Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% w skali roku na 2-miesięcznej Lokacie Mobilnej w VeloBanku (+ 650 zł dla otwierających konto)

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

5.05.2023

8% w skali roku na 2-miesięcznej Lokacie Mobilnej w VeloBanku (+ 650 zł dla otwierających konto)

8% dla oszczędności jest już coraz rzadziej dostępne, czas bliżej przyjrzeć się Lokacie Mobilnej na Start w VeloBanku.

Lokata Mobilna 8% w VeloBanku
W praktyce to propozycja (głównie) dla nowych klientów. A żeby stać się klientem VeloBanku, to zachęt jest więcej - to też 8% na koncie oszczędnościowym, ale przede wszystkim to 650 zł w gwarantowanych bonusach dla otwierających VeloKonto.

[Aktualizacja: obecnie niżej opisywana oferta może być już częściowo nieaktualna. Sprawdź obecnie najlepsze lokaty bankowe.]

Aż tyle za otwarcie konta osobistego obecnie nie płaci żaden inny bank. Z tego też powodu promocja (to już jej druga edycja) cieszy się dużym zainteresowaniem. Szczegółowo omawiam ją tutaj - w podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie zasad uczestnictwa w promocji, a także prześwietlenie oferty VeloKonta. Poniżej skupiam się już na kolejnej zachęcie, jaką jest powitalna lokata.

Lokata Mobilna na Start 8% w VeloBanku


Główne cechy lokaty to:

 • oprocentowanie: 8% w skali roku (stałe)
 • okres depozytu: 2 miesiące
 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł.

Lokata Mobilna na Start z oproc. 8% w skali roku jest dostępna wyłącznie dla osób, które aktywują pierwszy profil w bankowości mobilnej (jeśli więc już takowy dostęp było Ci dane posiadać, gdy np. kiedyś korzystałeś z aplikacji mobilnej nawet w czasach Getin Banku, to teraz z tej lokaty nie skorzystasz). Klient może założyć tylko jedną Lokatę Mobilną na Start.

Ponadto niezbędne jest też wyrażenie zgód marketingowych na:
 • użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego,
 • na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną, 
 • możliwość prowadzenia marketingu.

Lokatę Mobilną na Start można założyć jedynie w ciągu 30 dni od dnia aktywacji bankowości mobilnej VeloBanku - no i jak jej nazwa wskazuje, można z niej skorzystać tylko w aplikacji mobilnej (próżno szukać tego depozytu po zalogowaniu do bankowości internetowej poprzez przeglądarkę na komputerze).

Jeśli chcesz ulokować większe oszczędności, uzyskując dla nich również 8% w skali roku, sprawdź Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku (na nim również dostępne jest oprocentowanie na tym poziomie; maksymalnie do 300 tys. zł).

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. "...jeśli więc już takowy dostęp było Ci dane posiadać, gdy np. kiedyś korzystałeś z aplikacji mobilnej nawet w czasach Getin Banku, to teraz z tej lokaty nie skorzystasz"

  A skąd ta informacja? W szczegółach brak info na ten temat, a przecież to w zasadzie nowy bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki nowy, ale nie do końca nowy. W Bezcennych Chwilach też wykluczało jak ktoś miał tam wcześniej kartę Getinu. Zmienili nazwę ale w praktyce to kontynuacja.

   Usuń
  2. Pytałem o to w banku i dostałem taką odpowiedź mailem: "Jeśli poprzednio korzystał Pan już z promocyjnej Lokaty Mobilnej to nie będzie mógł Pan drugi raz skorzystać z tej oferty".

   Miałem konto w Getinie zamknięte w 2021.

   Usuń
  3. Żaden nowy i nie "w zasadzie" ani "w praktyce".
   Getin Bank nie upadł tylko został przejęty. Inaczej mówiąc, to ciągle ten sam bank tylko zabrany Czarneckiemu i dla kamuflażu niby oddany pod zarząd ośmiu największym komercyjnym bankom w Polsce plus oczywiście BFG oraz zmieniona nazwa na VeloBank".

   Polecam obejrzenie filmu "El reino (Królestwo)" z 2018 i refleksję nad otaczającą nas rzeczywistością.

   Usuń
 2. Mam kilka pytań co do ,,elastycznego konta oszczędnościowego”:
  1. W jaki sposób je aktywować czy wystarczy że przeleje nowe środki z innego konta powyźej salda początkowego które na dziś wynosi 500zł ?
  2. Co się dzieje z Velo skrabonką i środkami które na niej są, czy staje się ona kontem Elastycznym ? Czy wpływa to jakoś na cashback 10%?
  3. Dajmy na to przelewam 10 000 na konto elastyczne, czy mogę wyciągać środki z niego przed kapitalizacją odsetek?
  4. Czy istnieje możliwość przelania dodatkowych środków czy kapitalizacja liczona jest dalej od kwoty poprzedniej 10 000 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1.tak, wystarczy
   2. Środki na skarbonce są oprocentowane na 8% do 3000. Możesz sobie wpłacić 3000 zł, a poza tym mieć tam jeszcze wpływające cashbacki. Od tych 3000zl będziesz mieć 8procent zysku.
   3 tak, z konta oszczednosciowego można wypłacać środki.
   4. Tak, zawsze możesz wpłacać sobie pieniądze do konta oszczędnościowego. Kapitalizacja jest liczona od kwoty którą masz na dzień kapitalizacji. Warto dopłacać środki do konta oszczędnościowgo.

   Usuń
  2. Na VeloSkarbonce i na EKO nigdy nie traci się odsetek. Są one liczone adekwatnie do kwoty na koniec każdego dnia i rzeczywistego czasu jej utrzymywania. Zsumowane odsetki są wypłacane na koniec miesiąca.

   Usuń
 3. Aktywowałem bankowość mobilną jakieś dwa tygodnie temu, tak po prostu dla wygody - wcześniej polegałem na kodach SMS. Czyli rozumiem, że chyba się załapię :)? W ofercie to mam jak sprawdzam teraz na telefonie, czyli wydaje mi się że się uda. I skoro ma być aktywne rozpoczęcie tej lokaty przez miesiąc, to mogę się jeszcze chwilę wstrzymać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, możesz jeszcze się wstrzymać chwilę.

   Usuń
 4. Czy można kwotę 50 tys. podzielić np. na 2 lokaty po 25 tys?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokatę Mobilną na Start można założyć jedynie w ciągu 30 dni od dnia aktywacji bankowości mobilnej.

   Usuń
  2. Można założyć tylko 1 taką lokatę. Więc albo całość 50k albo tylko 1 x 25k zł.

   Usuń
 5. Sprawdzał ktoś ile proponują na zawrotnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do którego banku? Bo to oprocentowanie zależy od banku do którego robi się przelew.

   Usuń
  2. Aktualnie bez znaczenia do którego. Próbowałem do kilku i za każdym razem 6,5%

   Usuń
  3. A na jaki okres ta lokata?

   Usuń
  4. Do wyboru 2 lub 4 mies.

   Usuń
  5. Dzisiaj 6,7% przy przelewie do Santandera.

   Usuń
  6. Czytałem że 7% jak do ING ale sam nie sprawdzałem.

   Usuń
 6. 6.5 lokaty negocjowane bez przelewu w Velo bank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ta lokata negocjowana telefonicznie?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...