Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 1/2023 (+ 600 zł za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

13.01.2023

8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 1/2023 (+ 600 zł za konto osobiste)

W nowej edycji promocji oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym ponownie można uzyskać 8%.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 8% - edycja 1/2023
Taką stawkę bank oferuje dla kwoty do 400 tys. zł. By skorzystać z promocji, należy: wpłacić "nowe środki" i posiadać (lub otworzyć) konto osobiste w VeloBanku (a jego założenie akurat się opłaca, bo do wzięcia czeka nawet 600 zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w VeloBanku, to założysz je przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego. W chwili obecnej bank udostępnia promocję "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2022" (szczegółowo omówiłem ją tutaj), w której do wzięcia jest wysoki, bo 10-procentowy zwrot za płatności kartą i/lub Blikiem (w dodatku szybko wypłacany). Gdy więc już otwierać konto osobiste w VeloBanku, to można teraz ugrać dwie rzeczy za jednym razem - zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, a oprócz odsetek uzyskać też dodatkowe bonusy w związku z korzystaniem z konta osobistego.

Wracając do tematu konta oszczędnościowego, na początek kilka zdań tytułem wstępu. VeloBank to bank, który przejął obsługę klientów Getin Banku (wobec którego Bankowy Fundusz Gwarancyjny wdrożył przymusową restrukturyzację, o czym pisałem tutaj).

VeloBank to oczywiście bank, który podlega pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (w przeciwnym wypadku nie byłoby dla niego miejsca do opisywania na blogu Bankobranie, bo sam cenię sobie przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo swych środków). Tym samym środki każdego klienta zgromadzone w VeloBanku są w 100% gwarantowane do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. 

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 8% - edycja 1/2023


Główne cechy oferty VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 8,0% w skali roku do 400 000 zł 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w VeloBanku, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 12.01. do 5.02.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

W miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Z kolei VeloKonto, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w VeloBanku (jeśli takowego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub
  • nie masz ukończonego 26. roku życia;
 • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 0/5 zł (prowizja nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu poprzednim).

Szczegółowo VeloKonto omawiam też we wpisie prześwietlającym promocję z bonusami do 600 zł - tam dowiesz się o zasadach uczestnictwa w promocji, a także jak założyć konto, by uzyskiwać moneyback.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 8% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 10.01.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 10.01.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 10.01.2023 roku 
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 13.01.2023 r. do 5.02.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 1/2023, czyli od 13.01. do 5.02.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa]." 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

26 komentarzy:

 1. Alior obniżył promocyjne oprocentowanie oraz kwotę nim objętą, ale Getin nie poszedł tą drogą :)

  Na dodatek TB Polska właśnie podwyższył oprocentowanie na lokatach półrocznej i rocznej 😃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety ludzie nabrali kredytów windując ceny nieruchomości i RPP nie podniesie stóp bo by się zaczeły rewolucje więc tracą ci którzy nie biorą kredytów i mają pare zł odłożone

   Usuń
 2. A można założyć konto osobiste bez karty, jak tyko potrzebuję oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz.

   Usuń
  2. Możesz, Ale i tak będziesz musiał dokonać 5 płatności w każdym miesiącu, aby móc skorzystać z oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Więc jeśli nie będziesz miał karty, to możesz to zrobić blikiem

   Usuń
  3. W regulaminie promocji nie ma mowy o płatności kartą, są trzy warunki, patrz pkt 5 regulaminu Oferty Specjalnej

   Usuń
  4. Warunek 5-ciu płatności w każdym m-cu to jest w Millennium do podwyższenia oprocentowania na KO.

   Usuń
  5. Dzięki za odpowiedź, która zainspirowała mnie do kontaktu z infolinią, a w efekcie do zmiany konta z PROSTE ZASADY(założonego pół roku temu), za które trzeba było płacić 9 zł plus 5zł za kartę lub wykonać 5 transakcji, na VELO KONTO całkowicie darmowe i bez żadnych transakcji (jedynie karta 5zł lub 5 transakcji, z której nie skorzystałam)

   Usuń
 3. Czy do salda z 10.01 liczą się też lolaty walutowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko PLN.

   Usuń
  2. Ps. Trzymasz euro na lokacie na 0,3% w skali roku? Warto??

   Usuń
 4. Te płatności kartą albo Blikiem mogą być na dowolne kwoty czy musi być jakaś określonona suma?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wytłumaczy ktoś o co chodzi, w historii konta cyklicznie pojawia mi się pozycja "Bonus za aktywność +0,01zł", następnie podatek -0,01zł.
  Też tak macie?
  Niby pierdoła ale chciałbym wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wypłacałem środki z konta oszczędnościowego w styczniu. Druga wypłata wiąże się z kosztami. Czy mogę założyć lokatę, płatność z konta oszczednoscoliowego, a gdy się już założy zerwać ją i przelać na inne konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, choć później dostaniesz telefon z centrali w tej sprawie 😋

   Usuń
  2. Można. Ja w miesiącu robię 4-5 takich ruchów i nigdy nikt nie dzwonił.

   Usuń
 7. Czy ktoś orientuje się jakie oferty zawrotne proponuje aktualnie Velobank przy próbie przepływu do innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bazując na komentarzach pod innymi wpisami (z ostatniego tygodnia), to pojawiają się różne propozycje na 2 lub 4 miesiące - od 7,1 do 8% w skali roku (w zależności od tego do jakiego banku jest zlecany przelew i - niewykluczone, że też - od wysokości kwoty).

   Usuń
 8. A przy przelewie do jakiego banku proponują 8 procent?

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzień badania salda wyznaczyli na 2 dni przed rozpoczęciem tej edycji - czy ktoś wie jak było w poprzednich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w poprzedniej było 4 dni, wcześniej 37dni (to była 17Edycja do 12 grudnia), wcześniej 13, 3, 3, 4, 3

   Usuń
 10. Witam. Po jakim czasie przychodzi mail z numerem konta do przelewu na lokatę? Wniosek jako poprawny złożyłem wczoraj maila brak.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wczoraj na koncie elastycznym pojawiło się oprocentowanie 0.05 zamiast 8 które mialam do tej pory. Czy vos wiecie na ten temat? Sa jakieś zmiany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowe. Może już skończyła ci się promocja?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...