Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: + 989 zł. Nowy comiesięczny raport z mego zarabiania na bankach - podsumowanie lutego 2023

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

26.03.2023

+ 989 zł. Nowy comiesięczny raport z mego zarabiania na bankach - podsumowanie lutego 2023

To lubię bardzo. Moje comiesięczne podliczenia zysków z promocji bankowych. 

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2023 roku
A jest szczególnie fajnie, gdy do podliczenia zbiera się aż tyle bonusów. Tym razem zebrało się prawie 1 tys. zł. Gdzie, za co i w jaki sposób? O tym dowiesz się z poniższego wpisu. A przy okazji, jak zawsze, przypominam o najlepszych obecnie promocjach bankowych.

Na co dzień na blogu dominuje jedno: analizy nowych ofert i prześwietlenia promocji. To ta część teoretyczna. Ale sam przede wszystkim praktykuję bankobranie, więc ochoczo uczestniczę w promocjach, na które się łapię - przy okazji dzielę się tutaj moimi wynikami. Służy temu comiesięczne podsumowanie, które publikuję na blogu. Właśnie takie, jak to poniższe.

Na początek parę akapitów tytułem wstępu dla osób, które może po raz pierwszy trafiają na temat promocji bankowych i wtedy gotowe są pomyśleć: "O czym on pisze?! Jakie zarabianie na bankach?! Toż to absurd, bo przecież to banki na nas zarabiają". Temu jakoś szczególnie się nie dziwię, bo przekonanie (a do tego przyzwyczajenie), że banki na klientach zarabiają, a w drugą stronę to nie działa, ma swoje uzasadnione korzenie ale... 

(Jeśli jesteś tu częściej i korzystasz już z promocji, to zapraszam Cię do lektury tekstu pod nieco niżej umieszczonym filmikiem). 

Na tym blogu, którego prowadzę już od ponad 9 lat, regularnie pokazuję, że nie trzeba być klientem, który bankowi płaci, bo da się inaczej. I już wie o tym grono ponad 120-tysięcy użytkowników, którzy regularnie zaglądają na Bankobranie w każdym miesiącu. 

Zarabianie na promocjach bankowych to nic innego, jak zyskiwanie przy okazji tego, co większość z nas na co dzień i tak robi - zakupy, transakcje kartą, opłacanie rachunków. Jednak nie należy przyzwyczajać się do jednego banku, bo właśnie to najwięcej kosztuje - banki uwielbiają zarabiać przede wszystkim na stałych klientach, którzy (choć może z irytacją, to jednak z brakiem jakiejkolwiek stanowczej reakcji) przyjmują kolejne podwyżki lub śrubowane wymogi. Ja tymczasem dobieram sobie konta i karty tak, by dzięki nim czerpać dodatkowe korzyści, bo posiadanie konta, które nic nie daje mija się z celem (nawet jeśli jest darmowe).

Prowadzę normalne życie, bo kupuję to samo, co kupowałem i robię te zakupy w tych samych miejscach, co zawsze. Nie wydaję ani grosza więcej, niż bym wydawał "normalnie". Jednak, gdy płacę w odpowiedni sposób (np. kartą objętą promocją), to albo część tych wydatków do mnie wraca (dzięki moneybackowi), albo realizuję warunki, których spełnienie w ramach promocji owocuje premią pieniężną lub innymi bonusami. I o ile 300, 400, czy nawet ponad 700 zł, jak w tym miesiącu, ciągle może na kimś nie robić wrażenia, to patrząc z dłuższej perspektywy czasowej, sam nieco dziwię się, że uzbierać szło aż tyle (po podsumowaniu z okazji poprzedniej, 9. rocznicy bloga, było to ponad 45,6 tys. zł). 

Zasady działania promocji bankowych w pigułce przedstawia poniższy, mój autorski film (nagrany już dość dawno temu, więc mowa tam o bonusach 150-300 zł za konto osobiste, gdy teraz do wzięcia jest już nawet 400-650 zł - ot, jak inflacja - wszystko rośnie, ale tu akurat ma to pozytywny wymiar):

Teraz, po tym wstępie objaśniającym bankobranie, czas najwyższy przejść do wisienki na torcie, czyli przedstawienia efektów korzystania z promocji bankowych. A uzbierało się tego sporo. O kolejności wymienionych banków decyduje suma uzyskanych gratyfikacji.

Po raz drugi: 500 zł od BNP Paribas w duecie

Ten bank wymieniam jako pierwszy, bo tu wpadło najwięcej. Udział w promocji dla otwierających konto osobiste w BNP Paribas wziąłem zarówno ja, jak i żona (a jej bonusy także uwzględniam w podsumowaniach, bo mamy wspólne gospodarstwo domowe, w którym i wydatki, i dochody są wspólne). I tak z tego tytułu zgarnęliśmy 2 premie po 200 zł (to druga z trzech przewidzianych premii - w przyszłomiesięcznym podsumowaniu odnotuję ostatnie).

Ale to nie wszystko, gdyż krótko po tym jak założyliśmy tu konta, bank zaserwował promocję, w której dla obecnych klientów do zgarnięcia były bony na zakupy (3 x 50 zł). I dzięki temu otrzymaliśmy 2 ostatnie już bony (jeden ja, a drugi żona) po 50 zł każdy do wykorzystania w sklepach Biedronka. W sumie - dzięki premiom oraz bonom - zebrało się 500 zł (identycznie, jak w zeszłym miesiącu, a jeszcze 300 zł wpadnie). Aktualnie jeśli chodzi o promocję w BNP Paribas, to na otwierających konto osobiste czeka 420 zł premii.

Bankobranie z Aliorem na wyższym poziomie


Jeśli chodzi o Aliora, to dotąd regularnie donosiłem o bonusie 25 zł, który dostaję, jeśli w miesiącu wykonam płatności na sumę min. 500 zł (to promocja dla "starego" Konta Premium, pochodzącego jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe; po przejęciu Alior utrzymał warunki). Nie inaczej jest teraz - kolejny bonus wpadł. Ale to nie wszystko.

W lutym konto w Aliorze założyła żona - w promocji z bonusami (dokładnie do wzięcia będzie 8 x 50 zł - pierwszy taki bonus odnotuję dopiero w przyszłym miesiącu). Ale tu miłą niespodzianką okazały się promocje z punktami "Bezcenne Chwile", dzięki którym wpadło tyle punktów, że wystarczyło na nagrody o wartości 200 zł (konkretnie są to bony do Allegro). W dodatku płatności kartą na potrzeby tej promocji owocowały też moneybackiem, który do końca lutego wynosił 2% (a nie standardowy 1%) - w ten sposób wpadło jeszcze 35,40 zł. Zatem gdy wszystko zsumować, to dzięki Aliorowi zebrało się 260,40 zł. 

Tu warto odnotować, że Alior udostępnił nową edycję promocji dla otwierających konto, w której zgarnąć można jeszcze więcej (teraz jest to premia pieniężna do 450 zł).

10-procentowy zwrot od VeloBanku


Promocja tego banku robi furorę, bo też rzadko zdarza się, by można było zgarnąć aż 650 zł za konto osobiste. Ja załapałem się z tego na wysoki, bo 10-procentowy zwrot za płatności kartą i/lub Blikiem (bez wykluczeń - można płacić za wszystko i wszędzie, a do tego bonusy wpadają szybko, bo już w ciągu 2-3 dni od wykonania transakcji). Z nim uzbierałem 115,76 zł (to suma z dwóch cykli 30-dniowych, w których bank rozlicza zwroty, a one nie pokrywają się z miesiącami kalendarzowymi). To promocja, która mnie osobiście mocno jara - to taki powrót do korzeni, bo gdzieś ok. 10 lat temu korzystałem z podobnej (choć wówczas zwroty były naliczane wyłącznie za transakcje w wybranych kategoriach miejsc). I tamta promocja stała się jedną z zachęt do... stworzenia tego bloga.

Millennium: 2 x 30 zł 


2 bonusy po 30 zł każdy, które są efektem maksymalnie przysługującego moneybacku - dokładnie jest to 2-procentowy zwrot za płatności kartą oraz 5-procentowy za transakcje Blikiem, dostałem od Banku Millennium po raz ostatni.

Wszystko co dobre szybko się kończy (bonusy dostawałem przez 6 miesięcy), ale też... znów się zaczyna. W tym miesiącu płatności na potrzeby tej promocji robiła już żona, a jej bonusy z tego tytułu po raz pierwszy opublikuję już za miesiąc.

1 zł za każdy dzień płatności kartą kredytową Santandera


To promocja, z której najpierw korzystałem ja, a teraz odnotowuję to, co uzyskuje żona. A polega ona na na tym, że za każdy dzień, w którym wykonana została co najmniej jedna płatność kartą kredytową Santander Banku, wpada bonus 1 zł. Za poprzedni miesiąc udało się uzbierać komplet - 28 zł.

25 zł od Credit Agricole


No i na koniec zaległy bonus od Credit Agricole (nie ujęty w poprzednim podsumowaniu, bo wpłynął już po przygotowaniu raportu). To 25 zł za zapewnienie wpływu i wykonanie 3 płatności (na dowolne kwoty).

Wszystkie wyżej wymienione premie, moneybacki i bonusy, w jednym miejscu prezentuje poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

BNP Paribas

Premia za otwarcie konta

608 zł

2 x 200 zł

Promocja dla obecnych klientów

2 x 50 zł
(bony Biedronka)

Alior Bank

Promocje z punktami powitalnymi w programie "Bezcenne Chwile"

1 770 zł

4 x 50 zł

(bony Allegro)

Moneyback 2%

35,40 zł

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

501 zł

25 zł

VeloBank

Zwrot 10% za płatności kartą i Blikiem

1 157,60 zł

115,76 zł

Bank Millennium

Zwrot 2% za płatności kartą i 5% za płatności Blikiem

2103 zł

60 zł

Santander Bank

Promocja „1 zł za każdy dzień z transakcją”

41 zł

28 zł

Credit Agricole

Bonus za wpływ i 3 transakcje

-

25 zł

Dużą część tym razem stanowią zwroty za płatności - ich w minionym miesiącu mieliśmy nadzwyczajnie dużo (auto wymagało naprawy i to "zjadło" prawie 3 tysiące złotych - szczęśliwie były możliwe płatności bezgotówkowe).

A potwierdzeniem uzyskanych nagród są zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2023 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2023 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2023 roku


Wyliczenia 

Zliczając wszystkie bonusy i zwroty od banków, miniony miesiąc przyniósł mi 989,16 zł. Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Jak zwykle zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę... 179 730,37 zł.

Promocje bankowe godne uwagi


We wpisie podsumowującym moje zarabianie na bankach tradycyjnie przypominam o aktualnie najlepszych promocjach bankowych. Aktualnie wśród Czytelników bloga największą popularnością cieszą się poniższe propozycje:


No ale nie samymi promocjami kont bankobiorca żyje, bo sporo zyskać można też z kartami kredytowymi - wśród tych, które łatwo można utrzymać za 0 zł i do tego zgarnąć sowite bonusy, należy wymienić promocje:
Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to możesz zgarnąć do 3 300 zł w bonusach z iKontem Biznes w Aliorze (w promocji dla bardzo aktywnych) lub do 1 500 zł z kontem firmowym w Santander Banku.

Z historii bankobrania - porównanie z latami poprzednimi 


A teraz krótka wycieczka do przeszłości. Bloga Bankobranie prowadzę już od ponad 9 lat, więc sporo można porównywać. I tak w analogicznych miesiącach lat poprzednich, dzięki promocjom bankowym uzyskiwałem:
Na tym porównaniu świetnie widać, że bywało różnie, ale na pewno nie ma tendencji spadkowej, a tego kiedyś się obawiałem: że wyczerpią się możliwości, że już nie będę łapać się na nowe promocje. Na szczęście tak się nie dzieje - okresy wykluczenia dla byłych klientów mijają, a i pojawiają się też inne okazje do bankobrania (np. dla obecnych klientów lub na zatrzymanie, czyli takie, które banki oferują dopiero po złożeniu wypowiedzenia - kiedyś tych możliwości było mniej).

Zarabianie na bankach - od A do Z


Jeśli trafiasz na mojego bloga po raz pierwszy (lub nawet kolejny) i dotąd nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:57 komentarzy:

 1. Link do karty kredytowej pekao prowadzi do promocji aliora.

  OdpowiedzUsuń
 2. To chyba najwyższa kwota w historii? Gratuluję!

  U mnie w tym miesiącu 344,50 zł. A życiówka to 850 zł.

  Pozdrawiam i przy okazji dziękuję za bloga!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden z najlepszych wyników, ale nie był rekordowy, bo już były 3 inne miesiące z wyższą sumą bonusów.

   Gratuluję wyniku również i pozdrawiam także!

   Usuń
  2. A jaki był rekord miesięczny jeśli można wiedzieć?

   Usuń
  3. Kilka lat temu za polecenia w Inteligo :)

   Usuń
 3. Super, gratuluję :) dzięki Tobie poznałem promocje bankowe i aktywnie z nich korzystam. Mógłbyś raz się pochwalić ile zarabiasz na programach afiliacyjnych :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Cieszę się, że dzięki Bankobraniu udało się poznać promocje i są tego efekty. Zatem życzę dalszego owocnego korzystania!

   Co do ostatniej kwestii, to nie jest tematyka bloga. W raportach skupiam się tylko na tym, co zyskujemy z promocji bankowych - ewentualnych bonusów za polecenia Czytelników też nie uwzględniam, bo to znieksztalcałoby obraz zarabiania na bankach (w mym przypadku w oparciu o przykład rodziny 2+2; a nie każda taka rodzina musi mieć bloga, dzięki któremu ma większy zasięg).

   Usuń
  2. Czytając między wierszami tak dużo, że lepiej nie mówić bo innym pękły by 4 litery :D

   Usuń
 4. W Millennium co to za promocja? Bo ja dostałem 200 zł. A nie kojarzę takich zwrotów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To promocja na zatrzymanie.

   Usuń
  2. Korzystałem już kiedyś z takiej promocji. Czy promocja na zatrzymanie jest jednorazowa czy bank przy każdym wypowiedzeniu ma jakieś propozycje, aby zatrzymać klienta?

   Usuń
  3. Mnie już kilka razy zatrzymali, wciąż taka sama oferta 30 + 30 za płatność blikiem i karta.

   Usuń
  4. Mnie też już zatrzymali drugi raz i mam takie pytanie, kiedy najwcześniej można składać wypowiedzenie? Jeśli zrobi się to dopiero po otrzymaniu ostatniego zwrotu za poprzedni miesiąc, to oddzwonią zaproponują zwrot, ale liczony od następnego miesiąca, więc jeden miesiąc się traci, a jak teraz dostaję zwrot nie 10 ale w ostatni dzień następnego miesiąca to w sumie będzie 2 miesiące bez zwrotu.
   Czy można złożyć wypowiedzenie jeszcze w ostatnim miesiącu w którym zbieram zwrot (czy wtedy stracę uzbierany bonus)?
   Albo przynajmniej czy zaraz na początku następnego miesiąca po zakończeniu premiowanych miesięcy - nie czekając na wypłacenie zarobionego bonusu za ostatni miesiąc - można złożyć wypowiedzenie i nie stracić bonusu?
   Albo czy komuś udało się wynegocjować, aby zwrot naliczali już od tego miesiąca, w którym dzwonią z propozycją zatrzymaniową, a nie od następnego?

   Usuń
  5. 3 x NIE.

   Usuń
  6. Do Anonimowy 22:02.
   Absolutnie nie składaj wypowiedzenia w ostatnim miesiącu premiowym- nie wypłacą za ten miesiąc. Premia wpływa zwykle 10/15 dnia następnego miesiąca i najlepiej po jej otrzymaniu wypowiadać umowę. Na własnej skórze doświadczyłam i trochę bolało.

   Usuń
  7. Dzięki za odpowiedzi.

   Usuń
 5. Mr. Złotówa - Jeśli zamykasz konto w banku po uzyskaniu profitów z promocji to czy zamykasz również umowę ramową i wycofujesz wszystkie zgody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak zawsze robię, zamykam wszystko. Potem np jak chcesz wrócić do Paribas (12 miesięcy karencji tylko) to trzeba chyba mieć zamknięta umowę ramową by konto otworzyć z promocji

   Usuń
  2. Aktywna umowa ramowa eliminuje z udziału w promce ROR jedynie w Alior oraz BNP.

   Usuń
  3. Mam zamknięta umowę ramowa w AILOR BANK A konto oszczednosciowe i osobiste jest

   Usuń
 6. Mam pytanie o Aliora i te 25 zł zwrotu. Również korzystam z tego od kilku lat jeszcze z czasow tmobile i zawsze co miesiąc kasa wpadala. Natomiast od lutego bank zaczal pobierac 8 zł opłaty za kartę a w marcu nie otrzymałem już 25 zl mimo spełnienia warunków... na reklamację odpowiedzieli mi ze karta jest darmowa pod warunkiem wykonania płatności na kwote minimum 1000 zl, na kolejną reklamację na temat zwrotu 25 zl nie odpowiedzieli od dwóch tygodni...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź dwie rzeczy:
   1) może skończyła Ci się ważność KK wydanej przez T-Mobile, dostałeś nową z logo Aliora i od tego momentu przestają obowiązywać warunki dla byłych klientów T-Mobile? Przeszedłeś na standardowe i już się skończyło 25 zł zwrotu?... Daj znać, mi się kończy ważność KK za kilka miesięcy to wolę się przygotować na taką niemiłą zmianę...
   2) wymogiem zwrotów są zgody marketingowe, nie grzebałeś przy nich?...

   Usuń
  2. Anonimowy27 marca 2023 01:03
   Może któraś z transakcji była z wykluczonym MCC? I w taki sposób nie zrobiłeś odpowiedniego obrotu?

   Anonimowy27 marca 2023 11:32
   Z tym skończeniem ważności KK to nie wiem skąd taka informacja? Mi wznowili kartę kredytową, przyszła już z logo Aliora i zwrot mam bez zmian.

   Usuń
  3. W okresie gdzie powinienem dostac zwrot w marcu zrobilem transakcję na ponad 2200 zł w różnych sklepach jak zwykłe typu biedronka czy allegro.. wiec nawet jeśli któraś transakcja bylaby wykluczona to powinienem dostac za te nie wykluczone chociażby niepełne 25 zl.
   Karte z logo tmobile na aliora wymieni mi jakieś dwa lata temu i warunki były do tej pory bez zmian. Odpowiedzi na reklamację w dalszym ciągu nie uzyskałem

   Usuń
  4. No to musisz wyjaśnić z bankiem. U mnie i u żony bonus od lat wpada bez żadnych problemów. Swoją drogą daj znać co ci odpowiedzą i co było powodem.

   Usuń
  5. Dostałem odpowiedź na reklamacje, zrobię tutaj kopiuj - wklej jesli można ponieważ według mnie zaprzeczają sami sobie:
   "Szanowny Panie,
   poniżej przesyłam nasze wyjaśnienia.
   I Nasze działania
   1.04.2023 r. przekazałam 25 zł na Pana konto.
   I Wyjaśnienia
   Nie wypłaciliśmy Panu premii 25 zł ponieważ nie spełnił Pan warunków promocji – nie zrealizował Pan
   transakcji na min. 500 zł.
   I Podstawa prawna
   [1] Regulamin promocji „Zwrot za zakupy” dla klientów Alior Banku byłego Oddziału T-Mobile: 1. Premia, o której mowa w niniejszym paragrafie ma na celu promocję oferty Banku, a w szczególności Kart
   debetowych i Kart kredytowych oraz zachęcenie Klientów do jak najczęstszego korzystania z Kart
   wydawanych przez Bank.
   W przypadku Konta Freemium Premia jest naliczana maksymalnie przez 6 kolejnych miesięcy
   kalendarzowych, począwszy od miesiąca, w którym została wypłacona po raz pierwszy i pod warunkiem,
   że Klient w danym miesiącu dokona Transakcji na kwotę minimum 200 zł (Transakcje nie mogą zostać
   anulowane). Premia naliczana będzie w postaci zwrotu 5% od kwoty Transakcji zrealizowanych w danym
   miesiącu. Maksymalna kwota należnego zwrotu wynosi 15 PLN w danym miesiącu. Po przekroczeniu kwoty
   zwrotu 15 PLN w danym miesiącu, zwrot za Transakcje nie jest dalej naliczany i nie przenosi się na kolejny
   miesiąc lub rok.
   W przypadku Konta Premium Premia jest naliczana maksymalnie przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych,
   począwszy od miesiąca, w którym została wypłacona po raz pierwszy i pod warunkiem, że Klient danym
   miesiącu dokona Transakcje na kwotę minimum 500 zł (Transakcje
   nie mogą zostać anulowane). Kwota należnego zwrotu wynosi 25 PLN w danym miesiącu."
   No i teraz sam się gubię, uznali reklamację i przekazali mi 25 zł jednoczesnie twierdząc, że nie spełniłem warunków chociaz jestem pewiem na 101% że spelniłem, po drugie jakie 6 miesiecy skoro premia wplywa od kilku lat, jak dobrze pamietam warunkiem tego aby premia wpływała dłużej niż 6 miesiecy bylo posiadanie produktu kredytowego czyli na przyklad karty kredytowej którą posiadam 😅

   Usuń
  6. 1. Przeanalizuj wszystkie transakcje z miesiąca i sprawdź MCC każdej, czy któraś/eś transakcja/e nie były wykluczone:

   "Premia za Transakcje Kartą nie jest naliczana w punktach posiadających MCC (Merchant Category Code) równy:
   a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
   b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
   c. 4111, określający m.in. usługi transportowe,
   d. 6012, określający instytucje finansowe,
   e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
   f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
   g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
   h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne."

   2. czy nie miałeś zwracanych transakcji?
   3. przeanalizuj transakcje wykonane na przełomie miesięcy, może którąś wykonałeś 31.01.2023 i Ty ją (błędnie) wliczasz do lutego bo wtedy została zaksięgowana a bank nie; taka transakcja zalicza się do 01.2023

   Usuń
  7. No u mnie po dogłębnych analizach wszystko sie zgadza, ponadto okres rozliczeniowy mam od 16 dnia miesiaca do 15 dnia miesiaca kolejnego i na tej podstawie zawsze wyliczam... no cóż piszą, ze niby nie spełniłem warunków to mimo to premię 25 zł wypłacili, na dodatek teraz zauważyłem, że przy mojej splacie karty doliczyli 8 zl zwrot oplaty za kartę... ciekawe jak to się potoczy w kolejnych miesiącach

   Usuń
  8. No to już prawie pewne, gdzie u Ciebie pies pogrzebany. Premie 25 zł wypłacane są za transakcje wykonane w poprzednim MIESIĄCU a nie poprzednim okresie rozliczeniowym; okres rozliczeniowy nie ma dla premii znaczenia. Fragmenty z regulaminu zwrotów: "Rachunek uznawany jest łączną kwotą należnej Premii za dany miesiąc kalendarzowy", "W przypadku Konta Premium Premia jest naliczana (...) pod warunkiem, że Klient danym miesiącu dokona Transakcje na kwotę minimum 500 zł ". Jasno regulamin mówi o miesiącu kalendarzowym.

   Usuń
 7. U mnie też całkiem w porzo:
  - 60 zł Millennium zwroty za płatności kartą oraz BLIK
  - 75 zł bonusy z CA
  - 90 zł Alior (bonus + zwroty za płatności mobilne)
  - 700 zł za polecenia Velo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym Velobankiem to chyba zbyt pośpiesznie liczysz bo do wypłaty premii za polecenia jeszcze daleko (w czerwcu?). Nie lubię dzielić skóry na niedźwiedziu więc liczę jak Złotówa to co już na koncie.

   Usuń
  2. Mam konto jeszcze z czasów Getin, z którego poleciłem żonę, rodziców, teściów (te konta obsługuję osobiście) oraz sporo kuzynów. Będzie z tego sporo kasy, bo poza poleceniami dochodzą jeszcze zwroty za płatności po 100 ziko miesięcznie!

   Usuń
  3. @Anonimowy 27 marca 2023 15:10, gratuluję wyniku. I życzę dalszego tak owocnego korzystania z promocji! :)

   Usuń
  4. @Anonimowy, 28 marca 2023, 07:48 - ciekawe jak długo jeszcze Velo będzie taki hojny?

   Usuń
 8. Gratulacje. Ja 30 millennium, 50 +25,2 alior. Skromnie ale "pozyczylem" dane żony więc odpalam santandera a później następne 😁.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. A czy skromnie? Zawsze na plusie, a to najważniejsze (gdy wielu ciągle płaci bankom za tak podstawowe usługi, jak konto czy karta).

   Usuń
 9. U mnie 780 zł, kolejny dobry miesiąc, ale od kwietnia już dużo mnie będzie jak nie wejdzie jakaś fajną promocja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Volkswagen Bank GmbH, Oddział w Polsce - roczna "Lokata 5 Plus" @ 8,00% maks. do 2 mln zł

   Usuń
  2. @Kasia, to fakt, kolejny bardzo dobry miesiąc! Jak zwykle dzięki za podzielenie się wynikami. Życzę by coś fajnego znów wpadło.

   @Anonimowy 28 marca 2023 07:32, pozornie to lokata fajna... ale w tabeli oprocentowania jest gwiazdka i objaśnienie: "wysokość oprocentowania lokaty może być zmieniona po upływie kwartalnego okresu rozliczeniowego". Czyli w praktyce to lokata z oprocentowaniem zmiennym i już po upływie 3 miesięcy może okazać się, że oprocentowanie np. mocno spadnie.

   Usuń
  3. VW Bank dopiero co się wycofał z Polski a już powraca? Przecież oni sprzedali biznes Eurobankowi.

   Usuń
  4. Ta lokata jest oferowana tylko do piątku, a założenie konta trwa 10 dni roboczych, bo u nich wciąż ręczne sterowanie 😂

   Usuń
  5. GmbH?! To oni są spółką z o.o. a nie S.A. jak wszystkie inne banki?

   Usuń
  6. @Anonimowy, 28 marca 2023, 14:26 - Tak, po czym Société Générale sprzedał Eurobank portugalskiemu Millennium 😋

   Usuń
  7. A żeby było ciekawiej to Eurobanku już też nie ma bo został przejęty przez Millennium.

   Ale na podobną historię zanosi się z Raiffeisenem. Jego mariaż z Polbankiem został sprzedany do BNP Paribas. A teraz czytałem że znów rozwijają działalność w Polsce i będą oferować konta osobiste.

   Usuń
  8. Raiffeisen w zasadzie skopiował pomysł, który wcześniej wdrożyło trio $obieraj-$adaj-$ass pod nazwą Aion.

   Usuń
 10. Gratuluję wszystkim wyników. U mnie w tym miesiącu 255 zł. I tak: Millennium - 30 zł, Credit Agricole - 25 zł, Velobank - 100 zł + 100 zł z bezcennych chwil.

  OdpowiedzUsuń
 11. @Mr. Złotówa, 2 pytanka o kartę Santander Banku i 1 zł za każdy dzień; wygląda na to, że liczą datę wykonania transakcji a nie księgowana- stąd 28 zł za luty? Czy bank zawraca 1zł gdy kwota transakcji jest poniżej 1zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się dzień wykonania płatności. Transakcje mogą być na dowolną kwotę (także poniżej 1 zł).

   Usuń
 12. U mnie z mężem w tym miesiącu rekord. Z wszystkim wyszło 1605zl 😊 200zl velobank, 60zl millennium, 30zl Santander, 165zl paribas 200zl alior + 400zl bony do allegro z pko i 550zl w punktach bezcennych chwil.

  OdpowiedzUsuń
 13. U mnie za marzec 366.51 w gotówce i 300 w bonach bezcenne chwile.

  OdpowiedzUsuń
 14. A u mnie 5211,74 zł plus jakieś zniżki w programach z kodami w ING i Credit Agricole.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 3 kwietnia 2023 21:46
   To widzę że skromnie coś w tym miesiącu. W poprzednich o ile dobrze pamiętam było lepiej, prawda?

   Usuń
 15. Jak można dostać zwroty za płatności w Milenium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To promocja na zatrzymanie - oferowana w celu wycofania wypowiedzenia.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...