Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 400 zł premii za konto osobiste)

750 zł od VeloBanku900 zł za kartę Pekao580 zł od Santandera450 zł od BNP Paribas400 zł od Millennium

6.03.2023

Do 7,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 400 zł premii za konto osobiste)

Pojawiła się nowa, już 48. edycja promocji oprocentowania dla oszczędzających. 

Konto oszczędnościowe Profit: do 7,5% do 300 tys. zł (dla nowych środków)
Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium dla "nowych środków" obecnie daje do 7,5% w skali roku (do 300 tys. zł), czyli o pół punktu procentowego mniej, niż jeszcze w poprzedniej edycji.

Promocja oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit w Millennium przewidziana jest wyłącznie dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w tym banku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać 400 zł premii za Konto Millennium 360º. A wraz z tym kontem osobistym, założysz też konto oszczędnościowe, dające możliwość uzyskania poniższego promocyjnego oprocentowania.

Ta nowa edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium przynosi wspomnianą obniżkę oprocentowania o 0,5 punktu procentowego względem poprzedniej odsłony promocji (dostępnej do soboty). Może to niewiele, ale niestety wpisuje się w pewien trend - banki powoli obniżają oprocentowanie, odchodząc od maksimów jakie do niedawna serwowały. Ten trend zapoczątkował Alior też oferując 7,5% (zamiast 8%) na Koncie Mega Oszczędnościowym. Na cięcia zdecydowały się również inne banki - Nest o 0,25 punktu procentowego, a ING Bank Śląski z początkiem marca w nowej edycji promocji zaproponował o 1 punkt procentowy mniej, przez co na blogu Bankobranie obecnie nie opisałem już jego oferty, bo 7% - na chwilę obecną - to jednak mało. Ciągle są banki, które na rachunkach oszczędnościowych dają (co najmniej) 8%. I tak 8,1% w skali roku na 4 miesiące (do 100 tys. zł) można uzyskać w Citibanku. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym na najdłuższy okres można zagwarantować sobie w Banku Pekao, który daje 8% w skali roku na 183 dni (do 200 tys. zł), a w VeloBanku 8% w skali roku dostępne jest na 92 dni (do 400 tys. zł; ta edycja dostępna jest jednak już niedługo, bo o 9.03.2023 r.). 

Konto oszczędnościowe Profit: do 7,5% do 300 tys. zł (dla nowych środków)


48. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie
  • 6,0% w skali roku, jeśli wpłacisz "nowe środki" lub
  • 7,5% w skali roku, tu oprócz wpłaty "nowych środków" wymagane jest również to, by w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (w pierwszym miesiącu obowiązywania promocyjnego oprocentowania zaliczą się płatności wykonane dopiero od momentu przystąpienia do promocji do końca miesiąca kalendarzowego);
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (6 lub 7,5%): do 300 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 3.03.2023 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 90 dni od pierwszej wpłaty/"wykrycia" nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 48. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 6.03. do 14.04.2023 roku;
 • dostępność 48. edycji promocji ze stawką do 7,5% w skali roku: od 6.03. do 14.04.2023 roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 14.03.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 90 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 3.03.2023 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Środki zdeponowane w Banku Millennium podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Gdy bank pozwala - jak w tej edycji - ulokować 300 tys. zł, warto zwrócić uwagę, że dzienny limit przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową Millennium wynosi maksymalnie 200 tys. zł - w przypadku autoryzacji dyspozycji składanej w bankowości internetowej za pomocą aplikacji mobilnej; w przypadku potwierdzeń dyspozycji za pomocą haseł z wiadomości SMS, limit jest jeszcze niższy - to max. 50 tys. zł. 

Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Mega Oszczędnościowym oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. Mr Złotówa jeśli zakładałem konto profit w 47 edycji do 4.03.2023 r. to na dziś obowiązuje oprocentowanie z 47 edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy tylko założyłeś konto profit, czy tez przelałeś tam pieniądze? Jeżeli przelałeś kasę przed 4 marca to masz 8% z 47 edycji.

   Usuń
  2. W szczegółach KO Profit znajdziesz informację w jakiej edycji bierzesz udział.

   Usuń
 2. Dobrze że tylko 0,5% mniej a nie 1% jak w ING.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej żeby było o 0,5 albo 1% więcej. No ale to już chyba niezbyt realny scenariusz.

   Usuń
 3. Czas już wyciągnąć jeden wniosek. Więcej nie będzie i trzeba łapać 8% gdzie jeszcze jest.

  Swoją droga banki obniżają % choć do cięć stóp procentowych jeszcze daleko. Szkoda że tak ochoczo nie podnosiły % gdy zbliżały się podwyżki stóp. Wtedy odwrotnie. Wręcz zwlekały z poniesieniem oprocentowanie i musieli politycy pogrozić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dalsze przerzutki kasy pomiędzy KO's z banku do banku to błąd - tylko min. roczna lokata bądź obligacje.

   Usuń
 4. Czy jest możliwość przewidzenia z góry, w którym dniu odbywa się badanie salda? Kończy mi się promocja w połowie kwietnia, chciałabym wycofać środki w odpowiednim momencie żeby móc się załapać na kolejną edycje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnie. Nie do przewidzenia.

   Usuń
  2. Jakiś dzień pomiędzy 10, a 14 IV

   Usuń
 5. Dziwne że ta edycja kończy się 14.04. To piątek, a nie jak zawsze sobota...

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy lokaty walutowe liczą się do salda? Tego z 3-go marca?

  OdpowiedzUsuń
 7. A jesli przeleję jutro dodatkowe środki na założone wcześniej i zasilone konto w 47 edycji to jak będą oprocentowane? 8 czy 7,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz aktywną 47. edycję to dopłaty będą na 8%. Nie można mieć jednocześnie dwóch edycji.

   Usuń
  2. Będą na tyle, na ile masz aktualną aktywną promocję, czyli z tego co podałeś/aś 8%. Nie można mieć jednocześnie 2-ch różnych promocji i oprocentowań.

   Usuń
 8. Badanie salda z tej edycji wypadło na 03.03.2023. Czy może ktoś potwierdzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak w aktualnej 48 edycji

   Usuń
  2. Tu nie ma czego potwierdzać. 3.03. jest zgodnie z regulaminem.

   Usuń
 9. Hmm czyżby to już pora na zablokowanie sobie 8% na pół roku w Pekao?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pora. Wiekopomna.
   Co to zdradza?

   Usuń
  2. Zdradza, że banki wyczuwają malejącą inflację i stopy procentowe, mimo, że jakoś realnie jeszcze tego nie widać ;)

   Usuń
 10. Ktoś podzieli się przewidywaniami na dzień badania salda dla 49. Promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strzelałbym jakoś 13-14 kwietnia.

   Usuń
  2. Między 05.04.2023 a 13.04.2023.

   Usuń
  3. Obecnie to mało przewidywalne ale po ostatnich edycjach skłaniać należy się że może coś bliżej 14-go.

   Ale najbezpieczniej to tak jak pisze Anonimowy 19 marca 2023 06:35

   Usuń
  4. @Anonimowy, 19 marca 2023, 06:35 - czyli przez te 9 dni saldo musi być wyzerowane? Groteska!

   Usuń
  5. Ani "nie musi", ani być "wyzerowane", ani aż przez "9 dni". Nikt Cię nie zmusza do wzięcia udziału w kolejnej edycji, możesz zadowolić się niższymi odsetkami zostawiając kasę w przyszłym, nieznanym dniu badania salda, saldo będą badać w jednym, wybranym dniu więc możesz sobie wywróżyć jakiś i na ten 1 dzień saldo wyzerować. Ich promocja, ich zasady.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Aż 600 zł do wzięcia za konto w VeloBanku [AKTUALIZACJA: + 50 zł na start + 100 zł na zakupy]

VeloBank oferując nowe konto osobiste, odpalił promocję z moneybackiem. Do wzięcia czeka nawet 600 zł w postaci wysokiego, bo 10-procentoweg...