Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 200 zł premii za konto osobiste w Pekao (+ 100 zł za konto dla dziecka)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

16.05.2023

Zgarnij 200 zł premii za konto osobiste w Pekao (+ 100 zł za konto dla dziecka)

Oto nowa promocja dla otwierających Konto Przekorzystne.

"Wakacyjna promocja z Bankiem Pekao S.A": zgarnij 200 zł premii
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna do 200 zł (za spełnienie łatwych warunków). Do tego można zgarnąć 100 zł za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat). A dodatkową zachętą - dla oszczędzających - jest 7%, które można zapewnić sobie na koncie oszczędnościowym na pół roku.


[Promocja zakończona. 
Sprawdź obecnie dostępne promocje w Banku Pekao.]


"Wakacyjna promocja z Bankiem Pekao S.A": zgarnij 200 zł premii

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która:

 • w okresie od 1.01.2021 do 15.05.2023 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao oraz
 • na dzień przystąpienia do niniejszej promocji (czyli w momencie otwierania konta) nie ma żadnego produktu kredytowego w Pekao.


Rozwiewając ewentualne wątpliwości: posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki. 

Zasady promocji z premią 200 zł za Konto Przekorzystne. By wziąć udział w akcji i zdobyć tytułową nagrodę:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 16.08.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem (można zrobić to online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej).

I to wszystko, co wystarczy zrobić, by wpadł pierwszy bonus 50 zł.

Dla uzyskiwania kolejnego bonusu (do 150 zł) w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):
 • wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta (mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty; w przypadku transakcji aplikacją dotyczy to tylko płatności zbliżeniowych).


Wypłata bonusów
przewidziana jest w dwóch transzach:

 • 50 zł za otwarcie konta otrzymasz do 15. dnia drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otarcia konta;
 • drugi bonus - w wysokości 50, 100 lub 150 zł (w zależności od tego w ilu miesiącach wykonasz min. 5 płatności kartą) wpadnie do 15. dnia piątego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta.

Jak to będzie wyglądało konkretnie? Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w maju, to pierwszy bonus 50 zł wpłynie na Twe konto do 15.06, a aktywnością (czyli wykonywaniem 5 płatności kartą) będzie należało wykazywać się od czerwca do sierpnia. Bonus za tę aktywność dostaniesz do 15.10.2023 r. (wyniesie od 50 do 150 zł w zależności od tego w ilu miesiącach wykonasz płatności kartą).

Do momentu otrzymania nagród nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę wydaną do konta.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, miej na uwadze, że bank nie zaliczy niektórych transakcji. Wykluczone są następujące transakcje:

"a) internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), b) przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), c) przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne) (określonych kodem MCC 6051)"


Takim zapisem bank najpewniej chce wyeliminować transakcje, które mogą nie być płatnością za faktyczne zakupy. Na potrzeby promocji można za to wykonywać płatności w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, motoryzacyjnych, budowalnych), marketach, w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).

100 zł za konto dla dziecka


Jeśli jesteś rodzicem, a Twa pociecha jest jeszcze nieletnia, to w Pekao można też zyskać do 100 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat). Promocję prześwietlam tutaj.


7% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao


7% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao
Dla osób otwierających teraz Konto Przekorzystne w Pekao dostępna jest jeszcze jedna promocja (na którą załapać się można również do 16.08.2023 roku, a więc w tym samym terminie co na akcję z premią 200 zł). 

To podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, na którym bank oferuje obecnie 7% w skali roku do 100 tys. zł, gwarantując utrzymanie warunków przez 183 dni. Więcej na temat tej propozycji piszę tutaj.

Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty Pekao 


Wszystko najistotniejsze, co należy wiedzieć o koncie osobistym z oferty Pekao, to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta (za wyjątkiem karty Gold - zwróć na to uwagę, bo i ta karta też może być do wyboru we wniosku o konto) - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, to musi być więc przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


Do udziału w promocji z premią do 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). To prosty proces z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeżeli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tutaj jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis:

"Jeśli nie udało ci się zawrzeć tych umów w powyższych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony".

 
W praktyce możliwe są zatem 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji; 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji. 


Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. Kartę trzeba wyrabiać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, regulamin promocji wymaga wyrobienia karty do konta.

   Usuń
  2. Do konta można podpisać o limit 3000 zł za ZERO złoty i na ZERO procent. Na cały rok. Czyli masz darmowy kredyt. 3000 wpłacasz na konto oszczędnościowe na 7 % i po pół roku masz jeszcze 100 zł. Za wyrobienie karty kk za ZERO zł bezwarunkowo - też dają 100 zł. Wystarczy zrobić tą kartą 3 transakcje.

   Usuń
  3. Gdzie na str. Pekao jest napisane że za kk dają 100zl? Bo nigdzie tego nie umiem znaleźć

   Usuń
  4. 100 zł za kartę kredytową?! xD Przecież niedawno było 800 zł więc lepiej zaczekać jak wróci coś godniejszego bankobiorcy.

   Usuń
 2. Chęć otwarcia konta dla dziecka trzeba już jakoś wyrazić/odhaczyć podczas zakładania konta Przekorzystnego? Chodzi mi o to by nie przepadło 200 zł za to dodatkowe konto. Czy to konto zakłada się odrębnie i to bez znaczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. We wniosku o Konto Przekorzystne nic takiego nie kojarzę. Konto dla dziecka otwierałam odrębnie.

   Usuń
  2. Otwiera się odrębnie. To są 2 odrębne promocje.

   Usuń
 3. W jaki sposób można zamknąć konto? Chodzi mi o to czy da się on line lub telefonicznie czy też konieczna jest wizyta w oddziale banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z opowieści dziwnej treści od konsultanta zresztą niezbyt uprzejmego wynika że niby można złożyć przez serwis www wniosek o zamknięcie konta lecz to nie jest dyspozycja zamknięcia konta tylko wniosek. Potem należy odczekać na odpowiedź bo bank zdecydować musi czy konto można zamknąć czy też być może konieczna będzie wizyta w oddziale...zwróć na to uwagę przyszły pekokliencie bo oddziały mają ale mało ich...do tego konsultant nie zagwarantował że sam wniosek wystarczy do zamknięcia konta a gdy został konsultant zapytany w jakich przypadkach bank by zamknąć konto poprosi o przybycie do oddziału padła odpowiedź " nie umiem odpowiedzieć" LOL 😂🙂🙃🙂😁 i chyba jednak odpuścimy...no i te 20 groszy za smsy to musi być straszne obciążenie dla pkosa że aż tak do tego podchodzą....

   Usuń
  2. Mnie po przytuleniu 250 zł premii do Biedry zamykali konto niemal 3 miesiące, mimo że dyspozycję wypowiedzenia złożyłem w oddziale. Ludzie na infolinii byli bezradni, odsyłali mnie do oddziału ... dopiero reklamacja pomogła, którą rozpatrywali aż ponad 5 tygodni - kompletna porażka!

   PS. Dostęp do bankowości wciąż nie został zamknięty!

   Usuń
 4. Dziwny ten Pekao. Dwa razy do nich podchodziłem.
  Po nieudanej próbie "online" pani w oddziale powiedziała, że ona widzi ten wniosek, ale kontynuować go nie może. Może otworzyć nowy, ale on już do promocji się nie zaliczy.
  Drugą próbę robiłem z kartą kredytową. Chciano na mnie wymusić oświadczenie, że dochody mam z umowy o pracę. Jak się uparłem, że nie podpiszę (bo jestem samozatrudniony) to sama lista dokumentów do przyniesienia dla karty z limitem 3000 miałą więcej kartek niż wszystkie kwity jakie musiałem pokazać (w innym banku) żeby dostać leasing na auto :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Straszna ściema z tym bankiem. Probuję założyć konto dostaję informację, że moj numer telefonu jest zarejestrowany (byłem klientem w 2018) i powinienem się zalogować na swoje dane.
  Nr klienta pamiętam, hasła nie. Próbuję odzyskać dostęp, ale nie dostaję żadnego SMSa z banku.
  Zostaje infolinia. Konsultant twierdzi, że promocja jest tylko dla nowych klientów. W regulaminie jak byk stoi, że od 1.01.2021 nie można być klientem. W celu rozwiązania problemów zaprasza do oddziału ;-)
  Ktoś już miał takie przejścia?
  Zawarcie w oddziale wyklucza z udziału w promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu musisz podać inny nr tel i przejdzie.

   Usuń
  2. Być może ten ich 'konsultant' nie czytał regulaminu?

   Usuń
  3. Ja zamykałam konto w 2020 roku. Tylko nie pamiętam dokładnie kiedy. Zadzwoniłam żeby się dowiedzieć a gość na to że nie jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie a poza tym mam ciągle login i hasło bo mam ciągle konto oszczędnościowe..... Ja zamykałam wszystko więc w ogóle sąd to konto....... Masakra

   Usuń
  4. @Anonimowy, 24 maja 2023, 13:57 - dlaczego miałbym podawać inny numer telefonu niż mój własny skoro ten numer ma posłużyć w przyszłości do kontaktu z bankiem, autoryzacji operacji, etc. ??

   Usuń
  5. Napisałem co i jak zrobić. Dlaczego to nie mnie pytaj.

   Usuń
 6. Witam, czy konto dla dziecka z bonusem 200 zł. (dziecko 14 lat) mogę otworzyć nie posiadając konta w Pekao? Czy musze mieć konto. Na infolinii powiedzieli że musze mieć konto ale powyżej jest informacja że sa to dwie oddzielne promocje. Czy konto dla dziecka można otworzyć w oddziale czy musze przez Internet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocje oddzielne ale rodzic konto musi mieć. Choćby dlatego promocja nazywa się "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom".

   Usuń
 7. Czy żeby w Pekao zrezygnować z karty (nie płacić za jej posiadanie) wystarczy ją zastrzec?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jaki sposób można u nich zamknąć konto?

   Usuń
  2. Przyłączam się do pytania.

   Usuń
 8. Otwarłam konto w maju i żadne 50 zł nie wpłynęło. Wysłałam zapytanie w bankowości internetowej i od 3 dni nikt nie odpisał. Wy dostaliście ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy można łączyć tą promocje z programem poleceń tego banku?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy kod polecenia tez działa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja nie łączy się z programem poleceń.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...