Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aż 8,6% na koncie oszczędnościowym w Citibanku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

9.01.2023

Aż 8,6% na koncie oszczędnościowym w Citibanku

Oto obecnie najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w bankach w Polsce.

8,6% w Citibanku dzięki promocji "W Nowym Roku oszczędzaj z CitiKontem"
Osoby zakładające (bezwarunkowo darmowe konto osobiste) zapewnić mogą sobie stawkę 8,6% w skali roku (na 4 miesięcy i dla kwoty do 100 tys. zł). Oprócz odsetek można jeszcze zgarnąć dodatkowy bonus 20 zł na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

8,6% w Citibanku dzięki promocji "W Nowym Roku oszczędzaj z CitiKontem"


Dla kogo promocja konta?
Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i po 31.12.2020 r. nie posiadała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków).

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć należy na stronie promocji.

Limit uczestników. Promocja ma być dostępna stosunkowo krótko, bo do 31.01.2023 r., ale należy mieć jeszcze na uwadze, że może zakończyć się wcześniej, gdyż Citibank przygotował się na udział 1 500 uczestników (bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, że polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji).

Citibank: konto oszczędnościowe 8,6% - szczegóły oferty


Główne cechy promocji zaserwowanej przez Citibank to:

 • oprocentowanie: 8,6% w skali roku
 • kwota środków na koncie oszczędnościowym objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 tys. zł
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: od 1.02. do 31.05.2023 roku.

Zasady promocji "W Nowym Roku oszczędzaj z CitiKontem"


By wziąć udział w tytułowej promocji i zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Citibanku:
 • do 31.01.2023 r. złóż wniosek o CitiKonto lub zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • najpóźniej do 28.02.2023 r. załóż konto oszczędnościowe w Citibanku;
 • w lutym, marcu, kwietniu i maju 2022 roku (w każdym z tych czterech miesięcy kalendarzowych) zapewnij wpływ(y) na CitiKonto (czyli konto osobiste) na łączną kwotę min. 2 000 zł.

Wpływ może pochodzić z dowolnego źródła - może być to nawet Twój przelew z własnego konta w innym banku. Wykluczenie jest tylko jedno: nie może to być przelew z innego rachunku prowadzonego przez Citibank dla klientów indywidualnych (do spełnienia nie zaliczy się np. przelew z konta współmałżonka, jeśli posiada konto w Citibanku).

Wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc można je w dowolnym momencie wydać, wypłacić lub przelać (czy to do innego banku, czy na konto oszczędnościowe w Citibanku dające 8,6% w skali roku).

Wypłata odsetek będzie następowało w dwóch transzach: na koniec miesiąca otrzymywać będziesz odsetki wynikające z oprocentowania standardowego (ono obecnie wynosi 3% w skali roku), a odsetki promocyjne (uzupełniające do poziomu 8,6% w skali roku) bank wypłaci Ci do 20. dnia miesiąca kalendarzowego następującego w kolejnym miesiącu (po spełnieniu warunku wpływu na konto osobiste, a więc wypłata odsetek promocyjnych w praktyce będzie realizowana w czterech terminach: do 20.03., 20.04., do 20.05. oraz do 20.06.2023 roku - odpowiednio za luty, marzec, kwiecień i maj).

Jak zdobyć dodatkowy bonus 20 zł?


Na wstępie wspomniałem o tym bonusie, który można zgarnąć oprócz odsetek. Czas więc na szczegóły jak go zdobyć. Warunek jest jeden :
 • zawierając z bankiem umowę o CitiKonto, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej Citibank Online, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach w tym powiadomienia w aplikacji Citi Mobile) oraz 
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

   i nie wycofuj ich do ostatniego dnia roboczego miesiąca, w którym otworzysz to konto.

Wypłata bonusu 20 zł na CitiKonto przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego następującego po miesiącu otwarcia konta.

Jeśli nie wyrazisz wyżej wymienionych zgód marketingowych, to jedynie nie otrzymasz bonusu 20 zł, ale nadal będziesz mieć prawo do promocyjnego oprocentowania 8,6% na koncie oszczędnościowym. 

CitiKonto oraz konto oszczędnościowe w Citibanku - szczegóły oferty


Główne cechy konta osobistego (czyli CitiKonta) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir;
 • 0 zł za kartę do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji, możesz je otworzyć za pomocą wideoweryfikacji lub za pośrednictwem kuriera.

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe, to jest to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł pod warunkiem posiadania konta osobistego w Citibanku (czyli wyżej wspomniane CitiKonto załatwi utrzymanie rachunku oszczędnościowego bez opłat).

W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na własnego konto osobiste w Citibanku można wykonać jeden przelew za 0 zł (za drugi i każdy kolejny bank pobiera opłatę w wysokości 10 zł). Obecnie obowiązuje na nim oprocentowaniem 3% w skali roku (bez limitu kwoty). Jeśli więc na rachunku ulokujesz np. 102 000 zł, to dla kwoty do 100 tys. otrzymasz (w sumie) 8,6% w skali roku, a dla nadwyżki ponad 100 tys. zł będzie naliczane oprocentowanie 3%.

Konto oszczędnościowe w Citibanku założysz już po otwarciu konta osobistego - po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Usługi i profil => Oszczędności i inwestycje.

Przydatne informacje:

Przydatne dokumenty:

43 komentarze:

 1. W porównaniu do depozytów z oprocentowaniem 8% przy maks. wsadzie, tzn. 100k, to daje jedynie 40,5 zeta miesięcznie więcej, a przecież są depozyty lepiej oprocentowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko 40 zł miesięcznie albo aż 40 zł miesięcznie więcej.

   Depozyt lepiej oprocentowany jest tylko jeden (do tego max. 50k) ale tu jest konto oszczędnościowe a nie lokata. Trudno jedno z drugim porównywać bo KO daje możliwość dopłacania i wypłacania środków oraz odsetki za każdy dzień bez względu kiedy pieniądze będą wypłacone. A zerwanie lokaty to całkowita strata odsetek.

   Usuń
  2. To prawda, są depozyty lepiej oprocentowane niż 8% jednak niewiele banków je oferuje: BPS Poznań, InBank, Lukas, mBank, Nest i TB Polska.

   Usuń
  3. Żaden z tych banków nie stosuje 3-letniej karencji - spooora różnica!

   Usuń
 2. Czy w tym okresie luty-maj można dopłacać oszczędności? Bo na początku marca kończy mi się większa lokata i wtedy bym dodatkowo chciała dopłacić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na każde konto oszczędnościowe możesz dopłacać pieniądze

   Usuń
 3. Jaki to wyjdzie procent przy 100 k jeżeli wziąć pod uwagę opóżnienie tych 20 dni w wypłacie odsetek promocyjnych ? Może jakiś matematyk jest w stanie to wyliczyć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciągle 8,6%. Kapitału nie musisz trzymać do wypłaty odsetek.

   Usuń
  2. Daj spokój, to tylko odsetki. Gdyby cały kapitał mrozili w próżni na 20 dni to wtedy uznawałbym za sensowne policzyć i ci tu napisać.

   Usuń
  3. Jako realną różnicę można tylko uznać brak odsetek od tych później kapitalizowanych odsetek promocyjnych. Ale to przy kapitale 100 tys. wyjdzie jakieś 2,13 zł miesięcznie.

   Więc gdyby uprzeć się w obliczeniach i odjąć ten potencjalny zysk to realnie wyszłoby 8,57% w skali roku.

   Usuń
  4. To da jedynie 8,38% 😬

   Usuń
  5. 8,38%?! Coś źle ci wyszło. 8,57 a właściwie bliżej 8,58% jest właściwym wyliczeniem.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 9 stycznia 2023, 21:52 - ciekawe czy w przypadku wsadu w wysokości jedynie 10k to będzie 0,857% :)

   Usuń
  7. Nie ma znaczenia jaka kwota. Wyliczenie wyjdzie takie samo.

   Usuń
 4. Oferta bardzo słaba. Przy full depo ok 197 zł więcej bez belki niż standardowe 8% dostępne wszędzie. Czyli nie dość ze wkładam swoja kasę to otrzymuję 40% tego co mogę otrzymać w promocji otwarcia konta z nagrodą 400-500 zł. A marnujemy okazję i płacz bo bank stosuje karencję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat w Citi to ostatnio tylko 300 zł było.

   Usuń
 5. Z jakiej promocji za otwarcie konta może skorzystać nowy klient , oprócz kart kredytowych aby zyskać więcej niż te 20 zł i póżniej założyć to KO ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma innej promocji. Była z premią 300 zł ale wczoraj się skończyła.

   Usuń
 6. A co z kontem założonym w grudniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla kogo promocja konta? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i po 31.12.2020 r. nie posiadała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków).

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Dla kogo promocja konta? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i po 31.12.2020 r. nie posiadała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego"

   Usuń
  3. Nie rozumiem właśnie tego słowa "lub". W ww. okresie miałam ROR ale nie miałam konta oszcz. To mogę wziąć udział w promocji oproc. czy nie?

   Usuń
  4. Powinno być ANI zamiast LUB.

   Usuń
  5. Nie możesz jak miałeś którekolwiek z tych kont.

   Usuń
  6. Dlatego tam właśnie powinno być ANI zamiast LUB.

   Usuń
  7. @Anonimowy 18 stycznia 2023 14:28
   Zgadza się. Dzisiaj dzieją się jednak nieprawdopodobne rzeczy. Gdy dzwonię do jakiegoś banku, to po drugiej stronie słyszę często kogoś kogo nie mogę zrozumieć żyjąc w własnym kraju i posługując się językiem polskim. Tak więc nie tylko w "Żabce" czy "Biedronce" przy kasie jest ten problem.

   Usuń
 7. selfie fajne tylko, ze przy ostatnim kroku nie wyswietla mi sie w telefonie w zadnej przegladarce ramka z kamera do zrobienia zdjecia pewnie cos blokuje aplikacje :( Moze ktos wie jak to naprawic

  OdpowiedzUsuń
 8. Przy wypowiedzeniu RORu CITI oferuje jakaś ofertę utrzymaniową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy karcie kredytowej regularnie ale przy koncie niestety nie.

   Usuń
 9. Kiedy najlepiej wpłacić pieniądze na konto oszczędnościowe? 31.01 czy 1.02?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej to wpłacić te pieniądze w innym banku na to konto oszczędnościowe. W Citi natomiast skorzystać z oferty konta i karty kredytowej. To się opłaca najlepiej.
   Ta promocja z 8,6% z punktu widzenia osoby świadomie zarabiającej na bankach, jest nieporozumieniem.

   Usuń
  2. Sam bym tego lepiej nie ujął !!

   Usuń
  3. To powiedz gdzie jest lepsza oferta? Nie ma.

   Usuń
 10. Mam pytanie.Po utworzeniu konta osobistego,konto oszczędnościowe bylo już utworzone ,ale na 3%.Czy muszę założyć jeszcze jedno?Chyba się nie da.Poza tym to jak to jest na koniec.Czy 1 czerwca.mogę już wybrać środki czy muszą tam pozostać do czasu wypłacenia odsetek promocyjnych?Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3% to oprocentowanie standardowe. 8,6% będzie od 1-go lutego.

   Usuń
 11. Jeszcze jedno pytanie.Czy w ciągu okresu promocyjnego mogę wypłacić część środków nie tracąc przy tym odsetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak z konta oszczędnościowego możesz wypłacać kasę. Żadne odsetki nie przepadają.

   Usuń
 12. Czy ta wpłata 2tys zł (w miesiącach obowiazania promocji) może być z mojego indywidualnego konta w innym banku ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zacytuję fragment z powyższego wpisu:
   "Wpływ może pochodzić z dowolnego źródła - może być to nawet Twój przelew z własnego konta w innym banku. Wykluczenie jest tylko jedno: nie może to być przelew z innego rachunku prowadzonego przez Citibank dla klientów indywidualnych (do spełnienia nie zaliczy się np. przelew z konta współmałżonka, jeśli posiada konto w Citibanku)."

   Usuń
 13. Umowę o konto trzeba podpisać do 31-go?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale lutego :)

   Usuń
  2. Do 31.01. wystarczy złożyć wniosek. Umowę można zawrzeć później (acz skraca to rzeczywisty czas korzystania z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, bo ono dla każdego z uczestników promocji jest do 31.05.2023 r.).

   Usuń
 14. Założyłem konto 31.01, otworzyłem wtedy też Konto Oszczędnościowe. Dzisiaj doszedł przelew na ponad 2 tys z zamiarem wrzucenia na KO ale dalej widzę 3%. Coś zrobiłem nie tak?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...