Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Obniżka oprocentowania w Aliorze. Konto Mega Oszczędnościowe daje obecnie 7,5% (+ 400 zł dla otwierających konto osobiste)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

10.01.2023

Obniżka oprocentowania w Aliorze. Konto Mega Oszczędnościowe daje obecnie 7,5% (+ 400 zł dla otwierających konto osobiste)

Nowa edycja promocji niestety przynosi (na szczęście niedużą) obniżkę oprocentowania. 

Konto Mega Oszczędnościowe 31. edycja: do 7,5% do 200 tys. zł
Zamiast dotąd dostępnej stawki 8% bank zaproponował 7,5% w skali roku. Warunki skorzystania z promocji w praktyce są dwa: wpłata "nowych środków" i posiadanie konta osobistego w Aliorze. Jeśli takowego jeszcze nie masz, to przypomnę, że do wzięcia niezmiennie czeka 400 zł premii na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Promocję dla osób zakładających konto osobiste w Alior Banku szczegółowo omówiłem tutaj - w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły dotyczące promocji i prześwietlenie Konta Jakże Osobistego. 

Poniżej skupiam się już wyłącznie na ofercie Aliora dla oszczędzających. 

Konto Mega Oszczędnościowe 31. edycja: do 7,5% do 200 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 10. do 31.01.2023 (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która uruchomi promocję oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 200 000 zł (limit kwoty objętej promocyjnym oprocentowaniem również uległ obniżeniu, bo jeszcze w poprzedniej edycji promocyjną stawkę bank dawał do 400 tys. zł);
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 4,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 7,5% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2 000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze (może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas).

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Taki wpływ musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są ponadto przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku (w tym z kont biznesowych). Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z bonusami na start), to sytuacja jest jasna i klarowna - wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7,5% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 2.01.2023 roku. Do tego salda zliczane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (bank uwzględnia też saldo z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli jednak kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 31. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - co należy wiedzieć?


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy o łącznej wartości 400 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 7,5% w skali roku nie jest dostępne).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

33 komentarze:

 1. Czyli coraz mniej ciekawie się robi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro spada WIBOR to spadać będzie też oprocentowanie.

   Usuń
  2. Wszystkie wskaźniki WIBOR są oderwane od realiów już od dawna.

   Usuń
  3. Za dużo mają tam ludzie ulokowanych pieniędzy i już im się w głowach przękręciło.

   Usuń
 2. Bida! Ale strasznie krótka ta promka, tylko od 10.01 do 31.01 można wpłacać? Może chcą przetestować ilu się złapie na to 7.5% gdy w tylu innych miejscach jest wyżej. I jak się przeliczą to może od lutego wrócą do normalnego 8% zamiast zaniżać rynek depozytów...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A poprzednia ile trwała? Też chcieli coś przetestować?
   To błędne wnioski.

   Usuń
  2. Zazwyczaj ok. miesiąca a nie 3 tygodnie.

   Usuń
  3. Poprzednia edycja trwała od 15.12.2022 do 9.01.2023 r.
   Czy to jest ten miesiąc?

   Usuń
  4. A jeszcze poprzednie
   od 10.11. do 14.12.2022
   od 14.09. do 25.10.2022

   Usuń
  5. Osobiście jestem zdania, że na już na tę chwilę banki powinny obniżyć oprocentowanie do góra 1,5% oraz skrócić czas każdej edycji do 7 dni. Dlaczego? To bardzo proste. Każdy powinien tak pracować lub poszukać sobie takiej pracy, żeby nie kombinował tu z jakimś wykorzystywaniem banków. A za ulokowanie pieniędzy w banku, to bank powinien pobierać opłaty zależne od ulokowanej kwoty. Im większa jest to kwota, tym większe procentowo opłaty. Taka odwrotność tego co jest teraz. Przykładowo zarabiając na bankach 1,5% powinien taki klient do 10 tys. płacić bankowi 1,5% od tego co ulokował. I tak po przekroczeniu każdego progu kwotowego odpowiednio więcej. W ten sposób gospodarka by została pobudzona w każdym obszarze. Trzymanie przez ludzi pieniędzy w bankach, niszczy gospodarkę. To by zmusiło tych którzy tylko potrafią wydawać do wydawania, a tych którzy potrafią myśleć do działania.

   Usuń
  6. Pieniądz wypchnięty z banków oznacza nie obecną inflację, ale hiperinflację. Te obecne 17% rdr to by była fraszka. Mielibyśmy już 170% albo nawet 1700% rdr jakby ktoś realizował takie pomysły jak te z powyższego komentarza.

   W takich momentach od razu dochodzę do wniosku że jednak ta obecna RPP i Glapiński to całkiem spoko są.

   Usuń
  7. Anonimowy12 stycznia 2023 17:12 - zawiść przemówiła.

   Usuń
 3. O tym już pisali od tygodnia 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 31-wsza edycja wystartowała dzisiaj.

   Usuń
 4. Ciekawe czy tą samą drogą pójdą Millennium albo Getin?

  OdpowiedzUsuń
 5. Troszkę z innej strony pytanie. Kiedy w Aliorze zwracają 2% za zakupy? To jest jakos miesięcznie rozliczane? Warunki jak z tego korzystać znam ale nigdzie nie mogę znaleźć info kiedy zwracają te 2 %.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok. 13-15 następnego m-ca

   Usuń
  2. Według regulaminu:
   "Zwrot za płatności, po zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku, będzie wypłacany na Rachunek do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wykonaniu transakcji."

   Usuń
  3. Dziękuję za odpowiedź. Poczekam zobacze.

   Usuń
  4. W praktyce zawsze 14-go. Za grudzień jeszcze nie ma. Pewnie będzie w piątek.

   Usuń
  5. Właśnie wpadło 5 duszek zwrotu.

   Usuń
 6. Może to już ten czas gdy warto jak jeszcze gdzie jest 8%, zakladać lokaty czy KO na długie okresy tj 6 lub 12 m-cy. Wiecej już chyba nie będzie a raczej wszystko będzie spadać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko będzie spadać? Co to zdradza?

   Usuń
  2. @Anonimowy 11 stycznia 2023 23:41
   Że czas jest spadania.

   Usuń
  3. Handlowy, InBank, Lukas, mBank, Nest, PBS Poznań, TB Polska właśnie podniosły oprocentowanie - czy to nie dziwne?

   Usuń
  4. Ale Alior obniżył i dlatego są spadki, hehe :)

   Usuń
  5. @Anonimowy 12 stycznia 2023 15:56
   Spadki są bo som. Jak spadków nie będzie, to co będzie? Każdy liczy na spadek po to czysty zysk, a bez zysku nie ma żadnej korzyści.

   Usuń
 7. Złotówka ja z innej beczki. Czy Alior Bank proponuje coś ciekawego po złożeniu wypowiedzenie umowy o ROR oraz wszystkich pozostałych produktów np. kont oszczędnościowych? Przy rezygnacji z kk nic nie zaproponowali, to się poszli gonić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiadomo coś jak nowa edycja?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...