Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: mBank: do 8% dla nowych środków na eKoncie oszczędnościowym (+ 450 zł w bonusach za konto osobiste)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

31.01.2023

mBank: do 8% dla nowych środków na eKoncie oszczędnościowym (+ 450 zł w bonusach za konto osobiste)

Po krótkiej przerwie mBank wznowił promocję oprocentowania dla nowych środków.

eKonto oszczędnościowe w mBanku z oprocentowaniem do 8%
Posiadacze mKonta Intensive niezmiennie mogą uzyskać 8% w skali roku. Dla osób, które mają inny typ konta osobistego w mBanku, czeka nieco mniej, bo 7,8%. Takie oprocentowanie bank gwarantuje na 3 miesiące do 400 tys. zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe w Polsce.]

Warunkiem skorzystania z promocji oprocentowania dla nowych środków na eKoncie oszczędnościowym jest posiadanie (lub założenie) konta osobistego w mBanku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać 450 zł premii za eKonto osobiste lub 450 zł premii za mKonto Intensive - w podlinkowanych wpisach szczegółowo omawiam zasady uczestnictwa, warunki promocji z bonusami na start oraz prześwietlam konta z oferty mBanku. 

Tak pokrótce: warunki uzyskania bonusów w obydwu promocjach kont są dość podobne. Różnice występują w warunkach zwolnienia z opłat: 

 • eKonto osobiste prowadzone jest za 0 zł bez warunków, a z opłaty miesięcznej za kartę wydawaną do tego konta zwalnia wykonanie płatności na sumę min. 350 zł w miesiącu; 
 • w przypadku mKonta Intensvie, by uniknąć opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku, trzeba zapewnić wpływ(y) na sumę min. 7 000 zł. Karta do mKonta Intensive jest za 0 zł (już bez warunków).


Niżej skupiam się już na propozycji dla oszczędzających.

eKonto oszczędnościowe w mBanku z oprocentowaniem do 8% - edycja 6


By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, trzeba posiadać konto osobiste w mBanku, założyć (lub zmodyfikować) eKonto oszczędnościowe i na ten ostatni rachunek wpłacić "nowe środki". 

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem mBanku (zakładając w nim konto osobiste), to wszystkie wpłacone przez Ciebie środki będą uznane nowymi - wtedy sytuacja jest jasna i klarowna. W przypadku obecnych klientów dodatkowo trzeba policzyć jaka kwota będzie nowymi środkami - więcej na ten temat piszę nieco niżej.

Główne cechy promocji:

 • wysokość oprocentowania dla nowych środków:
  • 8,0% w skali roku dla osób posiadających mKonto Intensive (za które do wzięcia jest premia do 450 złlub
  • 7,8% w skali roku (względem poprzedniej edycji w tym przypadku nastąpiła obniżka oprocentowania o 0,15 punktu procentowego) dla posiadaczy konta osobistego w mBanku innego niż mKonto Intensive (to może być eKonto osobiste z premią do 450 zł);
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 400 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od otwarcia/modyfikacji eKonta oszczędnościowego w mBanku.

Jeśli masz już konto osobiste w mBanku wniosek o eKonto oszczędnościowe objęte promocyjnym oprocentowaniem złożysz za pośrednictwem strony promocji. Jeżeli dopiero konto osobiste w tym banku założysz, wniosek o konto oszczędnościowe na stronie promocji złóż po otwarciu konta.

eKonto oszczędnościowe w mBanku otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z takiego konta jest realizowany za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny wykonywany w tym samym miesiącu kalendarzowym mBank pobiera opłatę 9 zł.

Dostępność promocji przewidziana jest do 8.02.2023 roku (to czas na założenie eKonta oszczędnościowego lub modyfikację posiadanego rachunku na taki rodzaj konta), acz trzeba uwzględnić, że promocja może zakończyć się wcześniej. Bank wstrzyma promocję w przypadku ulokowania przez klientów łącznie dwóch miliardów złotych. Komunikat o tym fakcie ma się pojawić na wyżej podlinkowanej przeze mnie stronie promocji.

I tyle wystarczy, jeśli dopiero teraz chcesz założyć eKonto oszczędnościowe i konto osobiste w mBanku.

Ważne informacje dla obecnych klientów


W przypadku osób już posiadających eKonto oszczędnościowe w mBanku, należy dodać, że regulamin promocji zawiera pozytywnie brzmiący zapis:
"Jeżeli Uczestnik Promocji jest posiadaczem minimum jednego eKonta oszczędnościowego, może skorzystać z Promocji modyfikując jedno z nich"


Modyfikację można zrealizować przechodząc do zalogowania poprzez stronę promocji (tak, by "teoretycznie" założyć eKonto oszczędnościowe, ale wtedy w rozpoczynanym wniosku będzie należało wskazać już posiadany rachunek do modyfikacji na rachunek objęty promocyjnym oprocentowaniem).

Ponadto zwrócić należy uwagę, że:

"Uczestnik Promocji może skorzystać z Promocji tylko na jednym eKoncie oszczędnościowym w tym samym okresie trwania Promocji."


Jest też i ważna informacja dla osób korzystających z poprzednich edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w mBanku. Cytuję z regulaminu:

 "Klient jednocześnie może posiadać jeden rachunek oszczędnościowy z promocyjnym oprocentowaniem, niezależnie od edycji promocji do, której przystąpił"

 

Jak wyliczyć nowe środki w promocji oprocentowania na eKoncie oszczędnościowym w mBanku?


Jako nowe środki mBank rozumie nadwyżkę środków, jakie ulokujesz w mBanku względem salda środków, jakie w dniu 23.01.2023 r. znajdowało się na posiadanych (i ewentualnie współposiadanych) kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (w tym lokatach na nowe środki) w PLN mBanku. Z wyliczaniem tych nowych środków na szczęście nie trzeba się trudzić, bo informację o nich znajdziesz we wniosku o eKonto oszczędnościowe.

Przykładowo: jeśli w mBanku na dzień 23.01.2023 r. ktoś na swych kontach miał 2 000 zł, a obecnie ma 1 000 zł i wpłaci jeszcze 9 000 zł, to na promocyjne oprocentowanie na eKoncie oszczędnościowym załapie się kwota 8 000 zł.

Kwota nowych środków będzie przez mBank weryfikowana codziennie. Co to oznacza? Na podanym wyżej przykładzie to, że aby cała kwota wpłacona na eKonto oszczędnościowe (czyli 8 000 zł) była objęta oprocentowaniem wynoszącym 7,8 lub 8% w skali roku (w zależności od rodzaju konta osobistego w mBanku), to codziennie trzeba też w tym banku utrzymywać 2 000 zł (czyli saldo z 23.01.2023 r.) oprócz 8 000 zł na eKoncie oszczędnościowym.

Wyższe oprocentowanie (8% zamiast 7,8%) obowiązuje wyłącznie dla klientów z mKontem Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie). 

Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, koniecznie pamiętaj o dwóch kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji); 
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).

Przydatne linki:


Przydatne dokumenty:

12 komentarzy:

 1. Jeśli 23.01 rano miałem na rachunku powiedzmy 100zł, ale w południe wszystkie środki przelałem na konto innego banku to jaką kwotę przyjmie bank do wyliczenia salda? 0 czy 100zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że 0 zł. Saldo wyliczane jest zawsze na koniec dnia.

   Usuń
 2. Oferta 7,8% na KO raczej nie zwala z nóg 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmienić eKonto osobiste na mKonto Intensive to tylko parę klilknięć, I będzie 8%

   Usuń
  2. A jak potem wrócić na eKonto? Wypełnia się jakiś wniosek?

   Usuń
  3. Zanim zmienisz na Intensive, poczytaj czy będziesz spełniać warunki by konto bylo za 0, bo jak nie to płacić 49,50 miesięcznie.

   Usuń
  4. Jak znam życie, ponowny powrót do ekonta może być utrudniony.

   Usuń
  5. Można zmieniać przez bankowość. Jest tam taki wniosek. Zmiana obowiązuje od kolejnego dnia. Zmieniałem wiele razy z eKonta na Intensive i odwrotnie. Zero utrudnień.

   Usuń
  6. Aż 49,50 zeta miesięcznie za konto? Sporo, ale i tak taniej niż np. w Aion czy Revolver :)

   Usuń
  7. Potwierdzam. Zmiana bezproblemowa.

   Usuń
  8. W jakim celu zmieniać rodzaj konta na 1 dzień?

   Usuń
  9. Ale kto pisze że zmienia na 1 dzień?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...