Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Facto w BFF Banku: do 7% w skali roku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

22.03.2023

Lokata Facto w BFF Banku: do 7% w skali roku

To jedna z nielicznych lokat z takim oprocentowaniem, która w praktyce nie stawia dodatkowych warunków

Lokaty Facto: do 7% w skali roku
BFF Bank nie wymaga bowiem np. wpłaty nowych środków (co często zdarza się w przypadku promocyjnego oprocentowania w innych bankach). Najwyższa stawka, 7% w skali roku, dostępna jest na 4 okresy umowne - do wyboru: 3, 6, 9 i 12 miesięcy.

[Niniejszy wpis częściowo może być już nieaktualny. Sprawdź na bieżąco aktualizowany ranking lokat bankowych.]

By skorzystać z lokat w BFF Banku nie trzeba zakładać konta osobistego w tym banku - wystarczy tylko bezwarunkowo darmowy rachunek depozytowy (który można określić swego rodzaju rachunkiem technicznym umożliwiającym zakładanie kolejnych lokat). Poza tym nie ma żadnych dodatkowych wymogów - propozycja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów (przy czym nie trzeba wpłacać "nowych środków", jak to często bywa w innych bankach).

Główne cechy lokaty Facto:

 • oprocentowanie (stałe; zawsze podawane w skali roku) uzależnione od okresu lokaty, jaki wybierzesz:
  • 1 miesiąc: 6,0%
  • 3 miesiące: 7,0%
  • 6 miesięcy: 7,0%
  • 9 miesięcy: 7,0%
  • 12 miesięcy: 7,0%
  • 18 miesięcy: 6,0%
  • 24 miesiące: 5,5%
  • 36 miesięcy: 5,0%
  • 48 miesięcy: 3,5%
  • 60 miesięcy: 3,5%
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł;
 • każdy klient może założyć dowolną liczbę lokat, ale maksymalna kwota środków na lokatach i rachunku oszczędnościowym w BFF Banku nie może przekroczyć kwoty 12 milionów złotych (w takiej sytuacji zawsze jednak przypominam, że limit gwarancji depozytów bankowych to kwota nieprzekraczająca równowartości 100 tys. euro); 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Jak otworzyć lokatę Facto?


By móc skorzystać z lokat Facto, trzeba założyć rachunek depozytowy, który prowadzony jest 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Ten rachunek jest oprocentowany (ale symbolicznie, bo na poziomie 0,5% w skali roku - to oprocentowanie zmienne; odsetki naliczane są na koniec miesiąca). Służy on zakładaniu kolejnych lokat. Każdy przelew z tego konta realizowany jest za 0 zł.

W celu założenia lokaty Facto najpierw trzeba przelać środki na rachunek depozytowy, a dopiero wtedy poprzez bankowość internetową da się otworzyć lokatę/lokaty.

Po złożeniu wniosku o rachunek depozytowy i pozytywnej weryfikacji (już na tym etapie otrzymasz dane do zalogowania w bankowości internetowej), na maila przyjdzie numer rachunku do wykonania przelewu weryfikacyjnego - na ten rachunek będzie należało wykonać przelew z własnego konta w innym banku (ważne, by w tym przypadku Twe dane przy przelewie - imię, nazwisko i adres - idealnie pokrywały się z tymi we wniosku).

Przelew weryfikacyjny należy wykonać z konta, którego numer rachunku poda się już podczas składania wniosku. To konto będzie też kontem powiązanym z rachunkiem depozytowym w BFF Banku, a więc tylko z tego konta będą mogły odbywać się zasilenia rachunku depozytowego i w drugą stronę - wypłaty środków z BFF Banku (jeżeli jednak zajdzie potrzeba, to rachunek powiązany można w dowolnym momencie zmienić).

Bankowość internetowa BFF Banku prezentuje się przejrzyście (choć pewnie trudno by było inaczej, gdy w ofercie dla klientów indywidualnych bank ma w praktyce tylko rachunek depozytowy i lokaty):
Lokaty Facto: panel bankowości internetowej

Środki deponowane w BFF Banking Group podlegają pod bankowy system gwarancji depozytów, przy czym za ochronę 100% kapitału do kwoty nieprzekraczającej 100 tys. euro nie odpowiada polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale jego włoski odpowiednik (Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi). Warunki i zakres gwarancji są identyczne, jak w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej. I także na bazie prawa wspólnotowego lokaty Facto mogą być dostępne w Polsce. 

 Informacje o takim stanie rzeczy można oczywiście znaleźć na stronie internetowej włoskiego funduszu gwarantującego depozyty bankowe:

Lokaty Facto: gwarancja kapitału


Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. "Niestety wybrana oferta jest nieaktywna. Zapraszamy do zapoznania się z podobnymi produktami".
  Złotówa, o co kaman?

  OdpowiedzUsuń
 2. Co w przypadku fali upadku banków we Włoszech i niewypłacalności tamtejszego odpowiednika polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego?
  Wiemy, że kondycja finansowa Włoch jest najgorsza spośród krajów UE.
  Czy na poziomie europejskim ktoś gwarantuje bezpieczeństwo depozytów ulokowanych we Włoszech i zwróci nam je w razie krachu w Italii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grecja była w o wiele gorszej sytuacji a banki masowo nie bankrutowały. Włochy to 3. największa gospodarka w UE i 12. na świecie.

   Usuń
  2. To nie odpowiedź. Pytam raz jeszcze, czy ktoś (jakaś instytucja) na poziomie UE gwarantuje zwrot środków w razie niewypłacalności Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi?

   Usuń
  3. Anonimowy7 września 2023 22:19 - Grzeczniej trochę, "pytam raz jeszcze" brzmi jak rozmowa z niegrzecznym dzieckiem. Włochy są w UE od ponad 20 lat więc pytanie zawiera błąd logiczny. Mają swój włoski BFG wypłacający środki w euro w razie upadku banku i to on "na poziomie europejskim gwarantuje bezpieczeństwo depozytów". Nikt inny kasy nie zwróci jak padnie bank poza włoskim BFG, w standardowym limicie.

   Usuń
  4. @Anonimowy 7 września 2023 22:19
   W przypadku takich banków jak BFF Banku, InBanku, Aion Banku... jak dla mnie już nawet nie chodzi o to czy w ogóle ktoś coś wypłaci, tylko o to po jak nieprawdopodobnych perturbacjach może nastąpić choćby tylko częściowy zwrot tego co moje.
   Ludzie pytali - i zdarza się że jeszcze ktoś pyta - o Idea Bank i o Getin Bank (bo byli/są wystraszeni o te swoje złotówki tam ulokowane) ale za to o wiele rzadziej pytają o te zagraniczne twory - o ile w ogóle ktoś tak jak tu zapyta - i lokują tam ochoczo wszystko co mają.

   To prawda że w Polsce też nie można być niczego pewnym i nawet nic nie posiadając można "mieć" jeszcze mniej. Przykład? Ostatnio mBank obciążył 21-latka na prawie 2 miliony złotych. Inny przykład? mBank wyzerował konta innemu klientowi i w drodze wyjątku łaskawie oddał po jakimś czasie. Ten sam "bank" w ciągu 5 lat nie dał rady przeprosić - choć to obiecał - jeszcze innego swojego klienta za błąd z ich winy.
   Ja również bym mógł tu coś od siebie dorzucić ale to jest nic w porównaniu z tymi 2 milionami...

   PS. Tytułem uświadomienia istniejących niejasności powtórzę pytanie zadane przez @Anonimowy 16 czerwca 2023 03:06 w innym temacie odnośnie Raiffeisen Digital Bank i pobieranego przez ten bank 25% podatku zamiast 19% jak to ma miejsce w każdym innym przypadku:

   "jaka to jest konstrukcja prawna, że podatek płaci się w Austrii, gdy konto jest prowadzone przez polski bank w Polsce i ma ono polski numer rozliczeniowy."

   Usuń
  5. To mnie niestety traktujesz jak nierozgarniętego dzieciaka pouczając, że "Włochy to 3. największa gospodarka w UE i 12. na świecie" (jakby to ratowało przed bankructwem), unikając jednocześnie odpowiedzi na pytanie.
   Stąd moja irytacja.
   Nie było błędu logicznego w pytaniu, bo Włochy i ich fundusz gwarantujący depozyty to nie poziom instytucji UE, a poziom kraju członkowskiego. Innymi słowy, żadna instytucja europejska nie gwarantuje depozytów w poszczególnych krajach członkowskich. W przypadku kłopotów państwa członkowskiego, w skrajnym przypadku bankructwa, nikt nam nie odda depozytów.
   Grecja to nie najlepsza analogia, ponieważ to mały kraj i stosunkowo niewielkimi środkami można było ich uratować. Tym bardziej, że sytuacja ekonomiczna Niemiec była wówczas bez porównania lepsza.

   Usuń
 3. W Facto są tzw. lokaty promocyjne, ja je nazywam "ukrytymi". Działają na zasadzie lokat zawrotnych znanych z Velobank, może Cię to Złotówa zainteresować w kontekście nowego artykułu. Normalnie mają swój regulamin i własną tabelę oproc., do znalezienia pod nazwą:
  Tabela Promocyjnego Oprocentowania Lokat Facto od 04.09.2023 r. oraz
  Regulamin promocyjnego oprocentowania Lokat Facto z dnia 4 września 2023 r.

  Obecnie oferują 7,5% lokata na 3 lub 6 m-cy, minimalna wartości lokaty 10.000 zł, można takich lokat założyć wiele, teoretycznie do 12 mln na klienta, praktycznie do gwarancji włoskiego BFG (100.000 euro). Niektórzy pewnie wolą takie 7,5% na pół roku niż ich 7% na 3/6/9/lub 12 m-cy. Najgorzej robią ci, co wrzucają teraz w Facto kasę na 6 m-cy na 7% a mogliby mieć w tym samym banku na 7,5%. Kwestia kilku innych kliknięć i mieliby lepsze oproc.

  OdpowiedzUsuń
 4. 7% na 9 lub 12 m-cy jeszcze tylko dziś. Od pn. 18.09.2023 nowa TOiP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety to prawda, już nie ma 7% na 12 miesięcy :(

   Usuń
 5. ! Kolejna obniżka oproc. w Facto, od 22.09.2023. Przysłali maila, szczegóły również na ich stronie int. w dziale Aktualności. Więc kto chce obecne oproc. to jeszcze tylko jutro do wzięcia, obniżka lokat na 3 i 6 m-cy z 7% na 6,25%.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...