Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 250 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

31.03.2023

Odbierz 250 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

Oto najnowsza edycja promocji konta osobistego w banku z lwem w logo.

Premia 250 zł za Konto Direct
Do wzięcia, tak jak i ostatnio, czeka gwarantowana premia pieniężna w wysokości 250 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Premia do 250 zł za Konto Direct


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2022 r. nie posiadała konta w ING Banku Śląskim (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy kont). 

Ponadto - zgodnie z regulaminem promocji:
"Nie możesz też mieć (ani być pełnomocnikiem) żadnego innego produktu (np. karty, pożyczki) [w ING Banku Śląskim - przyp. Mr. Złotówa]. Musisz być naszym nowym klientem"

 
💡  Jeżeli masz 18-26 lat, to sprawdź alternatywną promocję Konta Mobi, które jest dedykowane właśnie dla osób w tym wieku - do wzięcia również czeka 250 zł. Kliknij i sprawdź opis promocji konta dla młodych >>

Zasady promocji Konta Direct z premią do 250 zł


By wziąć udział w akcji i zgarnąć bonusy pieniężne:
 • do 29.06.2023 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej, wyrażając przy tym zgodę na "marketing drogą elektroniczną oraz otrzymywanie profilowanych informacji handlowych";
  regulamin promocji nie wymaga wyrobienia karty już podczas wnioskowania o konto - można ją zamówić później (ale najpóźniej do 29.06.2023 r.) np. poprzez bankowość internetową.

 • do 30.09.2023 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę min. 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykonywanie tych transakcji dobrze rozłożyć sobie w czasie, bo wtedy jednocześnie da się uniknąć opłaty za kartę - więcej piszę o tym nieco niżej; do 30.09.2023 r. transakcje muszą być już zaksięgowane, więc z ich wykonaniem nie warto zwlekać do ostatniej chwili).

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci premię 120 zł. Może ona wzrosnąć do 250 zł, ale by tak się stało, najpóźniej do 30.09.2023 r.:
 • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych - do końca września transakcje muszą być rozliczone, więc z ich wykonaniem nie warto zwlekać do ostatniego dnia (regulamin promocji nie definiuje czym dokładnie owe sklepy internetowe są, więc w praktyce możliwości jest wiele - z relacji uczestników poprzednich edycji wynika, że także płatności np. na Allegro są zaliczane); te 3 płatności wliczą się do ogólnej sumy płatności 1000 zł wymaganej w warunku opisanym wyżej;
 • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (bank zastrzegł, że "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest Uczestnik" oraz że nie uwzględni wpłat gotówki w placówkach, ani we wpłatomatach) oraz 
 • załóż min. jeden Cel oszczędnościowy na koncie oszczędnościowym założonym w promocji (nieco niżej tłumaczę czym jest taki Cel i jak go założyć) i także na 30.09.2023 r. posiadaj tenże Cel oszczędnościowy z saldem co najmniej 300 zł.

Cele oszczędnościowe to bezpłatna usługa ING Banku Śląskiego, która polega na regularnym oszczędzaniu poprzez automatyczne odkładanie. Środki z Twego konta osobistego w ING będą przelewane przez bank w wyznaczonym terminie (oraz we wskazanej przez Ciebie kwocie) na konto oszczędnościowe. 

Cel oszczędnościowy można uruchomić po zalogowaniu do bankowości internetowej Moje ING, przechodząc następującą ścieżką: Oferta ING => Oszczędności => Cele oszczędnościowe. W czasie zakładania Celu oszczędnościowego wybierzesz na co chcesz oszczędzać oraz wskażesz kwotę, którą planujesz odłożyć lub na kolejnym etapie, ile chcesz wpłacać miesięcznie i przez jaki okres.

Wypłata premii (w wysokości 120 lub 250 zł - w zależności od tego, które warunki spełnisz) zaplanowana jest do 16.10.2023 r. Do czasu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne) wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku).
 

Dodatkowe korzyści


▶ Dla oszczędzających ING Bank Śląski oferuje 7% na koncie oszczędnościowym. Tę propozycję szczegółowo omawiam tutaj.

▶ Jeśli masz dziecko w wieku 13-17 lat, za otwarcie konta dla swej pociechy czeka dodatkowa nagroda - premia 100 zł. Więcej na temat tej promocji piszę tutaj.

Konto Direct - prześwietlenie oferty konta


Konto Direct, czyli konto osobiste zakładane w ING Banku Śląskim, charakteryzują poniższe cechy:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę płatniczą wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji; nie zliczą się jednak transakcje wykonywane BLIKiem);

  W ING Banku miesięczny okres rozliczeniowy dla karty wydawanej do konta liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Wraz z Kontem Direct w ING należy także założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) - to wymóg z regulaminu promocji, gdyż to właśnie na ten rachunek wpłynie premia (na szczęście jest to rachunek bezwarunkowo prowadzony za 0 zł; ponadto wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto w ING również są realizowane za 0 zł).

Po złożeniu wniosku objętego promocją (a tylko tak otwierane konta uprawniają do uzyskania premii), otwarcie konta można sfinalizować na jeden z poniższych sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym, który należy wykonać z własnego konta w wybranych bankach (ich lista jest jednak ograniczona - są to: Alior, Bank Pocztowy, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to uruchomi też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo (z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu) wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - w tym przypadku koniecznie pamiętaj jednak, by zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi wyłącznie o dokończenie formalności dla złożonego już wniosku przez Internet, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie ono brało udziału w promocji - kwalifikują do niej wyłącznie wnioski złożone przez Internet).

Zyskuj regularnie na najlepszych promocjach bankowych dzięki newsletterowi dla Czytelników bloga Bankobranie.
To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

23 komentarze:

 1. W obecnych warunkach 250 zł to naprawdę niedużo za otwarcie konta, ING mógłby się bardziej postarać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W styczniu podnieśli do tych 250 zł więc nie rychło dadzą więcej. To tak samo jak PKO i Pekao które za otwarcie konta dają premie/bony na tym poziomie.

   Usuń
  2. Zależy jak patrzeć. Są banki które dają 2 x więcej. Ale mają karencję 3-5 lat. A tu 15 miesięcy.

   Usuń
  3. To prawda - wysokość premii nie zwala z nóg, a na dodatek warunki do spełnienia nie są nazbyt proste.

   Usuń
 2. Jeszcze tam nie miałem konta, i pewnie długo nie będę miał.

  OdpowiedzUsuń
 3. W jaki sposób można sprawdzić datę zamknięcia konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie jak w Pekao niestety nie da się.

   Usuń
  2. Przecież banki mają obowiązek zachowania danych klienta przez kilka lat, a dodatkowo przepisy RODO stanowią jednoznacznie o prawie klienta do wglądu do tych danych!

   Usuń
 4. Czy przez sklepy internetowe można rozumieć platformę "Steam" do zakupu gier?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji nie definiuje czym są sklepy internetowe, więc w praktyce wszystkie płatności w Internecie są zaliczane.

   Usuń
 5. Po jakim czasie można zamknąć konto oszczędnościowe otwarte w takiej promocji razem z kontem Direct?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otwarte Konto Oszczędnościowe należy posiadać do momentu otrzymania premii (bo ona wpłynie właśnie na OKO). Później można z nim zrobić co się chce.

   Usuń
 6. Witam, czy przelew w wysokości 1000 zł może być przelany z konta małżonka lub małżonki, by otrzymać dodatkowe 100 zł?

  OdpowiedzUsuń
 7. Co przemawia za tym bankiem, jeśli kilka innych/niżej wymienionych daje wyższe bonusy?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie jest oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy można zmigrować do konta Active - czy traci się wtedy ta mozliwość 250 zł, czy mozna zmigrowac pouzyskaniu tych 250 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem: "Do dnia wypłaty nagrody, musisz mieć Konto założone w ramach tej Promocji – z Kartą i OKO", gdzie Konto - z racji tego, że zapisano z wielkiej litery - jest pojęciem zdefiniowanym i w tym przypadku chodzi o Konto Direct (lub Komfort, ale o nim nie wspominam nawet, bo to konto bezwarunkowo płatne). Zmiana typu konta (do dnia wypłaty premii) nie wchodzi więc w grę.

   Usuń
 10. Skoro wypłata promocji do końca sierpnia to na początku sierpnia mogę złożyć wypowiedzenie umowy o konta, żeby konto zamknęło się z początkiem września, i dalej otrzymać nagrodę, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wypłata nagrody do 16.10.2023, nie wiem skąd wziąłeś ten sierpień.

   Usuń
 11. Witam, chciałam zapytać czy jeśli ktoś wpłacilby mi pieniądze na konto poprzez wpłatę na poczcie, to czy by mi to zaliczylo do spełnienia warunku wpływu?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...