Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: + 658 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2023

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

30.04.2023

+ 658 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2023

Czas na kolejny raport z mego bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
W tym wpisie, jak co miesiąc, pokazuję jak w praktyce wygląda zarabianie na bankach. Tu dowiesz się, ile zyskałem oraz w jaki sposób się to stało. A okazuje się, to był kolejny bardzo dobry miesiąc, bo wpadło prawie 660 zł.

Po trzech ostatnio bardzo dobrych miesiącach, w których raportowałem zyski na poziomie 690,63 zł745,54 zł oraz 989,16 zł, ten bieżący wynik jest nieco niższy. Jednakże zdecydowanie wyższy niż średnia z 9 lat, czyli całego okresu prowadzenia niniejszego bloga, w którym to co miesiąc od samego początku, publikuję właśnie takie podsumowania.

Raport zaczynam od banku, który dał zarobić najwięcej. To BNP Paribas, w którym pod koniec ubiegło roku konta osobiste założyłem i ja, i żona (jej zyski z bankobrania zaliczam do podsumowań, gdyż mamy wspólne gospodarstwo domowe, więc dochody, jak i wydatki są wspólne). Otrzymaliśmy po 100 zł - to już ostatnia z premii, kończąca naszą przygodę z tą promocją konta. A wyszło więcej, niż się spodziewaliśmy, bo zakładaliśmy konta licząc "jedynie" na 500 zł za każde z tych kont. Tymczasem krótko po ich otwarciu okazało się, że bank zaserwował promocje dla obecnych klientów, w  których czekały bony na zakupy (o wartości 150 zł). Też z tego skorzystaliśmy, więc finalnie wpadły tutaj nagrody o łącznej wartości 1 300 zł (te bonusy raportowałem już w poprzednich miesiącach).

W PKO BP żona posiadała dotąd Konto za Zero, ale w związku z tym, że pojawiła się promocja "Punkty na start" (z 8000 punktów za rejestrację karty Mastercard w programie "Bezcenne Chwile"), założyła kolejne konto - tym razem Konto Aurum, bo do niego wydawana jest karta kwalifikująca się do programu lojalnościowego Mastercard. Punkty wpadły, a taka ich liczba wystarczyła na 2 bony do Allegro po 50 zł każdy.

Są też i bonusy z Credit Agricole - tym razem skumulowane z dwóch miesięcy, bo data ich wypłaty przez bank jest bardzo różna i tak się zdarzyło, że w poprzednim miesiącu wpadły dopiero po mym podsumowaniu (które na blogu publikuję zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca). A tu otrzymuję bonus 25 zł za wpływ na konto i 3 płatności oraz 3-procentowy zwrot za płatności kartą i/lub Blikiem (również do 25 zł miesięcznie). Tym samym 4 razy 25 zł dało okrągłą stówkę.

W VeloBanku, którego promocja obecnie cieszy się absolutnie największym zainteresowaniem wśród Czytelników, wszedłem już w trzeci okres zgarniania moneybacku (10% za dowolne płatności kartą i/lub Blikiem). Jako że on nie pokrywa się z miesiącami kalendarzowymi, a do tego wypłacany jest bardzo szybko (w praktyce w ciągu kilku dni od dokonania transakcji), to tym razem odnotować mogę 88,91 zł. Bardzo lubię tę promocję - to coś bardzo fajnego, gdy robię jakieś zakupy i w głowie mam, że są one dla mnie o 10% niższe.

W Aliorze, gdzie konto niedawno założyła ma żona, wpadł pierwszy z ośmiu bonusów 50 zł, a do tego zwrot za płatności kartą - tu wynosi on 1%, więc transakcji było tylko tyle, by uniknąć opłaty miesięcznej za kartę (zatem wpadło jedynie 3,12 zł). Z kolei jeśli chodzi o moje konto w Aliorze (Premium, które posiadam jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe), to tu tradycyjnie pojawił się bonus 25 zł (który otrzymuję zawsze, gdy w miesiącu wykonane zostaną płatności na simę min. 300 zł).

Jeśli chodzi o Bank Millennium, to tu odnotować muszę 2 bonusy po 30 zł każdy, będące efektem moneybacku (odpowiednio 2% od płatności kartą oraz 5% od płatności Blikiem).

W Santanderze po raz ostatni wpadły bonusy za płatności kartą kredytową (należącą do żony). Bank naliczał bonus 1 zł za każdy dzień, w którym wykonana została co najmniej jedna transakcja (na dowolną kwotę).

Wszystkie wyżej wymienione premie, bonusy moneybacki i nagrody, w jednym miejscu prezentuje poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

BNP Paribas

Premia za otwarcie konta

 

507 zł

2 x 100 zł

VeloBank

Zwrot 10% za płatności kartą i Blikiem

889,10 zł

88,91 zł

PKO BP

Promocja „Punkty na start” w programie Bezcenne Chwile

102 zł

2 x 50 zł
(bony Allegro)

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje + moneyback 3%

1682 zł*

4 x 25 zł

Alior Bank

Promocja „Bankuj mobilnie” dla otwierających konto osobiste

312 zł

50 zł

Moneyback 1%

3,12 zł

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

505 zł

25 zł

Bank Millennium

Zwrot 2% za płatności kartą i 5% za płatności Blikiem

2103 zł

60 zł

Santander Bank

Promocja „1 zł za każdy dzień z transakcją”

40zł

31 zł

* płatności wykonywane w dwóch miesiącach

Potwierdzeniem wszystkich uzyskanych gratyfikacji są poniższe zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2023Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2023Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2023Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2023


Wyliczenia 

Sumując wymienione wyżej bonusy od banków, wychodzi na to, że miniony miesiąc przyniósł mi 658,03 zł. Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Jak zwykle zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę... 122 301,80 zł.

Najlepsze okazje do bankobrania na dziś


Wpis podsumowujący me zarabianie na bankach stał się już tradycyjną okazją do przypomnienia o obecnie najlepszych promocjach bankowych. Na co obecnie warto zwrócić uwagę?


Powyżej mowa wyłącznie o promocjach kont osobistych, ale nie tylko tym żyje bankobiorca. Sporo zyskać można też z kartami kredytowymi - tu warto sprawdzić poniższe propozycje:

Są też promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Tu można zgarnąć od 350 zł łatwej premii za konto firmowe w mBanku (za samo otwarcie konta; nic więcej robić nie trzeba!) do 3300 zł w bonusach za iKonto Biznes w Aliorze (tu wymagane jest więcej aktywności, ale za tym idzie o wiele więcej do wzięcia).

Jak opanować bankobranie i zarabiać na bankach?


przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli trafiasz na mojego bloga po raz pierwszy (lub nawet kolejny) i dotąd nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:35 komentarzy:

 1. ja w tym miesiącu 582 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zawsze dzięki za podzielenie się swym wynikiem (jak zwykle bardzo wysokim) :)

   Usuń
 2. U nas tez grubo - 300 z CA, 200 x 2 z millenium, 50 z aliora, 2x 100 z velo, - razem 950...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo się zebrało! Świetny wynik. Życzę powtórek w kolejnych miesiącach!

   Usuń
 3. Gratuluję super wyniku. Mój kwiecień był chudy, ale zawsze pare złotych do przodu 🙂. I tak: Santander - 5,28 zł (1% money backu za płatności za media), Santander KK - 9,34 zł (5% money back za zakupy "spożywcze", niestety kartą dotarła do mnie w ostatni dzień marca, więc nie udało mi się uzbierać całej kwoty), Millenium – 30 zł (za wpływ 1000 zł i jedną płatność kartą lub blikiem), CA - 25 zł ( za wpływ 1000 zł i 3% zwrot za płatności kartą lub blikiem) i ostatni Velo i – 100 zł (10% cashback za płatności kartą lub blikiem). Łącznie uzbierało się 169,62 zł. Pozdrawiam wszystkich bankobiorców 😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za szczegółowe podsumowanie. Do przodu i to nie parę złotych, ale ciut więcej! Życzę kolejnych okazji do bankobrania i pozdrawiam również!

   Usuń
 4. W Santander w bankowości internetowej da się przenieść konto oszczednosciowe z innego banku do nich. Czy kto zna temat przenoszenia kont oszczędnościowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto Oszczędnościowe to nie Konto Osobiste. @krzysztofp109@gmail.com nie wiem skąd masz te coraz to bardziej "wyszukane" pomysły. A lokat na 0,01% już nie szukasz?

   Usuń
 5. Czy w millenium z tej promocji na zatrzymanie / 5% bilk 2% karta/ można skorzystać więcej niż jeden raz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja właśnie otrzymałem ją drugi raz od maja

   Usuń
  2. Nie wiem od czego zależy jaką dają promocję, ale ja już drugi raz na zatrzymanie dostałam tą samą promocję, a mianowicie 1000 zł wpływu plus jedna płatność kartą lub blikiem i za to otrzymuję 30 zł premii co miesiąc przez 12 miesięcy

   Usuń
  3. A pierwszy raz kiedy dostałaś?

   Usuń
  4. ja już trzy razy korzystałam z tej 30+30 i znowu mam zamiar złożyć wypowiedzenie. Dają dłużej bo drugie konto już tak ciągnie z 6 raz

   Usuń
  5. W 2018 roku.

   Usuń
  6. Teraz mają też inną promocję. 12 bonusów po 30 zł za wpływ + płatności. Ale to już nie moneyback.

   Usuń
  7. 3 miesiące temu też korzystałam z takiej promocji. Czy jest szansa, że gdy złożę wypowiedzenie w bankowości internetowej ( spełniam tylko minimalne warunki bezpłatności konta ) to też jest szansa, że mi zaproponują taką ofertę zatrzymaniową? Jak myślicie?

   Usuń
  8. W jakiej formie to wypowiedzenie składacie, ażeby otrzymać propozycje na zatrzymanie

   Usuń
  9. Przez bankowość elektroniczną lub aplikację

   Usuń
  10. @MartaMamaNastolatka Czy to znaczy, że składasz wypowiedzenie, otrzymujesz ofertę utrzymaniową na 12- m-cy, a gdy tylko otrzymasz zwroty to natychmiast składasz kolejne wypowiedzenie. Czy dużo korzystasz z konta czy tylko spełniasz minimalne warunki, aby konto i karta były bezpłatne?

   Usuń
  11. @Anonimowy 3 maja 2023 08:00 dokładnie tak, po otrzymaniu ostatniego zwrotu składam wypowiedzenie, w przeciągu dwóch tygodni dzwoni ktoś z banku z propozycją. Później mija jeden martwy miesiąc (bez promocji) i znowu zaczyna się 12 miesięczna promocja. Spełniam tylko minimalne warunki aby otrzymać bonus.

   Usuń
  12. 5% za płatności blikiem to w sklepach stacjonarnych czy można przez internet?


   @MartaMamaNastolatka
   W aplikacji wysyłałaś przez zwykłą wiadomość? bo Wniosek o zamknięcie konta widzę tylko w bankowości elektronicznej.

   Usuń
  13. To dwa konta osobiste w milenium?

   Usuń
  14. @krzysztofp109@gmail.com
   Zacznij kiedyś korzystać z bankowości elektronicznej. To właśnie wtedy będziesz otrzymywał premie za zakładanie kont, lokaty i konta oszczędnościowe po 8% zamiast tego co teraz dostajesz w oddziałach i placówkach bankowych, możliwość zrobienia czegoś w aplikacji bankowej (oczywiście do tego musisz mieć jakiś w miarę nowoczesny smartfon a nie zwykły "klawiaturowiec") i logowania się poprzez przeglądarkę internetową (także w smartfonie chociaż nie wiem po co mając zainstalowaną aplikację - ale jak kto lubi).

   Usuń
 6. Witam i gratuluję wszystkim ich zarobków. Ja 50+20 alior i 30 milenium+ dwa bony po 80 zł z santandera za założenie konta przez żonę z mojego polecenia:). W maju zakładamy nest bank i będzie pierwszy "kasiasty" bonus z santandera. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję i życzę dalszego owocnego bankobrania!

   Usuń
 7. Mr. Złotówa przeczytałam w opisie że żona założyła 2gie konto w PKO BP Aurum, czy jest możliwe posiadanie więcej niż 1 konta w danym banku? Przecież Banki zawsze wykluczają osobę posiadającą już u nich konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym ile można rachunków posiadać, to w poszczególnych bankach różnie bywa (przykładowo Credit Agricole pozwala na tylko jedno konto osobiste - bardzo słabe rozwiązanie). W PKO BP można posiadać wiele kont. Tu promocja nie wykluczała obecnych klientów, bo chodzi o akcję "Punkty na start" (za rejestrację karty Mastercard w programie "Bezcenne Chwile"), w której wziąć udział mogli zarówno nowi, jak i obecni klienci (o ile karty danego banku nie rejestrowało się wcześniej w tym programie - tu było to niemożliwe, bo żona miała Konto Za Zero, do którego wydawana jest karta Visa, a kartę Mastercard można wyrobić dopiero do Konta Aurum).

   Usuń
 8. U mnie dużo słabszy miesiąc bo tylko 3640 zł. I to razem z kodami rabatowymi z ING i Credit Agricole.

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz santandera, na jaki okres dają 8% bo nigdzie nie piszą.

  OdpowiedzUsuń
 10. hejka, jakiego programu/aplikacji używasz żeby się nie pogubić we wszystkich bankobraniach w których uczestniczysz? Excel? pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie wystarczy kartka papieru i ołówek 😋

   Usuń
 11. Czy ktoś ostatnio składał wypowiedzenie w maju w Santanderze. Czy coś proponują na zatrzymanie? Po jakim czasie dzwonią i co aktualnie proponują?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...