Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: VeloBank: 8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - edycja 6/2023 (+ 650 zł za konto osobiste)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

2.06.2023

VeloBank: 8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - edycja 6/2023 (+ 650 zł za konto osobiste)

VeloBank utrzymuje 8% w promocji dla nowych środków.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 8% - edycja 6/2023
Taką stawkę można zapewnić sobie na 92 dni (teraz dla większych środków, bo nawet do 300 tys. zł). Wystarczy posiadanie (lub założenie) samego konta oszczędnościowego. Nie ma wymogu konta osobistego, acz warto o nim pomyśleć, bo do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 650 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Opis wspomnianej promocji z bonusami za otwarcie konta osobistego znajdziesz tutaj. Dodam jedynie, że aż tyle w bonusach na start za konto osobiste nie da się zgarnąć w żadnym innym banku, więc okazja do bankobrania to nie lada - podbije Twój zysk, bo bonusy otrzymasz oprócz odsetek z konta oszczędnościowego, nad którym skupiam się poniżej.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 8% - edycja 6/2023


Główne cechy oferty VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 
  • 8,0% w skali roku do 300 000 zł (to zmiana na plus - w tej edycji promocji, względem poprzedniej, limit kwoty objętej podwyższonym oprocentowaniem, został podwyższony o 100 tys. zł) oraz
  • 6,0% w skali roku dla nadwyżki od 300 000 do 400 000 zł (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 305 tys. zł, to z tej sumy 300 tys. zł będzie oprocentowane na 8%, a 5 tys. zł na 6%).
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli 2.06. do 17.07.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwartych przed 6.02.2023 r. w miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 8% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 29.05.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 29.05.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 29.05.2023 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 2.06.2023 r. do 17.07.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 6/2023, czyli od 2.06. do 17.07.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa]." 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty: 

42 komentarze:

 1. Mam lokatę mobilną w Velo na 50k, która zakończy się 17.07. Czyli rozumiem, że jeżeli po jej zakończeniu środków nie wyprowadzę poza bank, a właśnie na to konto doleję do tej kasy którą na nie wleję np. 05.06 w poniedziałek, to wszystko będzie pracowało na 8%, zgadza się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli była 29.05 w Velo to są to stare środki więc nie 8%.

   Usuń
  2. U mnie identyczna sytuacja: mam lokatę na 60k kończącą się na początku lipca oraz 3k na Skarbonce - czy po zakończeniu tej lokaty przelanie z niej kasy w całości, tzn. 60k + odsetki, do innego banku zmniejszy saldo 'nowych' o 60k?

   Usuń
  3. @Anonimowy2 czerwca 2023 14:19
   Dokładnie tak. Jeśli 29.05 miałeś tą lokatę na 60k, a zakładam że tak, to one są w tym momencie starymi środkami, które należy utrzymywać, jeśli uruchomisz promocję na EKO. W momencie gdy je wypłacisz poza bank, to ilość nowych środków oprocentowanych na 8% na EKO spadnie wtedy o te 60k.

   Usuń
  4. Jeśli te lokaty mieliście już założone 29.05, a zakładam że mieliście to niestety one psują Wam saldo nowych środków. Także po zakończeniu lokat lepiej uciekać z kasą do innego banku.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 2 czerwca 2023, 15:43
   @Anonimowy, 2 czerwca 2023, 16:11

   Jedyną rozsądną opcją w takiej sytuacji jest skorzystanie z oferty lokaty na zatrzymanie przy przelewie tych 60k.

   Usuń
  6. Nie korzystaj z żadnej lokaty na zatrzymanie poniżej 8%. Jest spory wybór w tym z czego możesz skorzystać w innych bankach i to na wyższy procent niż to co oferuje VeloBank. A przy okazji możesz dodatkowo zarobić za założenie konta.

   Usuń
  7. Wnioski są dość oczywiste: zakładanie lokat odbija się czkawką gdy przyjdzie do depozytów na KO.

   Usuń
 2. Świetnie że utrzymali 8%, a myślałam że obniżą. Nawet wraz z mężem założyliśmy specjalnie dla 8% na 180kilka dni konto w Pekao, przerywając tym samym okres karencji, a tymczasem w velo taka fajna niespodzianka z kontynuacją tego oprocentowania, to pozwoli nam ulokować nadwyżkę która nie zmieściła się w żubrze. Super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pko jest 8.5% więc żadna niespodzianka

   Usuń
 3. Co dają na lokacie zawrotnej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam otwarte Elastyczne Konto Oszczędnościowe założone w 2021 roku, skorzystałem wtedy z promocyjnego oprocentowania i wypłaciłem środki. Czy aby teraz mieć to 8%, muszę zmienić to konto w bankowości lub aplikacji i dopiero wpłacic na nie pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz Elastyczne Konto Oszczędnościowe (a nie zwykle Konto Oszczędnościowe) to nic zmieniać nie musisz. Wpłacasz nowe środki i tyle.

   Usuń
  2. Warto zrobić konwersję do obecnego EKO by mieć z niego darmowe przelewy.

   Usuń
 5. Dziękuję za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zrobić konwersję na nowy EKO jak sie ma stary EKO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja robiłam przez infolinię.

   Usuń
  2. Infolinia, apka lub bankowość.

   Usuń
  3. Dziękuję za odpowiedź!

   Usuń
 7. Witam,

  Utworzyłem drugie konto partnerce kodem polecenia dnia 18.05 jednak nie przelałem 2000 na te konto co jest wymogiem dostania premii za polecenie. Czy jeszcze mogę to zrobić do dnia 18.06 czy musiałem to zrobić do końca maja ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku konta otwartego w maju, pierwszym miesiącem w którym wymagany jest wpływ, jest czerwiec. A potem jeszcze lipiec i sierpień (liczy się miesiącami kalendarzowymi).

   Usuń
  2. Super, dziękuje za odpowiedź.

   Usuń
 8. A ja złożyłem wniosek na zamknięcie starej skarbonki, teraz ani nowej ani pieniędzy. Na infolini wprowadzają w bład.Reklamacj nie uznają. Kierownik placówki daje słowo że pomoże ale nic nie może.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakim celu ktoś miałby zamykać konto z dodatnim saldem?

   Usuń
 9. A dziś info że bank na sprzedaż czy lokaty są tam bezpieczne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) to instytucja gwarantująca depozyty banków i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych w Polsce.

   Limit gwarancji zgromadzonych depozytów przez każdego deponenta od dnia 30. grudnia 2010 wynosi równowartość €100 wypłacanych w ciągu 20 dni roboczych. W przypadku rachunków wspólnych (np. współmałżonków) limit gwarancji to €100 dla każdego ze współposiadaczy rachunku.

   Usuń
  2. Tak jak mBank, Millenium, Citi. Niby na sprzedaż od lat a nic się nie dzieje.

   Usuń
 10. 22.06 mija moje 92 dni konta oszczędnościowego. Czy jeśli 23.06 przeleje pieniązki na inne konto to dostanę pod koniec miesiąca wypłatę odetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że dostaniesz odsetki. KO to nie lokata.

   Usuń
 11. Sprawdzał ktoś odsetki wyliczone przez Velo przy promocji tych 8% ? Mnie wychodzi za mało a na wyciągu z konta oszczędnościowego będącego w promocji widnieje oprocentowanie 1,5% ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od odsetek trzeba odjąć 19% podatku Belki mi zawsze się zgadza

   Usuń
 12. Rozumiem ze wpłacając 100 tyś na 92 dni i nie dopłacam przez ten okres nic to są to cały czas nowe środki i po 92 dniach otrzymuje 8%/w skali roku oczywiście/.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak.

   Usuń
  2. Czy to oznacza, że przez te 92 dni nie mogę przelewać nowych kwot, bo przeciwnym razie 8% będzie tylko od tych "dopłaconych" środków?

   Usuń
 13. Złotówka, na stronie Velobank jest dokument zasady gwarantowania depozytów, cytat:

  "CZY GWARANCJAMI FUNDUSZU OBJĘTE SĄ TAKŻE ODSETKI OD ŚRODKÓW ZGROMADZONYCH NA RACHUNKACH?
  Limit kwoty gwarantowanej przez BFG obejmuje środki zgromadzone na rachunkach według stanu na dzień spełnienia warunku gwarancji łącznie z odsetkami naliczonymi DO TEGO DNIA, zgodnie z oprocentowaniem wskazanym w umowie, niezależnie od terminu ich wymagalności."

  Czyli co, jakaś część odsetek na EKO za nowe środki może nie być objęta gwarancją BFG?


  źródło: https://www.velobank.pl/dokumenty/informacja-o-trybie-i-warunkach-uzyskania-gwarancji-depozytow-bankowego-funduszu-gwarancyjnego.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku czarnego scenariusza, jakim byłby upadek (jakiegokolwiek) banku, BFG zwraca kapitał i odsetki naliczone (zgodnie z oprocentowaniem z umowy z bankiem) za okres do dnia ogłoszenia upadłości. Od tego dnia w ciągu 7 dni roboczych muszą ruszyć wypłaty środków, więc bez oprocentowania środki byłby jedynie przez ten krótki, kilkudniowy okres (od dnia upadłości do dnia wypłaty środków).

   Usuń
 14. Obecna edycja kończy się w poniedziałek 17. lipca - ciekawe czy wzorem poprzednich edycji we wtorek wprowadzą kolejną, a jeśli tak, to kiedy warto wyzerować salda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zrobię to jutro.

   Usuń
  2. Jednak WieloBank nie zawodzi: oferta na EKO edycja 7/2023 przez 3 m-ce @ 8% maks. 300k w terminie do 20. sierpnia 😃

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...