Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe w Polsce na marzec 2023 roku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.03.2023

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe w Polsce na marzec 2023 roku

 Jest marzec, więc czas przejrzeć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na ten miesiąc.

Najlepsze lokaty na marzec 2023 roku: bez otwierania konta osobistego
Niniejsze zestawienie wyręczy Cię w przeczesywaniu stron internetowych banków w poszukiwaniu najlepszych ofert. Ominie Cię też wczytywanie się w ich szczegóły. Wszystko w przystępnej formie znajdziesz tutaj.


Poniżej przedstawiam aktualnie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na marzec 2023 roku.

Dla łatwiejszego przeglądu obecnie najlepszych bankowych propozycji: 

 • na pierwszy front biorę lokaty, z których można skorzystać bez zakładania konta osobistego;
 • dalej omawiam najlepsze konta oszczędnościowe - wśród nich można znaleźć sporo propozycji z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 8%, acz faktem jest, że najczęściej wymagane jest też posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego - nieraz jednak otwarcie takiego konta opłaca się ze względu na towarzyszące promocje i wynikające z nich bonusy (które bank wypłaci oprócz odsetek)
 • na koniec będzie trzecia grupa lokat - takich, przy których banki stawiają dodatkowe warunki (czasem proste, ale czasem jest to m.in. status "nowego klienta"; a świetna oferta na start niestety nie zawsze oznacza wtedy, że inne lokaty danego banku są godne uwagi).

Najlepsze lokaty na marzec 2023 roku: bez otwierania konta osobistego


VeloBank
oferuje 8% w skali roku na 2 lub 3 miesiące (okres depozytu do wyboru klienta). Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, bo wystarczy wpłacić "nowe środki". Na pojedynczej lokacie bank pozwala zdeponować do 150 tys. zł, a każdy klient może założyć do trzech lokat na ten sam okres (więc w sumie można ulokować więcej środków). O szczegółach lokaty piszę tutaj (uwaga: oferta dostępna jest jedynie do 9.03.2023 r.).

W InBanku 8% w skali roku pojawia się w przypadku 3-miesięcznej lokaty powitalnej dla nowych klientów (do 50 tys. zł). Tu również z lokaty można skorzystać bez otwierania konta osobistego - Lokatę na Start dokładniej omawiam tutaj. W przypadku wszystkich pozostałych klientów (a więc dotychczasowych, jak i powracających) na lokatach w InBanku można uzyskać do 7,5% (lub 7,6% w przypadku odnowień lokaty) - więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Trzecią z lokat niewymagających otwierania konta osobistego, a godną uwagi, jest ta z oferty Toyota Banku. 6-miesięczna Lokata Standard daje co prawda jedynie 7,4% w skali roku, ale dzięki obecnie dostępnej promocji można też zgarnąć dodatkową premię, która podniesie ostateczny zysk (nawet 8,6% w sakli roku; minusem jest ograniczenie kwotowe - oferta dotyczy tylko kwoty 40 tys. zł). Więcej na temat tej łączonej oferty dowiesz się tutaj

Najlepsze konta oszczędnościowe w marcu 2023


Pod uwagę biorę tylko takie konta oszczędnościowe, które gwarantują utrzymanie warunków przez określony czas (najczęściej to kilka miesięcy), więc tym samym są one alternatywą dla lokat krótkoterminowych. Choć nad lokatami mają kilka przewag: zazwyczaj częstszą (bo comiesięczną) kapitalizację odsetek, możliwość dopłacania środków oraz wypłacania (części lub całości) oszczędności kiedy się chce (bez utraty odsetek za faktyczny czas utrzymywania oszczędności).

Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe na ten moment dostępne jest w Citibanku, który 8,1% w skali roku zapewnia do 100 tys. zł na okres 4 pełnych miesięcy kalendarzowych. To propozycja dla osób dopiero co zakładających konto osobiste w tym banku (na szczęście bezwarunkowo darmowe, a z którym dodatkowo można uzyskać bonusy o wartości 120 zł). Szczegółowe prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Okrągłe 8 procent można znaleźć na kontach oszczędnościowych w kilku bankach. Na najdłużej taką stawkę można zapewnić sobie w Pekao, który 8% w skali roku serwuje do 200 tys. zł na 183 dni (czyli w praktyce na pół roku). Z oferty skorzystać mogą zarówno obecni klienci (choć furtka jest dość wąsko uchylona), jak i nowi klienci - w przypadku tych, którzy dopiero teraz założą (wymagane) konto osobiste w Pekao, do wzięcia czeka 300 zł w bonusach na start. Sprawdź szczegóły tutaj

Było już o lokatach w VeloBanku z oprocentowaniem 8% w skali roku, ale w tym banku takie oprocentowanie można też uzyskać na koncie oszczędnościowym (do 400 tys. zł; gwarantowane na 92 dni). Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, bo wystarczy wpłacenie nowych środków. W obecnej edycji promocji oprocentowania bank nie wymaga już otwierania konta osobistego - można założyć samo Elastyczne Konto Oszczędnościowe, które szczegółowo prześwietlam tutaj (choć konto osobiste w VeloBanku akurat opłaca się założyć wybitnie, bo do wzięcia czekają gwarantowane bonusy do 750 zł).

Bank Millennium oferuje 8% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym Profit (do 300 tys. zł; na 90 dni). Warunki są dwa: trzeba ulokować "nowe środki" oraz posiadać konto osobiste (lub takowe założyć, za co można zgarnąć do 400 zł premii). Więcej o tym rachunku piszę tutaj.

Nest Bank serwuje 8% dla osób dopiero co zakładających Nest Konto Oszczędnościowe (trzeba też posiadać lub założyć konto osobiste). Takie oprocentowanie przewidziane jest maksymalnie do 400 tys. zł, a obowiązywać będzie w miesiącu otwarcia rachunku oszczędnościowego oraz w jedynie w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia rachunku oszczędnościowego.

Grono banków oferujących ósemkę na koncie oszczędnościowym zamyka mBank. W ofercie skierowanej dla osób otwierających eKonto osobiste - oprócz premii do 450 zł na start - dostępne jest też 8% na rachunku oszczędnościowym "Moje cele" (do 50 tys. zł przez min. 3 miesiące). Obydwie propozycje banku analizuję tutaj.
 

By trzymać rękę na pulsie i nie przegapić najlepszych lokat, skorzystaj z bezpłatnego newslettera dla Czytelników bloga - w nim donoszę o nowych promocjach bankowych i ofertach dla oszczędzających:


Najlepsze lokaty bankowe na marzec 2023 roku


Wśród tych lokat wymieniam te łatwiej dostępne, z których mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci.

Toyota Bank oferuje do 8,2% w skali roku na Lokacie Plus (w odróżnieniu od wyżej już wymienionej Lokaty Standard, ta lokata wymaga posiadania lub otwarcia konta osobistego). W zależności od wybranego okresu depozytu, można tutaj uzyskać 8,1% w skali roku na 6 miesięcy lub 8,2% na rocznym depozycie. Na jedną taką lokatę można wpłacić do 40 tys. zł (a każdy klient może otworzyć max. 10 Lokat Plus).

Lokaty z wymogami


W tym przypadku najwięcej, bo 10% w skali roku uzyskać można na 180-dniowym depozycie (jedynie do 30 tys. zł) w Credit Agricole - propozycja skierowana jest do nowych klientów, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku. Więcej na ten temat napisałem tutaj.

W największym banku w Polsce, czyli w PKO BP, na osoby otwierające konto czeka 3-miesięczna Lokata na Dzień Dobry, która daje 8% w sakli roku (nawet do 200 tys. zł). O szczegółach przeczytasz tutaj.

Z kolei w Nest Banku 8% w skali roku dostępne jest na 6-miesięcznej lokacie, ale tu już warunków i ograniczeń jest sporo. Mowa bowiem o ofercie powitalnej dostępnej tylko dla nowych klientów, zakładających konto osobiste. Do tego zdeponować można maksymalnie 20 tys. zł. By otrzymać promocyjne oprocentowanie, trzeba też zapewnić wpływy na konto. Propozycję banku dokładnie omawiam tutaj.

Istotne informacje 


Niniejszy wpis przedstawia stan obowiązujący na moment publikacji, a więc 1.03.2023 r. Oferty banków często się jednak zmieniają - na bieżąco aktualizowane znajdziesz w poniższych zestawieniach: 

Zarówno tutaj, jak i w rankingach uwzględniam tylko oferty ze stałym oprocentowaniem, a zawsze gdy piszę o oprocentowaniu, to podaję je w skali roku. 

Na blogu Bankobranie piszę jedynie o tym, z czego sam korzystam (lub co najmniej chciałbym skorzystać, bo nie zawsze mogę). A że cenię w nich przede wszystkim bezpieczeństwo i spokój, to pod uwagę biorę wyłącznie lokaty i konta oszczędnościowe w bankach podlegające pod system gwarancji depozytów, który daje ochronę środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro - zapewnia ją polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (wyjątkiem wśród wyżej wymienianych jest InBank, który działa w Polsce w oparciu o prawo unijne, ale gwarancje w jego przypadku zapewnia estoński odpowiednik BFG - także do równowartości 100 tys. euro). 

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie i w związku z tym (jak to bywa na początkach wszystkiego), masz jakieś pytania lub wątpliwości, stojąc przed wyborem pierwszej lokaty dla siebie, to zachęcam Cię do zapoznania z mym wpisem poradnikowym: Lokata bankowa - co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć - tam znajdziesz objaśnienia, podpowiedzi, a także intuicyjny kalkulator odsetek, który pozwala wyliczyć spodziewane zyski z oszczędności. A jeżeli interesuje Cię systematyczne odkładanie oszczędności, to sprawdź jak działa konto oszczędnościowe i wszystko, co warto o nim wiedzieć.

73 komentarze:

 1. Nie widzę OKO z ING. Ale już rozumiem. Obniżyli z 8 na 7%. Niedobry znak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie wygląda na to jakby banki zaczynały robić zwrot. Dość powszechnie dostępne 8% stało się murem nie do przebicia i teraz się cofają.

   Usuń
  2. Jest/było kilka ofert ponad 8%.

   Usuń
  3. Ze wskazaniem na było bo prawie wszyscy co dawali ponad 8% to się wycofali z tego: Nest, Citi (owszem ma 8,1% ale to symboliczne a było 8,6), mBank. A i tych 8% coraz mniej.

   Usuń
 2. Czy znalazł ktoś może informację, do kiedy można skorzystać z lokaty plus na 6mcy 8.1% oraz na 12mcy 8.2% w Toyota Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta obowiązuje do odwołania.

   Usuń
  2. Czyli jedna wielka niewiadoma, czy to będzie jeszcze do miesiąca obowiazywało czy dłużej czy krócej…Chyba, że ktoś śledził działania TB i może coś wnioskować jak się zachowają?

   Usuń
  3. Co najwyżej dzień przed wprowadzeniem nowej tabeli oprocentowania ogłoszą zmiany. Ale wtedy zdążyć założyć może ktoś kto już ma pieniądze na kontach w Toyota Banku. I to tylko wtedy jak uda mu się zauważyć nową tabelę opublikowaną na stronie. Z innego banku nawet nie da się przelewów natychmiastowych zrobić do Toyota Banku bo nie przyjmują takich.

   A zmienić tabelę oprocentowania mogą kiedy im się podoba. To nie regulamin z datą obowiązywania do określonego terminu.

   Usuń
  4. A masz doświadczenie, co do kont w Toyota Bank? Jest szansa na darmowe tam konto? Bardzo dziękuję za pomoc.

   Usuń
  5. Niewiadoma. Generalnie banki nie zapowiadają zmian z jakimś wyprzedzeniem. To by im się nie opłacało.

   Usuń
  6. Opłata miesięczna za MotoKonto to 2,49 zł. Zwracają jeśli np. średniomiesięczne saldo lokat klienta to min. 2500 zł.

   Usuń
 3. Te 8,1% w Citi tylko dla nowych klientów?

  OdpowiedzUsuń
 4. A wie ktoś może jaka jest oferta zatrzymaniowa Velo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może ktoś wie jaka jest oferta utrzymaniowa w Santander czy BNP Paribas?

   Usuń
  2. Velo: 7-8 proc. Wszystko zależy do jakiego banku.

   Po Santanderze i Paribasie fajerwerków bym się nie spodziewał.

   Usuń
  3. To ja dopytam o ofertę utrzymaniową z mBanku? Czy ktoś zamykał konto osobiste?

   Usuń
  4. w mBanku dostałem 7% na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
  5. Dziś przy przelewach z Velobanku do mBanku, PKO, Millennium i Santandera tylko oferta 6,5% do wyboru na 2 lub 4 m-ce. Tak więc bardzo marnie.

   Usuń
  6. Dzięki za info. Faktycznie cieniutko te 6,5%.

   Usuń
  7. Alior przy przelewie do Velo oraz TB daje na zatrzymanie jedynie 5,5% na 3 miechy, mimo że aktualnie mam u nich KO @ 8% - to jest dopiero kpina 😋

   Usuń
  8. Ile? Wczoraj było jeszcze 6,5%. Oj to strach co oni zrobią od jutra. Nowe edycje promocji dla nowych środków na EKO i lokacie.

   Usuń
 5. przydałoby się takie zestawienie dla kont walutowych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie nie ma z czego wybierać. Szukałem ostatnio lokat dla USD i EUR. To jest jakaś kpina. Oprocentowanie zatrzymane na czasach pandemii. Nie ma nic sensowengo.

   Usuń
  2. Dla USD max. 1% a EUR do 1,2%. Nic więcej nie ma.

   Usuń
 6. ING złożyło mi w ubiegłym tygodniu dobrą ofertę zatrzymaniową 7,5% na półroczną lokatę. Oferta miała być ważna przez tydzień do jutra. Teraz ją sprawdziłem i oferta osobista dalej jest ważna, ale oprocentowanie zostało obniżone do 7%. Nie jest to zbyt fair ze strony banku - obiecywać oprocentowanie, a potem się z tego wycofywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do dzisiaj mi ING oferował lokatę 6M na 7% a dzisiaj już 6,5%

   Usuń
  2. A gdzie taka lokata? Bo ja w ING widzę Lokatę terminową Plus 6M na 6% a 12M na 7%. I to odpowiednio jedynie do max. 50 i 100 tys. zł.

   Usuń
  3. Oferta pojawia się, gdy chcesz wysłać środki z ING do innego banku.

   Usuń
  4. To jest oferta zatrzymaniowa, która się pojawia, gdy próbujesz przelać większą kwotę do innego banku. Wysokość lokaty może zależeć od banku, do którego robisz przelew. Możesz sprawdzić też, czy jest dostępna dla Ciebie spersonalizowana oferta lokaty, gdy w Moim ING klikniesz na swoje nazwisko, potem na "Moje finanse", później "oszczędności". Jeśli masz ofertę z banku, jest ona dostępna pod "Lokata dla Ciebie - sprawdź".

   Usuń
 7. wynika z tego ,że chyba najlepszym rozwiązaniem będą lokaty 12 miesięczne dla tych , którzy nie będą potrzebować środków w tym okresie czasu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dlaczego nie 2-letnie?

   Usuń
  2. No właśnie? Albo nawet 3-letnie :)

   Usuń
 8. w Facto Banku do końca lutego była dostępna lokata promocyjna 8% na 3 lub 6 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A już nie ma??? Czytałem komentarze że oferują taką lokatę w bankowości i liczyłem na nią bo lokaty kończą mi się 10-go marca.

   Usuń
  2. Nadal jest. Przy przelewie wychodzącym pojawia się oferta 8% na 3 lub 6 m-cy.

   Usuń
  3. Ja Facto skreślam z brania pod uwagę ze względu na to, że jako jedyni w razie najgorszego tj. upadku banku będą wypłacać kasę w euro a nie w PLN. Czyli mimo gwarancji BFG do 100k euro nie ma 100% gwarancji, że odzyskasz każdą złotówkę, jaką im powierzysz nawet mieszcząc się w limicie BFG. Jak mając tam np. lokaty na 100k zł kiedyś to oddadzą jako np. 14k euro to zadowoleni nie będziecie.

   Usuń
  4. A skąd wziąłeś te 14k euro? Zakładasz że PLN będzie za 7,14 zł?

   Usuń
  5. Jeśli zakładasz taką sytuację że euro miałoby być po 7,14 zł to wtedy dobrze by było żeby zwracali w euro które będzie drożeć z dnia na dzień niż mieliby wypłacać w tracącej na wartości złotówce.

   Ps. co nie zmienia faktu że twój komentarz jest jakimś apokaliptycznym.

   Usuń
 9. W millenium profit nowa edycja też spadek - było max 8% będzie 7,5% po spełnieniu wszystkich warunków.

  OdpowiedzUsuń
 10. tendencja spadkowa widze. Wlozylem ok 25% na 8,2% na rok do toyoty, ale teraz sie zastanawiam czy nie dolozyc wiecej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo, tyle że 1/3 swojej kasy. Też mam podobny dylemat ;)

   TomTom

   Usuń
  2. Ja włożyłem 100% na rok na 8.2 %, bo widzę, że dobrze to już było.

   Usuń
  3. Zakładanie lokat na rok wcale nie jest tak jednoznacznie najlepszym wyborem.

   Wszystko zależy od tego kiedy RPP zacznie obniżać stopy i tym samym kiedy banki zaczną naprawdę solidnie obniżać oprocentowanie.

   Gdy zacznie się to dopiero pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku to może się okazać, że teraz było lepiej korzystać np. z 8% na pół roku, a w październiku założyć lokatę roczną np. na 6-7% przyjmując wydaje mi się dość umiarkowany scenariusz.

   A kto teraz założy lokatę roczną nawet na 8,2% to może okazać się że za rok, gdy już będzie po obniżkach stóp, będzie mieć do wyboru np. tylko 3-4%.

   Usuń
  4. 100% oszczędności w lokacie/lokatach rocznych? Jakąś część oszczędności zawsze warto mieć na kontach oszczędnościowych lub lokatach jako poduszkę finansową. Jakby pojawiła się potrzeba to tę lokatę roczną musisz zerwać i stracisz odsetki.

   Usuń
  5. Anonimowy8 marca 2023 12:47 - obecnie kolejne propozycje lokat na 12 mcy nie licząc TB to już teraz propozycje na 7%. Za pół roku dostać coś na rok na rozważane przez Ciebie 6-7% może być trudno. Raczej mocniej i szybciej zjadą z oproc. Choć Twoja uwaga jest cenna i oby było nie gorzej jak piszesz.

   Usuń
  6. Obniżka stóp to jedynie kwestia kilku nasiadówek RPP - świadczy o tym tendencja spadkowa WIBOR.

   Usuń
  7. A gdzie ten trend spadkowy? Od połowy stycznia trzyma się na tym samym poziomie (w przedziale 6,91-6,96%).

   Usuń
 11. A ja dodam od siebie propozycję by zapoznać się z działaniem tzw. procentu składanego dla tych, co o tym nie wiedzą i jak wpływa na wypłacane odsetki. Polecam "pobawić się" kalkulatorem, dobry jest np. ten:

  https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci-i-inwestycje/kalkulator-oszczednosci

  Pokaże on, że np. odsetki z lokaty rocznej 8,2% w TB są niższe niż zostawienie tej samej kasy na 8% na koncie oszcz. z kapitalizacją miesięczną (zakładając zostawianie dopisanych odsetek na koncie). Polecam się pobawić, warto mieć świadomość jak to działa. Oczywiście trzeba przyjąć założenie, że będą konta oszcz. na 8% przez rok, co pewne nie jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod koniec roku 8% na kontach oszczędnościowych to już raczej będzie marzenie. Już teraz takie oprocentowanie poznikało z Aliora, ING, Millenium.

   Usuń
  2. Oczywista sprawa, sęk w tym jak długo będzie jeszcze mozna dorwać 8%

   Usuń
  3. Zakładając, że KO na 8% będą oferowane przez 12 m-cy, to do ilu banków trzeba by przerzucać tą kasę przez ten okres?

   PS. CA to specjaliści od pożyczek, a nie od lokat 😋

   Usuń
  4. Teoretycznie wystarczy żonglować między dwoma.

   Usuń
  5. @MM 9 marca 2023 12:31
   W przypadku Toyota Banku i lokaty na 12 mies. to nie ma większego znaczenia czy to będzie 8,2% na tej lokacie u nich, czy 8,0% w innym banku z kapitalizacją miesięczną. I to nawet wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę 10 lokat x 40k, czyli 400k. Różnica nie jest warta wymaganego zachodu aby na 8,0% KO otrzymać po roku ledwie 135 zł więcej niż w takiej Toyocie na 8,2% lokatach. A przy tym się jeszcze okaże, że dzięki bankom które lubią przetrzymywać przelewy (moje osobiste wielokrotne doświadczenia w jednym z banków), zamiast zyskać te 135 zł będzie strata większa niż 135 zł.
   Niemniej jednak Twoja uwaga edukacyjnie jest oczywiście cenną dla jakieś części czytających. Gorzej jednak jak nie zwrócą uwagi na drugą stronę tego "medalu".

   Usuń
  6. Lokata roczna z kapitalizacją miesięczną? Nie słyszałem 😋

   Usuń
  7. @Anonimowy 10 marca 2023 17:12
   Tu NIKT nie pisze o lokacie rocznej z miesięczną kapitalizacją .
   Przeczytaj uważnie i sprawdź o czym mówi autor wątku a także @Anonimowy 10 marca 2023 13:10
   Jedyna uwaga to to, że @Anonimowy 10 marca 2023 13:10 w wyliczeniu nie dodaje odsetek na KO. Dlatego tylko 135 zł.

   Usuń
  8. Anonimowy, 10 marca 2023, 13:10 - W przypadku Toyota Banku i lokaty na 12 mies. to nie ma większego znaczenia czy to będzie 8,2% na tej lokacie u nich, czy 8,0% w innym banku z kapitalizacją miesięczną.

   Usuń
  9. Na rocznej lokacie teraz można mieć miesięczną kapitalizację? Chyba tylko na rentierskiej?

   Usuń
  10. @Anonimowy 12 marca 2023 13:56
   Tak czytasz umowy i regulaminy? No to przegrałeś.
   Rozróżnij "W przypadku Toyota Banku i lokaty na 12 mies" od "w innym banku z kapitalizacją miesięczną". Mowa jest o dwóch różnych bankach (TB a "inny bank"), o dwóch różnych produktach bankowych (lokata a KO), z różnymi zasadami kapitalizacji (12 mies. a mies.). I o tym mówi wyraźnie zarówno @MM 9 marca 2023 12:31 jak i @Anonimowy 10 marca 2023 13:10
   To naprawdę nie jest takie trudne.

   Usuń
  11. Chyba nigdzie nie ma lokat rentierskich z comiesięczną wypłatą odsetek. Kojarzę tylko kwartalną.

   Usuń
  12. Dziękuję za wyjaśnienie. Czyli lokata roczna z kapitalizacją miesięczną to jedynie kolejna miejska legenda :)

   Usuń
  13. "Chyba nigdzie nie ma lokat rentierskich z comiesięczną wypłatą odsetek."

   Jest taka. W Velobanku, ale im krótrzy jej okres - tym mniejszy procent. 3-letnia np. daje 6%

   TomTom

   Usuń
  14. Mnie na 4-letnich obligach 'anty-inflacyjnch' właśnie wskoczyło 19,65% na kolejny rok!

   Usuń
  15. Anonimowy20 marca 2023 19:53
   a u mnie na ROD0432 jest 20,4%. Ale jaki sens o tym pisać w ogóle? To nie jest lokata.

   Usuń
 12. Wygląda na to, że VW Bank wciąż jest w grze.

  OdpowiedzUsuń
 13. Koniec lokaty mobilnej 10% w Credit Agricole:
  "Lokata mobilna w PLN – oferta specjalna dla nowych kont dostępna do 10 marca 2023 r." - informacja ze strony banku po kliknięciu na samym dole na szarym polu "Oprocentowanie, Oszczędności i inwestycje".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy to odprysk problemów Silicon Valley Bank?

   Usuń
  2. Wątpliwe, bo wycofanie lokaty z oferty bank zapowiedział w tabeli oprocentowania ogłoszonej 6.03.2023 r. ;)

   Usuń
 14. Po wcześniejszej wypowiedzi Glapińskiego odnośnie stóp wysokość oprocentowania na Nest Konto Oszczędnościowym właśnie spadła do 7,5% 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i to do... 100k (było do wczoraj 8% do 400k)

   Usuń
 15. ING zmniejsza limity przelewów dobowych od 28.05.2023:

  "-obniżamy maksymalne limity dzienne dla przelewów zleconych w systemie bankowości internetowej z 400 000 zł na 200 000 zł, zleconych w aplikacji mobilnej ze 100 000 zł na 50 000 zł,

  -ustawiamy domyślny limit dzienny dla przelewów w Systemie bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej na 10 000 zł, chyba że już wcześniej mieli Państwo ustawiony niższy limit. Limit ten, tak jak dotychczas, będą Państwo mogli samodzielnie zmieniać w Systemie bankowości internetowej"

  Czyli koniec z limitem przelewów "do wysokości salda" jak sobie można ustawić obecnie.
  To też okazja do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym. Info. w bankowości int. nowa wiadomość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale czy doraźnie nie da się tych limitów podnieść? Domyślnie są obniżone ale czytałem artykuł o tej zmianie i zrozumiałem z niego że taka zmiana jest chyba możliwa.

   PS. akurat w tym banku bez przyczyn w postaci zmiany regulacji można konto zamknąć od ręki.

   Usuń
 16. mBank z dobrą nowiną:

  "Od 18 kwietnia 2023 r. zwiększymy też domyślny limit kwotowy na transakcje BLIK - aż do 3000 zł. "

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...