Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łatwa premia 200 zł za konto na selfie w Pekao (+ 8% dla oszczędzających)

900 zł za kartę od Citi480 zł od Santandera400 zł od Millennium600 zł od VeloBanku400 zł od BNP Paribas

10.01.2023

Łatwa premia 200 zł za konto na selfie w Pekao (+ 8% dla oszczędzających)

Oto nowa promocja dla otwierających Konto Przekorzystne.

Promocja "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł" - edycja VII
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 200 zł (w promocji skrócono okres wykluczenia dla byłych klientów). Dodatkową zachętą - dla oszczędzających - jest jeszcze 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 200 tys. zł; gwarantowane na 183 dni).


Promocja "Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł" - edycja VII

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2021 do 9.01.2023 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao. Względem poprzedniej edycji promocji bank o rok przesunął datę wyznaczającą okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta, więc dla niektórych może to oznaczać szansę na opłacalny powrót.

Rozwiewając ewentualne wątpliwości: posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki. 

Zasady promocji z premią 200 zł za Konto Przekorzystne. By wziąć udział w akcji i zdobyć tytułową nagrodę:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 15.03.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem (można zrobić to online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej).

I to wszystko, co wystarczy zrobić, by wpadł pierwszy bonus 50 zł.

Dla uzyskiwania kolejnych bonusów (każdy w wysokości 50 zł) w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):
 • wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay (mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty; w przypadku transakcji aplikacją dotyczy to tylko płatności zbliżeniowych) oraz
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej PeoPay (to aplikacja dla klientów Pekao).


Wypłata bonusów
przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej nagrody. Do momentu otrzymania nagród nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę wydaną do konta.

💡 Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w styczniu, to pierwsze 50 zł wpłynie na Twe konto do 28.02., a aktywnością (czyli wykonywaniem 5 płatności kartą i logowaniem do aplikacji) będzie należało wykazywać się od lutego do kwietnia. Trzy kolejne bonusy (każdy po 50 zł) będą wpływać do końca marca, kwietnia i maja 2023 roku. 


Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, miej na uwadze, że bank nie zaliczy niektórych transakcji. Wykluczone są następujące transakcje:

"a) internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), b) przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), c) przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne) (określonych kodem MCC 6051)"


Takim zapisem bank najpewniej chce wyeliminować transakcje, które mogą nie być płatnością za faktyczne zakupy. Na potrzeby promocji można za to wykonywać płatności w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, motoryzacyjnych, budowalnych), marketach, w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).8% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao


8% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao
Dla osób otwierających teraz Konto Przekorzystne w Pekao dostępna jest jeszcze jedna promocja (na którą załapać się można również do 15.03.2023 roku, a więc w tym samym terminie co na akcję z premią 200 zł). 

To podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, na którym bank oferuje obecnie 8% w skali roku do 200 tys. zł, gwarantując utrzymanie warunków przez 183 dni. Więcej na temat tej propozycji piszę tutaj.

Konto Przekorzystne - szczegóły oferty Pekao 


Wszystko najistotniejsze, co należy wiedzieć o koncie osobistym z oferty Pekao, to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta (za wyjątkiem karty Gold - zwróć na to uwagę, bo i ta karta też może być do wyboru we wniosku o konto) - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, to musi być więc przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


Do udziału w promocji z premią do 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). To prosty proces z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeżeli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tutaj jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis:

"Jeśli nie udało ci się zawrzeć tych umów w powyższych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony".


W praktyce możliwe są zatem 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji; 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji. 
Przydatne dokumenty:

12 komentarzy:

 1. Mam konto z przeniesione z Idea Bank. To mnie pewnie wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka razy się zastanówcie zanim założycie konto w pekao, ma bardzo dużo negatywnych opinii, mam tam konto od listopada założone na selfie, i też mam negatywną opinię o nich, gdy założyłem konto na selfie, otrzymałem nr klienta, login, hasło, napisali ze konto założone, a i tak nie mogłem się zalogować przez prawie tydzień, dopiero około tygodnia ktoś od nich zadzwonił i poinformował że konto mam aktywne, potem jeszcze tego samego dnia dzwonili wciskając mi kredyt, support na wiadomości odpowiada jak im się chce od tygodnia do dwóch, masakra, mi odpowiedzieli tak, że muszą wiadomość skierować dalej heh i znów czekałem kilka tygodni. Za konto na selfie nie otrzymałem 50zl, złożyłem reklamację czekam na rozpatrzenie z tego co wiem może to trwać kilka miesięcy hehe, o inne promocje za płatności już się nie staram, skończy mi się promocja na KO i uciekam. Jeszcze pobierają spore płatności jak się korzysta z bankowości internetowej, za przelewy chyba 9zl, za każdy kod autoryzujący SMS 20gr. No i gdy założycie konto przez selfie macie limity przelewów, więc większej gotówki od nich nie zabierzecie, trzeba iść do banku i tam potwierdzić swoje dane, bank porażka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złotówa 4 lata temu też był w szoku, że został ich klientem - każdemu się to może przytrafić 😋

   Usuń
  2. Ja brałem udział już 2 razy. Nie mam uwag. Nie ma opłat za przelewy poza opłatą 20 gr za sms kod ale to da się obejść akceptując przelewy aplikacją. Oczywiście może to nie jest ultra nowoczesny bank ale nikt ci nie każe żyć z nim dożywotnio.

   Usuń
 3. Jeśli mam konto osobiste, którego saldo to 0 zł od kilku miesięcy, to powinno wskoczyć 8% na koncie oszczędnościowym? Skąd będę wiedział, czy na pewno jest 8% i od kiedy będzie liczone 183 dni, skoro bank nie prezentuje wysokości aktualnego oprocentowania w informacjach o koncie?

  OdpowiedzUsuń
 4. W trakcie wypełniania wniosku pojawił się komunikat "Wprowadzony numer telefonu jest już zarejestrowany. Zaloguj się, aby kontynuować wniosek.". Co należy zrobić w takiej sytuacji? Posiadałem u nich konto kilka lat temu, które zostało zamknięte, a umowa ramowa wypowiedziana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znaczy że masz cały czas dostęp do bankowości. Spróbuj na inny nr tel

   Usuń
  2. Mam to samo :( Spróbuję zadzwonić i poprosić o usuniecie numeru z bazy.

   Usuń
  3. Konsultantka poprosiła, żebym poszła do banku i tam mogę kontynuować złożony wniosek.

   Usuń
  4. Ale ja mam do najbliższego oddziału blisko 50 km - czy to jakiś żart?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij 400 zł łatwej premii za konto w Millennium (+ 100 zł za konto dla dziecka + 8% dla oszczędzających)

Po dłuższej przerwie powraca promocja konta osobistego w Millennium z premią pieniężną. Do wzięcia czekają gwarantowane bonusy pieniężne o ł...