Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7,5% na koncie oszczędnościowym w Millennium (49. edycja) + łatwe 400 zł dla zakładających konto osobiste

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

17.04.2023

Do 7,5% na koncie oszczędnościowym w Millennium (49. edycja) + łatwe 400 zł dla zakładających konto osobiste

Poniżej przyglądam się kolejnej, już 49. edycji promocji oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit. 

Konto oszczędnościowe Profit: do 7,5% do 300 tys. zł (dla nowych środków)
Bank Millennium oferuje do 7,5% w skali roku (do 300 tys. zł). Takie oprocentowanie przewidziane jest dla "nowych środków". Przy okazji przypomnę, że na tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, dodatkowo czeka gwarantowana premia 400 zł na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Promocja oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit w Millennium wymaga posiadania (lub założenia) konta osobistego w tym banku. Zatem już na wstępie przypominam, że na osoby, które dopiero teraz staną się klientami Millennium, czeka łatwa premia 400 zł za Konto Millennium 360º (wraz z tym kontem osobistym, założysz też konto oszczędnościowe, dające tytułowe oprocentowanie do 7,5%).

Choć faktem jest, że są obecnie dostępne konta oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem (np. 8,1% w Citibanku czy 8% w VeloBanku), to często te propozycje kierowane są wyłącznie do nowych klientów (tak jest w Citibanku). Z kolei z 7,5% na Koncie Oszczędnościowym Profit skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci, bo promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla wspomnianych "nowych środków".

Konto oszczędnościowe Profit: do 7,5% do 300 tys. zł (dla nowych środków)


49. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie
  • 6,0% w skali roku, jeśli wpłacisz "nowe środki" lub
  • 7,5% w skali roku, tu oprócz wpłaty "nowych środków" wymagane jest również to, by w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (w pierwszym miesiącu obowiązywania promocyjnego oprocentowania zaliczą się płatności wykonane dopiero od momentu przystąpienia do promocji do końca miesiąca kalendarzowego);
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (6 lub 7,5%): do 300 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 7.04.2023 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 91 dni od pierwszej wpłaty/"wykrycia" nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 49. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 17.04. do 19.05.2023 roku;
 • dostępność 49. edycji promocji ze stawką do 7,5% w skali roku: od 17.04. do 19.05.2023 roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 19.05.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 91 dni
 • wypłata odsetek: 
  • w oparciu o oprocentowanie 6% w skali roku następuje na koniec miesiąca kalendarzowego; 
  • wyrównanie do oprocentowania 7,5% w skali roku (jeśli wykonane zostanie 5 transakcji kartą lub Blikiem) przewidziane jest w pierwszym dniu roboczym kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 7.04.2023 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.


Gdy bank pozwala - jak w tej edycji - ulokować 300 tys. zł, warto zwrócić uwagę, że dzienny limit przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową Millennium wynosi maksymalnie 200 tys. zł - w przypadku autoryzacji dyspozycji składanej w bankowości internetowej za pomocą aplikacji mobilnej; w przypadku potwierdzeń dyspozycji za pomocą haseł z wiadomości SMS, limit jest jeszcze niższy - to max. 50 tys. zł. 

Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Mega Oszczędnościowym oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

44 komentarze:

 1. 7.04 miałem 2587 zł na koncie w Millennium. Dziś mam 1259 zł. Jeśli dopłacę 25000 zł to dla jakiej kwoty będzie 7,5%? Czy te środki z 7.04 trzeba cały czas trzymać? I jeśli tak to czy jest coś sensownego dla nich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyżej 2587.

   Usuń
  2. Jeśli teraz masz 26.259 zł to musisz od tego odjąć 2587 zł. To będą nowe środki.

   7,5% dostaniesz więc dla 23.672 zł.

   A 2587 zł żeby nie leżało odłogiem na nieoprocentowanym koncie to możesz wrzucić na lokatę mobilną (6% na 3 mies.).

   Usuń
  3. Wielkie dzięki za odpowiedzi. Tu zawsze mogę liczyć na pomoc.

   Usuń
 2. Jeśli dobrze rozumiem, te ich pokrętne logiki, to jako nowe środki uznają Ci 1259 - 2587 + 25000 = 23672 zł. Dla tych środków będziesz dostawać bonusowe 7,5% pod warunkiem, że w danym miesiącu zrobisz 5 transakcji kartą. Zastanawiam się, czy banki naprawdę mają z tego jakieś zyski. Większość ludzi i tak pewnie zazwyczaj dzień po tym, jak sprawdzi, że już środki nie są objęte bonusem, to zabiera je do innego banku. Ja tak właśnie zrobiłem Liczyłem na to, że skoro poprzednia promocja była do 14.04, to dniem sprawdzania sald w nowej promocji będzie 13 albo 14 kwietnia. Dali tydzień wcześniej. Moje pieniądze nie wrócą do Millennium przez następne co najmniej 3 miesiące. Sami sobie winni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety dzień badania salda to loteria. Kiedyś było to czytelniejsze a teraz jest jakiś dzień w przedziale aż 10 dni więc ciężko trafić.

   Usuń
  2. "Moje pieniądze nie wrócą do Millennium przez następne co najmniej 3 miesiące. Sami sobie winni."
   Rzecz w tym, że oni wcale nie potrzebują Twoich (ani moich) pieniędzy, a już na pewno nie na 7,5% p.a.

   Usuń
  3. Jeśli nie potrzebują depozytów, to w jakim celu od lat oferują np. KO Profit?

   Usuń
 3. To jest robienie ludzi w balona mąż założył konto w styczniu spełnił wszystkie warunki promocji miał otrzymać 200 zł do końca marca i nic reklamacja złożona 3 tyg temu zero odzewu dramat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sobie ten bank chwalę. Mi wypłacili premię chociaż zapomniałem o jednym warunku ale po reklamacji uwzględnili mi ją i wypłacili premię "w imię dobrej współpracy w przyszłości".

   Usuń
  2. Ja też na Millenium nie narzekam

   Usuń
  3. Kuriozum: przychodzące przelewy natychmiastowe są księgowane przez nich dopiero w następnym dniu roboczym, co nie jest powszechną praktyką, a co de facto stawia pod znakiem zapytania sens zlecania przelewów natychmiastowych do Millennium w weekendy oraz w dni świąteczne.

   Promki KO Profit również uruchamiają tylko w dni robocze!

   Usuń
  4. To definitywnie stawia pod znakiem zapytania sens zlecania przelewów natychmiastowych do Millennium w weekendy oraz w dni świąteczne.

   Usuń
 4. Bank Santander zmiana oferty od 1 lipica

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A konkretniej?

   Usuń
  2. Wrzystko. Zmiana nazw kont nie ma konta jakie chcę już. Poważne zmiany. Ma być konto Santander i konto osobiste Max

   Usuń
  3. Jak zwykle bez "ładu i składu" wieczna tragedia się dzieje. Tymczasem w przypadku Konta Jakie Chcę wszystko streszcza się do zmiany nazwy z dotychczasowej na Konto Santander i płatności na kwotę 300 zł aby uniknąć opłat zamiast 1 płatności i wpływu 500 zł.

   Usuń
  4. Ciekawe czy będzie można zostawić Konto Jakie Chcę na starych zasadach czy też na siłę zmienią je nam na to nowe Konto Santander?

   Usuń
 5. A jaki jest czas karencji dla byłych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit karencja jest bez znaczenia. Liczy się jedynie wpłacenie nowych środków.

   Jeśli chodzi o promocję z premią 400 zł za konto osobiste, to szczegółowo omawiam ją tutaj (udział wziąć może osoba, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2020 r. nie posiadała konta osobistego w Millennium).

   Usuń
 6. Czy te 5 płatności musi być wykonane czy również rozliczone do końca m-ca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykonane.

   Usuń
  2. Lepiej nie ryzykować i kupić np. 5 bułek w Biedrze BLIKi-em 😋

   Usuń
  3. Definitywnie chodzi o transakcje rozliczone: w przypadku płatności kartą to 2 dni robocze, BLIK natychmiast.

   Usuń
  4. Wskaż konkretny punkt w regulaminie który by mówił o transakcji rozliczonej? Wtedy coś może być definitywne. A nie w wyniku zgadywanki.

   Usuń
 7. Straszny bałagan mają w tym banku. Miałem środki na koncie Profit. 29 kwietnia dopisali należne odsetki a w nocy z 2 na 3 maja nagle na tym koncie pojawił się minus chociaż nie robiłem żadnej wypłaty z tego konta. Czy ktoś wie dlaczego tak zrobili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie nieprawidłowo wyliczyli odsetki w wysokości 6% oraz wczoraj te premiowe 1,5% - cyrk!

   Usuń
  2. Hehe, w odpowiedzi na moją prośbę o sprecyzowanie czy odsetki są naliczane również za ostatni dzień danego m-ca, samowolnie złożyli w moim imieniu reklamację - cyrk to mało powiedziane!

   Usuń
  3. Mnie odpowiedzieli następująco: odsetki standardowe i promocyjne za ostatni dzień miesiąca zawsze wypłacamy w kolejnym miesiącu kalendarzowym. Wyjątkowo, jeśli ostatni dzień miesiąca przypadnie w niedzielę lub święto, to odsetki promocyjne również za przedostatni dzień miesiąca wypłacimy w kolejnym miesiącu kalendarzowym.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 3 maja 2023, 14:51 - u mnie nawet na pierwszy rzut oka widać, że odsetki są nieprawidłowo naliczone: kwota odsetek oprocentowania podstawowego (6%) nie jest 4-krotnie wyższa od kwoty odsetek premiowych (1,5%) ... poszła reklamacja.

   Usuń
  5. Ja dostałem następującą odpowiedź: "Odsetki promocyjne wypłaciliśmy Panu za okres do 28. kwietnia. Za ostatnie 2 dni kwietnia otrzyma je Pan na koniec maja. Odsetki premiowe (czyli dodatkowe 1,5 %) wypłaciliśmy Panu za okres do 30. kwietnia" - co za bałagan!

   Usuń
  6. To niemal wygląda jakby chcieli zniechęcić do korzystania z ich oferty w przyszłości.

   Usuń
  7. W moim przypadku odnieśli sukces 😋

   Usuń
 8. Jak działa naliczanie odsetek w przypadku wcześniejszego wycofania środków? Biorę udział w 47. edycji i mam promocyjne oprocentowanie do 15.05. Chcę wycofać środki 12.05, tak żeby załapać się na edycję 50. która pewnie ruszy około 22.05. Jak to jest z odsetkami za te 11 dni maja kiedy pieniądze będą jeszcze na koncie w starej edycji - czy po wycofaniu środków odsetki zostaną naliczone na koniec miesiąca czy te dni przepadają? Zwłaszcza jeśli jeszcze przed końcem miesiąca uruchomię nową edycję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłata z KO w dowolnym momencie nie powoduje utraty dotychczas narosłych odsetek, które wypłacą na koniec m-ca, tak jak opisuje powyżej Anonimowy, 3 maja 2023, 22:01

   Usuń
  2. Millennium wypłaca odsetki za ostatni dzień m-ca dopiero w kolejnym m-cu kalendarzowym, a jeśli ostatni dzień m-ca przypada w niedzielę lub w święto, to odsetki za przedostatni dzień m-ca również wypłacą w kolejnym m-cu kalendarzowym.

   Usuń
 9. Czy do 5 transakcji wymaganych do uzyskania podwyższonego oprocentowania zaliczają się przelewy Blik na telefon?

  OdpowiedzUsuń
 10. Edycja 50 od 22.05.2023 r. do 30.06.2023 r. Nowe środki to środki przelane na Konto Oszczędnościowe Profit po dniu badania sald, czyli po 12.05.2023 r.
  Do 200.000 zł, na 91 dni 7,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli zmiana limitu. A co z dodatkowym warunkiem aktywności? Trzeba dalej płacić kartą?

   Usuń
  2. Chyba wreszcie ktoś tam poszedł po rozum do głowy i z tego zrezygnowali?

   Usuń
  3. 7,5% w skali roku, jeśli wpłacisz nowe środki i w każdym miesiącu trwania promocji min. 5 razy zapłacisz kartą do konta lub BLIKIEM.

   Informacja ogólnodostępna na stronie Millennium.

   Usuń
  4. Czyli wciąż będą wypłacać odsetki w wysokości 6% za ostatni dzień m-ca dopiero w kolejnym m-cu kalendarzowym, a premiowe w wysokości 1,5% za cały m-c w osobnej transzy?

   Usuń
  5. Teraz jest inny myk: ma być 5,5% odsetek podstawowych plus 2% premiowych - obie transze wypłacane osobno za różne okresy kapitalizacji 😋

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...