Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7,5% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP (bez limitu kwoty!)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

31.03.2023

7,5% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP (bez limitu kwoty!)

To nowa edycja promocji oprocentowania dla nowych środków, która nie przynosi jednak zmian.

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"
Tak jak dotąd Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP daje 7,5% w skali roku (bez górnego limitu kwoty, jaką można zdeponować).

[Niniejsza edycja promocji już się zakończyła. Sprawdź nową, którą opisuję tutaj.]

Choć faktem jest, że w chwili obecnej na rachunkach oszczędnościowych w innych bankach można uzyskać wyższe oprocentowanie (np. 8% w VeloBanku czy w Pekao), to propozycja największego banku w Polsce wyróżnia się z dwóch względów:

 • można ulokować dowolną kwotę (brak bowiem górnego limitu środków objętych promocyjnym oprocentowaniem; aczkolwiek oczywiście warto pamiętać o limitach gwarancji BFG - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro);
 • choć jest to oferta promocyjnego oprocentowania wyłącznie dla "nowych środków", to poprzednie edycje (włącznie z tą) pokazały, że data badania salda jest wyznaczana w przyjazny sposób, więc da się przygotować pod kolejne odsłony promocji (więcej na ten temat piszę nieco niżej).

7,5% na koncie oszczędnościowym w PKO BP


By skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla oszczędności, należy posiadać lub założyć konto osobiste w PKO BP. Jeśli takiego konta nie masz w tym banku co najmniej od 3 lat, sprawdź jak zyskać do 250 zł premii na start (w podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie promocji oraz kod polecenia niezbędny do wzięcia udziału, a także link do wniosku, który zapewnia możliwość wprowadzenia kodu i uzyskania premii).

Jeśli masz już konto osobiste w tym banku, ale jeszcze nie posiadasz Konta Oszczędnościowego Plus, to możesz je założyć poprzez bankowość internetową (w iPKO przechodząc ścieżkę: Oferta => Inwestowanie i oszczędzanie => Konto Oszczędnościowe Plus).

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus" (31.03. - 27.04.2023 r.)


Główne cechy oferty PKO BP to:

 • oprocentowanie: 7,5% w skali roku - to suma wynikająca z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków (wynoszącego 5,5% w skali roku i zapewnionego na 60 dni od pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe) oraz oprocentowania standardowego, które w wysokości 2% w skali roku gwarantowane jest do 30.06.2023 r.;
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: bez limitu;
 • czas dostępności promocji (dla "nowych środków"): od 31.03. do 27.04.2023 r. - to okres, w którym można przystąpić do promocji, a więc wpłacić pierwsze nowe środki na Konto Oszczędnościowe Plus, uruchamiające wyższe oprocentowanie;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 60 dni od dnia pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Oszczędnościowe Plus - przez taki czas zapewnisz sobie dodatkowe oprocentowanie - podwyższone o 5,5 punktu procentowego względem podstawowego oprocentowania, które teraz wynosi 2% w skali roku.

Z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP skorzystać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jeśli dopiero teraz założysz konto osobiste i oszczędnościowe w PKO BP, to wszystkie wpłacane przez Ciebie środki będą łapały się na stawkę 7,5% w skali roku.

Jeśli już jesteś klientem PKO BP, to za nowe środki bank uzna nadwyżkę ponad saldo Twych środków w tym banku na dzień 30.03.2023 r. - do tego salda wliczają się środki na rachunkach depozytowych, oszczędnościowych i rachunkach w PLN klienta, który jest ich właścicielem i/lub współwłaścicielem. Jak to jest w przypadku promocji oprocentowania dla nowych środków na kontach oszczędnościowych, tak i tu trzeba te "stare" środki utrzymywać przez okres korzystania z promocyjnego oprocentowania dla "nowych środków" (by cała suma tych nowych środków była objęta oprocentowaniem 7,5%).

Tu warto zauważyć, że dniem badania salda jest 30.03., a więc dzień poprzedzający start obecnej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków. Zatem (jeśli ta zasada zostanie zachowana, a jest nadzieja, bo tak dzieje się już po raz kolejny) warto mieć to na względzie, by przygotować się pod ewentualne kolejne edycje promocji.

W regulaminie promocji można też znaleźć korzystny zapis:
"Jeżeli rachunek oszczędnościowy jest w trakcie okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji, to skorzystanie z tej promocji jest możliwe po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego."


Konto Oszczędnościowe Plus otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego na własne konto w PKO BP realizowany jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę 9,99 zł. 

Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w PKO BP, to możesz je założyć tutaj. To podstawowe konto z oferty największego banku w Polsce, które nazywa się Konto Za Zero. Jego główne cechy to:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.
Dla nowych klientów (dopiero co otwierających konto osobiste), PKO BP ma jeszcze jedną propozycję - to lokata powitalna z oproc. 8% w skali roku (do 200 tys. zł na 3 mies.).


Przydatne linki:
Przydatne dokumenty:

2 komentarze:

 1. Czyli kolejny dzień badania salda to pewnie 27. kwietnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie na to wygląda. Wypełnili lukę po Millennium. I kto by się spodziewał że zrobi to właśnie PKO.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...