Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 300 zł moneybacku z kartą kredytową BNP Paribas

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

21.04.2023

Zyskaj 300 zł moneybacku z kartą kredytową BNP Paribas

Wystartowała nowa promocja karty kredytowej. Tym razem w BNP Paribas.

300 zł moneybacku z kartą kredytową BNP Paribas
Zasady są proste: na osoby wyrabiające taką kartę czeka 5-procentowy zwrot za płatności. Miesięcznie można uzyskać do 50 zł, a że okres moneybacku przewidziany jest na 6 miesięcy, to łącznie da się zgarnąć tytułowe 300 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w BNP Paribas.]

300 zł moneybacku z kartą kredytową BNP Paribas


Dla kogo promocja? Udział w promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.06.2021 r. nie posiadała umowy z BNP Paribas o kartę kredytową.

Nagrody. Na każdego uczestnika promocji czeka 5-procentowy moneyback (czyli zwrot naliczany za płatności kartą).

Do tego na uczestników promocji czeka zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę przez okres 12 miesięcy. To więc sprawia, że nie martwiąc się o koszty, w promocji można zyskać faktycznie 300 zł "na czysto".

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zyskaj z kartą kredytową":
 • najpóźniej do 31.05.2023 r. złóż wniosek o kartę kredytową i zawrzyj o nią umowę z bankiem; 
 • w pierwszych 6 okresach rozliczeniowych po dniu zawarcia umowy o kartę, wykonuj płatności.

Czym jest ów okres rozliczeniowy? Tu posłużę się klarowną definicją z regulaminu promocji:
"okres rozliczeniowy - miesięczny, powtarzalny okres, w którym rozlicza się transakcje dokonane na podstawie Umowy o Kartę kredytową, przy czym pierwszy Okres rozliczeniowy rozpoczyna się w dniu zawarcia Umowy o Kartę kredytową i kończy się w pierwszym przypadającym po zawarciu Umowy o Kartę Kredytową dniu rozliczenia – tj. wskazanym w Umowie o Kartę kredytową dniu miesiąca w którym sporządzane jest zestawienie transakcji, zaś każdy kolejny Okres rozliczeniowy rozpoczyna się następnego dnia po zakończeniu poprzedniego Okresu rozliczeniowego i kończy się w najbliższym Dniu rozliczenia"

Od płatności kartą bank będzie naliczał 5% zwrotu - w każdym miesięcznym okresie rozliczeniowym zyskać możesz do 50 zł. A z racji tego, że moneyback przysługuje przez 6 kolejnych okresów rozliczeniowych, to łatwo wyliczyć, że łącznie da się zgarnąć do 300 zł.

Zwrot przewidziany jest za płatności w punktach handlowo-usługowych i/lub w sklepach internetowych, ale wykluczone są niektóre typy transakcji (określone na podstawie kodów MCC, które są przypisywane terminalom płatniczym, by wskazywać na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy): 5300 – handel hurtowy, MCC 4111 – usługi transportowe.

Ponadto w regulaminie znaleźć możemy taki zapis:
"Za Transakcje Kartą kredytową nie uznajemy transakcji, które: 
- są transakcjami gotówkowymi, 
- zostaną zwrócone lub są sporne, 
- są przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku, 
- zasilają karty lub inne instrumenty płatnicze, rachunki płatnicze lub inne instrumenty lub rachunki, które posiadasz: 
     - Ty, - inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej ani niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji, 
     - podmiot, który pośredniczy w tej transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług, 
     - podmiot, który świadczy usługi przechowywania środków klientów (np. transakcje przez portfel elektroniczny, przekazy pieniężne i zakłady – w tym kupony loteryjne, żetony do gier kasynowych)"


O wysokości moneybacku bank informuje w zestawieniu transakcji wysyłanym po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Przy ustalaniu wysokości moneybacku bank weźmie pod uwagę wyłącznie transakcje, które zostały rozliczone (zaksięgowane) do dnia zakończenia danego okresu rozliczeniowego.

Wypłata moneybacku będzie następować na rachunek karty kredytowej, co spowoduje spłatę ewentualnie wykorzystanego limitu lub nadpłatę karty. W tym drugim wypadku, chcąc skorzystać ze środków, stroń od przelewów z karty i wypłat kartą kredytową w bankomacie, bo to sporo kosztuje. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonywanie płatności kartą, bo wtedy nie wiąże się to z prowizjami, ani opłatami.

Jeśli dotąd nie było Ci dane posiadać karty kredytowej, to swego czasu napisałem więcej o tym jak rozsądnie i bez kosztów z niej korzystać - koniecznie sprawdź krótki poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Karta kredytowa w BNP Paribas - prześwietlenie oferty


Karta kredytowa BNP Paribas wizerunek
Uczestnicy tej promocji objęci są - wspomnianym - zwolnieniem z pierwszych dwunastu miesięcznych opłat za kartę kredytową (zwolnienie dotyczy zarówno karty Mastercard Standard, jak i Mastercard Gold, bo dowolną z nich możesz wybrać w ramach promocji). 

Po tym okresie zaczną obowiązywać standardowe warunki - na chwilę obecną BNP Paribas nie pobiera miesięcznej opłaty (w wysokości 9 zł) za kartę kredytową Mastercard Standard, jeśli łączna wartość rozliczonych transakcji kartą w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), wyniesie min. 1 000 zł. W przypadku karty kredytowej Mastercard Gold standardowe warunki (a więc poza promocją, tj. po upływie 12 miesięcy bez opłaty miesięcznej) są już bardziej wyśrubowane - z opłaty 15 zł miesięcznie zwalnia bowiem wykonanie w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), płatności na sumę min. 2 000 zł. 

W przypadku woli rezygnacji z karty kredytowej, pamiętaj o zapisie z cennika banku, gdzie pojawia się opłata "za wypowiedzenie umowy przed upływem 6 miesięcy od dnia jej zawarcia". Zatem jeśli postanowisz zamknąć swą kartę, to zaczekaj z tym "chwilkę", aż minie wspomniany okres - w przeciwnym wypadku bank pobierze 25 zł (acz wcześniejsza rezygnacja z karty zbytniego sensu by i tak nie miała, gdy zwroty przewidziane są na 6 miesięcy).


💡 Na koniec dodam, że choć w BNP Paribas można wyrobić samą kartę kredytową i korzystać z promocji, to jednak warto też pomyśleć o koncie osobistym, z którym zgarnąć można do 420 zł premii. Razem z kartą kredytową robi się więc już 720 zł. Kolejność wnioskowania jest obojętna, acz w praktyce lepiej zacząć od otwarcia konta osobistego.

Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. Czy jeżeli płacę czynsz za mieszkanie z wykorzystaniem aplikacji Mieszczanin w internecie a pośrednikiem płatności kartą jest Blue Media to taka płatność będzie zaliczona do zwrotu 5% ?
  Podobnie w przypadku opłaty za prąd w Tauronie płaconej przez internet w aplikacji Mój Tauron?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W apce Tauronu to więcej prawdopodobne, że tak. Z tą drugą to już bym uważał bo to pośrednik więc wszystko zależy od jego MCC.

   Usuń
  2. Dziękuję Mr Z.

   Usuń
  3. Właśnie sprawdziłem czynsz i Tauron ma MCC 4900. Więc zaliczą płatności??

   Usuń
 2. Zostało mi niewiele do upływu karencji w promocji konta. Czy jak teraz wyrobię kartę to jej posiadanie mnie wykluczy z promocji konta? Czy to się nie liczy i nie koliduje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta kredytowa nie wyklucza z promocji konta więc tym bardziej nie liczy się do karencji.

   Usuń
 3. Czy otrzymujecie zwroty w odpowiedniej wysokości? Mi albo nie nalicza albo nalicza tylko od wybranych transakcji. A pilnuję kodów MCC

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...