Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Santander Bank: zmiana taryfy opłat i prowizji od 1.07.2023 roku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

18.04.2023

Santander Bank: zmiana taryfy opłat i prowizji od 1.07.2023 roku

Inflacja jest wysoka i "wszystko" drożeje? Nadszedł czas na to również w jednym z największych banków w Polsce.

Santander Bank: zmiana taryfy opłat i prowizji od 1.07.2023 roku
Santander Bank właśnie zapowiedział nową taryfę opłat i prowizji, która w życie wejdzie od 1.07.2023 roku. Znacząco zmienią się m.in. warunki, których realizacja zwalnia z opłaty za prowadzenie sztandarowego konta osobistego z oferty banku, czyli Konta Jakie Chcę (ba, przy tej okazji nawet konto zmieni nazwę).

W ostatnim czasie zbyt wielu zmian cenników w bankach nie było. Banki swoje zarabiają dzięki podwyższonym stopom procentowym (wyższe oprocentowanie kredytów oznacza dla banków wyższe wpływy odsetkowe), więc nie miały presji na zwiększenie zysków z opłat. Owszem, tu i ówdzie pojawiały się nowe cenniki, ale głównie skupiały się na podwyżkach prowizji za wypłaty gotówkowe, czy na zniechęcaniu do wizyt w placówkach (w górę rosły bowiem opłaty np. za przelewy zlecane u pracownika). Jednak większość banków utrzymywała konta, które dość łatwo można mieć za 0 zł (wraz z kartą również bez opłat) - zazwyczaj wystarczy jakiś wpływ, a do tego jedna lub kilka płatności kartą (a czasem Blikiem) na dowolne kwoty. 

Do grona takich banków należał też Santander Bank, przez co też jego promocje dla nowych klientów, w której tak jak obecnie można zgarnąć 480 zł w gwarantowanych bonusach na start, cieszą się olbrzymim wzięciem. Warunki cenowe Konta Jakie Chcę wyglądały (i do końca czerwca nadal tak wyglądają) następująco:

 • w przypadku posiadacza konta, który nie ukończył 26. roku życia, Konto Jakie Chcę dla Młodych za 0 zł, a z opłaty miesięcznej za kartę (8 zł) zwalnia wykonanie jednej płatności kartą lub Blikiem na dowolną kwotę;
 • w przypadku osób, które mają już więcej wiosen na karku: z opłat miesięcznych za prowadzenie konta (6 zł) oraz za kartę wydaną do konta (8 zł) zwalnia spełnienie dwóch warunków jednocześnie - zapewnienie wpływów na sumę min. 500 zł oraz wykonanie co najmniej jednej płatności kartą lub Blikiem na dowolną kwotę.


  Od 1 lipca 2023 roku znacząco to się zmieni. Poniżej analizuję zapowiedziane modyfikacje oferty, podpowiadam co zrobić, jeśli się na nie nie zgadzasz, a także przyglądam się jak wygląda oferta innych banków wobec tego, co przygotował Santander.

  Santander Bank: zmiana taryfy opłat i prowizji od 1.07.2023 roku


  Na nowe muszą przygotować się m.in. posiadacze Konta Jakie Chcę, Konta Select, a także posiadacze innych rachunków (starszego typu).

  Konto Jakie Chcę będzie Kontem Santander


  Po pierwsze: Konto Jakie Chcę będzie nosiło nazwę Konto Santander. Po drugie: opłata za kartę wzrośnie (acz nieznacznie, bo z 8 do 9 zł). Po drugie, co jednak najistotniejsze, zmienią się warunki do spełniania w celu uniknięcia opłat. By bank ich nie pobrał, będzie musiał być spełniony jeden z poniższy warunków:
  • w przypadku posiadacza konta, który nie ukończył 26. roku życia Konto Santander bez zmian będzie prowadzone za 0 zł, a z opłaty miesięcznej za kartę (wyższej, bo wynoszącej 9 zł) zwalniać będzie niezmiennie wykonanie jednej płatności kartą lub Blikiem na dowolną kwotę;
  • w przypadku osób, które mają więcej lat, opłaty miesięczne za prowadzenie konta (6 zł) oraz za kartę do konta (9 zł zamiast dotychczasowych 8 zł) nie będą pobrane, jeśli w danymi miesiącu wykonane zostaną płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł.


  Odpadnie więc wymóg wpływów na konto - co niektórych może ucieszyć, ale bank będzie wymagał znacząco większej aktywności w płaceniu kartą i/lub Blikiem.

  Do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję:
  "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"


  I do tego jeszcze jedna ważna uwaga: rezygnacja z karty do konta nic nie pomoże - za Konto Santander (aktualnie jeszcze Konto Jakie Chcę) bank będzie pobierać 6 zł miesięcznie, jeśli te płatności na sumę min. 300 zł miesięcznie nie zostaną wykonane (nawet jeśli do tego konta nie ma wydanej karty). Zatem w przypadku braku takiej sumy transakcji w miesiącu kalendarzowym, brak karty do konta ratuje tylko od opłaty miesięcznej za tę kartę (9 zł miesięcznie).

  Płatna wypłata w kasie dla młodych. Posiadaczy Konta Santander (obecnie Konto Jakie Chcę dla Młodych), którzy nie ukończyli 26. roku życia, dotknie zmiana w zakresie wypłat gotówki w placówce - za taką wypłatę pojawi się opłata w wysokości 10 zł (dla starszych posiadaczy Konta Santander ta operacja pozostanie bez zmian - wszystkie wypłaty w kasie banku będą bez zmian za 0 zł).

  Droższe Konto Select - osoby posiadające ten rachunek (z kategorii kont prestiżowych) muszą liczyć się ze zmianą opłaty miesięcznej - wzrośnie ona z 30 do 45 zł (acz można jej niezmiennie uniknąć - warunki do realizacji pozostają takie same).

  Dla posiadaczy tego typu konta jest i dobra wiadomość - bank zniesie dotychczasową prowizję (2,8%) za przewalutowanie transakcji kartą Visa Select (wydawaną do Konta Select) wykonywanych w walucie innej niż waluta rachunku.

  Dla posiadaczy kart Visa Select wzrosną maksymalne limity transakcji kartą, które obecnie wynosiły od 30 000 zł (dla transakcji wykonywanych np. w Internecie) do 50 000 zł, a wkrótce będzie można ustawić sobie limit dzienny nawet na 100 000 zł.

  Zmiana nazwy rachunku oszczędnościowego. Konto Max Oszczędnościowe od 1.07.2023 r. przyjmie nazwę Konto Multi oszczędnościowe (warunki prowadzenia rachunku nie ulegną zmianie). A przypomnę, że w chwili obecnej to jedno z najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych w bankach w Polsce - dla "nowych środków" można na nim uzyskać 8% w skali roku do 100 tys. zł (gwarantowane do 29.06.2023 r.).

  Zmiany dla posiadaczy kont starszego typu (już niedostępnych w ofercie banku)


  Wyżej wymienione zmiany dotyczą kont, które teraz można założyć w Santanderze. Na zmienione warunki przygotować muszą się jednak i starsi (stażem) klienci banku. W przypadku Konta Godnego Polecenia, żeby nie płacić za jego prowadzenie, też będzie należało wykonywać płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł miesięcznie. 

  Ponadto wymóg dokonywania płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł miesięcznie dotyczyć będzie wszystkich Kart Dopasowanych (bez względu na to, do jakiego konta taka karta została wydana; wyjątkiem ma być tylko Konto Max - nie należy mylić z Kontem Max Oszczędnościowym).

  Kto zaś posiada jeszcze bardziej archaiczne konto (Konto Aktywni 50+, Konto Wydajesz & Zarabiasz, Konto Wydajesz & Zarabiasz Plus, Konto 24.pl), ten będzie musiał przywyknąć do jego nowej nazwy - od 1.07.2023 r. każde z nich będzie nosić nazwę Konto Standard. Dla posiadaczy tego rachunku znikną darmowe wypłaty gotówki w placówce - za podjęcie środków "w okienku" będzie trzeba zapłacić 10 zł. Taka prowizja pojawi się też dla posiadaczy Konta <30.

  Kto jeszcze dostaje papierowe wyciągi z konta, ten będzie za to płacić nie 5, a 10 zł miesięcznie (taka opłata dotyczy też kont, które miały papierowe wyciągi generowane za 0 zł).

  Wykaz wszystkich zmian, nowe taryfy opłat i prowizji oraz regulaminy zawierające wszystkie modyfikacje planowane przez bank, znajdziesz w dokumencie do którego linkuję na końcu niniejszego wpisu - uwaga: łącznie to aż 732 strony!

  Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w bankowości i bankobraniu? Skorzystaj z bezpłatnego newslettera dla Czytelników bloga - zapis zajmie chwilę, podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz. Ze swej strony zapewniam jednak tylko wartościowe treści i zero spamu:


  Co zrobić, gdy zmiany Ci nie odpowiadają?


  Zapowiedziane zmiany cennika i regulaminów banku oznaczają, że w sytuacji gdy nie wyrażasz na nie zgody, możesz wypowiedzieć umowę z bankiem ze skutkiem natychmiastowym - można to zrobić najpóźniej do 30.06.2023 r. Jeśli takiej dyspozycji w tym czasie nie złożysz, będzie to oznaczać akceptację zmian i od 1.07.2023 r. będą obowiązywać Cię nowe warunki. Przeczytaj: co warto zrobić przed zamknięciem konta w banku.

  Co oferują inne banki?


  Po zmianach wchodzących w życie od 1.07.2023 r. Santander Bank ze swym Kontem Santander (daw. Konto Jakie Chcę) dołączy do grona banków, które wymagają większej aktywności w korzystaniu z karty, by uniknąć opłat - tak jest już m.in. w Aliorze (Konto Jakże Osobiste), czy w ING Banku Śląskim (Konto Direct), gdzie z opłat za kartę wydaną do konta zwalniają płatności na sumę min. 300 zł miesięcznie. W mBanku posiadacze eKonta osobistego, by nie płacić za wydaną do niego kartę płatniczą, każdego miesiąca muszą wykonywać transakcje na sumę min. 350 zł. 

  Czy to dużo? Część osób może stwierdzić, że nie - wszak przy obecnych kosztach życia, taki obrót kartą czy Blikiem na sumę min. 300 zł to jedno tankowanie na stacji paliw bądź większe (ale coraz mniejsze wskutek inflacji) zakupy w markecie. Na zmiany można więc machnąć ręką, dostosować się do nich i spełniając nowe wymogi, zapewnić sobie dalszy brak opłat - a Konto Santander (daw. Konto Jakie Chcę) zachowa też swe dotychczasowe atuty, czyli m.in. wszystkie przelewy natychmiastowe realizowane za 0 zł, czy zwrot 1% za opłacenie należności za media (do 25 zł miesięcznie).

  Osobiście wolę, gdy do aktywności zachęca marchewka i gdy takie aktywne korzystanie z konta i karty jest wynagradzane. O tym zresztą piszę od ponad 9 lat prowadzenia niniejszego bloga.

  Banki, które wymagają aż tak dużej aktywności w celu uniknięcia opłat, to na szczęście mniejszość. Ciągle dominują konta, które o wiele łatwiej można utrzymywać za 0 zł, a przy okazji ich otwarcia można jeszcze sporo zyskać.

  VeloBank prowadzi konto za 0 zł bez warunków, a z opłaty miesięcznej za kartę zwalnia wykonane min. 5 płatności kartą i/lub Blikiem na dowolne kwoty. Dodatkowo można z tym kontem uzyskiwać m.in. 10-procentowy zwrot za płatności - łącznie da się tu zgarnąć do 650 zł w gwarantowanych bonusach.

  Podobnie wygląda oferta Banku Millennium, w którym konto prowadzone jest za 0 zł bez warunków, a z opłaty za kartę zwalnia także wykonanie min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty. A na start, dla osób zakładających konto, czeka 400 zł premii pieniężnej.

  Łatwo jest też w banku z żubrem w logo. Pekao zapewnia bezpłatne prowadzenie konta, a z opłaty miesięcznej za kartę (która na tle innych banków i tak jest niewielka, bo wynosi 4 zł) zwalnia zapewnienie wpływu na konto w wysokości min. 500 zł oraz wykonanie 1 płatności kartą lub aplikacji PeoPay (czyli te warunki są wręcz bliźniaczo podobne do dotychczas obowiązujących dla Konta Jakie Chcę, od których Santander jednak odchodzi). Tutaj na start można zgarnąć 200 zł w bonusach oraz zapewnić sobie 7% na koncie oszczędnościowym (gwarantowane na 183 dni).

  No i nie sposób nie wspomnieć też o dwóch kontach osobistych, które wraz z wydawanymi do nich kartami są za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Takie propozycje mają 2 banki: Citibank oraz Nest Bank. W pierwszym z nich do wzięcia czeka premia pieniężna do 350 zł na start, a oferta Nest Banku jest skromniejsza, bo na powitanie można co najwyżej zgarnąć symboliczny bonus 50 zł.

  Przydatne dokumenty:

  132 komentarze:

  1. Nie wiem czemu ja to inaczej zrozumiałem. Oni napisali w bankowości że nie ma już opłaty za prowadzenia konta Jakie chcę/konta Santander. Natomiast jak masz kartę to musisz wyrobic 300 zł płatności kartą . Chyba inaczej to zrozumiałem

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Jedynie w przypadku posiadaczy do 26 lat, nie ma opłaty za prowadzenie konta. Starsi będą musieli robić płatności na sumę min. 300 zł, by uniknąć opłaty za Konto Jakie Chcę (od 1.07.2023 r. nazywające się Konto Santander).

    Usuń
  2. Tylko że Bank Santander traktuje np wpłatę na revolut z konta jakie chcę jako "przelew kartą" i nie da się w ten sposób wypełnić regulaminu więc pozostaje tylko zamknięcie kont u nich sam posiadam 6 KGP z kartą wydaną tylko do bankomatu co pozwalało na łatwą wypłatę gotówki z bankomatu. ktoś może wyjaśnić jak można zrobić przelew kartą? jeśli nie jest to karta kredytowa tylko debetowa?

   OdpowiedzUsuń
  3. Czy do tych 300 zł koniecznych do wydania kartą, aby mieć konto bezkosztowe zaliczają WSZYSTKIE bez wyjątku płatności w internecie?
   Wiadomo o co biega.😉

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Z sumy płatności kartą wykluczone są transakcje Quasi Cash. W bankowym regulaminie kart możemy znaleźć taką oto definicję tego typu transakcji: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory".

    Usuń
   2. jakiś czas temu nie było problemu ale wpłaciłem na "R" kartą do KJC i zapisało jako przelew kartą a nie jako płatność i walnęło opłatę za konto i kartę opłaty cofnęli za tamten miesiąc ale tylko "ze wzglęgu na dobro dalszej współpracy"

    Usuń
   3. @ Mr.Złotówka Czy każda, bez wyjątku płatność BLIK na kwotę 300 PLN spełnia warunek ?

    Usuń
   4. A zasilenie konta maklerskiego w XTB BLIKiem?

    Usuń
   5. Zgodnie z taryfą opłat i prowizji:

    "3. Spełnienie warunku w miesiącu, którego dotyczy opłata, oceniamy sprawdzając:
    (...)
    - w przypadku płatności kartą do konta, którego dotyczy opłata - transakcje bezgotówkowe wykonane kartą (i nieodwołane), z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash. Gdy karta jest połączona z kontem w walucie obcej, to kwotę płatności, która obciążyła konto w walucie obcej – na potrzeby sprawdzenia spełnienia warunku – przeliczymy na złote według kursu średniego NBP tej waluty z dnia płatności,

    - w przypadku płatności BLIK z konta, którego dotyczy opłata – płatności za towary lub usługi w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych lub w sklepach internetowych, autoryzowane kodem BLIK lub czekiem BLIK lub w formie BLIKA zbliżeniowego"

    W przypadku Blika zaliczają się więc wszelkie płatności. Wykluczenie transakcji quasi cash dotyczy tylko płatności kartą.

    Usuń
   6. przelewm z ich KK visa na R jakies drobne typu 50zl i zawsze jest to traktowane jako platnosc bezgotowkowa... wiec nie wszystkie lub nie wszystkim robia to jako quasi-cash

    Usuń
  4. No, w przypadku Konta Jakie Chcę, to duże zmiany... Ciekawe też, czy inne banki nie zaczną zmieniać swoich opłat? :(

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. A pewnie zaraz na początku lipca wprowadzą inne nowe konto które będzie super za 0 zł i to będą reklamować a starzy klienci zostaną ze starymi kontami. Zagrywka co 2-3 lata ta sama.

    Usuń
   2. @Anonimowy 19 kwietnia 2023 11:16, to częsty scenariusz, ale mniej wierzę w jego powtórkę, gdy Konto Jakie Chcę ma się nazywać Kontem Santander. To może sugerować, że ten rachunek ma być sztandarowym.

    Usuń
  5. Ciekawe, czy w Santanderze będzie można być zwolnionym z opłaty po zasileniu Revoluta na 300 zł. kartą co miesiąc, tak jak w Aliorze do tej pory?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. nie zaliczy jako przelew kartą i walnie opłatę

    Usuń
   2. O Aliorze w tym przypadku pierwsze słyszę.

    Usuń
   3. Zawsze to działało więc powinno działać dalej, przecież to nie kasyno

    Usuń
   4. Jeśli chodzi o zasilenie konta w Revolut zleży to od organizacji płatniczej karty, jak sklasyfikuje daną transakcję (bank nie ma to wpływu). W przypadku takiego zasilenia, organizacja płatnicza może sklasyfikować to jako przelew z karty i wówczas nie otrzyma Pan zwolnienia z opłaty.

    Tak mi odpisali

    Usuń
   5. @Anonimowy18 kwietnia 2023 20:26 teoretycznie by się zgadzało bo w KJC mam Visa "przelew kartą" a w Alior MC "Transakcja kartą debetową" ale w ING też mam Visa i tam jest ok "Płatność kartą"

    Usuń
   6. Tylko że gdzie indziej nie wykluczają niczego a tu jest jednak mowa o tych transakcjach quasi cash które nie do końca wiadomo jak rozumieć.

    Usuń
   7. nie wiem jak w placówce ale w bankowości internetowej Konto Godne Polecenia można zmienić tylko w KJC a jak chciałem zmienić KJC to wyskoczyło "tego rachunku nie da się zmienić. dajcie znać co wyszło w placówce.

    Usuń
  6. Czy przelewy natychmiastowy beda dalej za 0 zł?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Piszą, że tak.

    Usuń
   2. Przelewy natychmiastowe zostają bez zmian.

    Usuń
   3. Przelewy Express Elixir i BlueCash pozostają bez zmian za 0 zł - zarówno w przypadku Konta Santander (daw. Konto Jakie Chcę), jak i Konta Select.

    Usuń
   4. i to najbardziej ich szkoda.

    Usuń
  7. Zobaczymy czy będą elastyczni i zaproponują stałym klientom zwolnienie z opłat przy próbie rezygnacji z konta czy też będą oporni. Konto mam u nich od lat ale płatności wolę robić kartą kredytową albo kartą velobanku ze zwrotami. Jak mam już rozdzielać wydatki między bankami to w zamian za nagrody a nie zwolnienie z opłat…. co innego jedna transakcja a co inne wydawanie 300zł blikiem...

   OdpowiedzUsuń
  8. Trzeba bedzie teraz zrobić obrót na 300zł w miesiącu ? Dla mnie zmiana na minus. Nie jest to dużo ale mając kilka kont bankowych robi sie już problem.
   Mam nadzieje że na siłe nie będą zmuszać do zmiany konta !!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Czyli wypowiedzenie poleci!

    Usuń
   2. "Mam nadzieje że na siłe nie będą zmuszać do zmiany konta !!"

    No ale tu nie będziesz mieć wyboru. Konto Jakie Chcę od 1.07 zmieni się w Konto Santander i będą nowe wymogi. Właśnie te płatności na 300 zł/mies.

    Usuń
  9. To już łatwiej będzie chyba zamienić na konto Select i jeden wpływ/przelew na 10k załatwia sprawę bezpłatności konta.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. I tak właśnie zrobię,to najlepsze rozwiązanie:)

    Usuń
   2. szczerze nawet tego nie czytałem uznałem że to konto VIP i pominąłem

    Usuń
   3. Tylko trzeba pamiętać, by zamknąć kartę debetową i jak się chce mieć kartę to zamówić nową, do wyboru tylko Visa Select. Więc odpada program Bezcenne Chwile oraz nie będzie zwrotów za rachunki 1% (Konto Jakie Chcę).

    Usuń
   4. z tabeli wnioskuję, ze nawet suma wpłat/przelewów na 10k, więc można i kilka razy w m-cu mniejsze kwoty "przepędzić" przez konto

    Usuń
   5. Czy można ten wpływ/przelew na 10k "podzielić"? Np. 5k od pracodawcy i 5 od żony? :>

    Usuń
   6. Może być suma wpływów. Źródła obojętne. Możesz obrać nawet jakąś mniejszą kwotą w te i wewte i wystarczy.

    Usuń
   7. Na Select niestety nie ma zwrotów 1% za rachunki :(

    Usuń
   8. od lipac beda zwroty 1% za rachunki

    Usuń
   9. i z ciekawostek karta Visa do konta Select daje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, nie tylko z bankomatów Santander.

    Usuń
   10. Karta Santander Dopasowana Mastercard wydawana była na 4 lata, kartę Visa Select dają ważną na 2 lata. Opłata za wznowienie karty 15 zł, warto wiedzieć :(

    Usuń
  10. Konto systematyczne oszczędzanie tesz wycofane z oferty będzie

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Z racji oprocentowania na nim oferowanego to raczej nikt za nim płakać nie będzie.

    Usuń
  11. Czy jak wypowiem umowę konta to karta kredytowa też przepada czy będę mógł korzystać z karty dalej?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Karta kredytowa to odrębny produkt. Można ją posiadać bez konta osobistego (zachowując dostęp do bankowości internetowej i aplikacji).

    Usuń
  12. zamykamy konta w płatnych bankach, to nam się płaci za lokowanie pieniędzy w banku a nie odwrotnie

   OdpowiedzUsuń
  13. Opłata za wypłatę gotówki w kasie. To już kolejne podejście tego banku. Już kiedyś ją wprowadzili ale później ogłaszali promocje ze zwolnieniem z tej opłaty by później ją wycofać w ogóle. Teraz wracają do tematu.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zgadza się, tak było. Przy okazji podkreślę jednak, że w przypadku Konta Santander (daw. Konto Jakie Chcę) prowizja obowiązywać ma wyłącznie posiadaczy konta poniżej 26. roku życia. Dla starszych klientów wypłata "w okienku" pozostaje bez opłat.

    Usuń
  14. Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie. Wrócę kiedyś jak będzie dobra oferta.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Też to samo zrobiłem. Rozumiem, że opłatę za kartę można warunkować wykonaniem transakcji bezgotówkowych, ale opłatę za konto? Kpina. Oferty zatrzymaniowej nie było, konsultantka zachwalała oprocentowanie konta oszczędnościowego i zwroty 1% za rachunki...

    Usuń
   2. A co zrobił? Teraz nie dają oferty zatrzymaniowej. Zamykają od razu

    Usuń
  15. A mi dziś Santander powiedział ze kont systematyczne oszczędzanie nie da zamienić. Im tylko zależy by wszyscy mieli konto Santander i płatność karta

   OdpowiedzUsuń
  16. Pracownica dziś banku powiedziała mi w Santander żeby trzymać jedno konto Max oszczednosciowe i drugie konto oszczednosciowe selecet Leszte kont oszczędnościowych zamykac

   OdpowiedzUsuń
  17. witam..Ja dzisiaj skontaktowałem się z Santanderem w celu wyczucia czy będą próbowali zatrzymać klienta i .... zatrzymali :) przynajmniej na jakiś czas. Otrzymałem zwolnienie z opłat za konto i kartę przy minimalnych warunkach do spełnienia czyli 500 zł wpływu i jedna transakcja plus jedno logowanie się na konto. Dodatkowo po spełnieniu tych warunków przez kolejne 5 miesięcy otrzymywać będę 30 zł miesięcznie. Nadmieniam że konto mam ponad 10 lat, ale .... podjęliśmy tą samą próbę z teściową, której konto założyliśmy w październiku tylko w celu otrzymania nagród i .... ta sama propozycja, czyli teściówka dostanie kolejne 150 zł :) Kontakt z Santanderem z poziomu strony internetowej i zakładki "konta" "rezygnacja z konta". Polecam a może dodatkowe 150 zł wpaść.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Próbowałem właśnie tak zrobić ale niestety żadnej propozycji nie dostałem.

    Usuń
   2. dziś otrzymałem podobną ofertę z tymże 5 miesięcy ze zwrotem 30 zł przy spełnieniu obecnych warunków bezpłatności konta (tj. 500 zł wpływ i jedna transakcja) ale zwolnienia z opłat od 01.07 już nie. Uprzejma Pani, którą próbowałem sprytnie podejść stwierdziła, iż niestety takiej opcji nie ma. Innymi słowy: zwroty tak ale od 01.07 i tak będę musiał wykonać transakcje na 300 zł by wszystko było za darmo.

    Usuń
   3. Do A. 17:49: dostałam taką samą propozycję ale przez gapiostwo nie wpadłam na to, że od 1.7. trza wyrobić 3 stówy. Tak czy inaczej opłaca się za 300 zł dostać 10% premii.

    Usuń
  18. Ale z czym macie problem Revolut nie przejdzie bo to doładowanie ale Paypal to płatność podpiąć kartę do paypala a potem przelać kasę na inny paypal i problem z głowy :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. tak a potem paypal bloknie konto "bo tak" i szukaj wiatru w polu

    Usuń
   2. Jakoś od pół roku mi nie zablokowali tylko musiałem się zweryfikować a poza tym od kiedy paypal miałby blokować kogoś za przelanie komuś 300 pln na jego konto PayPal :)

    Usuń
   3. Jak wystarczą 2 Paypala do rozwiązania kwesti obrotu 300zł to spoko. Przeleje w ten sposób kase żonie a ona mnie :)

    Usuń
   4. Możecie oboje podpiąć swoje karty ustawić Je jako domyślne źródło płatności i oboje macie obrót na karcie z głowy :)

    Usuń
   5. Jak Ty robisz .? Ja nie widze albo jestem ślepy, bym na koncie Paypal mógł komuś przelać kase podpiętą kartą debetową ? Mam tylko : przelew na rachunek bankowy, dodawanie środków do salda, zasil konto poprzez Trustly

    Usuń
  19. Dostałem właśnie info, że moja 4-letnia karta Dopasowana w przyszłym miesiącu traci ważność i za wystawienie nowej.... opłata 15 zł :/
   Da się jakoś obejść tę opłatę, czy tylko wypowiedzenie pozostaje?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Da, wystarczy zamówić kartę z drugiego operatora. Jeśli masz VISA zamow Mastercard (lub odwrotnie). Zrób to już teraz, przed utratą ważności starej karty. Będziesz miała dosłownie chwilkę dwie karty. Tak można. Jeśli pamięć mnie nie myli można zamówić dodatkowa kartę przez bankowość elektroniczną. Jeśli się nie uda to na pewno pomoże infolinia. Jak dostaniesz nowa kartę, starą zablokuj i zniszcz.

    Usuń
   2. Można zamówić nową przez bankowość. Ale starą trzeba zamknąć w placówce albo przez infolinię (przynajmniej przy umowie dla klientów Select, nie wiem jak inni). Samo zastrzeżenie karty w bankowości spowoduje wysłanie nowej i tak.

    Usuń
  20. Ktoś wypowiadał umowę? Warto? Dają ofertę zatrzymaniową dla starych klientów (>10 lat w Santanderze)?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ja,żadnej oferty nie dostałem (30 lat w Santanderze)

    Usuń
   2. Bardzo słabe z ich strony.

    Usuń
   3. Co się im dziwić, ileż można utrzymywać darmowe przelewy natychmiastowe dla wszystkich klientów KJC, darmową kartę debetową, którą klient używa 1x w m-cu z mikrotransakcją by spełnić warunek bezpłatności oraz dokonujący 1x w m-cu sztuczny "wpływ" polegający na przelewie natychmiastowym 500 zł z RORu w Santander na swoje konto w innym banku i natychmiastowy zwrot tej kwoty przelewem zwrotnym. I tak długo wytrzymali.

    Usuń
   4. no a ja sobie zrobie konto select i bede robil sztuczny wplyw na 10k i tyle zarobia

    Usuń
   5. Tylko że Select bez karty MC. Odpadają promocje z Bezcennymi Chwilami.

    Usuń
  21. Masakra ile zmian. Ponad 700 stron dokumentów. Kto to ma czytać? Przeglądałem ale przyznaję że nie ogarniam. Pytanie więc mam czy coś się zmieniło w zakresie kont walutowych?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Gdzie te strony? Na maila pisze tylko o zmianach nazwy kont

    Usuń
   2. Link do dokumentu masz na końcu artykułu.

    Usuń
   3. Konta walutowe bez zmian.

    Usuń
  22. Szkoda, że nie zrobili jak w Millenium, gdzie niby podnieśli do 5 płatności kartą zamiast 1 płatności i 1000 zł wpływu, ale dotychczasowi klienci mają jeszcze "po staremu".

   Pytanie tylko czy Millenium też ma zamiar niedługo dotychczasowych klientów przerzucić na ofertę z 5 płatnościami? Coś wiadomo w tym temacie?

   Jeśli tak to trzeba będzie pewnie uciekać do Pekao...

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Nic o zmianach nie wiadomo. To już chyba rok mija jak wprowadzili nowe konto - Millennium 360° (tu jest wymagane 5 płatności). "Starzy" klienci zostali z Kontem 360° (te nazwy są bardzo podobne), na którym niezmiennie wymagany jest wpływ 1 tys. zł + 1 płatność miesięcznie.

    Usuń
   2. To nic tylko życzyć sobie, aby jak najdłużej Konto 360° pozostawało w ich ofercie. :) Tak długo jak pozostaje to Millenium pozostaje moim głównym bankiem.

    Santander planuję zamknąć i jako drugie konto myślę o Pekao. Jak tam z okresowymi promocjami na konta oszczędnościowe - tak samo czy gorzej niż w Santanderze?

    Z banków z łatwymi warunkami Nest i Citi wydają się bankami drugiej kategorii i ostatecznością. Do listy można jeszcze dopisać Credit Agricole (tam jest chyba też tylko 1 płatność i 1000 zł wpływu).

    Usuń
  23. Dzwoniłem ostatnio do Santandera i pomarudziłem, że na drugim posiadanym koncie KJCh męczy mnie spełnianie warunków darmowości (500 PLN wpływu i 1 transakcja). No to ... zaproponowali DARMOWO na 1 rok konto SELECT (bez konieczności spełniania żadnych warunków). Przekwalifikowalem zatem to drugie KJCh w SELECT (ROR) przez Infolinię i 1 rok mam spokoju. Do tego - brak ograniczeń co do przelewów pomiędzy kontami SELECT (ROR a KO - o tożsamej nazwie).

   OdpowiedzUsuń
  24. A ktoś próbował w oddziale Santander złożyć wypowiedzenie. Czy coś proponują?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ja zamykałam w oddziale; dadzą Ci papierowe potwierdzenie złożenia wypow. z 30-dniowym okresem wypow. a po 2 tyg. dzwoni infolinia z propozycją zatrzymaniową (zwroty za płatności kartą przez kilka m-cy typu 3,4 w wysokości 2% max 30 zł m-cznie). W placówce na miejscu nic nie zaoferują, co najwyżej inny posiadany produkt w ich standardowej ofercie.

    Usuń
  25. Zamieniłem KJCh na Select (nr została ten sam, co było dla mnie bardzo ważne). Zrezygnowałem z karty debetowej do KJCh i zamówiłem nową do konta Select.

   Cały czas jednak męczy mnie niepewność, czy dla 0 zł opłaty za konto wystarczy suma wpływów na min. 10 tys. czy WPŁYW = 1 przelew na 10 tys. PLN?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. z TOIP obecnie obowiązującej:

    *warunek zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku płatniczego, pkt3

    *: Od 01.09.2022 r.: wpływy co najmniej 10 000 zł lub średnie saldo aktywów co najmniej 150 000 zł

    pkt3 [ad. wpływów]:
    Spełnienie warunku w miesiącu, którego dotyczy opłata, oceniamy sprawdzając:
    - w przypadku wpływów na konto, którego dotyczy opłata – sumę wpływów (przelewów, wpłat, itp.), z wyjątkiem odsetek wynikających z oprocentowania konta oraz nagród z tytułu sprzedaży premiowej prowadzonej przez nasz bank

    Usuń
   2. dowiesz sie w pierwszym miesiącu i dasz znać przy właściwościach konta będzie się świecić na zielono

    Usuń
  26. Czy ktoś ostatnio składał wypowiedzenie w maju w Santanderze?
   Czy coś proponują na zatrzymanie?
   Po jakim czasie dzwonią i co aktualnie proponują?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. 12maja bylem w oddziale zamknąć rachunek. Dostalem potwierdzenie dyspozycji na papierze oraz za pomocą sms. Dzis 15maja otrzymalem sms: "Dzien dobry, potwierdzamy, ze zamknelismy konto nr xxxxxcc. Dziekujemy za wspolprace. Santander Bank Polska" Nikt nie namawiał do pizostania. Rachunek mialem prawie 20lat.

    Usuń
   2. Czytałem czyiś komentarz o promocji z premią 150 zł na zatrzymanie. Ale mnie nic nie zaproponowali. Konto więc już zamknięte. Miejmy nadzieję że kiedyś skrócą karencję.

    Usuń
   3. Wysyłasz przez bankowość elekt. wiadomość, że od 1.07. chcesz zamknąć konto z powodu nowego cennika opłat i prowizji. Po kilku dniach dzwonią, namawiają na pozostanie, a gdy się uprzesz przy swoim, na koniec proponują te 150 zł.

    Usuń
   4. Hmmm a jakie są dokładnie warunki tej promocji zatrzymaniowej :)?

    Usuń
   5. @Anonimowy 19 maja 2023 08:44
    Rozumiem że prócz tego co w komentarzach jest już wymienione?
    Tak więc można otrzymać kawę z automatu o ile dany oddział czy placówka taki automat posiada. Warto zatem wcześniej chcąc otrzymać taką kawę to sprawdzić i to najlepiej osobiście.

    Usuń
  27. Mam prośbę o informację od kogoś, kto zmienił już KJCh na konto Select.
   1. Ta zmiana nastąpi od razu czy jest jakiś okres na jej włączenie, np. od następnego m-ca obowiązuje konto Select czy coś?
   2. kartę debetową od KJCh można zamknąć przez internet? Od razu czy jest jakiś okres wypowiedzenia?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. 1. Zmiana jest od razu. Przed zmianą trzeba spełnić warunki darmowości KJC, a po zmianie Select.
    2. Ja rezygnowałem z karty przez infolinię. Miałem do wyboru czy chcę od razu czy po 14 dniach.

    Usuń
   2. Dziękuję.

    Usuń
   3. a jak to jest być posiadaczem konta select? był już ktoś w placówce? jest traktowany jak vip? obsługa poza kolejką kawa itp?

    Usuń
   4. Jest osobisty doradca. Większą zaletą jest chyba umowa o Linię Select. Wtedy na infolinii da się załatwić więcej spraw których zwykły klient nie może ogarnąć. Są też negocjowane lokaty ale % aktualnie słabe (dla PLN ok. 5,5%). Ale to się zmienia bo jeszcze kilka miesięcy temu były jednymi z lepszych.

    Usuń
   5. Czy płatności kartą debetową rachunków przez Payppka na kwotę 300 zł sprawią, że konto będzie bezpłatne czy to nie przejdzie?

    Usuń
   6. Wg mnie powinny. Ale czy tak będzie to się dopiero dowiemy.

    Usuń
   7. Płatności na PayAppka mają MCC 6012, a nie 4900 😛

    Usuń
   8. Czy za płatność Blik na Payappka kartą kredytową Citi bank nalicza prowizję?

    Usuń
   9. Co aktualnie proponuje Santander Bank jako ofertę zatrzymaniową?

    Usuń
  28. @ Mr. Złotówa Z regulaminu wynika, że do sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Wynika z tego, że płatności BLIK kartą debetową przez Payappka spełnią warunek. Czy może mylę się? Proszę o potwierdzenie?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Tak, jakiekolwiek płatności Blikiem powinny być zaliczone do sumy min. 300 zł (bo wykluczenie transakcji Quasi Cash odnosi się wyłącznie do transakcji kartą).

    Usuń
   2. Jakiekolwiek płatności BLIK-iem powinny być zaliczone, a kartowe nie? Co to zdradza?

    Usuń
   3. TOiP:
    "Do spełnienia warunku zwolnienia z opłaty miesięcznej za kartę uwzględniamy transakcje wykonane w miesiącu, którego dotyczy opłata:
     w przypadku płatności kartą - transakcje bezgotówkowe, które wykonasz kartą (i nie odwołasz ich), z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash; gdy karta jest połączona z kontem w walucie obcej, to kwotę płatności, która obciążyła konto w
    walucie obcej, na potrzeby sprawdzenia spełnienia warunku przeliczymy na złote wg średniego kursu NBP z dnia płatności,
     w przypadku płatności BLIK - płatności z konta, do którego została wydana karta, za towary lub usługi w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych lub sklepach internetowych, autoryzowane kodem BLIK lub czekiem BLIK lub w formie BLIKA zbliżeniowego,
     transakcje wykonane kartą mobilną (MasterCard Mobile debetowa lub Visa-Mobile debetowa) tej samej organizacji płatniczej, do tego samego rachunku i dla tego samego użytkownika, co karta, której dotyczy zwolnienie."

    Usuń
  29. Czy ktoś składał wypowiedzenie w maju. Czy Santander proponuje coś na zatrzymanie? Co ?

   Odpowiedz

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Dzisiaj składałem wypowiedzenie i propozycja Santandera to: 30 złotych zwrotu za 1 płatność, wpływ 500 złotych i jedno logowanie do aplikacji mobilnej przez 5 m-cy.

    Usuń
   2. Czy tu chodzi o dowolny wpływ?

    Usuń
   3. Tak, chodzi o dowolny wpływ na min. 500 PLN.

    Usuń
   4. 30zl co miesiąc dostaniesz, ale 300zl i tak musisz wydac, bo będą opłaty.

    Usuń
   5. 300 zł wykręcić obowiązkowo od 1 lipca, ale w maju i czerwcu wystarczyło po 1 transakcji, zalogować się 1 raz i zapewnić wpływ 500 zł z dowolnego konta zewnętrznego.

    Usuń
  30. @ Mr. Złotówa
   Wcześniej piszesz, że płatności rachunków przez Payappka BLIKIEM spełnią warunek bezpłatności konta.

   Regulamin: W przypadku płatności BLIK - płatności z konta, do którego została wydana karta, za towary lub usługi w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych lub sklepach internetowych, autoryzowane kodem BLIK lub czekiem BLIK lub w formie BLIKA zbliżeniowego.

   Czy nie myślisz się przypadkiem?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. W przypadku płatności Blikiem nie ma wykluczenia transakcji (jak np. quasi cash w przypadku karty), więc nie widzę przesłanek do niezaliczenia jakiejkolwiek płatności Blikiem.

    Usuń
  31. @Mr. Złotówka
   Nie każda płatność BLIK jest zaliczana do transakcji na sumę 300 zł.
   Transakcje BLIK, które są brane pod uwagę to:
   - płatność w sklepie lub internecie za towary lub usługi z wykorzystaniem kodu BLIK lub czeku BLIK,
   - BLIK zbliżeniowy do płatności w sklepach bez użycia kodu.

   Spytam Ciebie jeszcze raz, ponieważ nie bardzo wiem o co chodzi i wciąż mam wątpliwości czy powyższe informacje nie świadczą o tym, że płatności BLIK przez Payappkę na min. 300 zł po prostu nie spełnią warunku bezpłatności konta i karty debetowej?
   Możesz wytłumaczyć mi to w najprostszy sposób, bo jako blondynka nie bardzo wiem o co chodzi?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Przecież sam wymieniasz "lub w internecie (...) z wykorzystaniem kodu BLIK lub czeku BLIK" :)

    Usuń
   2. Generalnie płatności w aplikacjach mobilnych są kwalifikowane jako płatności w Internecie. W tym przypadku nie ma rozróżnień.

    Tak jak np. punktem handlowo-usługowym nie są tylko stacjonarne sklepy, apteki czy stacje apliw, ale też automat z kawą albo mobilny sprzedawca kawy (coś w stylu bike-cafe) czy taxi. Oczywiście nawet bankowe sformułowanie "w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych" precyzyjne nie jest, bo jak określić stację paliw? Ani to sklep, ani punkt usługowy. Jednak płatność na stacji paliw też się zaliczy (dlatego wolę używać określenia "punkt handlowo-usługowy", bo to pojęcie o wiele szersze).

    Usuń
  32. Chce zamknąc konto z uwagi na te niekorzystne zmiany od 1 lipca 2023 r. Ale z tego co mi wiadomo koło 15 lipca mogła by wpłynąc na to zamykane konto, niewielka wplata z uwagi na udzial w promocji produktu w maju. Co w takim przypadku ? Kasa przepadnie ?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Większość promocji wymaga utrzymania konta do momentu otrzymania premii/nagrody. Zatem przedwczesne zamknięcie konta, będzie oznaczało utratę bonusu.

    Usuń
  33. Akurat to nie była promocja tego banku, nue zwiazana z zalożeniem konta. Trudno, strace najwyżej te 15zł. Nie zamierzam im placić za karte i konto, które to warunki bedą od 1 lipca. Mając inne konta bankowr, na których też trzeba warunki spełniać, to te 300zł obrotu w Santander ma znaczenie

   OdpowiedzUsuń
  34. Jestem po rozmowie z bankiem. Zatrzymali mnie na razie na 4 miesiące. Zaproponowali zwroty 30zl przez 4 miesiące. I podpowiedzieli, że do tych 300zl wymaganego obrotu zaliczy sie też wypłata gotówki podczas zakupów w Żabce !! Komuś też tak podpowiedzieli ?
   Tylko teraz się zastanawiam czy jak wypłace w Żabce te 300zł ( z opłat za karte i konto będe zwolniony ) to czy się będzie liczyło do tego cashbackiu 30zł przez 4 miesiące ??

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. O jaki 'obrót' 300 zeta tu idzie - płatności czy wypłaty?

    Usuń
   2. Płatności kartą/blikiem w sklepach, na stacjach benzynowych, zakupy w internecie etc.

    Usuń
  35. Ciekawe czy musi być to blik w sklepie, czy np nie można przelać blikiem 300 zł na konto męża i z powrotem ?

   OdpowiedzUsuń
  36. Pytanie, jako ze przybywam za granica, mogle sobie przelac 500PLN i zrobic doladowanie za 5PLN do oranage blikiem, weic spelnialem warunki. Nie mam karty do konta. Teraz musialbym wydac blikiem 300PLN aby spelnic warunki co miesiac. Nie bardzo jest to mozliwe, bo blik dziala tylko w PL. Jakie mam opcje w tym przypadki?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zmień typ konta z konto jakie chce na konto select, da się samemu wyklikac zmianę w bankowości int. Tylko się nie pomyl, nie załóż nowego konta select obok obecnego kjch, tylko przeksztalc obecne w select. Możez nie zamawiać karty, pewnie za granicę i tak by nie wysłali. Warunkiem bezpłatności konta select jest suma wpływów na 10.000 zł w miesiacu kalendarzowym. Nie jest to trudny warunek do spełnienia jeśli masz jeszcze konto w innym banku, np. 5 przelewów w tą i z powrotem kwoty 2tys. załatwia sprawę lub wszelka inna kombinacja, może być raz 10.000zł, ważne by w mcu odnotowali sumę wpływów na 10 tys. zł. Zanim zmienisz na select spełnij warunek tych płatności na 300 zł bo pobiorą oplatę za bieżący mc. Zmiana na select zrobi się natychmiastowo. Nr konta pozostanie ten sam.

    Usuń
   2. BLIK zbliżeniowy działa wszędzie tam, gdzie akceptują karty MasterCard 😋

    Usuń
   3. Pewnie ogarne to konto select. Nie chce zamkyc tego santander bo dlugo mam juz, jeszcze jak bylo bzwbk 20 lat może? W sierpniu teraz akurat miałem auto do wypożyczenia wiec blikiem wyszlo 500 pln wiec jest OK na razie. W sumie mam jeszcze mbank, inteligo, wiec mogę kasę poprzesuwać, jedyny mankament to musze o tym pamietać! Ten select to w sumie tez nie jest zly bo teraz mam tylko karte bankomatowa wiec jak jestem w PL to musze szukac bankomatu santander. A co do blika zbliżeniowego, kto rozlicza zagraniczne transkacje? Jaki kurs dają? Bo przeważnie do tego interesu trzeba doplacic jakies 3%, chyba ze uzywam revoluta. W UK mam Starling i Monzo, wymiana walut bez prowizji z kursu Mastercard. Przy czym ten kurs z Mastercard to czasmi sporo odbiega od Revoluta, gdzie revolut to prawie zawsze ma lepszy kurs.
    Dzieki za info

    Usuń
   4. !! Zanim zmienisz typ konta z KJCh na konto Select zrezygnuj z karty do KJCh, najlepiej na chacie po zalogowaniu do bankowości int. (rezygnuj po tym, jak spełnisz warunek bezpłatności karty w tym m-cu). Jest opcja samodzielnej rezygnacji z karty klikami w szczegółach karty, wyświetli się wtedy komunikat że karta będzie zamknięta po 14 dniach ale nie polecam korzystać z tej opcji. U mnie skończyło się to reklamacją na brak realizacji dyspozycji. A jak zrezygnujesz na chacie z konsultantem to jeszcze zostanie ślad pisemny i zamkną kartę natychmiast. Do historii rozmów chat będziesz miał dostęp klikając chat online (na dole strony).

    Usuń
  37. Andrzej Krohn16 marca 2024 11:38

   W uchwale Sądu Najwyższego 7 sędziów z 22 maja 1991, III P15/91 stwierdzono: "Umieszczenie w regulaminie bankowym, dotyczącym warunków prowadzenia rachunku bankowego, postanowień uprawniających bank do jednostronnej zmiany treści tego regulaminu, a tym samym warunków umów rachunku bankowego - nie jest prawnie skuteczne. Zmiana treści umowy rachunku bankowego wymaga wypowiedzenia"

   OdpowiedzUsuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

  Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...