Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij do 250 zł premii za konto osobiste w PKO BP (VIII edycja programu "Polecam PKO Bank Polski")

650 zł od VeloBanku900 zł za kartę Citi480 zł od Santandera450 zł od BNP Paribas400 zł od Millennium

5.01.2023

Zgarnij do 250 zł premii za konto osobiste w PKO BP (VIII edycja programu "Polecam PKO Bank Polski")

 Wystartowała nowa, już VIII edycja programu poleceń kont osobistych w PKO BP.

Program "Polecam PKO Bank Polski" (VIII edycja)
Zyskać mogą zarówno polecający (obecni posiadacze konta w największym banku w Polsce), jak i poleceni (a więc ci, którzy konto dopiero teraz założą). Na nowych klientów czeka na start od 50 do 250 zł (w zależności od rodzaju posiadanego konta).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w PKO BP.]

Podobnie jak w poprzedniej edycji, tak i teraz premiowane jest otwarcie (i polecanie) Konta za Zero, Konta dla Młodych i Konta bez Granic, ale też kont z oferty dla zamożniejszych klientów, czyli Konta Aurum oraz Platinium II. 

W zależności od rodzaju otwieranego konta osoba polecona zyskać może od 50 do 250 zł, a na osobę polecającą czeka 50, 100 lub 200 zł za skuteczną rekomendację.

Program "Polecam PKO Bank Polski" - VIII edycja


Dla kogo promocja? Uczestnikiem (jako osoba polecona, która teraz założy konto dla premii 50-250 zł) może stać się osoba pełnoletnia, która w dniu złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji nie posiada, ani co najmniej od 5.01.2020 r. nie posiadała konta osobistego (Konta dla Młodych, Konta za Zero, Konta bez Granic, Aurum, Aurum BOS, Platinum I, Platinium II) w PKO BP, a także osoba, wobec której PKO BP rozpatruje wniosek o konto osobiste. Z promocji nie wyklucza ewentualne posiadanie konta Inteligo. 

O tym, kto może polecać konto w PKO BP, piszę nieco niżej.

Premia od PKO BP za otwarcie konta z polecenia


Zasady programu "Polecam PKO Bank Polski". By zdobyć bonus za otwarcie konta:
 • do 31.03.2023 r. złóż wniosek o konto w PKO BP, podając w nim kod polecenia (możesz go uzyskać od obecnego posiadacza konta w PKO BP, biorącego udział w programie poleceń; jeśli takiej osoby nie znasz, to wiarygodny kod uzyskasz za pomocą formularza dostępnego na końcu niniejszego wpisu) i zawrzyj z bankiem umowę o konto;
  otwierając konto możesz wybrać:
  • Konto za Zero - wtedy bonus dla Ciebie wyniesie 100 zł lub
  • Konto bez Granic - w tym przypadku bank przygotował 150 zł premii, lub
  • Konto Aurum, za które premia wynosi 200 zł, lub
  • Konto Platinum II, które premiowane jest bonusem 250 zł lub
  • Konto dla Młodych (przewidzianego jedynie dla osób w wieku 18-26 lat), za które bank płaci najmniej, bo 50 zł.
 • we wniosku wyraź zgody na otrzymywanie od banku "informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących" (nie wycofuj tej zgody do czasu otrzymania nagrody);
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia Konta za Zero lub Konta bez Granic, lub Konta Aurum, lub Konta Platinum II wykonaj: 
  • 3 płatności kartą wydaną do konta oraz 3 płatności BLIKiem lub
   wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem o łącznej wartości 500 zł (w przypadku Konta za Zero), lub (jeśli zdecydujesz się na Konto bez Granic albo Konto Aurum) o równowartości 1 000 zł, lub o równowartości 1 500 zł (jeśli otworzysz Konto Platinum II)
 • albo w przypadku Konta dla Młodych (w wieku 18-26 lat), w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta:
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta oraz min. 1 płatność Blikiem lub
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub Blikiem o łącznej wartości 200 zł.

I to wszystko. Za spełnienie powyższych warunków bank wypłaci Ci premię: 
 • 100 zł (na Konto za Zero), lub 
 • 150 zł (na Konto bez Granic), lub
 • 200 zł (na Konto Aurum), lub 
 • 250 zł (na Konto Platinum II), lub
 • 50 zł (na Konto dla Młodych).

Uwaga: premia dla otwierających Konto Aurum lub Platinum II (i także premia za skuteczną rekomendację dla polecającego te 2 konta) wypłacona zostanie jedynie w sytuacji, gdy osoba polecająca posiada Konto Aurum lub Platinum II.

Jeśli już myśleć o zakładaniu konta w PKO BP, to warto celować w konta, które przynoszą wyższą premię (np. Aurum lub Platinum II). W przypadku Konta za Zero bywały już alternatywne promocje, dzięki którym można było zgarnąć bonusy o wartości (co najmniej) 200 zł.

Program "Polecam PKO Bank Polski" - co warto wiedzieć?


Biorąc udział w promocji, miej na uwadze:

▶️ Gdzie wykonać płatności? Płatności kartą na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie.

W przypadku płatności BLIKiem chodzi o transakcje z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu (do spełnienia warunków promocji nie zaliczą się wypłaty w bankomatach, ani przelewy na telefon).

▶️ Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne - w ramach promocji nie opłaca się więc zakładać konta wspólnego z polecenia, bo wtedy premii nie będzie (acz po jej otrzymaniu, jeśli zechcesz dopisać współwłaściciela rachunku, to będzie to oczywiście możliwe).

▶️ Wypłata nagród (zarówno dla poleconego, jak i polecającego) przewidziana jest całkiem szybko, bo już do 14. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji.

▶️ Promocja ma być dostępna do 31.03.2023 r., przy czym nie wystarczy samo złożenie wniosku, ale do tej daty konto musi być już aktywowane (co w praktyce pokrywa się z dniem zawarcia umowy). Z udziałem w promocji nie warto więc zwlekać do ostatniej chwili, bo trzeba dać czas kurierowi na dotarcie (w przypadku wyboru tej formy zawarcia umowy), co zazwyczaj odbywa się w ciągu 1-4 dni roboczych, licząc od wniosku.

▶️ Promocja PKO BP, a posiadanie Konta Inteligo. Chociaż Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP (tzn. jego internetowy oddział), to jego posiadacze mogą brać udział w promocji "Polecam PKO Bank Polski" i uzyskać premię za założenie konta w PKO BP.

Samo posiadanie Konta Inteligo nie wystarcza jednak, by stać się osobą polecającą w ramach programu "Polecam PKO Bank Polski" (do tego konieczne jest posiadanie konta w PKO BP).

▶️ Polecającym w programie "Polecam PKO Bank Polski" może być osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w PKO BP co najmniej od 90 dni poprzedzających start edycji programu poleceń, a więc w praktyce od 5.10.2022 r. (w przypadku poleceń kont Aurum i/lub Platinum II polecający musi być posiadaczem konta w bankowości osobistej PKO BP co najmniej od wyżej wymienionego terminu).

By polecać, zarejestruj się na stronie polecam.pkobp.pl. Podaj m.in. numer telefonu komórkowego, zgodny z tym, który masz zarejestrowany w banku (podany przy umowie o konto), zaakceptuj regulamin i wyraź zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank. Twym kodem polecenia będzie właśnie numer Twego telefonu.

Za skuteczne polecenie PKO BP płaci polecającemu
 • 50 zł, gdy osoba polecona założy Konto dla Młodych lub 
 • 100 zł , jeśli polecony wybierze Konto za Zero czy Konto bez Granic, lub 
 • 200 zł za skuteczną rekomendację Konta Aurum albo Konta Platinum II.

W obecnie dostępnej VIII edycji programu poleceń można zgarnąć maksymalnie 10 bonusów za polecenia Konta za Zero i/lub Konta bez Granic, do 10 bonusów za rekomendacje Kont Aurum oraz Platinum II, a także maksymalnie 10 bonusów za rekomendacje Konta dla Młodych. W sumie można więc uzyskać nawet 3 500 zł (odpowiednio: 10 x 100 zł + 10 x 200 zł + 10 x 50 zł).

Konta osobiste w PKO BP - co warto wiedzieć?


Główne cechy Konta za Zero (czyli konta z premią 100 zł), to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

I zapewne to powyższe konto będzie najlepszym wyborem w przypadku większości osób. Konto bez Granic jest bowiem dedykowane dla osób, które m.in. podróżują za granicę - zawiera pewne przywileje, ale za to trzeba zapłacić:
 • 17,90 zł - bezwarunkowo pobierana opłata miesięczna za prowadzenie konta (w ramach tej opłaty bank daje powiadomienia SMS już bez dodatkowych opłat);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę kartą we wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą (uwzględnić należy jednak prowizję 3,5% za przewalutowanie oraz ewentualną prowizję, którą pobierają niektórzy zagraniczni operatorzy bankomatów).

Z kolei Konto dla Młodych (w wieku 18-26 lat) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania dodatkowych warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonane zostaną co najmniej 4 płatności kartą i/lub BLIKiem (miesięczny okres rozliczeniowy karty nie pokrywa się z miesiącami kalendarzowymi, ale rozpoczyna się od otwarcia konta); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Konto Aurum to z kolei:
 • 0/40 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli w ostatnim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
  • suma wpływów wyniosła min. 9 000 zł lub 
  • średnie średnie saldo depozytów na rachunkach w PKO BP wyniosło min. 150 000 zł.
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

[Aktualizacja w dn. 15.02.2023 r.: by w powyższej promocji wybrać właśnie Konto Aurum, doszedł jeszcze jeden argument. Do tego konta wydawana jest karta Mastercard, która bierze udział w programie Bezcenne Chwile, a to oznacza, że można teraz zyskać 8000 punktów za rejestrację tej karty w programie lojalnościowym Mastercard. Taka liczba punktów przekłada się na nagrodę - np. voucher na zakupy - o wartości 100 zł. Więcej na temat tej promocji piszę tutaj.]

Jeśli zaś chodzi o Konto Platinum II, to tutaj oferta PKO BP kształtuje się następująco:
 • 0/80 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli w ostatnim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
  • suma wpływów wyniosła min. 20 000 zł lub 
  • średnie średnie saldo depozytów na rachunkach w PKO BP wyniosło min. 250 000 zł, lub
  • gdy zawarto umowę ramową o świadczenie usług bankowości prywatnej.
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Kod polecenia do PKO BP 


Jeśli chcesz zyskać gwarantowany bonus za otwarcie konta osobistego w PKO BP, koniecznie pamiętaj o kodzie polecenia, który należy wpisać we wniosku o konto - na pierwszym etapie jego składania odhacz opcję "Mam kod promocyjny lub polecenia" (jak na poniższym zrzucie ekranu):
Gdzie wpisać kod polecenia we wniosku o konto osobiste w PKO BP


Wiarygodny i sprawdzony kod uzyskasz dzięki poniższemu formularzowi (maksymalnie w ciągu 24 godzin otrzymasz w odpowiedzi mail wraz z kodem polecenia). Jako że posiadam Konto Aurum, to możesz wybrać dla siebie dowolne konto (także Aurum lub Platinum II, by zgarnąć najwyższe bonusy):


Przydatne dokumenty: 

24 komentarze:

 1. Dość długa karencja, ale na pocieszenie zrezygnowali wreszcie z Allegro :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W programie poleceń zawsze były premie.

   Promocje z bonami Allegro robią odrębnie ale za to z krótszą karencją.

   Usuń
  2. Jest teraz ta promocja z Allegro z krótszą karencją? Bo szukałem i nie widzę

   Usuń
  3. @Anonimowy 9 stycznia 2023 13:10, obecnie takiej promocji nie ma. Poprzednia edycja zakończyła się w grudniu, a generalnie pojawiają się one dość rzadko - w ubiegłym roku 2 razy.

   Usuń
  4. Ja już brałem udział 3-krotnie: 2 razy w odstępie Nico ponad roku za otwarcie konta i raz za przeniesienie wynagrodzenia w sierpniu: https://www.bankobranie.pl/2022/08/pko-bp-przenies-swoje-wynagrodzenie-edycja-allegro-4.html)

   Ponadto ostatnio była jeszcze jedna, tzn. w listopadzie: https://www.bankobranie.pl/2022/11/pko-bp-tak-mamy.html

   Usuń
 2. wpływy na konto mogą być z naszego konta w innym banku? jeśli tak to założenie konta z najwyższą premią jest fajne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nest daje wyższe premie za polecenia, bo aż 2000 zł ... Lukas też, bo 500 zł - w obu przypadkach polecający nie musi nic robić tylko czekać na kasę 😋

   Usuń
  2. Coś chyba inne zasady matematyki stosujesz bo przejrzałem i 3500 zł to jednak więcej niż 2000 zł (Nest) albo 500 zł (CA).

   Za polecenie:
   PKO: od 50 do 200
   CA: 100
   NEST: 50

   Za konto z polecenia:
   PKO: od 50 do 250 zł
   Nest: 50 zł

   Usuń
  3. #Anonimowy5 stycznia 2023 18:57
   tak, ten wpływ może być nawet ze swojego konta z innego banku. Załatwia to zwolnienie z opłaty za konto. A jest ono o tyle fajne że nie muszę robić transakcji kartą, mam wszystkie bankomaty za 0 zł.

   Usuń
 3. Sorki za lekki offtop i brak polskich znakow...
  W nagrode za przeniesienie konta dostalem kody na allegro - jeden wykorzystalem w pazdzierniku, drugi otrzymalem 22 listopada 2022 r. do wykorzystania do 31 grudnia 2022 r. ...
  Dopiero co zobaczylem te date - czy faktycznie ten kod allegro przepadl, czy jest szansa cos zamowic jeszcze ? Bo szczerze mowiac nie mam nic pilnego do kupna i nie chcialbym przy opcji zakupu wydawac niepotrzebnie kasy :)

  Z gory dzieki za info.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepadł. Ja kiedyś kupiłem kartę podarunkową za kartę podarunkową i tak sobie przedłużyłem ważność.

   Usuń
 4. A osoba polecająca konto jakieś warunki dodatkowe musi spełnić poza tym , że się rejestruje w tym programie poleceń ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnych warunków poza rejestracją w programie poleceń.

   Usuń
  2. + zgody marketingowe
   + utrzymanie konta do wpływu bonusów

   Usuń
 5. Czy osoba polecająca ma mieć wyrażone zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank tylko przy rejestracji na stronie polecam.pkobp.pl czy również ogólnie w banku w koncie internotowym/Banku ma mieć zgody marketingowe na tak ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze rozumiem, że otwierając Konto Platinium II wystarczy zapłać min. 3 razy kartą do konta i 3 razy kodem Blik ZAMIAST w ciągu 30 dni wydać łącznie 1500 zł ?

  A drugie pytanie: co oznacza zwolnienie z opłaty za prowadzenie tego konta (80zł !) za "umowę ramową o świadczenie usług bankowości prywatnej" ? O co tutaj chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 7. Podsumowując - konto Aurum - wpływ 9tys, 3 płatności karta i 3 platności blik na kwoty jakie chce i tyle? Czy te platności (w sumie 6) musi być na łączna kwote 1tys?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Konta Aurum wystarczy:

   - wpływ min. 9000 zł miesięcznie (w celu uniknięcia opłaty miesięcznej za konto)

   - a w celu spełnienia warunków uzyskania premii: 3 płatności kartą wydaną do konta oraz 3 płatności BLIKiem lub wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem o łącznej wartości 1000 zł.

   Jeśli zdecydujesz się na 3 płatności karą + 3 płatności Blikiem to mogą być one na dowolne kwoty i na dowolną sumę.

   Usuń
 8. hej, właśnie chciałam zalozyc konto Aurum i wyskoczyla taka informacja: "Aby otrzymać nagrodę za otwarcie konta Aurum lub Platinium II, muszą zostać spełnione wszystkie warunki promocji. Jednym z nich jest warunek, aby osoba polecająca korzystała z naszej Bankowości Osobistej od min. 90 dni." Czy spełniasz ten warunek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, posiadam Konto Aurum i spełniam warunki (jako polecający).

   Usuń
  2. Dziękuje!

   Usuń
 9. Do Konta Platinium II także wydawana jest Karta Mastercard więc też można skorzystać z promocji bezcenne chwile.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam!
  Tabela mówi, że koszt prowadzenia Konta Aurum jest: 0,00 - jeżeli systematyczne wpływy na rachunek w ostatnim miesiącu wynoszą nie mniej niż 9 000 złotych. Nigdzie nie znalazłem definicji systematycznego wpływu...

  Czy przelew z własnego konta (np. 1-go danego miesiąca) będzie uznany za systematyczny (i wpływ)?
  Czy po zaksięgowaniu można owe 9k przelać z powrotem na inne konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robię przelewy z mego konta w innym banku i to wystarcza.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

HIT powrócił! Odbierz 650 zł za VeloKonto

Powraca promocja VeloBanku z łatwymi bonusami do wzięcia. Za konto osobiste do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 650 zł - obecnie ża...