Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% do 200 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao (+ 300 zł na start za konto osobiste)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

10.01.2023

8% do 200 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao (+ 300 zł na start za konto osobiste)

Konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem można założyć najpóźniej do 15.03.2023 r. (włącznie).

Konto oszczędnościowe 8% w Banku Pekao
A 8% w skali roku można zagwarantować sobie nawet do 200 tys. zł na okres 183 dni. By uzyskać takie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Pekao, niezbędne jest konto osobiste w tym banku, ale i tu jest dodatkowa zachęta - bonusy o wartości 300 zł na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Z promocyjnego oprocentowania mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również powracający, a nawet obecni posiadacze konta w Pekao (bank uchyla dla nich furtkę, ale pod warunkiem spełnienia określonych warunków - o których niżej).

[Aktualizacja w dn. 14.03.2023 r.: Argumentów za tym, by skorzystać z tej promocji, w ostatnim czasie zrobiło się sporo. Są nimi przede wszystkim trendy rynkowe. Nie da się nie zauważyć, że banki gremialnie przystąpiły do obcinania oprocentowania oferowanego na lokatach i kontach oszczędnościowych. Przykłady z ostatnich tygodni i dni? Tylko te dotyczące rachunków oszczędnościowych:
 • Millennium daje o 0,5 punktu procentowego (p.p.) mniej, niż w poprzedniej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków; 
 • ING Bank Śląski z edycji na edycję wprowadził obniżkę oprocentowania o 1 p.p.; takie same cięcia (acz rozłożone na dwie edycje - w każdej po 0,5 p.p.) zarządził Alior w przypadku Konta Mega Oszczędnościowego;
 • jeszcze dalej poszedł mBank, który całkiem niedawno (bo do 8.02.) oferował 7,8 lub 8% na eKoncie bardzo oszczędnościowym, a w obecnej edycji daje już 6 lub 6,5% (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego w tym banku), więc tutaj, zestawiając tamtą edycję z obecnie dostępną, obniżki wynoszą odpowiednio 1,8 oraz 1,5 p.p.

Spadkom oprocentowania towarzyszy również obniżanie limitów - na promocyjne oprocentowanie wpłacić można coraz mniej (przykładowo w mBank: maksymalnie 200 tys. zł, choć do niedawna bank był otwarty na wpłacenie nawet pół miliona złotych).

To sprawia więc, że zaklepanie sobie 8% w skali roku na 6 miesięcy - jak to ma miejsce w przypadku niniejszej promocji Pekao - stało się już bardzo atrakcyjną ofertą (na którą załapać się można jednak tylko do 15.03.2023 r. włącznie).]


Konto oszczędnościowe 8% w Banku Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.10.2022 do 31.12.2022 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 8% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 8% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego w Pekao, to dodam, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 300 zł w bonusach (200 zł premii + 100 zł na zakupy) za konto osobiste. W efekcie premia za konto zwiększy Twój zysk (nagrodę otrzymasz oprócz odsetek od środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W tym miejscu zwrócę jedynie uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest dłuższy - bank liczy go od 1.01.2021 r. (a nie jak w promocji oprocentowania 8% na koncie oszczędnościowym - jedynie od 1.10.2022 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.

Ponadto promocja oprocentowania 8% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.10. do 31.12.2022 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł.

8% na koncie oszczędnościowym w Pekao - zasady promocji


Główne cechy promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w banku z żubrem w logo to: 

 • oprocentowanie: 8,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 183 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 200 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 15.03.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł, należy to zrobić online/"na selfie") - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę i uruchom dostęp do aplikacji PeoPay, czyli aplikacji mobilnej Pekao)
 • załóż konto oszczędnościowe (zwróć uwagę na termin, w jakim należy to zrobić - piszę o tym nieco niżej).


Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, to w regulaminie promocji znaleźć można następujący zapis objaśniający:

"Jeśli zawarłeś umowę o pierwszy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (...) w Okresie przystąpienia do Promocji [czyli od 10.01. do 15.03.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] i nie zawarłeś jednocześnie umowy Konta Oszczędnościowego (...), będziesz miał możliwość zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego (...) z promocyjnym oprocentowaniem: 

- w oddziałach Banku od dnia zawarcia umowy o Konto Przekorzystne (...) lub 

- w Usłudze bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay), po udostępnieniu przez Bank pomiędzy 3 a 5 dniem roboczym po dniu zawarcia umowy o Konto Przekorzystne (...), jednak nie później niż 15.03.2023 r."


Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym w Pekao podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Konto osobiste i konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, ale wystarczy przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - małe). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 8% w skali roku na 183 dni do 200 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 200 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (183 dni) z oproc. 8%. 

We wniosku o konto osobiste znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia.

Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z prmeią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego w Pekao z premią do 200 zł (i bonem 100 zł na zakupy) znajdziesz na mym blogu tutaj.

Przydatne dokumenty:

33 komentarze:

 1. Mam ror w Pekao, a rachunek oszczędnościowy zamknąłem w grudniu. Czy mogę więc brać udział w promocji. Ten regulamin jest tak napisany, aby jak najmniej z niego można było wywnioskować... Pozdrawiam

  porto

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam konto w Pekao z zerowym saldem. Gdzie sprawdzę, czy rzeczywiście będę miał 8% na koncie oszczędnościowym, skoro bank nigdzie nie prezentuje aktualnego oprocentowania? I od kiedy naliczane się promocyjne oprocentowanie, od momentu pierwszej wpłaty na konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
 3. Założyłem w tym roku nowe konto oszcz. w Pekao na promocję 8 procent. Jestem klientem banku. Niestety konto oprocentowane jest 2 procent i promocji nie ma !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo pokazuje standardowe. Ale nalicza promocyjne. U mnie odsetki 8% się zgadzają.

   Usuń
  2. A czy w historii konta oszczędnościowego widzicie kapitalizacje odsetek? U mnie odsetki 31.01 naliczyły się prawidłowo i saldo zwiększyło się o odpowiednią kwotę, ale w historii nie ma pozycji "odsetki" czy "kapitalizacja odsetek".

   Usuń
 4. Mr Złotówa, proszę rozstrzygnąć!

  Do skorzystania z 8% konta oszczędnościowego wymagane jest posiadanie Konta Przekorzystnego. Spełniam warunki kerencji dla oszczędności, ale nie spełniam dla premiowanego ROR.
  Zatem, chcąc tylko ulokować oszczędności na Koncie Oszczędnościowym, używając ROR tylko do obsługi oszczędności, wystarczy założyć Konto Przekorzystne BEZ KARTY??? Czy w tym celu trzeba złożyć wniosek internetowy i (po oddzwonieniu banku) dokończyć procedurę w placówce, czy można od razu wszystko załatwić w placówce - założyć Konto Przekorzystne (bez premii i bez karty) oraz promocyjne Konto Oszczędnościowe 8% na 183 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie łapiesz się na promocję z premią, ale chcesz skorzystać z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym, to możesz założyć Konto Przekorzystne bez karty - jest ono prowadzone za 0 zł bez warunków (wtedy też sposób zawarcia umowy jest dowolny - możesz iść podpisać umowę do placówki).

   Usuń
  2. Czy to konto można zamknąć zdalnie?

   Usuń
  3. Czytaj: praktycznie tylko oddział 😋

   Usuń
  4. Na przykładzie mojego konta oraz konta mojej żony mogę zasugerować, że złożenie dyspozycji zamknięcia konta w oddziale bynajmniej nie gwarantuje terminowego zamknięcia - taki klimat :)

   Usuń
  5. Można:
   bankowość internetowa (należy najpierw złożyć internetowe zapytanie o możliwość zamknięcia rachunku; w tym celu trzeba przejść w Pekao24 do zakładki „Oferty i wnioski”/„Usługi” lub w PeoPay w zakładce „Usługi”/„Dyspozycje”/„Dyspozycje i zaświadczenia”)

   Odpowiedź banku będzie uzależniona od rodzaju konta i listy posiadanych produktów. Należy jej szukać:
   - w Pekao24 w zakładce „Oferty i wnioski”/„Lista- Złożone wnioski i dyspozycje”. Jako rodzaj listy należy wybrać „Dyspozycje” lub
   - w PeoPay na ekranie głównym (po przewinięciu w dół) w sekcji „Dla Ciebie” trzeba wybrać „Lista”. Jako rodzaj listy należy wybrać „Dyspozycje”.

   Usuń
 5. i mamy problem. konto zamknęłam w 2020roku. a teraz chcę złożyc nowy wniosek i nie przepuszcza mnie dalej. Mówi że mój nr tel jest juz zarejestrowny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podaj inny nr tel. U mnie przeszło :)

   Usuń
 6. Kochani, pytanie techniczne. Chcę się upewnić. Z jakiego linku wejść, żebym mógl skorzystać zarówno z promocji 200 zł za konto ROR, jak i 8% w skali pół roku na koncie oszczędnościowym? Nie chcę czegoś pomylić. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podlinkowana w powyższym wpisie strona prowadzi do wniosku kwalifikującego do promocji z premią (i wtedy jednocześnie założone konto oszczędnościowe da 8%). Pozdrawiam również :)

   Usuń
 7. Zdaje się że jest trochę inaczej aniżeli w opisie tzn "Promocja jest dostępna dla klientów nowych lub z niskimi saldami i trwa do 15.03.2023 r" "suma Średnich miesięcznych sald tych rachunków wynosiła od 0 zł do 2.000 zł"

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecenie przelewu jest bezpłatne na w własne konto ale tylko z aplikacji mobilnej. W aplikacji mobilnej jest max przelew na 10tys na dzień i nie da się więcej. Czy mając tam te 200tys na koncie mam przelewać przez 20 dni żeby było bezpłatnie? Dobrze to rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zmienić w Pekao24 limit miesięczny potem dzienny i można to zrobić za jednym przelewem nawet w PeoPay właśnie tak zrobiłem bo się nie łapie na 8 procent

   Usuń
  2. Max 10 tys jest możliwe w przelewach z aplikacji mobilnej.

   Usuń
  3. Czyli limity przelewów apką trzeba zmienić w bankowości?

   Usuń
 9. Jestem klientem banku 20 lat i właśnie wycofałem wkład, bo nie pasuje mi sponsorowanie nowych klientów moim kosztem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przysłali Ci rachunek za sponsoring?

   Usuń
  2. 20 lat w jednym banku xD A jak kiedyś oglądałeś jakąś reklamę swego banku w tv to nie miałeś tego samego wniosku że bank za twoje się reklamuje???

   No ale dobrze. Lepiej późno niż wcale wyciągnąć słuszne wnioski i może teraz nie będziesz przywiązywać się do jednego banku.

   Usuń
 10. A co zrobić jak mam konto Idealne ? To konto w PeKao przeniesione z dawnego Idea Banku ? Też można zalożyć konto oszczędnościowe ? Albo zamienić na konto Przekorzystne i wtedy konto oszczędnościoee ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie nie ma nic o tym jaki rodzaj ROR należy mieć.

   Usuń
 11. W zeszłym roku korzystałam już z tej promocji (furtka dla niskiego salda) i wyplacilam swoje środki we wrześniu, co sprawiło, ze znowu powinnam załapać się na furtkę niskiego salda. Wpłaciłam pieniądze ponownie w połowie lutego i dziś okazało się, że odsetki są sporo za niskie. Czy możliwe jest, ze z tego oprocentowania można skorzystać tylko jednorazowo?

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdzie widzimy ile się nalicza odsetek? Założyłem konto z linka, potem otworzyłem konto oszczędnościowe a później przelałem kasę do tego banku ale nie pokazuje żadnego oprocentowania konta oszczędnościowego. W ING codziennie mialem podglad ile już uzbierałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką samą sytuację z tym, że ROR miałem już założony wcześniej a konto oszczędnościowe założyłem 1. marca i też nie widzę wysokości oprocentowania. Napisałem dzisiaj zapytanie do banku i czekam na odpowiedź.

   Usuń
  2. to moje pierwsze konto w tym banku. Spróbuje tez coś się dowiedzieć i dam znać. Zrób to samo, proszę :)

   Usuń
  3. "W systemie zawsze będzie pokazany „-„. Potwierdzam ze Pana konto oprocentowane jest na 8%"

   Usuń
 13. Czy jeśli miałem ROR i konto oszczędnościowe założone w zeszłym roku (2.2022) i moje saldo we wspomnianym w opisie promocji mieściło się w zakresie (0-2000zł) to mogę wziąć udział w promocji? Jeśli tak to czy wystarczy tylko przelać pieniądze na konto oszczędnościowe z RO R? Czy należy spełnić inne warunki ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Powiem szczerze, że już nie mam siły do tego Pekao, najgorszy bank ever :) Za każdym razem są jakieś problemy. Aktualnie mój wniosek nie przechodził, bo nr telefonu już zarejestrowany przy poprzedniej edycji - ok, dałam numer męża. Potem znowu blokada, bo już mam dostęp do bankowości mobilnej - ok, loguję się na poprzednie dane, które w dziwny sposób nadal są aktywne (pomimo zamknięcia konta wieki temu). Po zalogowaniu komunikat - nie możesz otworzyć konta, udaj się do placówki. Noż kur... czę :) I tak od kilku dni

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...