Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łatwa premia 350 zł + moneyback do 160 zł w promocji dla otwierających darmowe CitiKonto (+ 900 zł za kartę kredytową)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

20.04.2023

Łatwa premia 350 zł + moneyback do 160 zł w promocji dla otwierających darmowe CitiKonto (+ 900 zł za kartę kredytową)

Oto najnowsza promocja bezwarunkowo darmowego konta osobistego z oferty Citibanku.

Promocja "CitiKonto – Nowe konto na wiosnę"
Do wzięcia czeka gwarantowana premia do 350 zł za otwarcie konta i... spełnienie właściwie tylko dwóch, prostych warunków. Ale z Citibankiem zyskać można jeszcze więcej - nawet do 1 410 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Skąd wzięło się aż tak dużo bonusów? Oto szczegóły - do wzięcia jest:
 • 350 zł gwarantowanej premii - to promocja "CitiKonto – Nowe konto na wiosnę", w której wystarczy spełnić zaledwie 2 warunki;
 • dodatkowo do 160 zł moneybacku (także w ramach promocji dla otwierających konto), jeśli jednocześnie zdecydujesz się też na kartę kredytową w Citibanku (a z nią można uzyskać gwarantowane bonusy do 900 zł).

Poniżej, już szczegółowo, pochylam się nad prześwietleniem tej kumulacji okazji do bankobrania.

Promocja "CitiKonto – Nowe konto na wiosnę"


Dla kogo promocja konta? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i po 31.12.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków). 

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć należy na stronie promocji.

Nagrody. Na osoby biorące udział w niniejszej promocji do wzięcia czekają 4 gwarantowane bonusy pieniężne w wysokości 20, 120, jeszcze raz 120 oraz 90 zł (co łącznie da tytułowe 350 zł). Dodatkowo można załapać się też na moneyback, czyli procentowo naliczany zwrot za płatności kartą (do 160 zł).

Limit uczestników. Promocja CitiKonta ma być dostępna do 8.06.2023 r., ale warto uwzględnić, iż może zakończyć się wcześniej. Citibank przygotował bowiem nagrody dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi założą CitiKonto (bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, że polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji).

Zasady promocji "CitiKonto – Nowe konto na wiosnę"


By wziąć udział w akcji i zdobywać tytułowe bonusy pieniężne:
 • do 8.06.2023 r. złóż wniosek o CitiKonto lub zawrzyj umowę z bankiem oraz zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to podczas zawierania umowy o konto);
 • we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Spełnienie powyższych warunków da Ci już pierwszy bonus - 20 zł. Jego wypłata przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu, w którym otworzysz konto (acz warto zwrócić uwagę, że wyrażanie zgód marketingowych jest dobrowolne - jeśli ich nie wyrazisz, to 20 zł przepadnie, ale nie zamkniesz sobie drogi do zdobycia pozostałych, niżej opisywanych premii - na sumę 330 zł - to dość rzadko spotykana dobrowolność w promocjach bankowych).

Premia 120 zł za aktywność (nagroda nr 2)


Dla uzyskania tej nagrody, najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykonaj min. 3 transakcje Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł - przez te transakcje bank rozumie zarówno płatności Blikiem lub przelewy na telefon Blik, więc ten warunek można spełnić w całkiem prosty sposób.

Nagrodę nr 2 otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto. 

Premia 120 zł za wynagrodzenie LUB transakcje walutowe (nagroda nr 3)


By zdobyć tę nagrodę, najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia CitiKonta spełnij jeden z poniższych warunków:
 • otrzymaj "przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN" (nieco niżej wyjaśniam czym może być ta wpłata/wpływ) albo
 • za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie.

Za wynagrodzenie - zgodnie z regulaminem promocji - Citibank uznaje: 
"(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub (iv) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego. 
Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych."

Wypłata tej premii 120 zł zaplanowana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku. Choćby na chwilę wystarczy np. kupić walutę i zaraz potem sprzedać (trzeba przy tym też założyć rachunek walutowy) - warunek zostanie spełniony. Koszt tej transakcji nie powinien być wysoki, ale to już kwestia indywidualnej kalkulacji, no i przede wszystkim sposobu zdobycia tej nagrody - bo jeśli nie wymiana walut, to może być wpływ. 

Jak wyliczali Czytelnicy bloga uczestniczący w poprzednich edycjach promocji konta w Citibanku, koszt takich przewalutowań zamyka się w ok. 20 złotych (co jest wartym zachodu zwłaszcza przy obecnej edycji, gdzie premia za tę aktywność wynosi 120 zł... i też zapewni zdobycie kolejnej nagrody w wysokości 90 zł - o czym piszę niżej). Zwróć przy tym uwagę na kursy wymiany walut w CitiKantorze (bo nie chodzi w tym przypadku o "standardowe" kursy wymiany, gdzie rozbieżność między ceną sprzedaży i kupna waluty jest bardzo duża i nieopłacalna). Waluty w CitiKantorze po korzystnym kursie dostępne są w ograniczonych godzinach w dni robocze (wymiany najlepiej unikać w godzinach nocnych oraz w weekendy, bo wtedy wymiana jest droższa).

Dodatkowe 90 zł (nagroda nr 4)


W celu zdobycia tego bonusu... w praktyce już nic więcej robić nie trzeba. Każdy uczestnik promocji, który spełni warunki uzyskania nagród nr 2 i 3 (czyli wymienionych wyżej premii po 120 zł każda), ten otrzyma jeszcze 90 zł. Wypłata dodatkowego bonusu przewidziana jest także do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Warunki przyznania nagród nr 2 i 3 można spełniać kolejno do końca pierwszego i drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta, ale równie dobrze nie trzeba tego odkładać i wszystkie warunki spełnić można niezwłocznie po otwarciu konta. Wówczas pozostanie jedynie czekać na wpływy kolejnych premii (a konto i wydana do niego karta będą w tym czasie za 0 zł bez warunków, więc też nie będzie konieczności wykazywania się jakąkolwiek aktywnością).

Do dnia otrzymania każdej z nagród nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto. Każdą z nagród (nr 1-4) można otrzymać jeden raz.

Nagroda nr 5: do 160 zł (jako 1% zwrotu za płatności kartą) 


To moneyback, dzięki któremu - oprócz wyżej wymienionych premii do 350 zł - można jeszcze uzyskać do 160 zł. 

Nagroda w postaci zwrotów za płatności jest przewidziana dla 1 000 uczestników promocji CitiKonta z premią do 350 zł, którzy jako pierwsi w okresie powyższej promocji (od 20.04. do 8.06.2023 r.), oprócz otwarcia CitiKonta zawnioskują też o kartę kredytową Citibanku (a to też się opłaca - o czym piszę nieco niżej). Warunkiem załapania się na zwroty jest nieposiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2020 r. (w tym przypadku okres wykluczenia jest więc nieco dłuższy niż w promocji konta z premią do 350 zł). 

Zwrot w wysokości 1% od sumy transakcji wykonywanych kartą wydaną do Citikonta, jak i kartą kredytową, ma być naliczany przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym bank wydał kartę kredytową. W każdym z tych miesięcy można zgarnąć do 40 zł zwrotu (co w sumie dać może nawet 160 zł). Płacić można za wszystko i wszędzie (w przypadku płatności kartą kredytową wystrzegać należy się jedynie tzw. "transakcji szczególnych", ale o nich piszę we wpisach poświęconych właśnie karcie kredytowej).

Moneyback będzie wypłacany przez bank do końca każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania (do czasu wpływu moneybacku nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem). 

Jeszcze więcej z kartą kredytową Citibanku w pakiecie 


Skorzystanie z karty kredytowej w Citibanku opłaca się podwójnie, bo oprócz wspomnianego wyżej moneybacku (nagroda nr 5) dla osób jednocześnie otwierających konto osobiste i wyrabiających kartę kredytową, przewidziana jest także i gwarantowana nagroda za taką kartę. A wybrać można udział w jednej z poniższych promocji:

W podlinkowanych wpisach znajdziesz szczegółowe prześwietlenie promocji - różnica pomiędzy tymi promocjami sprowadza się nie tylko do wartości nagród, ale też do warunków, jakie należy spełnić (w skrócie: by uzyskać bonusy o łącznej wartości 900 zł, trzeba wykonywać płatności kartą na sumę min. 300 zł przez 9 kolejnych miesięcy; z kolei na potrzeby promocji z telefonem potrzebne są płatności na sumę min. 500 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych).

Płatności kartą wykonywane na potrzeby uzyskania jednej z powyższych nagród jednocześnie będą też dawać wspomniany moneyback 1% (do 40 zł miesięcznie).

CitiKonto w Citibanku - prześwietlenie oferty


Charakterystyka konta osobistego z oferty Citibanku jest prosta, bo to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej, a do tego 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączać dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji, finalizacja otwarcia konta może nastąpić podczas wideoweryfikacji ("na selfie") za pomocą aplikacji mobilnej, za pośrednictwem kuriera lub poprzez akceptację dokumentów w bankowości internetowej Citibanku (jeśli do takowej już posiadasz dostęp; pamiętaj jednak wtedy złożyć wniosek o konto na stronie promocji, a nie poprzez tę bankowość).

Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. Czy wpływem może być przelew od żony z konta innego niż CB? 🤔

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeżeli spełnia warunek regulaminowy "wynagrodzenie z umowy o pracę..."

   Usuń
  2. Może być. Byle w tytule wpisać wynagrodzenie. Sprawdzone.

   Usuń
  3. Potwierdzam. I byle by przelew był spoza Citibanku.

   Usuń
  4. Czy może być z Handlowego?

   Usuń
  5. Cytowany przeze mnie fragment z regulaminu promocji:

   "Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych".

   Usuń
  6. Czy może być od brata?

   Usuń
 2. Czy oni nie planują nigdy zmienić karencji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy można prosić o listę zdań do tej promocji? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu w mej ocenie nie ma potrzeby robienia rozpiski, bo w praktyce nie ma czego rozpisywać ;) Wszystkie warunki promocji można bowiem spełnić nawet od razu po otwarciu konta, bez czekania do kolejnych miesięcy (jak to bywa w większości promocji), a te warunki de facto są tylko dwa: transakcje/przelewy Blikiem oraz wpływ lub wymiana walutowa. I to już wszystko. Potem pozostaje tylko czekać na wpływające bonusy (i niczym się nie martwić - także jeśli chodzi o utrzymanie konta bez opłat, bo jest ono za 0 zł bez warunków).

   Usuń
 4. zakładałam mamie po raz czwarty, trzy razy nie zostałao otwarte, teraz udało się przez selfi złozyć wniosek, ale czy otworzą. Jestem bardzo ciekawa. Rozumiem, ze KK mogą odmówić, ale konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Kasia, bank może "odmówić" i również może odmówić założenia konta osobistego. Powody? Bardzo różne, bo począwszy od złego oświetlenia przy składaniu wniosku przez selfie lub złego skanu dowodu, a kończąc na praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

   Usuń
  2. Jak automatyczna weryfikacja nie przejdzie to też konto się nie otworzy. Ale wtedy powinni zadzwonić i poprowadzić co dalej. Np. wysyłają kuriera z umową.

   Usuń
 5. Dodatkowo jeszcze chyba 100zł za rejestrację karty w Bezcennych Chwilach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak sprawdzić czy załapałem się na moneyback?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak sprawdzić czy ma się włączony ten citiphone?

  OdpowiedzUsuń
 8. Bank przelał właśnie 1 premię - 20zł.
  Podbijam pytanie, gdzie sprawdzić ten moneyback?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wysłaniu zapytania z aplikacji otrzymałem odpowiedź, że spełniłem warunki promocji. Jedynie taka ścieżka pozwala na sprawdzenie moneybacka.

   Usuń
  2. Wczoraj wpłynął na konto moneyback oraz nagroda numer 2.

   Usuń
 9. na infolinii nic nie wiedzą o moneybacku...

  OdpowiedzUsuń
 10. dziś 31.08 u mnie powinna wpaść nagroda nr 3 czyli 120 zł i nagroda nr 4 czyli 90 zł. Ktoś już dostał?? Bo trzeba konto zamykać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dlaczego nie ma premi 120 + 90 ?? powinny być do końca sierpnia. Warunki spełnione.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...