nowych środków w mBanku (+ 450 zł dla otwierających konto osobiste)

mBank wznowił promocję oprocentowania lokat na nowe środki, przy okazji nieco podnosząc niektóre stawki.

mBank: lokata na nowe środki z oproc. do 8,2%
Do wyboru są lokaty na 3, 6 oraz 12 miesięcy (a czym dłuższy okres depozytu, tym oprocentowanie wyższe - choć różnice są niewielkie). Z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci, ale niezbędne jest posiadanie lub założenie konta osobistego w mBanku (co teraz wybitnie się opłaca, bo do zgarnięcia są bonusy do 450 zł).

[Niniejsza promocja już się zakończyła. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w mBanku, sprawdź jak zyskać 450 zł premii za mKonto Intensive lub 450 zł premii za eKonto osobiste. W podlinkowanych wpisach znajdziesz zasady uczestnictwa, warunki promocji oraz prześwietlenie kont. Niżej skupiam się już na lokatach.


mBank: lokata na nowe środki z oproc. do 8,2%


Na początek krótkie porównanie lokat na nowe środki w mBanku pod kątem dostępnego na nich oprocentowania:

 • na 3 miesiące można uzyskać 7,95 lub 8% w skali roku;
 • na 6 miesięcy bank daje 8,05 lub 8,1% w skali roku;
 • 12-miesięczna lokata pozwala uzyskać 8,15 albo 8,2% w skali roku.


Skąd różnice w wysokości stawek przy każdym z wariantów okresu depozytu? Oferta mBanku zależy od rodzaju konta osobistego posiadanego przez klienta. 

Na wyższe stawki liczyć mogą osoby, które posiadają (lub założą) mKonto Intensive. Z kolei na posiadaczy kont osobistych innego typu, niż mKonto Intensive czeka to nieco niższe oprocentowanie. Choć ta różnica coraz bardziej się zaciera - jeszcze w poprzedniej edycji wynosiła 0,1 punktu procentowego, a teraz to już jedynie 0,05 punktu procentowego. Łatwo więc policzyć, że jeśli ktoś ulokuje np. 10 tys. zł na 3 miesiące, to różnica w odsetkach - w zależności od tego czy posiada eKonto osobiste, czy mKonto Intensive - wyniesie zaledwie 1,02 zł. 

Jeśli teraz stoisz przed wyborem konta w mBanku dla siebie, to łatwo policzyć, że lepszym wyborem jest i tak eKonto osobiste (z którym zyskasz o 200 zł więcej na start, niż w promocji dla otwierających mKonto Intensive). Dopiero bardzo duże kwoty zdeponowanych oszczędności - przy różnicy oprocentowania 0,05 punktu procentowego - zatarłyby różnicę (np. 500 tys. zł ulokowane na rocznej lokacie).

Lokata oszczędnościowa w mBanku na 3, 6 lub 12 miesięcy


Główne cechy lokat na nowe środki w mBanku to:

 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 500 000 zł (możesz założyć wiele lokat tego typu, ale ich suma - dla danego okresu depozytu - maksymalnie może wynieść również 500 000 tys. zł; teoretycznie można więc ulokować do 1,5 miliona zł, na każdy z okresów - 3, 6 i 12 miesięcy - wpłacając po 500 tys. zł; acz jak zawsze, przypominam, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni środki jedynie do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro);
 • okres lokaty: 3, 6 lub 12 miesięcy
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty; w przypadku wcześniejszego zerwania depozytu otrzymasz odsetki naliczone wg stawki 0,01% w skali roku.

Przez nowe środki mBank rozumie różnicę pomiędzy sumą środków w dniu składania wniosku o lokatę, a sumą środków klienta w mBanku w dniu 7.12.2022 r. Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem mBanku i założysz tutaj konto osobiste, to w praktyce z automatu wszystkie środki jakie będziesz wpłacać, będą kwalifikować się do wpłacenia na lokatę.

Jeśli już posiadasz konto osobiste w mBanku, to lokatę założysz ze strony informującej o lokacie 3-miesięcznej lub z poziomu strony informującej o lokacie na 6 miesięcy, lub z poziomu strony informującej o 12-miesięcznej lokacie, która przekieruje Cię do zalogowania do bankowości internetowej mBanku.

Powyższa oferta ma być dostępna do 16.01.2023 r. lub do wcześniejszego wyczerpaniu kwoty puli lokat dostępnych w promocji (bank gotowy jest założyć lokaty na sumę maksymalnie trzech miliardów złotych w przypadku każdego z okresów osobno). Komunikat o ewentualnym przedterminowym wyczerpaniu tej puli, pojawi się na wyżej podlinkowanych stronach promocji.

Lokaty na 3 i 6 miesięcy otwierane są jako odnawialne -  po upływie umownego okresu na odnowionej lokacie będzie obowiązywać oprocentowanie standardowe (czyli pewnie - delikatnie rzecz ujmując - nieoszałamiające; warto więc tego terminu dopilnować, by wtedy sprawdzić ofertowaną stawkę po odnowieniu i jeśli ona nie będzie zadawalająca, to lokatę zerwać).

Z kolei lokata 12-miesięczna zakładana jest jako nieodnawialna - po upływie umownego okresu środki wraz z odsetkami wpłyną na Twe konto, z którego lokata została założona


Ważne jedynie dla obecnych klientów


Jeżeli już masz konto osobiste w mBanku, to będzie trzeba sprawdzić saldo środków (na kontach osobistych i oszczędnościowych oraz na lokatach) na dzień 7.12.2022 r. - tylko nadwyżka nad tę kwotę będzie mogła być objęta promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków. Na szczęście samemu liczyć tego salda nie potrzeba - wystarczy bowiem przejść do wniosku o lokatę ze strony informującej o lokacie 3-miesięcznej lub z poziomu strony informującej o lokacie na 6 miesięcy, lub z poziomu strony informującej o 12-miesięcznej lokacie (wtedy uzyskasz informacje o saldzie "starych" środków, a także o tym ile środków spełnia kryterium "nowych").
💡 Jeśli ze względu na wymóg wpłacenia nowych środków nie łapiesz się na powyższe promocje mBanku, sprawdź propozycje banków, w których też można uzyskać 8% w skali roku (na rachunkach oszczędnościowych): w Pekao (gwarantowane na 183 dni do 200 tys. zł), w ING Banku Śląskim (gwarantowane na 3 miesiące do 799 999,99 zł) albo w VeloBanku (na 92 dni, do 400 tys. zł).


Wyższe oprocentowanie w mBanku (8% w skali roku na 3 miesiące, 8,1% w skali roku na 6 miesięcy lub 8,2% w skali roku na 12 miesięcy) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie lub jeśli średnie saldo Twych aktywów w mBanku wyniesie min. 100 000 zł). 

Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, koniecznie pamiętaj o dwóch kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji);
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokata i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. Toyota Bank Polska też ma dobrą ofertę - za założenie "Lokaty z premią" dają do 300 zł premii z
  łącznym zyskiem z odsetek wraz z premią to nawet 8,1% 😃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TBSA ostatnio lekko odstaje od czołówki.

   Usuń
  2. 8,1% przy blokowaniu kasy na tak długo i jeszcze ich wydumanych warunkach? Nie wiem kto się ma na to złapać. Chyba najgorsza promocja Toyota Banku kiedykolwiek.

   Usuń
 2. Jeśli 7.12 miałem saldo 2,4 tys. zł. i teraz mam 2,2 tys. zł to rozumiem że jak teraz przykładowo wpłacę 10,2 tys. zł to na 10 tys. założę lokatę a jutro te 2,4 tys. zł będę mógł zabierać? Czy też to trzeba trzymać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabierać?

   Usuń
  2. Po założeniu lokaty możesz te 2,4 tys zł wycofać. Bo saldo sprawdzane jest tylko na moment otwierania lokaty z nowymi środkami.

   Usuń
 3. Czy konto osobiste mogę założyć na stronie banku czy muszę założyć przez aplikację? (Nie wiem jak to zrobić...)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcesz wziąć udział w promocji z bonusami do 650 zł za eKonto osobiste, to wniosek o konto musi być złożony przez stronę promocji - o zasadach promocji piszę tutaj.

   W skrócie: z pakietu nagród powitalnych (bon 200 zł na zakupy + premia do 450 zł) tylko część premii (150 zł) zależy od sposobu otwarcia konta (dla tej części premii wymagana jest metoda "na selfie" za pomocą aplikacji lub e-dowód). Pozostałe nagrody już są dla każdego (nawet jeśli we wniosku wybiorą zawarcie umowy o konto za pośrednictwem kuriera lub w placówce).

   By złożyć wniosek we właściwy sposób (nawet przez aplikację), najpierw trzeba przejść stronę promocji i - jeśli wejdziesz na nią na urządzeniu mobilnym - to wtedy pojawi się przekierowanie do pobrania aplikacji.

   Usuń
 4. Wniosek o założenie konta składałam przez tzw. selfie. Został on przyjęty po czym otrzymałam wiadomość, że weryfikacja była nieudana i umowa zostanie wysłana kurierem - co to wszystko oznacza?

  OdpowiedzUsuń
 5. Problem z tymi rocznymi lokatami jest taki, że oddalasz upływ swojej karencji w tym banku dla uczestnictwa w kolejnych edycjach oraz bierzesz na siebie ryzyko że koszty utrzymania Twojego RORu bank może podnieść nową TOiP. I chcesz nie chcesz przez rok będziesz musiał godzić się na możliwe koszty utrzymania konta osobistego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Ale jak ktoś ma kredyt hipoteczny (ja) i musi mieć ROR to tu mu karencja obojętna. Akurat mBank muszę traktować jako główny bank ale też jakoś nie boleję z tego tytułu bo tu karencje długie.

   Usuń
 6. W mBanku niestety ostre cięcie. Na 3 mies. jeszcze spoko 7,8/8% ale na 6 mies. tylko 7/7,2% a na rocznej 7,3/7,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy Intensive 8% na 3M zostało bez zmian. Reszta poszła mocno w dół. >8% na rok został tylko Toyota bank.

   Usuń
  2. A był/jest ktoś z Czytelników w Toyota Bank? Bo się nad nim zastanawiam ale jakoś tak dziwnie jak bank ma 1 placówkę w Warszawie na całą Polskę, jeszcze przyjdzie tam jechać jak się czegoś zdalnie nie będzie dało załatwić.

   Usuń
  3. Bank trochę mało nowoczesny. Umowa tylko przez kuriera nawet jak już ma się tam jakieś produkty. Zamknięcie konta tylko listownie. Ale poza tym jakiś problemów nie odnotowałem i nie mam uwag.

   Usuń
  4. Mając dostęp do bankowości lokatę można założyć zdalnie. Dzisiaj to zrobiłem 😀

   Usuń
  5. Kiedyś Moto Lokatę chciałem założyć. Wszystko w procesie telefoniczno-kurierskim. Zajęło im to prawie miesiąc.

   Usuń
  6. Ale za to autoryzacja tylko za pomocą aplikacji mobilnej. Zero wyboru, żadnych haseł przez SMS.

   Usuń
  7. Moto Konto można założyć zdalnie poprzez video oraz podpisać umowę kodem otrzymanym SMS-em.

   Usuń
  8. Roczną Lokatę Plus @ 8,2% można założyć tylko z poziomu bankowości, a ROR zakłada się zdalnie w kilka minut przy pomocy video - trudno zrozumieć z jakiego powodu ludzie uważają, że TB Polska nie jest nowoczesny.

   Usuń
  9. Tylko jak pozakładasz wszystko zdalnie to bank nie ma Twojego wzoru podpisu. I jak kiedyś będziesz chciał coś tam zrobić, zamknąć konto możesz mieć trudności. Pamiętaj, że mają jedną placówkę banku w Polsce, zakładający przez kuriera będą mieli dodatkową możliwość załatwiania innych tematów wysłaniem skanu podpisanego dokumentu mailem oraz w bankowości internetowej. Mają np. na swojej stronie formularz wypowiedzenia umowy, jest w nim informacja:
   Formularz możesz wysłać do Banku:
   – elektronicznie na adres kontakt@toyotabank.pl
   – korespondencyjnie na adres Toyota Bank Polska S.A. ul. Postępu 18b, 02-676 Warszawa
   Jak wyślesz takie wypowiedzenie umowy jak bank nie będzie miał Twojego wzoru podpisu? Może działa wypowiadanie umowy w bankowości elektronicznej, Złotówa podaje ten sposób pod postem "Jak zamknąć konto w banku" ale nie ma o tym słowa w żadnym dokumencie na stronie banku powiedziane wprost. Więc otwarcie całkowicie online może i fajne i ogólnie sam z niego korzystam jak tylko mogę ale tutaj, gdy Bank ma tylko placówkę w Warszawie to się zastanowić należy czy to optymalny sposób w dłuższej mierze.

   Usuń
  10. Czyżby więc to była pułapka i konta założonego w taki sposób nie można zamknąć?

   Usuń
  11. Niestety TB Polska ma dość dziwny zwyczaj pobierania opłat z góry za niemal wszystko, np. za prowadzenie ROR: opłata pobierana jest z góry 1. dnia każdego m-ca i zwracana jest do 10. dnia roboczego kolejnego
   m-ca jeśli w poprzednim m-cu zostały spełnione warunki zwrotu opłaty, tzn. utrzymywania minimalnego miesięcznego średniego salda konta w wysokości 1k LUB minimalnego miesięcznego
   średniego salda lokat w wysokości 2,5k.

   Nawet za każdy przelew kasy z KO jest opłata!

   Usuń
  12. Teraz rozumiem dlaczego umożliwiają zdalne założenie konta 😋

   Usuń
  13. Konto otwarte zdalnie można zamknąć listownie.

   Usuń
  14. Konto otwarte zdalnie można zamknąć listownie tylko w przypadku gdy bank ma wzór podpisu klienta 😋

   Usuń
  15. Skusiłem się na otwarcie Moto Konta (RORu) w Toyota Bank kurierem dla lokat plus to powiem jak to teraz wygląda.

   Po złożeniu wniosku przez internet następnego dnia dzwoni pracownik banku by potwierdzić, że faktycznie chcesz otworzyć u nich konto i umawia Ci kuriera TNT na konkretny dzień. To też okazja by dopytać jak czegoś nie wiesz. Kurier dzwonił 10 min. przed przyjazdem. Przywozi 2 egz. umowy już z podpisem pracownika banku, 1egz. zabiera drugi masz już dla siebie. W umowie papierowej jest że otwieram ROR i r-k oszczędnościowy (go nie chciałem, zwróćcie uwagę klikając wniosek, może coś niechcący zaznaczyłem). Do umowy dołączona instrukcja jakie są dalsze kroki, dają sobie 4 dni robocze na weryfikację podpisów, jak jest ok dostajesz telekod na telefon (u mnie w trzeci dzień roboczy od podpisania umowy) i od tego momentu możesz się pierwszy raz zalogować (i jak przekazał pracownik otrzymanie telekodu to data, od której się liczy 14 dni na ewent. odstąpienie od umowy zawieranej na odległość). Lokat klient może mieć na max 400k i max 10 szt. bez względu na ich okres trwania (czyli nie może być np. 5 lokat 6 m-cznych i 7 lokat 12 m-cznych, max 10 szt. jakichkolwiek). Obowiązkowo trzeba mieć smartfon z pobraną aplikacją autoryzacyjną bo każde logowanie do banku zatwierdzasz logowaniem do aplikacji, uwaga dla posiadaczy telefonu starego typu. Aplikacja służy tylko i wyłącznie do zatwierdzania transakcji i logowań, to aplikacja autoryzacyjna a nie mobilna banku, mobilnej aplikacji znanej z innych banków z podglądem konta itp. Toyota Bank nie ma. Bank nie przyjmuje przelewów natychmiastowych ani bluecash, nie ma też żadnych blików i przelewów na telefon. Wykonać można tylko przelew zwykły lub Sorbnet. Lokaty Plus daje się zakładać po pierwszym logowaniu, zdalnie. Kontakt telefoniczny z nimi szybki, bez czekania. Normalnie podlegają pod polski BFG. Właśnie przyszedł komunikat, że ich infolinia będzie nieczynna w dniu 04.02.2023 to żeby się ktoś nie spinał jak przyjdzie mu tego dnia dzwonić. Limity można zmieniać po zalogowaniu, bez ograniczeń. Domyślnie ustawione limity są na zero czyli „bez limitu” więc warto jakiś limit sobie ustawić dla bezpieczeństwa. Pożyjemy, zobaczymy.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...