Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (34. edycja) + 450 zł za konto osobiste

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

5.04.2023

7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (34. edycja) + 450 zł za konto osobiste

Pojawiła się nowa, 34. edycja promocji oprocentowania dla "nowych środków" w Aliorze. 

Konto Mega Oszczędnościowe 34. edycja: do 7% do 200 tys. zł
Jak w poprzedniej odsłonie, tak i teraz uzyskać można 7% w skali roku na 3 miesiące i maksymalnie do 200 tys. zł. Z kolei na osoby, które dopiero założą konto osobiste w tym banku, do zgarnięcia czekają bonusy do 450 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź ranking najlepszych kont oszczędnościowych.]

I choć trzeba zauważyć, że jest kilka propozycji kont oszczędnościowych zapewniających wyższe oprocentowanie:

to jednak rzucenie okiem na promocję konta osobistego z gwarantowaną premią do 450 zł, pozwoli dojść do wniosku, że tu mamy do czynienia z jedną z najlepszych obecnie okazji do bankobrania. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły dotyczące promocji i prześwietlenie konta. Poniżej skupiam się już wyłącznie na najnowszej propozycji Aliora skierowanej do oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 34. edycja: do 7% do 200 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 5.04. do 11.05.2023 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która uruchomi promocję oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 200 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 5,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 7,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: w cyklu rozliczeniowym wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do jednego konta (Czym jest ów cykl rozliczeniowy? Zgodnie z regulaminem promocji "dla danego miesiąca kalendarzowego Promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca").

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z premią 450 zł), to sytuacja jest jasna i klarowna. Wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 31.03.2023 roku. Do tego salda zliczane są środki na posiadanych i współposiadanych: 
 • rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych (w tym na Koncie Jakże Osobistym), 
 • rachunkach oszczędnościowych (do tego wliczają się środki na Koncie Mega Oszczędnościowym) oraz
 • lokatach w PLN.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli jednak kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie mamy do czynienia już z 34. edycją), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta. Trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz w każdym cyklu wykonać min. 5 płatności kartą).

Konto Mega Oszczędnościowe - prześwietlenie oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy do 450 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego odznaczysz na jednym z pierwszych etapów wniosku o konto osobiste.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 7% w skali roku nie jest dostępne).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. Mnie się kończy w niedzielę 30. edycja, a jeszcze w piątek miałem ROR i KO wyzerowane. Dodatkowo nie da się już niestety wczesać na 33. edycję - pech.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam edycję 32 i są wymagane 3 płatności kartą. Bank systematycznie zmniejsza oprocentowanie 7;5 do 7, a stopy procentowe pozostają bez zmian. Jeśli nie byłoby cashbecku już dawno konto byłoby zamknięte.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale wcześniejsze stawki (8%) wyprzedziły podwyżki stóp i były znaczenie ponad WIBOR. Więc teraz te wszystkie obniżki są tak na prawdę wyrównaniem. Od jutra w Velo też obniżka podobno.

   Usuń
  2. Jak ktoś się boi obniżki w Velo od jutra to może sobie jeszcze dziś "zaklepać" oprocentowanie lokatami z opcją zapłaty 7 dni. Najwyżej się ich nie opłaci jak utrzymają nadal 8%, lepiej tak niż wcale.

   Usuń
  3. Już wiadomo, co z Velo. Na oszczędnościowym zostaje 8% dla nowych środków, ale maksymalna kwota dwa razy niższa - do 200 tys. złotych. Obniżone za to zostało oprocentowanie lokat - 7,5% na 2 lub 3 miesiące i 7% na pół roku.

   Usuń
  4. Wie ktoś czy wypłata cashback, np. w Żabie, jest u nich płatna?

   Usuń
  5. Alior nie pobiera opłat za wypłatę cashback.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...