Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łatwa premia 400 zł na start za konto firmowe Mój Biznes w Banku Millennium + do 2 000 zł innych bonusów

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

17.01.2023

Łatwa premia 400 zł na start za konto firmowe Mój Biznes w Banku Millennium + do 2 000 zł innych bonusów

Dzięki tej nowej promocji za konto firmowe w Millennium można zgarnąć jeszcze więcej. 

Promocja "Zgarnij Premię z Kontem Mój Biznes Banku Millennium – 4 edycja"
Do wcześniej dostępnej propozycji banku z bonusami - w tym przypadku dla osób już prowadzących działalność gospodarczą - do 2 000 zł, teraz doszła jeszcze jedna okazja do bankobrania - z premią 400 zł na start. 

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Przy promocjach kont firmowych zazwyczaj zaznaczam, że suma gratyfikacji jest nader optymistyczna, bo aby zgarnąć całą pulę, to trzeba by skorzystać z wielu innych usług i produktów (w tym płatnych), przez co w praktyce (bez kosztów i dodatkowych umów) czasem można zdobyć np. tylko 1/4 zapowiadanej sumy. W przypadku niżej omawianych promocji konta firmowego w Millennium wygląda to jednak o wiele korzystniej - w zasięgu większości przedsiębiorców jest nawet 1 400 zł.

Poniżej znajdziesz opis obydwu promocji, które się ze sobą łączą (z jednym opisanym przeze mnie dalej wyjątkiem, który nie dotyczy jednak osób już prowadzących działalność gospodarczą):

 • "Zgarnij Premię z Kontem Mój Biznes Banku Millennium – 4 edycja" - to nowa promocja, z którą w prosty sposób można zgarnąć gwarantowaną premię do 400 zł na start;
 • "Nawet 2500 zł z kontem firmowym" - w tej promocji do wzięcia czekają bonusy o tytułowej wartości 2 500 zł, choć w praktyce - na osoby już prowadzące działalność gospodarczą - czeka do 2 000 zł (niżej wyjaśniam dlaczego mowa o 500 zł mniej). Tę okazję do bankobrania już na blogu opisywałem, ale poniżej wszystkie szczegóły przypomnę.

Jak uzyskać do 400 zł premii na start?


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2020 r. nie posiadała jakiegokolwiek rachunku firmowego w Banku Millennium dla danego numeru NIP. 

Z promocji z premią 400 zł na start wykluczona jest też każda osoba, która "jako konsument posiada jakikolwiek produkt Banku Millennium S.A. (...) przed dniem rozpoczęcia Promocji" - z udziału eliminuje więc posiadanie np. konta osobistego, karty kredytowej lub innego produktu tego banku. 

Nagroda. W tej promocji do wzięcia czekają 2 premie po 200 zł każda. To nagrody gwarantowane, które otrzyma każdy uczestnik promocji - pod warunkiem spełnienia niżej opisanych warunków (są one łatwe).

Zasady promocji "Zgarnij Premię z Kontem Mój Biznes Banku Millennium – 4 edycja". By wziąć udział i zgarnąć premie:
 • do 26.03.2023 r. zarejestruj się na stronie promocji i za jej pośrednictwem złóż wniosek o Konto Mój Biznes - tylko w taki sposób składane wnioski biorą udział w tej promocji (wyrabianie karty do konta teoretycznie nie jest wymagane, ale karta Millennium Visa Mój Biznes będzie niezbędna, jeśli chcesz zgarnąć jedną z premii w ramach promocji "Nawet 2500 zł z kontem firmowym");
 • wyraź zgody na: 
  • przekazanie organizatorowi przez bank informacji niezbędnych do rozliczenia udziału w promocji (tj. wypłaty premii) oraz 
  • na otrzymywanie od banku informacji marketingowych i handlowych: przez kanały elektroniczne, przez telefon oraz dotyczących produktów i usług firm współpracujących z bankiem; 
 • najpóźniej do 31.03.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem; 
 • do 28.04.2023 r. dokonaj na konto firmowe w Millennium wpłaty w wysokości: 
  • 1 000 zł (jeśli prowadzisz działalność gospodarczą poniżej 6 miesięcy) lub 
  • 3 000 zł (jeżeli prowadzi działalność gospodarczą powyżej 6 miesięcy).

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszą premię 200 zł oraz uprawni do zdobycia drugiej premii - także w wysokości 200 zł. By jednak zdobyć tę drugą premię:
 • najpóźniej do 28.04.2023 r. wykonaj płatności Blikiem na łączną kwotę min. 200 zł (mogą to być płatności w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie).

Wykonując płatności Blikiem, uwzględnij że - zgodnie z regulaminem promocji - do tych transakcji nie wliczą się:
"(a) wypłaty i wpłaty gotówki w PLN w bankomatach i Wpłatomatach, (b) wypłaty gotówki w PLN u akceptantów BLIK oferujących usługę wypłaty gotówki, wypłaty gotówki typu Cashback, (c) przelewy na telefon BLIK"


I to już wszystko, co wystarczy zrobić, by zgarnąć 400 zł (2 x 200 zł). By otrzymać premię/premie, pozostanie jeszcze jedna formalność - gdy najpóźniej do 31.05.2022 r. organizator promocji powiadomi Cię mailowo o przyznaniu nagrody, wówczas w ciągu 5 dni roboczych (licząc od tejże wiadomości o premii) zaloguj się na stronie promocji i podaj na niej numer rachunku konta firmowego założonego w Millennium. To właśnie na ten rachunek nastąpi wypłata premii 200 lub 400 zł (w zależności od tego, które z powyższych warunków spełnisz) - przewidziana jest ona w ciągu 14 dni roboczych od przesłania wspomnianego powiadomienia o nagrodzie. Do dnia otrzymania premii nadal posiadaj Konto Mój Biznes.

Konto Mój Biznes założone w powyższej promocji z premią do 400 zł może również z automatu brać udział w promocji banku, w której do wzięcia czekają bonusy na sumę nawet 2 500 zł.

Promocja "Nawet 2500 zł z kontem firmowym"


W tym przypadku zasady uczestnictwa są właściwie takie same, jak w wyżej omówionej promocji.

Na osoby już prowadzące działalność gospodarczą do wzięcia czekają bonusy do 2 000 zł. Dlaczego mniej, niż tytułowe 2 500 zł? Z tego względu, że jeden z bonusów (w wysokości 500 zł) przewidziany jest tylko dla osób, które dopiero zamierzają założyć działalność gospodarczą i które zarejestrują ją za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Banku Millennium (więcej na ten temat piszę tutaj). Tym samym trzeba być już klientem Millennium, by dostęp do bankowości internetowej lub aplikacji posiadać - to otworzy drogę do zgarnięcia 500 zł za otwarcie firmy, ale zamknie możliwość zgarnięcia 400 zł w ramach wyżej omawianej promocji "Zgarnij Premię z Kontem Mój Biznes Banku Millennium – 4 edycja".

Innymi słowy:

 • jeśli już masz zarejestrowaną działalność gospodarczą, to aby wziąć udział w promocji "Zgarnij Premię z Kontem Mój Biznes Banku Millennium – 4 edycja" i zdobyć 400 zł oraz jednocześnie do 2 000 zł w promocji "Nawet 2500 zł z kontem firmowym", to nie możesz mieć produktów w Millennium, jako klient indywidulany; jeżeli takie masz, możesz skorzystać jedynie z promocji z 2000 zł do zdobycia;
 • jeśli nie masz jeszcze działalności gospodarczej, ale planujesz ją otworzyć, to wtedy najlepiej mieć już dostęp do bankowości elektronicznej Millennium (uzyskasz ją np. otwierając konto osobiste z premią 400 zł), bo gdy za jej pośrednictwem zarejestrujesz firmę, to otworzysz sobie drogę do całej puli (do 2 500 zł) w ramach promocji "Nawet 2500 zł z kontem firmowym". Wtedy jednak nie weźmiesz udziału w promocji z premią do 400 zł, choć w praktyce, dzięki promocji konta osobistego możesz zyskać tyle samo.


Limit nagród w promocji "Nawet 2500 zł z kontem firmowym"
. Dostępność tej promocji przewidziana jest do 31.03.2023 r. (acz pamiętaj, że w promocji z premią na udział jest mniej czasu - wniosek o konto trzeba złożyć do 26.03.2023 r.). Jednak ta promocja może zakończyć się wcześniej, gdyż bank przygotował nagrody dla 10 000 kont, które zostaną założone jako pierwsze. O ewentualnym przedterminowym zakończeniu akcji bank zakomunikuje na swej stronie internetowej.

Nagroda w promocji została podzielona na kilka różnych bonusów. I tak do wzięcia czeka:
 • do 500 zł - jako zwrot 5% składki ZUS opłacanej przelewem z konta w Millennium; 
 • do 500 zł - jako zwrot 5% kosztów paliwa, jeśli na stacji zapłacisz kartą Visa wydaną do konta w Millennium;
 • 500 zł premii za podpisanie umowy o terminal płatniczy;
 • 500 zł premii za podpisanie umowy leasingu (na kwotę min. 30 000 zł) z Millennium Leasing albo za umowę o kredyt nieodnawialny (na kwotę min. 30 000 zł) w Banku Millennium.

W sumie można więc zgarnąć tytułowe 2 000 zł, aczkolwiek w przypadku umów o terminal płatniczy, leasing czy kredyt, warto uprzednio dokonać indywidualnych obliczeń, czy to się opłaca (o ile też jest taka potrzeba, bo przecież nie każda działalność gospodarcza wymaga udostępniania klientom terminala płatniczego, ani nie każdy musi się kredytować)

Za to zwroty za opłacanie składek ZUS w praktyce dotyczą już wszystkich przedsiębiorców (da się zgarnąć całość lub większość przysługującego zwrotu - w zależności od wysokości opłacanych składek). Podobnie jest też z tankowaniem na stacjach paliw - tu zapewne wielu przedsiębiorców również może się załapać i zgarnąć całą pulę.

Zasady promocji. By zgarniać bonusy w ramach promocji "Nawet 2500 zł z kontem firmowym":
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po otwarciu konta zaloguj się do aplikacji mobilnej Banku Millennium oraz
 • w sześciu kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy), zapewnij wpływy zewnętrzne w wysokości:
  • 1 000 zł, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą krócej niż 6 miesięcy licząc od pierwszego dnia miesiąca, w którym otworzyłeś Konto lub
  • 3 000 zł, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą dłużej niż 6 miesięcy licząc od pierwszego dnia miesiąca, w którym otworzyłeś Konto.

Czym dla banku są "wpływy zewnętrzne"? Zgodnie z regulaminem to 
"wpływy na Konto z innych rachunków bankowych, z wyłączeniem wpływów z indywidualnych rachunków bankowych Klienta lub związanych z prowadzoną przez Klienta działalnością gospodarczą".

Poza tym przyjdzie spełniać warunki uzyskiwania poszczególnych premii.

Zwroty 5% za przelewy do ZUS (wykonywane z Konta Mój Biznes za pomocą formatki ZUS w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Millennium) bank będzie naliczał przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych liczonych od kolejnego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta. Łącznie za ten okres można uzyskać do 500 zł zwrotu.

Zwroty 5% za płatności na stacjach paliw kartą Millennium Visa Mój Biznes wydaną do konta Mój Biznes w Millennium - bank pod uwagę będzie brać transakcje wykonywane w każdym kolejnym z 6 miesięcy kalendarzowych liczonych od kolejnego miesiąca kalendarzowego po otwarciu Konta Mój Biznes. Maksymalnie można za ten okres uzyskać do 500 zł zwrotów.

Zwrot będzie naliczany za transakcje kartą wykonywane w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod wskazujący na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
"a) 5541, określające stacje serwisowe (także sprzedające paliwo), 
b) 5542, określające samoobsługowe stacje benzynowe, 
c) 5983, określające stacje benzynowe – olej opałowy, drewno, węgiel, benzyna"

W celu uzyskania 500 zł za terminal płatniczy:
 • najpóźniej do 30.09.2023 r. za pośrednictwem Banku Millennium zawrzyj umowę (z PayTel) o terminal płatniczy w postaci aplikacji mobilnej, która za pośrednictwem urządzenia mobilnego z systemem Android 6.0 lub nowszym, wyposażonego w moduł NFC umożliwi przyjmowanie płatności kartą oraz Blikiem;
 • do końca października 2023 roku zapewnij wpływy na konto Mój Biznes w wysokości min. 1 000 zł z tytułu rozliczeń transakcji na tymże terminalu.

500 zł za leasing lub kredyt - w przypadku tej premii bank na zawarcie umowy (na kwotę min. 30 000 zł) daje czas do 30.10.2023 roku.

Wypłata premii w promocji konta firmowego w Banku Millennium


Wypłata zwrotów za przelewy do ZUS, jak i zwrotów za płatności kartą na stacjach paliw przewidziana jest do końca siódmego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta, a więc przykładowo dla kont otwartych w styczniu, wypłata zwrotów nastąpi do 31.08.2023 r., a w przypadku kont otwieranych w marcu wypłaty zwrotów należy spodziewać się do 30.10.2023 r.

Premie za terminal oraz za leasing lub kredyt mają być wypłacone do 31.10.2023 r.. 

Do momentu otrzymania każdej z nagród nie rozwiązuj umowy, ani jej nie wypowiadaj (dotyczy również leasingu, kredytu oraz terminala, jeśli się zdecydujesz) oraz nie wycofuj zgód marketingowych.

💡 Przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą gratyfikacje wypłacane w promocjach należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku i to na przedsiębiorcy spoczywa ten obowiązek.

Konto Mój Biznes w Banku Millennium - co warto wiedzieć?


Zakładając konto firmowe w Millennium, dodatkowo możesz załapać się na promocję "Zyskaj z kontem dla Biznesu - edycja druga" (dostępną do odwołania). 

Warunkiem skorzystania z tej promocji jest to, by wyrazić następujące zgody (i ich nie wycofywać w czasie korzystania z preferencyjnych warunków prowadzenia konta) na:
"a) przetwarzanie przez Bank jego danych osobowych w celu przekazywania informacji marketingowych i handlowych firm współpracujących z Bankiem; 
b) otrzymywanie informacji marketingowych i handlowych przez kanały elektroniczne oraz 
c) otrzymywanie informacji marketingowych przez telefon."

Zgodnie z jej regulaminem:
"Promocja polega na obniżeniu opłat naliczanych przez Bank przez pełne 24 miesiące poczynając od pierwszego dnia następnego miesiąca po dacie zawarcia umowy produktu w taki sposób, że: 
a) miesięczna opłata za Konto Mój Biznes w złotych wyniesie 0 zł
(...) 
c) miesięczna opłata za konto w EUR, konto w USD, konto w GBP, konto w CHF wyniesie 0 zł" 

I takie uprzywilejowane warunki biorą górę nad cennikiem, w którym mowa, że:
 • 0/20 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli łączne zewnętrzne wpływy w poprzednim miesiącu wyniosą min. 1000 zł lub jeżeli w miesiącu poprzednim został wykonany min. 1 przelew do ZUS lub US; 

Przez 24 miesiące uczestnicy promocji tych wymogów spełniać nie muszą. Od momentu otwarcia konta w promocji obowiązują poniższe warunki:
 • 0 zł za pierwsze 20 przelewów krajowych przelewów Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej w miesiącu kalendarzowym; za 21. i każdy kolejny opłata wynosi 1 zł; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę Visa Mój Biznes nie jest pobierana za miesiąc, w którym została wydana, a także w kolejnych miesiącach, jeśli w miesiącu poprzedzającym zostały wykonane i zaksięgowane płatności kartą na sumę min. 500 zł; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Millennium, 1 zł za wypłatę w bankomatach Santander Banku i Planet Cash; 3%, min. 5 zł za wypłatę w innych bankomatach w Polsce.


2 komentarze:

 1. Czy jeśli posiadałem konto indywidualne ale zamknąłem je pół roku temu, to mogę skorzystać z tej promocji? Bo to wciąż było przed datą jej rozpoczęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Udział wziąć może osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2020 r. nie posiadała jakiegokolwiek rachunku firmowego w Banku Millennium dla danego numeru NIP.

   Z promocji z premią 400 zł na start wykluczona jest też każda osoba, która "jako konsument posiada jakikolwiek produkt Banku Millennium S.A. (...) przed dniem rozpoczęcia Promocji" - z udziału eliminuje więc posiadanie np. konta osobistego, karty kredytowej lub innego produktu tego banku. "

   Pierwszy akapit: jak nie masz i nie miałeś konta firmowego w w/w terminie to bierzesz udział.

   Drugi akapit: czas teraźniejszy. Jeśli nie masz konta już tak długo to też możesz brać udział.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...