Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: HIT powrócił! Odbierz 650 zł za VeloKonto

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

3.04.2023

HIT powrócił! Odbierz 650 zł za VeloKonto

Powraca promocja VeloBanku z łatwymi bonusami do wzięcia.

650 zł w bonusach za VeloKonto
Za konto osobiste do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 650 zł - obecnie żaden inny bank nie daje aż tyle.


[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w VeloBanku.]

W praktyce mamy tu do czynienia z kumulacją trzech różnych promocji, w których do wzięcia czeka:
 • do 600 zł moneybacku - moneyback to procentowo naliczany zwrot od każdej płatności kartą i/lub Blikiem. W tym przypadku jest on bardzo wysoki, bo wynosi aż 10% (gdy w innych bankach to zazwyczaj 1-3%), a do tego wypłacany jest bardzo szybko, bo już w ciągu kilku dni od wykonania płatności. W praktyce: robisz zakupy w dowolnym sklepie np. za 110 zł - bank zwróci Ci 11 zł. Zatankujesz na stacji paliw za 200 zł - bank zwróci Ci 20 zł itd. 
 • bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia - by zdobyć tę nagrodę gwarantowaną, we wniosku należy podać kod polecenia od osoby obecnie posiadającej konto osobiste w VeloBanku. Jeśli takiej osoby nie znasz, możesz skorzystać z mego sprawdzonego kodu, który udostępniam Czytelnikom bloga. Dzięki temu programowi poleceń w praktyce możesz zyskać jeszcze więcej, bo też możesz polecać konto innym osobom (np. członkom rodziny, znajomym) - za każde skuteczne polecenie bank zapłaci Ci 100 zł (a polecać jest łatwiej, gdy na osobę polecaną też czeka do 650 zł). 

W sumie wychodzi więc tytułowe 650 zł. Jak zgarnąć wszystkie nagrody? Oto instrukcja krok po kroku. Na samym końcu wpisu znajdziesz też przydatną rozpiskę tej aktualnej promocji Velobanku w formie graficznej.

Promocja "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2023" (z moneybackiem do 600 zł)


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie miała konta osobistego w VeloBanku (daw. Getin Bank) co najmniej od 31.10.2022 r. do dnia przystąpienia do niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2023" i uzyskiwać moneyback:

 • do 31.08.2023 r. otwórz VeloKonto (czyli konto osobiste z oferty VeloBanku) wraz z VeloSkarbonką (czyli rachunkiem oszczędnościowym);
  uwaga: we wniosku o konto warto wpisać kod polecenia A8YQR4 (niżej znajdziesz szczegóły, ale już tutaj zasygnalizuję, że dzięki temu zyskasz dodatkową premię 50 zł);
 • wyraź zgody marketingowe na:
  • użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego; 
  • otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną;
  • możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych);
  • dodatkowo nie zgłaszaj sprzeciwu do przetwarzania Twoich danych osobowych przez bank.
 • wykonuj płatności kartą i/lub Blikiem.

Bank będzie naliczać 10% zwrotu od równowartości wyżej wymienionych płatności i taką nagrodę będzie wypłacać na VeloSkarbonkę - szybko bo już w ciągu dwóch dni roboczych, licząc od daty zaksięgowania transakcji na VeloKoncie. 

Naliczanie moneybacku - zgodnie z regulaminem - będzie obowiązywać:
"180 dni liczonych od momentu otwarcia albo otwarcia i aktywacji VeloKonta dla procesów, gdzie możliwość korzystania z konta następuje po jego aktywacji (np. VeloKonto otwierane w procesie kurierskim)" 

Przy czym ten okres 180 dni (przez który będziesz uzyskiwać moneyback 10%) podzielony jest na 6 cykli (każdy po 30 dni) i w każdym takim cyklu zgarnąć można maksymalnie 100 zł.

Przykładowo więc, jeśli konto otworzysz 3.04.2023 r. (spełniając wtedy wszystkie pozostałe warunki - jak chociażby wyrażenie zgód), to kolejnym 30-dniowymi okresami rozliczeniowymi na potrzeby promocji będą cykle: 3.04.-2.05. (I cykl), 3.05.-1.06. (II cykl), 2.06.-1.07. (III cykl), 2.-31.07. (IV cykl), 1.-30.08. (V cykl), 31.08.-29.09.2023 r. (VI cykl). 

W każdym z tych cykli do wzięcia będzie do 100 zł. By zgarnąć całą pulę, łatwo więc wyliczyć, że wystarczy wykonać płatności na sumę min. 1 000 zł. Jest je o tyle łatwo zrobić, że regulamin promocji nie przewiduje wykluczeń, więc płatności w praktyce można wykonywać wszędzie - w dowolnych punktach handlowo usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych, aptekach, drogeriach, na stacjach paliw itp.) oraz w Internecie (np. na Allegro). Oczywiście, jeśli nie dasz rady wykonać płatności na taką sumę, to zwrot też otrzymasz, bo on wynosi 10% niezależenie od tego, ile wydasz - jeśli uzbierają się transakcje na sumę np. 900 zł, to otrzymasz 90 zł zwrotów w danym okresie.

Do dnia otrzymania zwrotu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o VeloKonto i VeloSkarbonkę, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

Premia 50 zł za otwarcie konta z polecenia


Wspomniałem już, że we wniosku o konto warto podać kod polecenia (jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci polecić konto, to możesz skorzystać z mego kodu: A8YQR4 ), dzięki czemu wpadnie dodatkowe 50 zł. By zgarnąć ten bonus:
 • we wniosku o konto poza wyżej wymienionymi zgodami wyraź też zgodę na prezentację ofert marketingowych spółek powiązanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących (...) w tym opartych na profilowaniu oraz przesłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej oraz za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych, w tym telefonu;
 • do 31.08.2023 r. otwórz konto;
 • w każdym z trzech pierwszych kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta, zasil swe VeloKonto jednorazowym wpływem w wysokości min. 2 000 zł - wpływ musi pochodzić z rachunku w innym banku (może być to nawet przelew z Twego konta) lub z konta firmowego w VeloBanku; nie może to być przelew z konta dla klientów indywidualnych w VeloBanku; na potrzeby promocji bank uwzględni tylko wpływ w wysokości min. 2 000 zł - nie może być to suma mniejszych wpływów, nawet jeśli łącznie uzbierałoby się 2 000 zł.

Zasilenie konta oznacza wpływ na to konto, który zostanie odnotowany w historii rachunku - nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas.

Przykładowo: jeśli konto założysz w kwietniu, to wpływy należy zapewnić w maju, czerwcu i lipcu.

Wypłata premii za otwarcie konta z polecenia przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji przez osobę zakładającą konto. Zatem pozostając przy powyższym przykładzie - w przypadku konta otwartego w kwietniu - gdy warunki (tj. wpływy) zostały spełnione w maju, czerwcu i lipcu, to premia 50 zł wpadnie do 31.08.2023 r. 

Do momentu odbioru nagrody nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia, nie wycofuj zgód marketingowych oraz nie zmieniaj konta na wspólne - wymóg dotyczy zarówno osoby poleconej, jak i polecającej.

W programie poleceń można też zarabiać po 100 zł za każdą skuteczną rekomendację - więcej na ten temat piszę tutaj.

Konto osobiste w VeloBanku - szczegóły oferty


VeloKonto
, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w VeloBanku, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub
  • nie masz ukończonego 26. roku życia;
 • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 0/5 zł (prowizja nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu poprzednim).

VeloBank we wniosku o konto nie wymaga załączania skanu dowodu osobistego. Umowę z bankiem można zawrzeć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera - we wniosku możesz wskazać dla niego też inny adres, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny (wtedy przyjedzie on tam gdzie Ci wygodnie - np. do pracy czy na uczelnię) lub
 • za pomocą aplikacji mObywatel (w tym procesie udział też bierze kurier, który przyjedzie z dokumentami do podpisu), lub 
 • "na selfie" (czyli z wykorzystaniem wideoweryfikacji).

Szczegółowe informacje o tym, jak wygląda każdy z procesów otwierania konta, można znaleźć na stronie promocji.

Z kolei VeloSkarbonka to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez warunków. Nie trzeba na ten rachunek wpłacać żadnych środków, ale trzeba go założyć, bo to właśnie tu będą wpadać zwroty za płatności. Wszystkie przelewy zlecane (poprzez bankowość elektroniczną) z VeloSkarbonki na własne konto osobiste w VeloBanku realizowane są za 0 zł.

Środki na VeloSkarbonce są oprocentowane: 8% w skali roku do kwoty 3 000 zł (nadwyżka ponad 3 000 zł objęta jest już stawką zaledwie 0,05% w skali roku). Jeśli dysponujesz większymi oszczędnościami, sprawdź Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oproc. 7,5% w skali roku (do 300 tys. zł).

Rozpiska promocji - pobierz, by ogarnąć terminy, warunki i zdobyć wszystkie premie; wystarczy wydrukować i odhaczyć spełnienie warunków w odpowiednim czasie.Przydatne dokumenty:

200 komentarzy:

 1. Płatności za rachunki za media liczą się do moneybacku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wykluczeń. Za wszystkie płatności kartą blikiem zwracają 10%

   Usuń
  2. Oczywiście.

   Usuń
  3. Może głupie pytanie ale jak płacicie kartą za media? Ja zawsze wszystko płaciłem przelewem i nie mam pojęcia jak to zrobić.

   Usuń
  4. Często w eBOK-u można opłacić fakturę i tam jest opcja płacenia kartą. Są też różne serwisy typu MojePlatności.

   Usuń
  5. polecam apkę Pago, plusem jest brak opłaty prowizyjnej, a nawet za każdą opłaconą fakturę dostajesz w punktach 7 groszy:), minusem nie wszystkich można podpiąć (ja tam opłacam kartą enea i pgnig), dodatkowo blikiem z Velo spłacałam sobie kredytówkę w Santander Consumer Bank

   Usuń
  6. i spłacanie kredytówki zalicza kwotę do zwrotów? a spłacanie allegro pay też przyjmie jako transakcję z której będzie liczony moneyback?

   Usuń
 2. Czy jeżeli 17.11.2022 zakończyłem umowę z Getinem to łapie się? Byłem klientem getinu w sumie a nie Velo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za późno o 18 dni.

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie miała konta osobistego w VeloBanku (daw. Getin Bank) co najmniej od 31.10.2022 r. do dnia przystąpienia do niniejszej promocji"

   Usuń
 3. Za parę dni kończy się w tym banku oferta konta oszczędnościowego 8% na nowe środki, ciekawe, czy ją utrzymają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka to promka? Mógłbyś podać link?

   Usuń
  2. Na końcu powyższego wpisu (tuż nad "Przydatnymi dokumentami") znajdziesz linki do mych omówień obecnie dostępnych promocji oprocentowania dla nowych środków zarówno na koncie oszczędnościowym, jak i na lokacie.

   Usuń
 4. Założyłem konto w poprzedniej edycji. Już 256 zł wpadło. Czy teraz mogę polecić konto dziewczynie? Czy udział w tych promocjach wyklucza mnie z programu poleceń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wyklucza, promoce w pelni sie lacza

   Usuń
  2. Tak, możesz polecać. Jak to robić, piszę tutaj.

   Usuń
  3. Złotówa, czy każdy może użyć Twojego kodu poleceń? Tzn. czy jest limit ilościowy jego ważności, bo pewnie bardzo dużo ludzi już go użyło?

   Usuń
  4. Nie ma limitu. A nawet gdyby był (jak to często bywa w programach poleceń), to limitowana jest liczba bonusów dla polecającego, a nie jest limitowana liczba użyć przez poleconych, ani nie jest limitowana liczba bonusów dla poleconych.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 5 kwietnia 2023, 11:16 - skąd wziąć ten kod Złotówy?

   Usuń
  6. Anonimowy5 kwietnia 2023 17:13
   przecież masz kod w artykule.

   Usuń
 5. Czy jest limit na ilość poleceń?

  OdpowiedzUsuń
 6. czy dobrze zrozumiałem, że nie można kupować leków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności kartą w aptekach nie zostaną zliczone jedynie na potrzeby promocji "Punkty na start" (8000 punktów - o równowartości 100 zł - za rejestrację karty Mastercard w programie Bezcenne Chwile).

   W przypadku moneybacku 10% nie ma wykluczeń.

   Usuń
 7. Czy jeśli nie zaznaczyłem zgody na marketing spółek z grupy kapitałowej przy otwieraniu konta to jest szansa jeszcze aby otrzymac kase za otwarcie konta z polecenia? Musi być w ogóle ta zgoda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuję się pod pytaniem ,Czy musi być zaznaczona ta zgoda?

   Usuń
  2. TAK jeśli chcesz też dostać 50 zł z polecenia. NIE jeśli chcesz tylko 600 zł.

   Usuń
  3. Pytanie! Czy można te zgody wyrazić po otwarciu konta, czy trzeba wyrazić na etapie składania wniosku o konto?

   Usuń
  4. Zgody na marketing można wyrazić w dowolnym momencie 😄

   Usuń
  5. Anonimowy20 maja 2023 18:56
   Pytanie dotyczy konkretnego udziału w promocji "50zł za polecenie konta", a nie tego czy i kiedy można wyrazić zgody w ogóle.
   Więc sprecyzuję pytanie: czy nie wyrażenie tej konkretnej zgody na etapie wnioskowania o konto nie pozbawia nas premii 50zł?

   Usuń
  6. Regulamin promocji mówi o tym, że aby przystąpić do promocji, należy założyć konto i wyrazić zgody (nie wskazując, że te zgody należy wyrazić już we wniosku o konto, choć oczywiście w praktyce najlepiej zrobić to już na tym etapie, bo wygodniej i żeby nie zapomnieć - to jest zresztą warunek samego przystąpienia do promocji; za to na pewno należy zrobić to najpóźniej do 31.05.). W tej sytuacji - jeśli zgody/zgód zabrakło na etapie wnioskowania o konto, to nie pozostaje nic innego, jak wyrazić je dopiero teraz i spełniać warunki (mając w pamięci, że jest jakiś ułamek ryzyka upomnienia się reklamacją - ale bądźmy dobrej myśli, że takiej potrzeby nie będzie).

   Usuń
  7. Mr. Złotówa dzięki za konkret.

   Usuń
 8. Czy płatności za rachunki za media w PayAppce kwalifikują się do puli zwrotów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź kryje się w opisie promocji, a konkretnie w zdaniu: "regulamin promocji nie przewiduje wykluczeń, więc płatności w praktyce można wykonywać wszędzie" :)

   Usuń
  2. Tak,płaciłem i dostałem zwrot.

   Usuń
  3. Abstrahując od tej kwestii - ktoś wie jaki MCC ma PayAppka?

   Usuń
  4. PayApka ma MCC 6012. Tu przejdzie ale np w Aliorze już nie.

   Usuń
  5. Do wykonania obrotu kartą Alior na min. 300 ziko nie ma wykluczeń MCC.

   Usuń
 9. Czy można dodać pełnomocnika do konta? Pełnomocnik może brać udziału w promocji przy zakładaniu konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykluczenie jest tylko dla posiadaczy konta. O pełnomocnikach nic nie ma.

   Usuń
 10. Po jakim czasie biorą pieniądze z blokady po zakupach kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Max 2-3 dni

   Usuń
  2. Pieniądze z konta są pobierane natychmiast po wykonaniu transakcji, natomiast jej rozliczenie trwa 2 dni robocze.

   Usuń
  3. Rozliczenie płatności BLIK jest natychmiastowe!

   Usuń
 11. Który sposób założenia konta wybrać, by jak najszybciej otrzymać kartę?

  Na 15-tego zaplanowane większe zakupy, gdzie tylko fizyczne użycie karty wchodzi w rachubę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier. Do mnie przywiózł kartę od razu z umową.

   Usuń
  2. W poprzedniej edycji, która właśnie się skończyła otworzyłem konto za pośrednictwem kuriera. Kurier przyjechał za 2-3 dni i od razu przywiózł kartę do konta.

   Usuń
 12. Witam czy płacac rachunki jak zrobię przelew to sie liczy czy jak piszecie powyzej musze z jakiejs apki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew to nie płatność kartą ani blikiem. Za rachunki można płacić kartą np na MojePłatności.

   Usuń
 13. Mr. Złotówa jak długo trwa oprocentowanie 8% na veloskarbonce?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy jeżeli bank twierdzi, że jestem ich klientem (pewnie tylko dostęp został, bo rachunków nie mam od 2 lat) to mogę skorzystać z promocji poza formularzem z linka?

  OdpowiedzUsuń
 15. Co najlepiej opłacać kartą na cashback aby nie musieć na siłe wydawać 1000 zł miesiecznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wszystko to co wydajesz na zycie. Jedzenie w sklepie, jezdzisz autem-tankujesz. Idziesz z kims na browar, zaplac za nich, niech oddzadza ci kasę. I zaraz tysiak nabity.

   Usuń
 16. Czy w tej edycji zasilenie Revoluta też się liczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie ma później takich problemów że Revolut chce blokować konto za takie coś? W ogóle znacie jakiś dobry sposób podobny jak Revolut ale niezawodny i bez jakiś problemów później z wypłatą?

   Usuń
 17. A czy będąc już wcześniej zarejestrowanym w Bezcennych Chwilach również otrzymam 8000 pkt.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tego banku lub daw. Getinu to nie otrzymasz. Jak innego banku to dostaniesz.

   Usuń
 18. Mają jakąś ofertę utrzymaniową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają. Mnie włączyli moneyback 10% na identycznych zasadach jak dla nowego klienta.

   Usuń
  2. @Anonimowy13 kwietnia 2023 18:30

   Dostales na maila potwierdzenie że otrzymałeś moneyback? bo mi zaoferowali, ale niczego na maila nie dostałam, a na zwrot czekam już 2 dni od zaksiegowania operacji.

   Usuń
  3. Witam. Napiszcie coś więcej o zamknięciu konta i propozycji banku.
   Zamykaliście w oddziale czy przez internet?
   Oddzwonili z propozycją? Jak to wyglądało?

   Usuń
 19. Mam pytanie o łączebje korzyści. Założylem konto. Wszystko sprawnie i szybko. Ale... . Mam opcję włączenia (na razie nieaktywna) w Veloskarbonce dodawania reszty od zapłaconych rachunków. Czy jeśli to uaktywnię, to naliczane będzie i 10% od każdej płatności kartą + ta reszta? Czy lepiej tego nie ruszać i nie aktywować, bo np. to się nie łączy i uaktywnienie wyklucza z promocyjnego zwrotu 10%?
  Oprocentowanie Velo skarbonki jest 8% (do 3 000 zł). Więc czy mogę wpłacić te 3 0000 przelewem na Veloskarbonkę?
  Czy jeśli JEDBOCZEŚNIE mam pod rachunek podłączone konto oszczędnościowe, to także mogę korzystać z oprocentowania 8% (na nowe środki)? I tak sprawdzę, ale czy te promocje się np. nie wykluczają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reszty za zakupy nie mam i tu się nie wypowiem
   Co do skarbonki wpłaciłem 2000 i całość, czyli te 2000 + 10% zwroty są na 8%
   Wypróbuj co będzie jak wpłacisz 3000 czy będą wpadać 10% zwroty i co z oprocentowaniem
   Konto oszczędnościowe - wpłać ile się da - na maxa na nowe środki masz 8%

   Usuń

  2. Jak to działa?

   Dzięki usłudze zachowaj resztę, oszczędzasz wydając.
   Ustaw do jakiej kwoty Twoje płatności kartą mają być zaokrąglane w górę (do pełnych 1, 5 lub 10 zł). Za każdym razem kiedy zapłacisz za coś kartą, kwotę zakupów zaokrąglimy w górę do wybranej wartości.
   Drobne kwoty z nadwyżki, odkładane będą automatycznie na VeloSkarbonce.   Dla przykładu załóżmy, że Twoje wydatki zaokrąglane są do pełnych 10 zł. Kiedy wydasz kartą 18 zł, to z konta pobierzemy zaokrągloną kwotę 20 zł. Różnicę, czyli 2 zł odłożymy na Twoim koncie VeloSkarbonka.

   Jeśli masz już w naszym banku konto osobiste i Skarbonkę, a chcesz korzystać z VeloSkarbonki, zamień konto osobiste na VeloKonto oraz Skarbonkę na VeloSkarbonkę.

   Możesz to zrobić w Bankowości internetowej, Bankowości mobilnej, na infolinii lub przyjdź najbliższego oddziału.

   Usuń
  3. Ogólnie to te automatyczne odkładanie na VeloSkarbonkę nie koliduje z niczym ale czy ma sens taka zabawa? Możesz sobie od razu bezpośrednio przelać ile chcesz i będziesz mieć 8%.

   Usuń
  4. Jak ktoś ma 3000 na zbyciu, niech od razu wpakuje na veloskarbonke. Jak ktoś nie ma pieniedzy, to może ustawić opcję dodawania reszt od zakupow, czego wielce nie odczuje, a w długiej perspektywie bardzo mu się przyda.

   Usuń
 20. Założyłam, ale nie było wyboru karty na MasterCard. Jest za to informacja o tym, że na karcie nie ma imienia i nazwiska czy pola podpisu. Jeśli faktycznie oferują przedłużenie na tych samych zasadach, to pójdą z torbami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też założyłem. Ale o kartę debetową zawnioskowałem osobno (menu górne: Wnioski / Karta debetowa). Wydaje mi się, że z automatu karty nie dają - trzeba zawnioskować

   Usuń
  2. Można zamówić od razu we wniosku. Ja tak zrobiłem.

   Usuń
  3. Tak, była od razu we wniosku. Przysłali MasterCard. Z tym że na bezcenne chwile już nie zdążę się załapać... :( Dali zieloną teczkę, dokumenty są uporządkowane, kartę dali w kopercie. Wszystko super opisane, czytelnie, rzeczowo, nie to co w city, gdzie w umowie były puste pola z kwotami i brak załączników o których pisali. Elegancko i expressowo w Tym velo!

   Usuń
 21. Jak z tymi zgodami muszą być wszystkie? Czy mogę NIE WYRAŻAM ZGODY NA OFERTY MARKETINGOWE SPÓŁEK POWIĄZANYCH I PODMIOTÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z BANKIEM i marketing przez grupę kapitałową nie ?

  OdpowiedzUsuń
 22. Wystarczą tylko 2 pierwsze zgody, następne odmawiamy

  OdpowiedzUsuń
 23. Jak z pulą bezcenne chwile? wyczerpała się juz?

  OdpowiedzUsuń
 24. Czy we wniosku wymagają załączania skanu dowodu osobistego? Albo trzeba później przekazać kserokopię kurierowi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani skan ani kserokopia nie jest potrzebna.

   Usuń
 25. Jak jest ze zwrotami? Jeśli na skarbonkę wpłynęło już 10% za transakcję, a zwracam towar, to "zabierają" te 10%?

  OdpowiedzUsuń
 26. Działa Wam bankowość internetowa i mobilna Velo Banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W weekend wiele banków robi przerwy zwłaszcza w nocy więc może akurat wtedy trafiłeś. Były zresztą jakieś komunikaty na ten temat.

   Usuń
 27. Warto sprawdzić skrzynkę spam w poczcie - dla zaproszonych klientów nie obowiązuje karencja, w regulaminie promocji dołączonej do poczty jest zmiana wymagań. Zgodnie z treścią regulaminu:
  "Zaproszenie do skorzystania z promocji, które możemy Ci przekazać:
   telefonicznie przez naszego pracownika,
   wiadomością w bankowości elektronicznej,
   mejlem,
   wiadomością SMS."

  OdpowiedzUsuń
 28. Pytanie może trochę bezczelne, ale na interesach z Getinem nie zyskał chyba nikt, więc zadam i tak: Czy doładowanie konta Revolut kartą Velo jest traktowane jako zakup/płatność do bonusu 10%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwrot 10% jest za wszystko. Także za doładowanie R.

   Usuń
  2. Odnoszę nieodparte wrażenie że czym częściej używa się określeń "WSZYSTKO" i "WSZĘDZIE" to ludzi jeszcze częściej pytają "a czy za to?", "a czy za tamto?". No ludzie, jakby były jakieś wykluczenia to byście mieli to podane. A ich NIE MA!

   Usuń
  3. Z klasyfikowanie przelewów na Revoluta już były przeboje, więc pytanie jest zasadne

   Usuń
  4. Wpadl moneyback za przelew na Revoluta :) Potwierdzone

   Usuń
  5. Przecież nie ma jakichkolwiek wykluczeń MCC, więc co w tym dziwnego?

   Usuń
 29. Place co miesiąc składki ZUS. Czy wystarczyłaby jedna taka opłata w miesiącu za składki ZUS gdybym poszedł i opłacił na poczcie kartą? Za stówkę warto się przejść na pocztę wtedy. Liczyłby się wtedy zwrot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wykluczeń. Za taką płatność też będzie 10% zwrotu.

   Usuń
  2. ale na poczcie zapłacisz 10% prowizji

   Usuń
  3. Anonimowy6 czerwca 2023 20:10
   Najpierw sprawdź cennik Poczty Polskiej nim napisze komentarz wprowadzający w błąd.

   Usuń
 30. Dzięki za omówienie promocji. Po paru latach stary klient Getinbanku wraca na oszczędnościówkę po tym jak ING obniżyło oprocentowanie i limit kwotowy. Fajny cashback za płatnością kartą. Mam nadzieje że nie upadnie jak poprzednik ;) p.s dzięki za kod polecenia, skorzystałem ;)

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy wysyłana jest fizycznie karta? Mam już kilka dni konto, w aplikacji mam możliwość aktywowania karty i nadania pinu, a dalej nie otrzymałam karty 🤔

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta jest wysyłana Pocztą Polską, trzeba czekać albo iść do placówki i wziąć od ręki kartę niepersonalizowaną.
   U mnie w marcu zajęło 4 tygodnie Poczcie żeby dostarczyć karty z innych banków.

   Usuń
  2. Już zaraz po otwarciu konta można płacić Blikiem. Bez czekania na kartę.

   Usuń
 32. Na jak długo dają ofertę utrzymaniową dla klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 6 miesięcy. To kopiuj-wklej zasad moneybacku 10%

   Usuń
  2. a jak nie dostałem oferty. Zadzwonili i powiedzieli że ok, zamkną z dn.....

   Usuń
  3. Tą ofertę dają tylko wybranym ex-klientom GNB.

   Usuń
  4. Ja to samo..zamkną i tyle..

   Usuń
  5. To i tak dobrze, bo w Pocztowym zamykali mi aż 7 tygodni bez podania powodu 😬

   Usuń
 33. Złotówa, czy ten kod polecenia jest pewny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Innego bym nie publikował. Bloga prowadzę od ponad 9 lat. Udostępniam tu wyłącznie zweryfikowane informacje, kody czy linki.

   Usuń
 34. Jeśli zawnioskuję o VeloKonto, to będzie tam opcja założenia Elastycznego Konta Oszczędnościowego czy muszę złózyć osobny wniosek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz założyć razem ale też możesz później przez bankowość.

   Usuń
 35. Dwa razy wniosek składany „na selfie” i dwa razy komunikat (już na sam koniec) „przepraszamy, system jest chwilowo niedostępny”, a dalej „nie udało się zapisać Twojego wniosku”.
  Pytam się – oni robią sobie tam jaja czy co !!!
  Ogólnie pół niedzielnego wieczoru stracone na nieodpowiedzialnych ludzi, którzy reklamują na stronie banku, że „To zajmie tylko kilka minut.
  Załóż konto bezpiecznie i bez wychodzenia z domu!”

  MASAKRA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może trafiłeś na jakąś przerwę techniczną. W weekendy zdarzają się najczęściej. Ale jak już raz selfie nie przejdzie to za drugim razem chyba lepiej wybrać kuriera.

   Usuń
  2. No ale jak maja przerwy techniczne to niech informują! A nie żeby ktoś tracił czas i nerwy w ich systemie. Wpierw jeszcze po przejściu połowy aplikacji wyświetlili komunikat, że ta przeglądarka jest nieobsługiwana (zamiast to zrobić zaraz na początku). Ogólnie 3 podejścia stracone.
   PORAŻKA

   Usuń
 36. To prawda, to była super promocja, ale już wszystko odebrane. Wczoraj składałam pierwsze wypowiedzenie, jest komunikat zanim złożysz zadzwoń dowiedzieć się o ofertę dla ciebie. Nie dzwoniłam, a dziś nie odebrałam tel. Czy ktoś już dostawał od nich jakąś ofertę na zatrzymanie.

  OdpowiedzUsuń
 37. Polecony i Polecający otrzymują profity ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Zacytuję fragment z powyższego wpisu: "W programie poleceń można też zarabiać po 100 zł za każdą skuteczną rekomendację - więcej na ten temat piszę tutaj."

   Usuń
 38. Czy ja dobrze doczytałam że za zakupy w aptece nie ma zwrotu do skarbonki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwrot 10% przysługuje za wszystkie płatności kartą i/lub Blikiem gdziekolwiek wykonywane. Nie ma wykluczeń.

   Usuń
 39. Na veloskarbonkę trafia ten cashback, a to drugie elektryczne konto oszczędnościowe po co jest ? Na które wpłacić 3 tys, żeby było te 8 % ? I wpłacić bezpośrednio. Innego banku, czy muszę najpierw na główne, a potem z niego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wplacam na velo konto skarbonka 5 tys

   Usuń
  2. @krzysztofp109@gmail.com
   I po raz kolejny robisz coś BARDZO nie tak. W jakim celu wpłacasz na VeloSkarbonkę więcej niż 3 tysiące złotych? Przecież oprocentowanie 8% jest tylko do 3 tysięcy. Wszystko co wpłacisz ponad 3 tysiące złotych, będzie oprocentowane tylko na 0,05% w skali roku, czyli inaczej mówiąc, przykładowo za pełny miesiąc czerwiec od tych 2 tysięcy złotych dostaniesz tylko 6 groszy. Gdybyś jednak zechciał zrobić coś normalnie, czyli te 2 tysiące umieścić na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO), to od tych 2 tysięcy złotych byś otrzymał 10,65 zł. Tym samym jesteś stratnym tylko na tych marnych 2 tysiącach złotych aż 10,59 zł.
   Powiedz mi zatem, gdzie tu jakikolwiek sens wpłacania 5 tysięcy złotych na VeloSkarbonce? Poza tym, robiąc zakupy i płacąc kartą wydaną do konta, w okresie tej promocji wciąż są odkładane na VeloSkarbonkę kolejne kwoty które tylko powiększą tę bezsensowną stratę.

   Usuń
  3. @Anonimowy 17 maja 2023 11:54
   zarówno VeloSkarbonka, jak i Elastyczne Konto Oszczędnościowe to rachunki oszczędnościowe. Pierwszy z nich jest jest niezbędny, bo to właśnie na VeloSkarbonkę wpada 10% zwrotu (na niej 8% w skali roku obowiązuje do 3 000 zł).

   Elastyczne Konto Oszczędnościowe pozwala ulokować większe środki - na nim 8% można uzyskać do 200 tys. zł (dla nowych środków). Z punktu widzenia uczestnika promocji "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2023", jak i programu poleceń, nie jest konieczne jego posiadanie (acz i tak jest to rachunek prowadzony za 0 zł bez warunków).

   Sposób wpłacenia środków (zarówno na VeloSkarbonkę, jak i na EKO) jest dowolny - można z innego konta (np. osobistego) w VeloBanku, ale można też bezpośrednio z innego banku.

   Usuń
  4. Dziękuję za wyjaśnienie. Wpłaciłem na VeloSkarbonkę, że mam 3 tys z groszami :)

   Usuń
 40. Kiedy wpłynie zwrot 10% na Skarbonkę, bo w środę zrobiłam płatność kartą, która dopiero dzisiaj się zaksięgowała (a wczesniej miala status blokady) natomiast na Skarbonce zwrotu nie ma..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Następnego dnia roboczego po rozliczeniu transakcji.

   PS. Powyżej jest wiele wpisów z tą info!

   Usuń
  2. Nie zauważyłam. Dziękuję za informację:)

   Usuń
  3. No i nie mam zwrotu...dzwonilam do nich powiedzieli ze w ciągu dwóch dni roboczych od zaksięgowania.

   Usuń
  4. Zwrot pojawia się na koncie Skarbonka już następnego dnia roboczego po rozliczeniu transakcji.

   Usuń
 41. 26 maja konczy mi sie promocja na EKO (ta edycja konczy sie 1 czerwca). Jesli 26 maja wyplace stamtad wszystkie srodki do innego banku lub na Velokonto i zdaze przed badaniem salda to mam szanse na przystapienie do nowej edycji EKO ktora prawdopodobnie bedzie od 2 czerwca? Ktos wie co trzeba zrobic? Mam oprocz EKO tez lokaty, pierwsza konczy sie na poczatku lipca, ich nie ruszam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz je zabrać w dniu 26.05.2023 (bo 27. to sb) całkowicie z Velobank do innego banku, czekać na odpalenie nowej edycji (prawdopodobnie 02.06.2023) i liczyć, że dzień badania salda dla kolejnej edycji wypadnie między 27. a 30. maja, prognozując na podstawie wcześniejszych edycji tak powinno być. Ogólnie zadbać, by w okresie 27.-30.05 było jak najmniej środków w tym banku (w praktyce w Twojej sytuacji tylko lokaty powinny zostać).

   Usuń
  2. Dzięki. Aktualnie mam na lokatach 200k - czy w takim przypadku jest jakikolwiek sens zawracać sobie tym głowę?

   Usuń
  3. W tej sytuacji zadbałabym o jak najmniejsze saldo środków w okresie od 7.06 do 11.06 by móc skorzystać z kolejnej edycji lokat na nowe środki (od 13.06.2023 powinna wystartować). Dla lokat na nowe środki nie ma limitu do 200k w przeciwieństwie do konta EKO. Minusem zakładania kolejnych lokat od 13.06 będzie oddalenie w czasie opcji skorzystania z kolejnej ed. EKO, plusem pewne choć niższe i na krótszy okres oprocentowanie lokat "na już".

   Usuń
  4. Czyli wyczyścić nawet Skarbonkę aż na tyle dni?

   Usuń
 42. A co z programem bezcenne chwile? Jeszcze działa przy zamówieniu karty MasterCard?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program Bezcenne Chwile jest dostępny, ale nie ma już promocji z punktami powitalnymi (zakończyła się 2.05.2023 r.).

   Usuń
 43. 5 płatnością kartą wykonujemy także w pierwszym niepełnym miesiącu? Tak, by uniknąć opłaty za nią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W p-wszym m-cu nie trzeba. Ale skoro już leci p-wszy okres z moneybackiem to nawet warto :)

   Usuń
  2. OK, dzięki

   Usuń
  3. Może ktoś ma pomysł jak zapłacić czynsz przez internet, kiedy spółdzielnia nie wystawia FV z kodem kreskowym, a przysyła rachunek tylko z podaniem kwoty i nr konta do wpłat? Oczywiście nie interesuje mnie zwykły przelew lecz płatność kartą/blikiem.
   Od razu dodam, że przez Moje Płatności nie da rady - kontaktowałem się nawet z infolinią - nie maja tego nr konta.
   Można oczywiście iść na pocztę, ale oprócz comiesięcznej fatygi jest także opłata - 2,50 zł jak się nie mylę?

   Usuń
  4. Prowizja za opłatę pojedynczego rachunku na Poczcie wynosi 2,5 zł za każde 1000 zł. Powyżej tej sumy Poczta pobiera 0,5% kwoty - czyli opłacając rachunek w wysokości np. 1005 zł jest 5,03 zł w plecy.

   Usuń
  5. Można zapłacić przez payapka dodając ręcznie spółdzielnię i oni weryfikują

   Usuń
 44. Witam
  Ktoś zamykał konto? Jakie bank daje propozycje?

  Zamykaliście w oddziale czy przez internet?
  Oddzwonili z propozycją? Jak to wyglądało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się. Jak najlepiej zamknąć?

   Usuń
  2. Masz w e-bankowości opcję zamknięcia RORu
   Wnioski > Obsługa > Konta > Wypowiedzenie umowy rachunku

   "Sprawdź, jaką przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę. Zanim złożysz wniosek, skontaktuj się z infolinią."

   Jakbyś coś więcej ugrał, poinformuj :)

   Usuń
 45. Witam. Czy dobrze rozumiem, żeby dostać 10%(600zł) zwrotu to musze w każdym cyklu (tj 6 m-cy) zrobić transakcje za 1000zł. A wpływ 2000zł co m-c?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ nie jest konieczny do zwrotów - wystarczą jedynie płatności.

   Usuń
 46. Ponawiam pytanie: Jak zapłacić za czynsz kartą lub blikiem, kiedy spółdzielnia przesyła rachunek tylko z kwotą i nr konta? Moje płatności przetestowane - odpadają.
  PP wiąże się z opłatą za przelew i kolejką do okienka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczta, Żabka albo PayAppka. Ta ostatnia pobiera za taki serwis jedynie za 1 zeta od płatności 😃

   Usuń
 47. W jaki sposób zapłacić za czynsz przez internet? Wie ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam PayAppka - koszt 1 zeta za płatność, nawet do wielu odbiorców jednocześnie 😃

   Usuń
 48. Czesc. Kupilam przedmiot za 800 zl i zaplacilam karta. Co w przypadku, gdy dokonam zwrotu zakupu, a sprzedający zwróci mi środki na konto? Czy stracę przyznane za tą transakcję środki z VeloSkarbonki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie promocji nie ma nic o tym, że transakcja musi być niezwrócona. Nie powinni ci obciążyć konta

   Usuń
  2. Mi wszedł zwrot nawet za transakcję odrzuconą xD

   Usuń
 49. Czy założenie tego konta i dodanie współwłaściciela konta nie wpłynie na promocje?

  OdpowiedzUsuń
 50. Czy trzeba posiadać kartę do konta aby otrzymywać zwroty? Nie znalazłem takiej informacji, a nie jest mi potrzebna.

  OdpowiedzUsuń
 51. mam konto oszczednosciowe do 22 czerwca. wypłata odsetek nastepuje pod koniec miesiaca. Czy jak przeniosę pieniązki po 22 czerwca to dostane odsetki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki na koncie oszczędnościowym nie przepadają. Za okres do 22-go w którym kasa była na koncie oszczędnościowym dostaniesz je normalnie na końcu miesiąca.

   Usuń
 52. Hej, gdzie znajdę dokładnie swój velokod który podać gdy chcę wysłać polecenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aplikacji: Usługi >> Program poleceń

   Usuń
 53. Promocja 50 zł za polecenie trwała do 31.05. Tzn. że już nie trzeba wpisywać kodu polecającego przy zakładaniu konta a tym samym spełnić warunek wpływu 2000 zł na konto?

  OdpowiedzUsuń
 54. Czy płatności google Pay wliczają się do płatności bo nigdzie nie ma o tym wzmianki?

  OdpowiedzUsuń
 55. Czy bank wypłacił komuś nagrodę za polecenie konta?

  U mnie BRAK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też brak, wpisywałam kod Złotówy, spełniłam warunki. W odpowiedzi na reklamację dopisali że nie wpisałam kodu - róbcie screeny ekranu!!. Nie zarobiłam ja, nie zarobił Złotówa.

   Usuń
 56. Bardzo proszę o wytłumaczenie, dlaczego bank z veloskarbonki w kwocie 3000 zł na 8 procent daje odsetek 15,98 zł zamiast 16,2 zł. Dokładnie bank dał 19,73 zł odsetek od tych 3000 zł na veloskarbonce i zabrał 3,75 opłaty. Ale to nie jest 81procent zysku z 8 procent dla 3000zl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak byk dał Ci prawidłowo, wpisz do excela: =8%*3000*0,81/365*30

   Usuń
  2. Wszystko OK / czerwiec miał 30 dni
   3000*8%*30/365 = 19,72603 = 19,73 brutto
   podatek 19,73*19% = 3,7487 = 3,75 podatek
   netto 19,73-3,75 = 15,98 netto

   Usuń
  3. Warto pamiętać, że odsetki są naliczane dziennie, co przy zmieniającej się wysokości salda i zaokrąglaniu wartości odsetek w dół, może dać nawet 30 groszy różnicy.

   Usuń
  4. Aaaa, to już jasne. Ja liczyłam miesięcznie, czyli dzielę sobie zawsze na 12 i mnoze przez 1. Mój błąd. Bardzo Wam dziękuję, kochani! Życzę owocnego bankobrania!

   Usuń
 57. Mam w Velobanku lokatę, planuję założyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 8% a na samym końcu VeloKonto osobiste. Czy posiadanie lokaty i EKO wyklucza z promocji z kontem osobistym (600 zł moneyback) ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam
   Nic nie wyklucza, ale pospiesz się z tym EKO bo oferta na 8% jest tylko do 17.07 - nie wiadomo czy potem bank utrzyma 8%

   Usuń
  2. Nie sądzę, żeby można było otworzyć KO bez uprzedniego założenia ROR.

   Usuń
  3. Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku można założyć bez otwierania konta osobistego.

   Usuń
  4. Tak zrobiłem. Przy zakładaniu KO (kod QR z podlinkowanej strony) przez telefon na selfie napisali, że 600zł jest za pakiet KO+EKO+Skarbonka+karta. Wcześniej EKO miałem na podstawie danych z Getin (zapewne z innym numerem dowodu). Czy to znaczy, że założą mi drugie EKO?

   Usuń
 58. Witam
  Czy otrzymaliście już SMS że kolejne 100 zł czeka ? Bo według mnie już 8 powinienem takiego otrzymać a nic nie ma

  OdpowiedzUsuń
 59. Hej, co zrobić jak otwierałem konto przez infolinię, pracownik zapewnił mnie,że wymagane zgody do uzyskania nagrody za polecenie są wyrażone. Okazuje się,że nie wyraziłem na coś co było potrzebne i nie otrzymałem nagrody. Dwa razy pytałem pracownika,czy jest wszystko ok i otrzymam nagrodę? Zapewnił,że tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie podobnie było, z tymże konto zakładałam samodzielnie przez internet. Wszystkie wymagane zgody we wniosku miałam zaznaczone na TAK (mam print screena z tego jako dowód), ale potem na umowie okazało się, że są na NIE. Po mojej interwencji telefonicznej, konsultantka zapewniła, że wszystko już jest ok. Kiedy przyszedł termin wypłaty nagrody, a ja jej nie dostałam, znów zadzwoniłam... i co się okazało? System pokazuje, że odwołałam zgodę dla spółek powiązanych... uwaga: we wrześniu 2020 roku! Czyli 2,5 roku wcześniej niż podpisałam umowę z Velo! Nieźle, co? Pewnie dlatego, że kiedyś miałam konto w Getin Banku. Napisałam reklamację i czekam na odpowiedź. Dam znać jaki efekt.

   Usuń
  2. Złóż reklamację powołując się na rozmowę telefoniczną z dnia... o godz.... na nr tel. ..., która została nagrana przez bank, poproś by ją odsłuchali bo tam jasno zostałeś poinformowany, że wszystkie wymagane zgody zostały wyrażone - o ile tak było.

   A nawiasem mówiąc zawierając jakąkolwiek umowę przez telefon należy jasno, precyzyjnie zadawać pytania tak, by nie było wątpliwości na jakich warunkach się zgadzasz na umowę. Nie: "czyli mam już wyrażoną zgodę marketingową?" odp. pracownika tak, po czym się okazuje że i owszem, jest zgoda marketingowa ale tylko dla banku a np. jest wymagana również dla jednostek współpracujących. Prawidłowe pytanie: "Rozumiem, że wszystkie wymagane na potrzeby uzyskania nagród w promocji [nazwa] mam już wyrażone?"

   Usuń
  3. Odnośnie postu z 24.07.2023, 18:15 - po kilku tygodniach od złożenia reklamacji wypłacili mi nagrodę 100 zł (polecający) + 50 zł (polecony). Przysłali list z wyjaśnieniem i przeprosinami za "błędną realizację zgłoszenia na infolinii", bo mimo mojego zgłoszenia, podczas rozmowy z konsultantką nie została zaznaczona wymagana zgoda. Osoba, która dała mi swój kod, też nie dostała za mnie nagrody 100 zł i teraz składa reklamację.

   Usuń
 60. Witam, czy możliwe jest czekanie na przelew na VeloSkarbonkę ponad 4 dni od daty realizacji transakcji kartą? Dotychczas regularnie wpływały "cashbacki", w drugim miesiącu pojawiły się problemy dla kilku transakcji kartą i brak zwrotu . Co może być przyczyną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, jeśli był weekend w międzyczasie

   Usuń
  2. Zwroty (ang. moneyback) są wypłacane następnego dnia roboczego po rozliczeniu transakcji.

   Usuń
 61. VeloBank podał wyniki za I półrocze i wskazał w nim że od listopada 2022 kiedy wprowadzili Velo Konto otworzyło je ponad 140 000 osob. Niezły wynik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 600 zł rozdawali to co się dziwić. Sztucznie zwiększyli atrakcyjność banku na potrzeby jego sprzedaży. A po sprzedaży i odbiorze premii klienci pouciekają.

   Usuń
 62. A co z tymi co mają konto i płacą wysokie raty???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będą dalej płacić 😋

   Usuń
  2. 1. Spłać kredyt i nie będziesz mieć rat.
   2. Do brania kredytów nikt nie zmusza.
   3. Załóż konto w innym banku i wyjadaj wisienki tam.
   4. Zamknij konto tu. Kiedyś wrócisz i jako znów nowy klient zarobisz.

   Usuń
 63. Myślicie że będzie kolejna edycja po zakończeniu obecnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie, ale karencja zapewne pozostanie bez zmian 😋

   Usuń
 64. witam, skonczyły mi sie już zwroty, co daje velo po złozeniu rezygnacji jakie są opcje? ktoś składał juz wypowiedzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie dziś otrzymałem przedłużenie o kolejne trzy miesiące.

   Usuń
  2. Ja złożyłem wypowiedzenie 13.07 i nikt się nie odzywał. Dziś tel na infolinię czy aby mają wypowiedzenie - Pani powiedziała, że poza złożeniem nic więcej z ich strony się nie dzieje więc chyba w moim wypadku nie są zainteresowani utrzymaniem klienta. Jedyne co to przy zabieraniu środków z konta oszczędnościowego wyskoczyła propozycja lokaty na 6%. Także bez sentymentu bye bye Velo :)

   Usuń
  3. Ja w rezygnacji podałem jako powód zakończenie cashbacku.

   Usuń
  4. Złożone wypowiedzenie, na drugi dzień telefon z infolinii i propozycja kolejnych 3 miesięcy ze zwrotami.

   Usuń
 65. Nie wpadły mi bonusy za dwie osoby polecone. Te polecone osoby również nie dostały przyzeczonych 50 zł. Bank odpisal w mailu jedynie ze osoby te nie spełniły warunków i uchyla się od dalszych informacji powołując na tajemnice bankową. Według mnie to to pomyłka lub celowe działanie banku. Czy ktoś też miał taką sytuację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wszystko prawidłowo. 2 polecenia i 2 x 100 + 2 x 50 zł.

   Usuń
 66. Jak to jest z tym zakładaniem konta, bo na infolinii powiedział konsultant że regulamin nie wyklucza z promocji przy założeniu konta w placówce banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli to nie idź tą drogą. Już kiedyś opisywałem swoje historie w 2 bankach gdzie coś mnie pokusiło zakładać konto w oddziale. Były tylko problemy przez błędy i niedopatrzenie pracowników. Potem reklamacje, utarczki i niestety jedna promocja przepadła.

   Usuń
 67. Pytanko. Konto założone online poprzez mObywatel. Działa bez problemu konto aktywne. Dziś do mnie wysłali dokumenty tyle że nie ma mnie w domu. Czy przy potwierdzeniu tożsamości potrzebny jeszcze podpis u kuriera czy tylko wysyłają dokumenty których nie, trzeba podpisywać?

  OdpowiedzUsuń
 68. Można już złożyć wypowiedzenie, kiedy mam ostatni miesiąc zwrotów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Zgodnie z regulaminem:
   "w dniu przyznania nagrody musisz mieć VeloKonto i VeloSkarbonkę (umowy nie mogą być w okresie wypowiedzenia)".

   Usuń
  2. Rozumiem, dziękuję.

   Usuń
  3. Ale jak już przytuliłem ostatnie wpływy na veloskarbonkę, a zostało jeszcze pół miesiąca to mogę wypowiedzieć umowę i chyba mi nie zabiorą tych pieniędzy? Bo zależy mi na czasie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...