Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7,5% na lokacie na nowe środki w VeloBanku - edycja 5/2023 (bez konta osobistego)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

28.04.2023

Do 7,5% na lokacie na nowe środki w VeloBanku - edycja 5/2023 (bez konta osobistego)

Oto nowa edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na lokacie w VeloBanku.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 5/2023
Jak w poprzedniej edycji, tak i teraz maksymalnie bank oferuje do 7,5% w skali roku. Także dla większych kwot. 

Lokatę na nowe środki w VeloBanku można założyć bez konta osobistego, co niewątpliwie jest jej ogromną zaletą... ale mimo wszystko warto zastanowić się nad jego otwarciem, bo w chwili obecnej konto pozwala zyskać do 650 zł w bonusach na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie tej propozycji, a poniżej skupiam się już wyłącznie na nowej edycji promocji oprocentowania na lokacie.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 5/2023


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w VeloBanku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 150 000 zł (klient ma jednak możliwość założenia do trzech lokat o tym samym okresie umownym, więc ulokować da się więcej - np. 450 tys. zł na 2 miesiące);
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 7,5% na 2 miesiące
  • 7,0% na 3 miesiące
  • 6,5% na 6 miesięcy;
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 28.04. do 18.05.2023 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych (lokatę otworzysz, klikając tutaj), jak i obecnych klientów VeloBanku (wtedy otwarcie lokaty możliwe jest w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. A dla VeloBanku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 26.04.2023 roku. W przypadku nowych klientów, którzy dopiero teraz założą lokatę w VeloBanku sytuacja jest klarowna - wszystkie wpłacane środki będą nowymi.

Jeśli zaś chodzi o obecnych klientów, to do wyliczenia salda środków z 26.04.2023 r. bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w VeloBanku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 26.04.2023 roku.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:


7 komentarzy:

 1. Chciałbym zapytać o lokatę rentierska Velo banku autora bloga. Co o niej sadzi. Czy jest tu gwarancja BFG do 100 tys euro. ? Czy 3 letni okres lokaty i odsetki co miesiąc jest to do przyjęcia. Zwłaszcza gdy Velo bank może zostać sprzedany lub zlikwidowany gdy nie będzie kupca. Czy nowy właściciel lub podmiot prowadzący ewentualnie likwidację będzie musiał przejąć warunki lokaty lub wypłacić kapitał w razie likwidacji. ,?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lokata na dość długi okres, co trzeba mieć na uwadze, gdyż w przypadku przedterminowego zerwania oprocentowanie zostanie obniżone do 0,1% w skali roku, a zwracana kwota będzie pomniejszona o już wypłacone odsetki (wg oprocentowania 6% w skali roku).

   W przypadku przejęcia przez inny bank umowy muszą być kontynuowane, więc warunki lokaty pozostałyby bez zmiany na tych warunkach, co w umowie. Trzeba jednak uwzględnić, że lokata przewidziana jest tylko dla posiadaczy konta - a jego warunki mogą się już zmienić. Owszem, wiele banków umożliwia konwersję konta na nowe/lepsze warunki, ale niektóre każą sobie płacić za aneks (najwyższą opłatą jaką kojarzę za taki przypadek było 150 zł).

   W przypadku czarnego scenariusza, jakim byłaby upadłość banku, to do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro można spać spokojnie (BFG wypłaca też odsetki zgodnie z umową, licząc je do dnia ogłoszenia upadłości).

   Usuń
  2. Lepiej sobie dać 200 000 zł na 8 procent na koncie oszczędnosciowym, do tego 3000 zł na 8 procent w velo skarbonce, a reszta ponad 200 000 będzie oprocentowana na 6, czyli tyle samo co w lokacie rentierskiej. Elastyczniej i zyskowniej

   Usuń
 2. Dnia 11.04 zakończyła mi się lokata w Velo. Środki wróciły na moje konto w innym banku. Czy teraz te środki zostaną potraktowane jako nowe (ta sama kwota)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, teraz będą już znowu nowe jeśli ich nie było w Velobanku 26-go kwietnia.

   Usuń
 3. Fajnie że promocja jest jeszcze aktywna i że mogę wziąć udział jeszcze w tej edycji. Nie wiem jaki to by mogło mieć wpływ na kolejną edycję jednak zawsze lepiej mieć ten bufor bezpieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro oferta miała być ważna do 18.05.2023 r. to dlaczego dzień później tu widnieje i udaje że jest to "AKTYWNA PROMOCJA"?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...