Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP z oproc. 7,5% dla nowych środków (bez limitu kwoty!) + premia do 250 zł za konto osobiste

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

4.01.2023

Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP z oproc. 7,5% dla nowych środków (bez limitu kwoty!) + premia do 250 zł za konto osobiste

Jak w poprzedniej promocji, tak i teraz promocyjne oprocentowanie przewidziane jest dla nowych środków.

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"
Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP daje 7,5% w skali roku - co zdarza się rzadko w tego typu promocjach - bez limitu kwoty.

[Promocja zakończona. Sprawdź nową edycję, którą opisuję tutaj.]

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla oszczędności, trzeba posiadać lub założyć konto osobiste w PKO BP. Tak się składa, że obecnie jest ku temu dodatkowa zachęta, bo do wzięcia czeka premia pieniężna do 250 zł na start za konto osobiste, dzięki najnowszej edycji programu poleceń.

Jeśli już posiadasz konto osobiste w tym banku, ale jeszcze nie masz Konta Oszczędnościowego Plus, to możesz je założyć poprzez bankowość internetową (w iPKO przechodząc ścieżkę: Oferta => Inwestowanie i oszczędzanie => Konto Oszczędnościowe Plus).

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"


Główne cechy oferty PKO BP to:

  • oprocentowanie: 7,5% w skali roku - to suma wynikająca z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków (wynoszącego 5,5% w skali roku i zapewnionego na 60 dni od pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe) oraz oprocentowania standardowego, które w wysokości 2% w skali roku gwarantowane jest do 30.06.2023 r.;
  • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: bez limitu (acz - jak zawsze w takich sytuacjach - przypominam, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni środki każdego klienta do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro);
  • czas dostępności promocji: od 4.01. do 7.02.2023 r. (to okres, w którym można przystąpić do promocji, a więc wpłacić pierwsze nowe środki na Konto Oszczędnościowe Plus, uruchamiające wyższe oprocentowanie);
  • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 60 dni od dnia pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Oszczędnościowe Plus - przez taki czas zapewnisz sobie dodatkowe oprocentowanie - podwyższone o 5,5 punktu procentowego względem podstawowego oprocentowania, które teraz wynosi 2% w skali roku.

Z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP skorzystać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jeśli dopiero teraz założysz konto osobiste i oszczędnościowe w PKO BP, to wszystkie wpłacane przez Ciebie środki będą łapały się na stawkę 7,5% w skali roku.

Jeśli już jesteś klientem PKO BP, to za nowe środki bank uzna nadwyżkę ponad saldo Twych środków w tym banku na dzień 3.01.2023 r. - do tego salda wliczają się środki na rachunkach depozytowych, oszczędnościowych i rachunkach w PLN klienta, który jest ich właścicielem i/lub współwłaścicielem.

Tu warto zauważyć, że dniem badania salda jest 3.01., a więc dzień poprzedzający start obecnej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków. Zatem (jeśli ta zasada zostanie zachowana, a jest szansa, bo tak dzieje się już po raz kolejny) warto mieć to na względzie, by przygotować się pod ewentualne kolejne edycje promocji.

W regulaminie promocji można też znaleźć korzystny zapis:
"Jeżeli rachunek oszczędnościowy jest w trakcie okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji, to skorzystanie z tej promocji jest możliwe po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego."


Konto Oszczędnościowe Plus otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego na własne konto w PKO BP realizowany jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę 9,99 zł. 

Konta osobiste dostępne w ofercie PKO BP, a także promocję dla otwierających takie konto (w której zdobyć można do 250 zł premii) omawiam we wpisie "Zgarnij do 250 zł premii za konto osobiste w PKO BP (VIII edycja programu "Polecam PKO Bank Polski")".


Przydatne dokumenty:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...