Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 400 zł premii za konto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

6.03.2023

Do 7,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 400 zł premii za konto osobiste)

Pojawiła się nowa, już 48. edycja promocji oprocentowania dla oszczędzających. 

Konto oszczędnościowe Profit: do 7,5% do 300 tys. zł (dla nowych środków)
Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium dla "nowych środków" obecnie daje do 7,5% w skali roku (do 300 tys. zł), czyli o pół punktu procentowego mniej, niż jeszcze w poprzedniej edycji.

[Niniejsza edycja promocji już jest niedostępna. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Promocja oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit w Millennium przewidziana jest wyłącznie dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w tym banku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać 400 zł premii za Konto Millennium 360º. A wraz z tym kontem osobistym, założysz też konto oszczędnościowe, dające możliwość uzyskania poniższego promocyjnego oprocentowania.

Ta nowa edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium przynosi wspomnianą obniżkę oprocentowania o 0,5 punktu procentowego względem poprzedniej odsłony promocji (dostępnej do soboty). Może to niewiele, ale niestety wpisuje się w pewien trend - banki powoli obniżają oprocentowanie, odchodząc od maksimów jakie do niedawna serwowały. Ten trend zapoczątkował Alior też oferując 7,5% (zamiast 8%) na Koncie Mega Oszczędnościowym. Na cięcia zdecydowały się również inne banki - Nest o 0,25 punktu procentowego, a ING Bank Śląski z początkiem marca w nowej edycji promocji zaproponował o 1 punkt procentowy mniej, przez co na blogu Bankobranie obecnie nie opisałem już jego oferty, bo 7% - na chwilę obecną - to jednak mało. Ciągle są banki, które na rachunkach oszczędnościowych dają (co najmniej) 8%. I tak 8,1% w skali roku na 4 miesiące (do 100 tys. zł) można uzyskać w Citibanku. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym na najdłuższy okres można zagwarantować sobie w Banku Pekao, który daje 8% w skali roku na 183 dni (do 200 tys. zł), a w VeloBanku 8% w skali roku dostępne jest na 92 dni (do 400 tys. zł; ta edycja dostępna jest jednak już niedługo, bo o 9.03.2023 r.). 

Konto oszczędnościowe Profit: do 7,5% do 300 tys. zł (dla nowych środków)


48. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie
  • 6,0% w skali roku, jeśli wpłacisz "nowe środki" lub
  • 7,5% w skali roku, tu oprócz wpłaty "nowych środków" wymagane jest również to, by w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (w pierwszym miesiącu obowiązywania promocyjnego oprocentowania zaliczą się płatności wykonane dopiero od momentu przystąpienia do promocji do końca miesiąca kalendarzowego);
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (6 lub 7,5%): do 300 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 3.03.2023 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 90 dni od pierwszej wpłaty/"wykrycia" nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 48. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 6.03. do 14.04.2023 roku;
 • dostępność 48. edycji promocji ze stawką do 7,5% w skali roku: od 6.03. do 14.04.2023 roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 14.04.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 90 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 3.03.2023 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Środki zdeponowane w Banku Millennium podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Gdy bank pozwala - jak w tej edycji - ulokować 300 tys. zł, warto zwrócić uwagę, że dzienny limit przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową Millennium wynosi maksymalnie 200 tys. zł - w przypadku autoryzacji dyspozycji składanej w bankowości internetowej za pomocą aplikacji mobilnej; w przypadku potwierdzeń dyspozycji za pomocą haseł z wiadomości SMS, limit jest jeszcze niższy - to max. 50 tys. zł. 

Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Mega Oszczędnościowym oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

67 komentarzy:

 1. Mr Złotówa jeśli zakładałem konto profit w 47 edycji do 4.03.2023 r. to na dziś obowiązuje oprocentowanie z 47 edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy tylko założyłeś konto profit, czy tez przelałeś tam pieniądze? Jeżeli przelałeś kasę przed 4 marca to masz 8% z 47 edycji.

   Usuń
  2. W szczegółach KO Profit znajdziesz informację w jakiej edycji bierzesz udział.

   Usuń
 2. Dobrze że tylko 0,5% mniej a nie 1% jak w ING.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej żeby było o 0,5 albo 1% więcej. No ale to już chyba niezbyt realny scenariusz.

   Usuń
  2. Lepiej pójść gdzieś dorobić czy zaoszczędzić na stałych zbytkach jak kawa na mieście, przecież i tak są ograniczenia w kwotach oszczędności i nie premiuje się oszczędnych.

   Usuń
 3. Czas już wyciągnąć jeden wniosek. Więcej nie będzie i trzeba łapać 8% gdzie jeszcze jest.

  Swoją droga banki obniżają % choć do cięć stóp procentowych jeszcze daleko. Szkoda że tak ochoczo nie podnosiły % gdy zbliżały się podwyżki stóp. Wtedy odwrotnie. Wręcz zwlekały z poniesieniem oprocentowanie i musieli politycy pogrozić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dalsze przerzutki kasy pomiędzy KO's z banku do banku to błąd - tylko min. roczna lokata bądź obligacje.

   Usuń
  2. To dlatego, że rząd wprowadził wakacje kredytowe oraz dlatego że banki przegrywają sprawy Frankowe

   Usuń
 4. Czy jest możliwość przewidzenia z góry, w którym dniu odbywa się badanie salda? Kończy mi się promocja w połowie kwietnia, chciałabym wycofać środki w odpowiednim momencie żeby móc się załapać na kolejną edycje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnie. Nie do przewidzenia.

   Usuń
  2. Jakiś dzień pomiędzy 10, a 14 IV

   Usuń
 5. Dziwne że ta edycja kończy się 14.04. To piątek, a nie jak zawsze sobota...

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy lokaty walutowe liczą się do salda? Tego z 3-go marca?

  OdpowiedzUsuń
 7. A jesli przeleję jutro dodatkowe środki na założone wcześniej i zasilone konto w 47 edycji to jak będą oprocentowane? 8 czy 7,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz aktywną 47. edycję to dopłaty będą na 8%. Nie można mieć jednocześnie dwóch edycji.

   Usuń
  2. Będą na tyle, na ile masz aktualną aktywną promocję, czyli z tego co podałeś/aś 8%. Nie można mieć jednocześnie 2-ch różnych promocji i oprocentowań.

   Usuń
 8. Badanie salda z tej edycji wypadło na 03.03.2023. Czy może ktoś potwierdzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak w aktualnej 48 edycji

   Usuń
  2. Tu nie ma czego potwierdzać. 3.03. jest zgodnie z regulaminem.

   Usuń
 9. Hmm czyżby to już pora na zablokowanie sobie 8% na pół roku w Pekao?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pora. Wiekopomna.
   Co to zdradza?

   Usuń
  2. Zdradza, że banki wyczuwają malejącą inflację i stopy procentowe, mimo, że jakoś realnie jeszcze tego nie widać ;)

   Usuń
  3. Ale jeśli miałeś w pekao konto i korzystałeś z 250 zł bony do biedry na początku 2022 w Pekao to jeszcze nie czas na bycie nowym klientem.. wszędzie te obwarowania i konieczność terminów pilnowania

   Usuń
 10. Ktoś podzieli się przewidywaniami na dzień badania salda dla 49. Promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strzelałbym jakoś 13-14 kwietnia.

   Usuń
  2. Między 05.04.2023 a 13.04.2023.

   Usuń
  3. Obecnie to mało przewidywalne ale po ostatnich edycjach skłaniać należy się że może coś bliżej 14-go.

   Ale najbezpieczniej to tak jak pisze Anonimowy 19 marca 2023 06:35

   Usuń
  4. @Anonimowy, 19 marca 2023, 06:35 - czyli przez te 9 dni saldo musi być wyzerowane? Groteska!

   Usuń
  5. Ani "nie musi", ani być "wyzerowane", ani aż przez "9 dni". Nikt Cię nie zmusza do wzięcia udziału w kolejnej edycji, możesz zadowolić się niższymi odsetkami zostawiając kasę w przyszłym, nieznanym dniu badania salda, saldo będą badać w jednym, wybranym dniu więc możesz sobie wywróżyć jakiś i na ten 1 dzień saldo wyzerować. Ich promocja, ich zasady.

   Usuń
 11. Czy promocja na zatrzymanie w tym banku jest jednorazowa czy można po jakimś czasie skorzystać raz jeszcze?
  Ma ktoś takie doświadczenie..

  OdpowiedzUsuń
 12. Mr. Złotówa, czy ja tu czegoś nie kumam, czy to bank leci sobie w kulki? 2 marca wyzerowałem konta. 7 marca wpłaciłem kasę ponownie, zwiększając kwotę o 5 tys.
  Otrzymałem oprocentowania promocyjne tylko za 5 tys. pozostałe środki 2%. A w szczegółach konta info o edycji 46. Nic z tego nie kumam...

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie wystarczy wypłacić i wpłacić. Bank uznaje że nowe środki to te których nie było na koncie w ostatnich 90 dniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jak się ma do tego dzień badania salda?

   Usuń
 14. Jakie są aktualnie limity przelewów wychodzących z Millenium? Chciałbym przelać 300k jednego dnia.
  Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakiś czas temu możliwe było jedynie 50 tys. dziennie

   Usuń
  2. 200k przelew internetowy z włączoną autoryzacją mobilną plus 50k w aplikacji mobilnej. Łącznie 250k na dobę.

   Usuń
  3. U nich chyba wciąż ten dzienny limit obowiązuje w odniesieniu do wysokości sumy zlecenia składanego jednego dnia, więc trzeba by było składać te zlecenia przez kilka dni z rzędu z przyszłą datą. Nie wiem natomiast czy kwota 300 tys. zł jest nawet możliwa do przelania tą metodą 😋

   Usuń
  4. Czy to oznacza, że w tym przypadku mam zlecać 6 dni z rzędu odroczone przelewy po 50 tys. każdy?

   Usuń
  5. Te limity podnieśli już parę lat temu. A i można to zlecić z datą przyszłą żeby wszystko wyszło jednego dnia.

   Usuń
  6. Czyli w jaki sposób można przelać 300 tys. jednego dnia? U nich wciąż obowiązuje ten archaiczny zwyczaj tylko jednej darmowej wypłaty z tego konta Profit.

   Usuń
  7. Anonimowy12 kwietnia 2023 07:15
   1) Dzisiaj zlecasz przelew wewn. z KO na ROR z przyszłą datą realizacji (np. jutro) na 300 tys. zł
   2) Dzisiaj zlecasz przelew zewn. z ROR z przyszłą datą realizacji (np. jutro) na 200 tys. zł.
   3) Jutro rano logujesz się i przelewasz z ROR resztę (100 tys zł).

   Usuń
 15. Ciekawe co przyniesie 49-ta edycja. Trochę się obawiam że będzie 7 proc. do 200 tys. ale obym się mylił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się że 7,5% utrzymają ale będzie właśnie niższy limit kwoty.

   Usuń
  2. Wygląda jednak na to że wszystko zostanie po staremu. Nowa edycja od 17.04.2023r.

   Usuń
 16. Złotówa, odsetki w wysokości 6% zostały mi wypłacone z wczorajszą datą, mimo że zgodnie z Regulaminem
  (§ 8 pkt. 1) kapitalizacja odsetek powinna nastąpić na koniec m-ca kalendarzowego - czy to nie jest dziwne?

  Ponadto, wysokość odsetek obliczałem to już 3-krotnie i wychodzi na to, że są naliczone przez bank nieprawidłowo - jestem w szoku!

  PS. Czy cykle pokrywają się z m-cami kalendarzowymi? Wygląda na to, że tak nie jest - w jaki sposób te cykle są ustalane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś na innym wątku o KO Profit też coś wspominał o problemach z kwotą odsetek.

   Usuń
  2. Bo oni zawsze wypłacają odsetki bez ostatniego dnia m-ca. Nawet jak je wypłacają fizycznie ostatniego to wtedy nie ma odsetek za ten ostatni dzień. Doliczają je dopiero w kolejnym miesiącu.

   Usuń
  3. Mnie też wypłacili te 6-procentowe odsetki z sobotnią datą czyli 29. kwietnia co zaprzecza zapisowi § 8 pkt. 1 regulaminu ... zaczekam jeszcze na resztę czyli te 'premiowe' 1,5% i zobaczymy.

   To żałosne jak można skomplikować wydawałoby się prostą kwestię wypłaty odsetek!

   Usuń
  4. Pełna zgoda co do kwestii komplikacji wypłaty odsetek. Co gorsza mnie jeszcze nie wypłacili tej dodatkowej 1,5-procentowej transzy, mimo że w szczegółach konta widniało 7,5% jeszcze do 29. kwietnia 😬

   Usuń
  5. Mają czas do północy 😋

   Usuń
  6. U mnie to samo - odsetki na KO w bankach takich jak np. Alior, Nest czy Velo są w kilka minut po północy!

   Usuń
  7. Czy komuś dzisiaj wypłacili?

   Usuń
  8. Wypłata odsetek ma być dopiero jutro.

   Usuń
  9. Nie - najprawdopodobniej ich 'system' ma dziś znowu wolne :)

   Usuń
  10. Wypłaty zrobili dzisiaj, ale będą one widoczne w historii dopiero jutro z dzisiejszą datą.

   Tak-czy-siak, nie pamiętam takiego zamieszania wokół wydawałoby się dość banalnej kwestii jaką jest wypłata odsetek - groteska!

   Usuń
  11. Czyli wychodzi na to, że ten tzw. cykl nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym? Co za bałagan!

   Usuń
  12. U mnie jeszcze 29. kwietnia w szczegółach KO Profit w pozycji oprocentowanie widniało 7,5% po czym 30. kwietnia uległo zmianie na 6,0% rzekomo ze względu na rozpoczęcie nowego cyklu - kwadratura koła 😋

   Usuń
  13. Ja dostałam taką info:

   "Odsetki standardowe i promocyjne za ostatni dzień miesiąca zawsze wypłacamy w kolejnym miesiącu kalendarzowym. Wyjątkowo, jeśli ostatni dzień miesiąca przypadnie w niedzielę lub święto, to odsetki promocyjne również za przedostatni dzień miesiąca wypłacimy w kolejnym miesiącu kalendarzowym" - komu tu wierzyć?

   Usuń
  14. Mnie wysłali następującą odpowiedź: "Odsetki promocyjne wypłaciliśmy Panu za okres do 28. kwietnia. Za ostatnie 2 dni kwietnia otrzyma je Pan na koniec maja. Odsetki premiowe (czyli dodatkowe 1,5 %) wypłaciliśmy Panu za okres do 30. kwietnia" - tego jeszcze nie grali w żadnym banku 😋

   Usuń
  15. Złotówa, zapewne będzie to pomocne do korekty opisu promek KO Profit :)

   Usuń
  16. @ Anonimowy, 4 maja 2023, 16:58 - kto wymyślił, żeby przyjmować 2 różne okresy kapitalizacji? Bałagan czy niekompetencja?

   Usuń
  17. Ani bałagan ani niekompetencja. Jak poziom odsetek nie zależy od warunku wykonania transakcji kartą/BLIKiem to oprocentowanie można zostawić w dyspozycji klienta 1. dnia kolejnego m-ca za poprzedni m-c. Ale jak % zależy od warunku kilku płatności kartą to muszą mieć chwilę by te transakcje wykonane nawet ostatniego dnia m-ca uwzględnić. Ludzie mogą płacić kartą/BLIKiem spełniając ten warunek nawet 30.04.2023 o godz. 23:59, do banku informacja o takim fakcie może dobiec np.01.05 a żądacie odsetek już po milisekundzie za 04.2023, najlepiej 01.05.2023 o godz. 00:00:01.

   Nie bronię ich, ale patrzę obiektywnie. Dotworzyli sobie warunek, że trzeba kilka razy machnąć kartą/BLIKiem w danym m-cu to muszą mieć chwilę by sprawdzić, czy klient spełnił ten warunek. Stąd wypłata odsetek w dwóch transzach.

   Usuń
  18. Anonimowy 11 maja 2023 21:08
   A nie prościej byłoby zorganizować to w ten sposób, żeby ten warunek (płatności kartą/BLIK) musiał być spełniony np. do 28 dnia miesiąca. Wtedy dopisanie całości odsetek byłoby możliwe w jednym dniu, na koniec danego miesiąca.

   Usuń
  19. Odsetki promocyjne wypłaciliśmy Panu za okres do 28. kwietnia. Za ostatnie 2 dni kwietnia otrzyma je Pan na koniec maja - wot i szutniki :)

   Usuń
  20. Rzeczywiście trudno zgadnąć dlaczego nie wypłacają tych 'podstawowych' odsetek w wysokości 6% za pełny m-c kalendarzowy w 1. dniu kolejnego m-ca razem z odsetkami 'premiowymi' w wysokości 1,5% ... wówczas sytuacja byłaby prosta i klarowna - bałagan!

   Usuń
  21. Niestety w tym banku z jakichś powodów 'system' funkcjonuje tylko w dni robocze i nawet przelewy między kontami tego samego klienta są rozliczane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

   Podobnie jest z przychodzącymi przelewami natychmiastowymi, co stawia pod znakiem zapytania sens ich akceptacji przez bank w dni inne niż robocze.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...