Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 400 zł premii za konto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

23.01.2023

8% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 400 zł premii za konto osobiste)

Wystartowała nowa, już 47. edycja promocji oprocentowania dla oszczędzających. 

Konto oszczędnościowe Profit: do 8,0% do 300 tys. zł (dla nowych środków)
Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium dla "nowych środków" ponownie daje do 8% w skali roku (do 300 tys. zł).

[Niniejsza edycja promocji już się zakończyła. Sprawdź nową, 48. edycję, którą opisuję tutaj.]

Promocja oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit w Millennium przewidziana jest wyłącznie dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w tym banku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać 400 zł premii za Konto Millennium 360º. A wraz z tym kontem osobistym, założysz też konto oszczędnościowe, dające możliwość uzyskania poniższego promocyjnego oprocentowania.

Konto oszczędnościowe Profit: do 8,0% do 300 tys. zł (dla nowych środków)


47. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie
  • 6,0% w skali roku, jeśli wpłacisz "nowe środki" lub
  • 8,0% w skali roku, tu oprócz wpłaty "nowych środków" wymagane jest również to, by w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (w pierwszym miesiącu obowiązywania promocyjnego oprocentowania zaliczą się płatności wykonane dopiero od momentu przystąpienia do promocji do końca miesiąca kalendarzowego);
Względem poprzedniej edycji, teraz obniżeniu uległo podstawowe oprocentowanie (z 7 do 6%), ale promocyjne - dla wykazujących się aktywnością w płaceniu kartą i/lub Blikiem - pozostało na tym samym poziomie i wynosi 8% w skali roku.
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (6 lub 8%): do 300 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 13.01.2023 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 90 dni od pierwszej wpłaty/"wykrycia" nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 47. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 23.01. do 4.03.2023 roku;
 • dostępność 47. edycji promocji ze stawką do 8% w skali roku: od 23.01. do 4.03.2023 roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 3.03.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 90 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 13.01.2023 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Środki zdeponowane w Banku Millennium podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Gdy bank pozwala - jak w tej edycji - ulokować 300 tys. zł, warto zwrócić uwagę, że dzienny limit przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową Millennium wynosi maksymalnie 200 tys. zł - w przypadku autoryzacji dyspozycji składanej w bankowości internetowej za pomocą aplikacji mobilnej; w przypadku potwierdzeń dyspozycji za pomocą haseł z wiadomości SMS, limit jest jeszcze niższy - to max. 50 tys. zł. 

Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Mega Oszczędnościowym oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

50 komentarzy:

 1. Oczywiście nie zabrakło pułapki: w m-cu aktywacji promki 5 płatności podbijających oprocentowanie o 2 p.p. należy wykonać dopiero po jej aktywacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewne? jeśli aktywuje promocję np. 30 stycznia to ciężko będzie zdążyć z wykonaniem tych 5ciu transakcji do końca miesiąca

   Usuń
  2. Tak to wynika z regulaminu.

   Usuń
  3. Biorę udział w 46. edycji. Tam również jest obowiązek 5 płatności kartą lub Blikiem. Płatności (kartą) zrobiłem 13-14.01.2023 a promocję uruchomiłem (wpłaciłem nowe środki) 20.01.2023. W szczegółach konta mam napisane:

   "W pełni wykorzystujesz potencjał swoich oszczędności, spełniasz wszystkie warunki w tym miesiącu i otrzymujesz najwyższe oprocentowanie.

   - Wpłata nowych środków
   - 5 transakcji kartą lub BLIKIEM
   - Przystąpienie do promocji
   - Oprocentowanie promocyjne: 8%".

   Wynika zatem, że 5 płatności należy zrobić W MIESIĄCU uruchomienia promocji, a nie W MIESIĄCU i koniecznie PO uruchomieniu promocji.

   Usuń
  4. Ale patrz na regulamin bo z niego wynika że w KAŻDYM miesiącu:

   "1. Warunkiem otrzymania Oprocentowania premiowego w danym miesiącu kalendarzowym w Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego jest dokonanie przez Uczestnika Promocji do końca danego miesiąca kalendarzowego w Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego min. 5 Transakcji. Jeżeli warunek zostanie spełniony wówczas Nowe Środki zostaną objęte Oprocentowaniem premiowym, które wynosi 2,00% w skali roku.

   2. W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego Bank sprawdza, czy zostały spełnione warunki określone w § 7 ust. 1 w danym miesiącu kalendarzowym (każdy miesiąc weryfikowany jest oddzielnie) i nalicza Oprocentowanie premiowe dla Nowych Środków:

   a) w pierwszym miesiącu w czasie Okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego – od dnia przystąpienia do Promocji do końca tego miesiąca kalendarzowego,

   b) w każdym kolejnym miesiącu w czasie Okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego – za każdy dzień kalendarzowy w danym miesiącu, w którym jest aktywna Promocja na Koncie Oszczędnościowym Profit."

   Usuń
  5. @Anonimowy, 23 stycznia 2023, 21:51 - można spytać czy wypłacili Ci 8% odsetek za styczeń?

   Usuń
 2. Nawet nie zauważyłam, że w kwietniu podnieśli opłatę za 2. i każdy kolejny przelew z KO Profit aż o 32% - dzięki Złotówa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe kiedy podwyższą dzienne limity przelewów 😋

   Mając na uwadze, że kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to 300k, obecne limity przelewów są po prostu nieadekwatne.

   Usuń
  2. Anonimowy23 stycznia 2023 09:51
   zależy kiedy konto założone. Starym klientom nie zmienili. A nowym od początku dają wyższa opłatę za drugi przelew.

   Usuń
  3. #Anonimowy23 stycznia 2023 11:02

   to akurat idzie łatwo obejść ale trzeba zaplanować przelewy z wyprzedzeniem.
   Dajmy np. 300k na Proficie. Ogarnąć to można w 3 krokach.

   1) dziś zlecasz przelew własny (z Profitu na ROR) na 300k z datą realizacji na jutro.

   2) dziś zlecasz przelew z ROR do innego banku na 200k ale Z DATĄ REALIZACJI JUTRO. Przy takim przelewie jest do wyboru czas dostarczenia przelewu i 3 opcje (Przelew zwykły/Przelew natychmiastowe/ Przelew z datą przyszłą). Przy ostatnim wybierz datę jutrzejszą.

   3). Jutro zaloguj się i przelej 100k z ROR do innego banku.

   I tak limit dzienny (200k) można obejść. Całe 300k zł będzie 8% cały czas. Z Profit na ROR będzie 1 przelew więc za darmo. Jutro wszystko (300k) wyjdzie z ROR.

   Usuń
  4. Dzięki. To rzeczywiście nie jest aż tak bardzo skomplikowane jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka 😋

   Usuń
  5. Skomplikowane czy nie - tu akurat nie o to chodzi, a raczej należy zapytać dlaczego oferując promocje oprocentowania na kwoty 300 tys. zł, bank utrzymuje takie limity przelewów?

   Usuń
 3. Czy pieniądze dopłacane na konto oszczędnościowe w czasie trwania promocji (kilka wpłat) też będą oprocentowane promocyjnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Trzeba jednak uważać, żeby nie przekroczyć salda 300k, bo wówczas oprocentowanie znacznie spada 😋

   Usuń
 4. Ulala, długa ta edycja. Mam starą edycję do 22.02 więc teraz nie liczyłem na 47. Ale widzę że będę musiał zrobić sobie przerwę do 48 edycji i pewnie wrócić 6.03.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem w czym tkwi problem skoro obecną edycję masz jedynie do 22. lutego - obecną można aktywować do 4. marca włącznie, a nie jak powyżej Złotówa sugeruje do 3. marca.

   Usuń
  2. @Anonimowy 23 stycznia 2023 13:21, jeśli Anonimowy 23 stycznia 2023 12:31 nie liczył na 47. edycję, to zapewne nie przygotował się z wycofaniem środków, tak by saldo z dnia 13.01. pozwalało po 22.02. uruchomić kolejną edycję - więc w tej sytuacji musi zaczekać do kolejnej, 48. edycji.

   Obecną, 47. edycję można uruchomić do 4.03., o czym piszę wypunktowując główne cechy oferty: "dostępność 47. edycji promocji ze stawką do 8% w skali roku: od 23.02. do 4.03.2023 roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję".

   Nigdzie nie sugeruję, że na uruchomienie 47. edycji promocji czas jest do 3.03., ale podaję jedynie jako przykład - co ma sens ze względu na to, że 4.03. przypada w sobotę, więc 3.03. jest ostatnim dniem roboczym, w którym można zapewnić przelew z zewnątrz "zwykłym" przelewem.

   Usuń
  3. Złotówa ma rację. Odpadam z edycji nr 47 bo nie wypłaciłem środków. Więc teraz 22.02 zabiorę kasę i czekam na 48 edycję.

   Usuń
  4. Niestety, ale ta nieprzewidywalna data badania salda w połączeniu ze zbyt niskim dziennym limitem przelewów zewnętrznych oraz z restrykcją ilości darmowych wypłat z KO to spore minusy ich oferty.

   Usuń
  5. 200 tys. zł dziennie przez bankowość internetową i 50 tys. zł dziennie przez bankowość mobilną to wcale nie niskie limity.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 23 stycznia 2023, 16:45
   Od chwili gdy dzień badania salda stał się nieprzewidywalny to rzeczywiście wygląda dość cienko. Jest to szczególnie odczuwalne przy bardzo krótkich okresach trwania edycji, gdy kasę z KO trzeba przenosić gdzie indziej niemal w połowie okresu.

   Usuń
 5. Ale zauważyłem ze data badania salda często ma miejsce na 10 dni przed rozpoczęciem nowej edycji…

  OdpowiedzUsuń
 6. Te 5 transakcji to musi być karta wydaną do konta oszczednosciowego Profit czy moze być wykonane kartą do zwykłego konta w Banku Millenium (np. Dobre Konto)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do konta oszczędnościowego bank nie wydaje karty. Płatności należy wykonywać kartą wydaną do konta osobistego (lub Blikiem).

   Usuń
  2. Mam pytanie może orientujecie się jak jest w przypadku KO Profit Junior? Którą kartą, tj. do którego konta wydaną (Junior czy zwykłego) muszę robić te transakcje aby mieć 8%?

   Usuń
 7. Kiedy oni dopisują te dodatkowe 2p.p. ? Mi na koniec miesiąca policzyli 6% mimo spełnienia warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo, dodatkowo trzeba uwazac czy nie obcieli Ci jednego dnia na odsetkach. Wplacilem 27ego i tego samego dnia sie zaksiegowalo, wiec ten dzien tez powinien zostac objety oprocentowaniem. Wg kwoty ktora wplynela dzis odsetki byly naliczone tylko za 4 dni stycznia (28,29,30,31) po 6%. Konsultant przyznal racje i poszla reklamacja na brak odsetek za 27ego.

   Usuń
  2. Niestety u mnie policzyli też 1 dzień mniej, tak jakbym wszystko wyplacił 31/01. Jak skladałeś reklamację? W apce czy u konsultanta? 2 p.p. mają mi dopisać jutro.

   Usuń
  3. U mnie też się nie zgadzało. Złożyłam wczoraj reklamację. Zobaczymy co odpiszą. Dam znać

   Usuń
  4. Może tu pies pogrzebany:

   "...wymagane jest również to, by w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (w pierwszym miesiącu obowiązywania promocyjnego oprocentowania zaliczą się płatności wykonane dopiero od momentu przystąpienia do promocji do końca miesiąca kalendarzowego)"

   Może Profit uruchomiłeś załóżmy 14. dnia m-ca a którąś z 5 wymaganych transakcji zrobiłeś przed dniem 14-stym? Nie wiadomo czy biorą pod uwagę wykonanie transakcji dnia 14. [dla tego przykładu, czyli w dniu uruchomienia Profit np. po przyjściu smsa że promocja uruchomiona].

   Usuń
  5. Warto pamiętać, że te 5 płatności w 1. m-cu należy wykonać od dnia przystąpienia do promki do końca m-ca 😋

   Usuń
 8. Mr Złotówa. Czy mógłbyś pochylić się nad problemem błędów w naliczaniu odsetek na koncie Millennium Profit? Wygląda na to że bank nie liczy dnia wpłaty jako ilość dni dla odsetek kapitalizowanych na koniec miesiąca. W innych bankach takiego problemu nie napotkałem. Dziękuję z góry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki są kapitalizowane ostatniego dnia miesiąca, zatem liczone do przedostatniego dnia. Odsetki z ostateniego dnia będą dopisane w kolejnym miesiącu. Taką informację dziś otrzymałem, zgłaszając problem w millennium

   Usuń
  2. Odsetki premiowe 2% dopisują 2 lutego. Odsetki z ostatniego dnia miesiąca dopisują miesiąc później. Jedno i drugie to naciągane działania banku. Nie znam innego banku, który stosuje takie "nie fair" praktyki. Pachnie cwaniactwem banksterskim. Skala działalności daje spore oszczędności dla banku. Mr. Złotówa - Twoja opinia?

   Usuń
  3. O jakim cwaniactwie tu mowa - przecież z regulaminu oferty oprocentowania premiowego KO Profit jasno wynika w jaki sposób są wyliczane co-miesięczne odsetki.

   Usuń
  4. Jeśli odsetki są kapitalizowane ostatniego dnia m-ca, to może jedynie oznaczać, że również pojawiają się na koncie tego samego dnia, czyż nie?

   Usuń
  5. Cwaniactwo nie jest związane ze sposobem wyliczania ale momentem postawienia ich do dyspozycji klienta a właściwie ich przesunięcia na później. Time value of money.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 5 lutego 2023, 16:15

   Dokładnie, jeśli odsetki są kapitalizowane ostatniego dnia m-ca i dzięki temu pojawiają się na koncie o dzień wcześniej, to w czym problem?

   Usuń
  7. odsetki za ostatni dzień danego miesiąca dopisywane są do miesiąca następnego, a więc na koniec następnego miesiąca

   Usuń
 9. Czy jeśli w pierwszym miesiącu uruchomienia przeze mnie promocji na koncie profit( nowe środki wpłynęły mi na nie 30 stycznia) nie zrobiłam 5 transakcji, to już zupełnie straciłam możliwość uzyskania 8% odsetek ( w lutym, marcu i kwietniu) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To za ten p-wszy miesiąc będziesz mieć niższe odsetki. W kolejnych ciągle możesz mieć 8% ale pod warunkiem robienia 5 transakcji w każdym miesiącu.

   Usuń
  2. Dzięki! Mam nadzieję, że tak jest, bo karta w Millennium nie jest moją podstawową i robiłabym nią te transakcje tylko w celu skorzystania z promocji na 8%, więc nie chciałabym tego robić na próżno 😁

   Usuń
 10. Jak dokonać przelew na profit aby była promocja ? Czy bezpośrednio z innego banku czy wpierw na konto oszczędnościowe a później na profit ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Mr. Złotówa, kiedy teraz trzeba wypłacić kasę, żeby załapać się na 8% w 48 edycji?
  Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W praktyce już od grubo ponad 2 lat nie jest łatwo oszacować datę badania salda, bo jest ona dość ruchoma. Bazując na ostatnich edycjach, można założyć, że będzie to jakiś dzień pomiędzy 23.02., a 3.03. (więc dość duży to przedział czasowy). I tylko tyle można prognozować.

   Usuń
  2. Stawiam że będzie 3 III.

   Usuń
 12. Uruchomiłem promocję dzisiaj w 47 edycji. Obawiam się że w nowej pójdą wzorem ING i będzie max. 7%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, lepiej ją uruchomić nawet jak teraz niepotrzebna bo zawsze można ją wyłączyć. Takie zaklepanie oprocentowania 8% na 90 dni. Dziś ostatni dzień włączenia więc radzę rozważyć tą opcję. Jutro może być "po ptakach".

   Usuń
  2. Mieliście rację. Od dzisiaj 7,5%

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...