Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij do 250 zł premii za konto osobiste w PKO BP (VIII edycja programu "Polecam PKO Bank Polski")

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

5.01.2023

Zgarnij do 250 zł premii za konto osobiste w PKO BP (VIII edycja programu "Polecam PKO Bank Polski")

 Wystartowała nowa, już VIII edycja programu poleceń kont osobistych w PKO BP.

Program "Polecam PKO Bank Polski" (VIII edycja)
Zyskać mogą zarówno polecający (obecni posiadacze konta w największym banku w Polsce), jak i poleceni (a więc ci, którzy konto dopiero teraz założą). Na nowych klientów czeka na start od 50 do 250 zł (w zależności od rodzaju posiadanego konta).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w PKO BP.]

Podobnie jak w poprzedniej edycji, tak i teraz premiowane jest otwarcie (i polecanie) Konta za Zero, Konta dla Młodych i Konta bez Granic, ale też kont z oferty dla zamożniejszych klientów, czyli Konta Aurum oraz Platinium II. 

W zależności od rodzaju otwieranego konta osoba polecona zyskać może od 50 do 250 zł, a na osobę polecającą czeka 50, 100 lub 200 zł za skuteczną rekomendację.

Program "Polecam PKO Bank Polski" - VIII edycja


Dla kogo promocja? Uczestnikiem (jako osoba polecona, która teraz założy konto dla premii 50-250 zł) może stać się osoba pełnoletnia, która w dniu złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji nie posiada, ani co najmniej od 5.01.2020 r. nie posiadała konta osobistego (Konta dla Młodych, Konta za Zero, Konta bez Granic, Aurum, Aurum BOS, Platinum I, Platinium II) w PKO BP, a także osoba, wobec której PKO BP rozpatruje wniosek o konto osobiste. Z promocji nie wyklucza ewentualne posiadanie konta Inteligo. 

O tym, kto może polecać konto w PKO BP, piszę nieco niżej.

Premia od PKO BP za otwarcie konta z polecenia


Zasady programu "Polecam PKO Bank Polski". By zdobyć bonus za otwarcie konta:
 • do 31.03.2023 r. złóż wniosek o konto w PKO BP, podając w nim kod polecenia (możesz go uzyskać od obecnego posiadacza konta w PKO BP, biorącego udział w programie poleceń; jeśli takiej osoby nie znasz, to wiarygodny kod uzyskasz za pomocą formularza dostępnego na końcu niniejszego wpisu) i zawrzyj z bankiem umowę o konto;
  otwierając konto możesz wybrać:
  • Konto za Zero - wtedy bonus dla Ciebie wyniesie 100 zł lub
  • Konto bez Granic - w tym przypadku bank przygotował 150 zł premii, lub
  • Konto Aurum, za które premia wynosi 200 zł, lub
  • Konto Platinum II, które premiowane jest bonusem 250 zł lub
  • Konto dla Młodych (przewidzianego jedynie dla osób w wieku 18-26 lat), za które bank płaci najmniej, bo 50 zł.
 • we wniosku wyraź zgody na otrzymywanie od banku "informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących" (nie wycofuj tej zgody do czasu otrzymania nagrody);
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia Konta za Zero lub Konta bez Granic, lub Konta Aurum, lub Konta Platinum II wykonaj: 
  • 3 płatności kartą wydaną do konta oraz 3 płatności BLIKiem lub
   wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem o łącznej wartości 500 zł (w przypadku Konta za Zero), lub (jeśli zdecydujesz się na Konto bez Granic albo Konto Aurum) o równowartości 1 000 zł, lub o równowartości 1 500 zł (jeśli otworzysz Konto Platinum II)
 • albo w przypadku Konta dla Młodych (w wieku 18-26 lat), w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta:
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta oraz min. 1 płatność Blikiem lub
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub Blikiem o łącznej wartości 200 zł.

I to wszystko. Za spełnienie powyższych warunków bank wypłaci Ci premię: 
 • 100 zł (na Konto za Zero), lub 
 • 150 zł (na Konto bez Granic), lub
 • 200 zł (na Konto Aurum), lub 
 • 250 zł (na Konto Platinum II), lub
 • 50 zł (na Konto dla Młodych).

Uwaga: premia dla otwierających Konto Aurum lub Platinum II (i także premia za skuteczną rekomendację dla polecającego te 2 konta) wypłacona zostanie jedynie w sytuacji, gdy osoba polecająca posiada Konto Aurum lub Platinum II.

Jeśli już myśleć o zakładaniu konta w PKO BP, to warto celować w konta, które przynoszą wyższą premię (np. Aurum lub Platinum II). W przypadku Konta za Zero bywały już alternatywne promocje, dzięki którym można było zgarnąć bonusy o wartości (co najmniej) 200 zł.

Program "Polecam PKO Bank Polski" - co warto wiedzieć?


Biorąc udział w promocji, miej na uwadze:

▶️ Gdzie wykonać płatności? Płatności kartą na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie.

W przypadku płatności BLIKiem chodzi o transakcje z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu (do spełnienia warunków promocji nie zaliczą się wypłaty w bankomatach, ani przelewy na telefon).

▶️ Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne - w ramach promocji nie opłaca się więc zakładać konta wspólnego z polecenia, bo wtedy premii nie będzie (acz po jej otrzymaniu, jeśli zechcesz dopisać współwłaściciela rachunku, to będzie to oczywiście możliwe).

▶️ Wypłata nagród (zarówno dla poleconego, jak i polecającego) przewidziana jest całkiem szybko, bo już do 14. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji.

▶️ Promocja ma być dostępna do 31.03.2023 r., przy czym nie wystarczy samo złożenie wniosku, ale do tej daty konto musi być już aktywowane (co w praktyce pokrywa się z dniem zawarcia umowy). Z udziałem w promocji nie warto więc zwlekać do ostatniej chwili, bo trzeba dać czas kurierowi na dotarcie (w przypadku wyboru tej formy zawarcia umowy), co zazwyczaj odbywa się w ciągu 1-4 dni roboczych, licząc od wniosku.

▶️ Promocja PKO BP, a posiadanie Konta Inteligo. Chociaż Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP (tzn. jego internetowy oddział), to jego posiadacze mogą brać udział w promocji "Polecam PKO Bank Polski" i uzyskać premię za założenie konta w PKO BP.

Samo posiadanie Konta Inteligo nie wystarcza jednak, by stać się osobą polecającą w ramach programu "Polecam PKO Bank Polski" (do tego konieczne jest posiadanie konta w PKO BP).

▶️ Polecającym w programie "Polecam PKO Bank Polski" może być osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w PKO BP co najmniej od 90 dni poprzedzających start edycji programu poleceń, a więc w praktyce od 5.10.2022 r. (w przypadku poleceń kont Aurum i/lub Platinum II polecający musi być posiadaczem konta w bankowości osobistej PKO BP co najmniej od wyżej wymienionego terminu).

By polecać, zarejestruj się na stronie polecam.pkobp.pl. Podaj m.in. numer telefonu komórkowego, zgodny z tym, który masz zarejestrowany w banku (podany przy umowie o konto), zaakceptuj regulamin i wyraź zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank. Twym kodem polecenia będzie właśnie numer Twego telefonu.

Za skuteczne polecenie PKO BP płaci polecającemu
 • 50 zł, gdy osoba polecona założy Konto dla Młodych lub 
 • 100 zł , jeśli polecony wybierze Konto za Zero czy Konto bez Granic, lub 
 • 200 zł za skuteczną rekomendację Konta Aurum albo Konta Platinum II.

W obecnie dostępnej VIII edycji programu poleceń można zgarnąć maksymalnie 10 bonusów za polecenia Konta za Zero i/lub Konta bez Granic, do 10 bonusów za rekomendacje Kont Aurum oraz Platinum II, a także maksymalnie 10 bonusów za rekomendacje Konta dla Młodych. W sumie można więc uzyskać nawet 3 500 zł (odpowiednio: 10 x 100 zł + 10 x 200 zł + 10 x 50 zł).

Konta osobiste w PKO BP - co warto wiedzieć?


Główne cechy Konta za Zero (czyli konta z premią 100 zł), to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

I zapewne to powyższe konto będzie najlepszym wyborem w przypadku większości osób. Konto bez Granic jest bowiem dedykowane dla osób, które m.in. podróżują za granicę - zawiera pewne przywileje, ale za to trzeba zapłacić:
 • 17,90 zł - bezwarunkowo pobierana opłata miesięczna za prowadzenie konta (w ramach tej opłaty bank daje powiadomienia SMS już bez dodatkowych opłat);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę kartą we wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą (uwzględnić należy jednak prowizję 3,5% za przewalutowanie oraz ewentualną prowizję, którą pobierają niektórzy zagraniczni operatorzy bankomatów).

Z kolei Konto dla Młodych (w wieku 18-26 lat) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania dodatkowych warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonane zostaną co najmniej 4 płatności kartą i/lub BLIKiem (miesięczny okres rozliczeniowy karty nie pokrywa się z miesiącami kalendarzowymi, ale rozpoczyna się od otwarcia konta); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Konto Aurum to z kolei:
 • 0/40 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli w ostatnim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
  • suma wpływów wyniosła min. 9 000 zł lub 
  • średnie średnie saldo depozytów na rachunkach w PKO BP wyniosło min. 150 000 zł.
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

[Aktualizacja w dn. 15.02.2023 r.: by w powyższej promocji wybrać właśnie Konto Aurum, doszedł jeszcze jeden argument. Do tego konta wydawana jest karta Mastercard, która bierze udział w programie Bezcenne Chwile, a to oznacza, że można teraz zyskać 8000 punktów za rejestrację tej karty w programie lojalnościowym Mastercard. Taka liczba punktów przekłada się na nagrodę - np. voucher na zakupy - o wartości 100 zł. Więcej na temat tej promocji piszę tutaj.]

Jeśli zaś chodzi o Konto Platinum II, to tutaj oferta PKO BP kształtuje się następująco:
 • 0/80 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli w ostatnim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
  • suma wpływów wyniosła min. 20 000 zł lub 
  • średnie średnie saldo depozytów na rachunkach w PKO BP wyniosło min. 250 000 zł, lub
  • gdy zawarto umowę ramową o świadczenie usług bankowości prywatnej.
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Kod polecenia do PKO BP 


Jeśli chcesz zyskać gwarantowany bonus za otwarcie konta osobistego w PKO BP, koniecznie pamiętaj o kodzie polecenia, który należy wpisać we wniosku o konto - na pierwszym etapie jego składania odhacz opcję "Mam kod promocyjny lub polecenia" (jak na poniższym zrzucie ekranu):
Gdzie wpisać kod polecenia we wniosku o konto osobiste w PKO BP


Wiarygodny i sprawdzony kod uzyskasz dzięki poniższemu formularzowi (maksymalnie w ciągu 24 godzin otrzymasz w odpowiedzi mail wraz z kodem polecenia). Jako że posiadam Konto Aurum, to możesz wybrać dla siebie dowolne konto (także Aurum lub Platinum II, by zgarnąć najwyższe bonusy):


Przydatne dokumenty: 

24 komentarze:

 1. Dość długa karencja, ale na pocieszenie zrezygnowali wreszcie z Allegro :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W programie poleceń zawsze były premie.

   Promocje z bonami Allegro robią odrębnie ale za to z krótszą karencją.

   Usuń
  2. Jest teraz ta promocja z Allegro z krótszą karencją? Bo szukałem i nie widzę

   Usuń
  3. @Anonimowy 9 stycznia 2023 13:10, obecnie takiej promocji nie ma. Poprzednia edycja zakończyła się w grudniu, a generalnie pojawiają się one dość rzadko - w ubiegłym roku 2 razy.

   Usuń
  4. Ja już brałem udział 3-krotnie: 2 razy w odstępie Nico ponad roku za otwarcie konta i raz za przeniesienie wynagrodzenia w sierpniu: https://www.bankobranie.pl/2022/08/pko-bp-przenies-swoje-wynagrodzenie-edycja-allegro-4.html)

   Ponadto ostatnio była jeszcze jedna, tzn. w listopadzie: https://www.bankobranie.pl/2022/11/pko-bp-tak-mamy.html

   Usuń
 2. wpływy na konto mogą być z naszego konta w innym banku? jeśli tak to założenie konta z najwyższą premią jest fajne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nest daje wyższe premie za polecenia, bo aż 2000 zł ... Lukas też, bo 500 zł - w obu przypadkach polecający nie musi nic robić tylko czekać na kasę 😋

   Usuń
  2. Coś chyba inne zasady matematyki stosujesz bo przejrzałem i 3500 zł to jednak więcej niż 2000 zł (Nest) albo 500 zł (CA).

   Za polecenie:
   PKO: od 50 do 200
   CA: 100
   NEST: 50

   Za konto z polecenia:
   PKO: od 50 do 250 zł
   Nest: 50 zł

   Usuń
  3. #Anonimowy5 stycznia 2023 18:57
   tak, ten wpływ może być nawet ze swojego konta z innego banku. Załatwia to zwolnienie z opłaty za konto. A jest ono o tyle fajne że nie muszę robić transakcji kartą, mam wszystkie bankomaty za 0 zł.

   Usuń
 3. Sorki za lekki offtop i brak polskich znakow...
  W nagrode za przeniesienie konta dostalem kody na allegro - jeden wykorzystalem w pazdzierniku, drugi otrzymalem 22 listopada 2022 r. do wykorzystania do 31 grudnia 2022 r. ...
  Dopiero co zobaczylem te date - czy faktycznie ten kod allegro przepadl, czy jest szansa cos zamowic jeszcze ? Bo szczerze mowiac nie mam nic pilnego do kupna i nie chcialbym przy opcji zakupu wydawac niepotrzebnie kasy :)

  Z gory dzieki za info.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepadł. Ja kiedyś kupiłem kartę podarunkową za kartę podarunkową i tak sobie przedłużyłem ważność.

   Usuń
 4. A osoba polecająca konto jakieś warunki dodatkowe musi spełnić poza tym , że się rejestruje w tym programie poleceń ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnych warunków poza rejestracją w programie poleceń.

   Usuń
  2. + zgody marketingowe
   + utrzymanie konta do wpływu bonusów

   Usuń
 5. Czy osoba polecająca ma mieć wyrażone zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank tylko przy rejestracji na stronie polecam.pkobp.pl czy również ogólnie w banku w koncie internotowym/Banku ma mieć zgody marketingowe na tak ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze rozumiem, że otwierając Konto Platinium II wystarczy zapłać min. 3 razy kartą do konta i 3 razy kodem Blik ZAMIAST w ciągu 30 dni wydać łącznie 1500 zł ?

  A drugie pytanie: co oznacza zwolnienie z opłaty za prowadzenie tego konta (80zł !) za "umowę ramową o świadczenie usług bankowości prywatnej" ? O co tutaj chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 7. Podsumowując - konto Aurum - wpływ 9tys, 3 płatności karta i 3 platności blik na kwoty jakie chce i tyle? Czy te platności (w sumie 6) musi być na łączna kwote 1tys?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Konta Aurum wystarczy:

   - wpływ min. 9000 zł miesięcznie (w celu uniknięcia opłaty miesięcznej za konto)

   - a w celu spełnienia warunków uzyskania premii: 3 płatności kartą wydaną do konta oraz 3 płatności BLIKiem lub wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem o łącznej wartości 1000 zł.

   Jeśli zdecydujesz się na 3 płatności karą + 3 płatności Blikiem to mogą być one na dowolne kwoty i na dowolną sumę.

   Usuń
 8. hej, właśnie chciałam zalozyc konto Aurum i wyskoczyla taka informacja: "Aby otrzymać nagrodę za otwarcie konta Aurum lub Platinium II, muszą zostać spełnione wszystkie warunki promocji. Jednym z nich jest warunek, aby osoba polecająca korzystała z naszej Bankowości Osobistej od min. 90 dni." Czy spełniasz ten warunek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, posiadam Konto Aurum i spełniam warunki (jako polecający).

   Usuń
  2. Dziękuje!

   Usuń
 9. Do Konta Platinium II także wydawana jest Karta Mastercard więc też można skorzystać z promocji bezcenne chwile.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam!
  Tabela mówi, że koszt prowadzenia Konta Aurum jest: 0,00 - jeżeli systematyczne wpływy na rachunek w ostatnim miesiącu wynoszą nie mniej niż 9 000 złotych. Nigdzie nie znalazłem definicji systematycznego wpływu...

  Czy przelew z własnego konta (np. 1-go danego miesiąca) będzie uznany za systematyczny (i wpływ)?
  Czy po zaksięgowaniu można owe 9k przelać z powrotem na inne konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robię przelewy z mego konta w innym banku i to wystarcza.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...