Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: + 349 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie kwietnia 2023

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

28.05.2023

+ 349 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie kwietnia 2023

Oto najświeższy raport z mego bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie kwietnia 2023 roku
To ten fajny moment, gdy biorę się za podliczenie wszystkich gratyfikacji uzyskanych dzięki udziałowi w promocjach bankowych. No bo pojedyncze wpływy - tu 25 zł, tam 50 zł, a gdzie indziej 100 zł - mogą wrażenia nie robić, aż do momentu, gdy to wszystko się zsumuje.

Podsumowania poprzednich miesięcy przynosiły dużo - wychodziło bowiem 690,63 zł, 745,54 zł, 989,16 zł oraz 658,03 zł. Ten miesiąc przynosi nieco mniej, ale i tak, jak zawsze, te wszystkie otrzymane bonusy mocno cieszą.

Zaczynam od banku, gdzie wpadło najwięcej. A to VeloBank, gdzie uzyskuję wysoki, bo 10-procentowy zwrot za płatności kartą i/lub Blikiem. Ewenementem w tym przypadku jest czas wpadania bonusów, bo nie czeka się na nie, jak zazwyczaj, do kolejnego miesiąca, ale bank wypłaca je w ciągu dwóch dni roboczych po zaksięgowaniu transakcji. Zatem wszystko szybko "widać" i cieszy. Tu można uzyskać do 100 zł w miesięcznym cyklu (indywidualnym dla każdego), który nie pokrywa się z miesiącami kalendarzowymi więc akurat tak wyszło, że odnotowuję więcej niż tę stówkę - od ostatniego podsumowania (publikowanego pod koniec kwietnia) do teraz uzbierało się u mnie 106,02 zł. 

Promocja dla otwierających VeloKonto z bonusami do 650 zł nadal jest dostępna (acz żeby z tej sumy zgarnąć 50 zł za otwarcie polecenia, to z otwarciem konta trzeba się wyrobić do końca maja).

Po raz pierwszy odnotować mogę bon 100 zł do Allegro od PKO BP - to efekt promocji dla obecnych, zaproszonych klientów, w której bank wynagradza zapewnienie wpływów wynagrodzenia na konto (w sumie do wzięcia są 3 takie bony - po jednym w każdym z kolejnych miesięcy).

Jeśli chodzi o Bank Millennium, to tu będzie krótko: odnotować należy 2 bonusy po 30 zł każdy, będące efektem moneybacku (odpowiednio 2% od płatności kartą oraz 5% od płatności Blikiem).

W Alior Banku konta mamy obydwoje - i ja, i żona (jej zyski z bankobrania również uwzględniam w podsumowaniach, bo skoro mamy wspólne gospodarstwo domowe, to i koszty, i dochody są wspólne). Na jednym z nich (Konto Premium posiadane jeszcze z czasów T-mobile Usługi Bankowe) wpadło 25 zł (otrzymuję ten bonus zawsze, gdy w miesiącu wykonam płatności na sumę min. 500 zł), a drugie z kont (żony, która niedawno założyła Konto Jakże Osobiste) przyniosło 8,34 zł (dzięki 1-procentowemu moneybackowi). Do tego powinno być jeszcze 50 zł, które na nowe konta bank wypłaca przez kolejne 8 miesięcy, ale póki co jeszcze tego bonusu nie ma (zgodnie z regulaminem może wpłynąć do końca miesiąca, więc póki co pozostaje jeszcze zaczekać).

W Credit Agricole na konto wpadły 2 bonusy po 25 zł - jeden za zapewnienie wpływów na konto, a drugi za płatności kartą i Blikiem (jako 3-procentowy moneyback).

Wszystkie wymienione gratyfikacje od banków, zebrane w jednym miejscu, przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

VeloBank

Zwrot 10% za płatności kartą i Blikiem

1060,20 zł*

106,02 zł

PKO BP

Promocja "Przenieś swoje wynagrodzenie – edycja Allegro 5"

104 zł

100 zł
(bon Allegro)

Bank Millennium

Zwrot 2% za płatności kartą i 5% za płatności Blikiem

2102 zł

60 zł

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje + moneyback 3%

839 zł

2 x 25 zł

Alior Bank

Moneyback 1% dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego

834 zł

8,34 zł

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

501 zł

25 zł

*płatności wykonane w dwóch różnych okresach rozliczeniowych

Potwierdzeniem uzyskanych nagród, bonusów i moneybacków, są niniejsze zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie kwietnia 2023 rokuMoje zarabianie na bankach - podsumowanie kwietnia 2023 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie kwietnia 2023 roku


Wyliczenia 


Zliczając wszystkie bonusy i zwroty od banków, miniony miesiąc przyniósł mi 349,36 zł. Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Jak zwykle zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę 61 770,60 zł.


Promocje bankowe godne uwagi


W tym miejscu tradycyjnie przypominam o obecnie najlepszych okazjach do bankobrania, przy czym najczęściej lwią część z nich stanowią kończące się promocje (gdy koniec miesiąca jest bliski, to takich finiszujących ofert jest najwięcej). Tym razem jest ich jednak tak dużo, że zbieram wszystkie w jednym wpisie, który znajdziesz tutaj (tam dowiesz się m.in. o tym jak zyskać 480 zł za konto w Santanderze czy nawet 550 zł w bonusach i 8% dla oszczędności w mBanku).

A co poza tymi kończącymi się promocjami jest teraz najpopularniejsze wśród Czytelników bloga? To przede wszystkim promocja konta w BNP Paribas z premią do 420 zł oraz wspomniane VeloKonto z moneybackiem do 600 zł, a jeśli chodzi o okazje do bankobrania z kartą kredytową to przede wszystkim 900 zł w bonusach za kartę Citi Simplicity.

Jak wgryźć się w bankobranie?


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli trafiasz na mojego bloga po raz pierwszy (lub nawet kolejny) i dotąd nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:


26 komentarzy:

 1. W Velo ta promocja zwrotu 10%, to naprawdę fajna sprawa. U mnie jeszcze 2 miesiące i niestety koniec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie 4-ty cykl. Szybko leci. Zostały jeszcze 2. W weekend poszły wnioski o konta dla żony i teściowej. Jeszcze urabiamy teścia.

   Usuń
  2. Ha ha ha, cudny komć. Wielka szkoda, że ja z rodziną i znajomymi nie wychodzę tak dobrze. Nie mam wsparcia. Nie mam tak dużych wydatków i nie będę robiła na siłę , więc chciałam płacić za zakupy innych, ale nie chcą. I przez to mam małe zwroty, a mogłabym mieć 100 zł w cyklu w moim ulubionym bo najkorzystniejszym velobanku.

   Usuń
 2. U mnie 100 zł od Santandera i 100 zł od BNP Paribas + bony w Bezcennych Chwilach (3 x 100 zł) dzięki kartom Santandera, Citi i Aliora. W sumie 500 zł + drobne z moneybacku w Aliorze.
  Pozdrawiam
  Łukasz

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie 300 zł za przeniesienie konta z santandera do Bp paribas plus 100 veloskarbonka plus tankowanie za darmo w circle k za 100 z bezcennych chwil

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy zwroty za płatności też się zaliczają do bankobrania? Bo odsetki z KO, lokat i obligacji skarbowych to chyba raczej nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czym niby się różnią odsetki na lokatach, KO czy obligach od zwrotów za płatności? Wszystkie mają ten sam wspólny mianownik - to są wpływy gotówkowe.

   Np. te bony od Bezcennych Chwil jedynie do wybranych partnerów nie mają tej zalety, a ludzie się nimi tutaj chwalą 😋

   Usuń
  2. Ja z BCh zgarnąłem 1200 zł. Od 2 miesięcy tankuje za free. Nie uważasz, że to dobra opcja? Pieniądze, których nie wydałem są tu dla mnie wpływem.

   Usuń
  3. Nie zmienia to faktu, że bony z programu Bezcenne Chwile są jedynie do wybranych partnerów - np. niezmotoryzowanych trudno przekonać argumentem o tankowaniu na stacjach Circle K :)

   Usuń
  4. W BCh jest dużo innych bonów. Nie tylko Circle K.

   Usuń
  5. Dokładnie, oferują bony, ale jedynie do wybranych partnerów 😋

   Usuń
  6. Tak, można wybrać z tej oferty spośród setki innych partnerów 😋

   Usuń
 5. Ja już z Velo bankiem ugrałem co można tylko było czyli te 600zł. przez 6 miesiecy , niestety nic ciekawego nie zaproponowali zatrzymanie więc zrezygnowałem z konta. Natomiast wyrobiłem kartę kredytową z velo i za wydanie 100zł. proponują 100zł. zwrotu a potem utrzymanie karty jest na dobrych warunkach bo wystarczy 5 dowolnych płatności w miesiącu. Millennium bank 60 zł+ 19,63 Alior bank zwrot za płatności 1% oraz Alior Bank 50 zł. za płatności kartą kredytową OK! która tez już sie kończy bo 150 zł było do zarobienia co daje razem za maj zarobek 229,63. Pozdrawiam Złotówe oraz czynnych bankobiorców:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za obrót kk na 100zł dają aż 100 zł? Jednorazowo czy co-miesięcznie?

   Usuń
  2. Co miesiąc przez 12 m-cy!

   Usuń
  3. Co miesiąc masz wydać kartą kredytową VeloBank 100zł i za spełnienie tego warunku dostajesz 100 zł zwrotu? Obowiązuje co miesiąc przez 12 miesięcy? Co to za promocja? Dostałeś ją standardowo z banku czy przy zamykaniu konta?

   Usuń
  4. Tak, przez 12 m-cy 😃

   Usuń
 6. Te 25 za wpływy w ca to jak zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 7. W ca jeszcze bony do żabki 4 x 5 zł

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie słabiutko. 😒
  Miało być więcej a wyszło jak wyszło. Tyle pracy, tyle wydatków... a tylko 4253 zł. 😞 Coraz częściej myślę że szkoda na to czasu. Otwieranie, zamykanie kont, pisanie reklamacji, czytanie mejli, wiadomości SMS, sprawdzanie wiadomości w aplikacji i przez przeglądarkę... może tu a może tam...! Szkoda słów.
  Nie robiąc tego wszystkiego, przynajmniej spokój i możliwość wykorzystania swojego czasu na to co się naprawdę lubi. Życie ucieka a gonitwa za każdym groszem tak naprawdę okrada i wyniszcza. Niby trochę więcej kasy ale w sumie to "niewarta skórka tej wyprawki".
  To takie moje spostrzeżenia. 🧐

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie co prawda dość skromnie, bo tylko 50 zł premii (jutro) plus 3,20 zł zwrotu z Alior oraz 18,60 zł zwrotu z CA, ale wkrótce będzie 800 zł za polecenia do Velo 😃

  OdpowiedzUsuń
 10. 100 santander, 86,50 alior, 30 millennium, + dwa razy bonus po 80 zł z santandera za program poleceń.

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam i gratuluję wszystkim bankobiorcom osiągniętych wyników. Po kilku cienkich miesiącach ten jest zdecydowanie lepszy, bo przyniósł mi 485 zł i 95 gr. I tak po kolei: Santander Bank - 95 gr (1% money backu za płatności za media), Santander KK - 30,00 zł (5% money back za zakupy "spożywcze"), Millenium - 30 zł (za wpływ 1000 zł i jedną płatność kartą lub blikiem), CA - 25 zł ( za wpływ 1000 zł i 3% zwrot za płatności kartą lub blikiem), Velo - 100 zł (10% cashback za płatności kartą lub blikiem) i Millenium KK - 300 zł w bonie do Allegro (za płatności kartą wysokości 500 zł miesięcznie przez 3 miesiące)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kilka dni temu został przeze mnie umieszczony komentarz o tym ile mi wyszło za ostatni miesiąc będący jednocześnie moimi osobistymi przemyśleniami co do promocji bankowych. Nie wiem dlaczego go nie ma mimo tego, że przez tych kilka dni wpisy innych osób się wciąż ukazują. Nie było tam żadnej polityki, wulgaryzmów etc. O co tu chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodziło o komentarz Anonimowy 29 maja 2023 18:29? Już jest opublikowany. Ostatnio było sporo spamowych komentarzy, więc mogło mi umknąć, sorki.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...