Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Pakiet medyczny Lux-Med (na 12 miesięcy) jako nagroda gwarantowana za skorzystanie z karty kredytowej Citi Simplicity (+ zwolnienie z opłaty za kartę na 36 miesięcy)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

28.06.2023

Pakiet medyczny Lux-Med (na 12 miesięcy) jako nagroda gwarantowana za skorzystanie z karty kredytowej Citi Simplicity (+ zwolnienie z opłaty za kartę na 36 miesięcy)

Tym razem to propozycja dla tych, którzy chcą zadbać o swe zdrowie.

Promocja "Pakiet medyczny z Kartą Kredytową Citi Simplicity"
O ile Citibank w promocjach swej karty kredytowej najczęściej serwuje nagrody gwarantowane w postaci bonów na zakupy lub nagród rzeczowych, to tym razem przyszła kolej na roczny pakiet pozwalający korzystać z usług Lux-Med, czyli sieci prywatnej opieki medycznej.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Citibanku.]

Na wstępie jednak - dla osób, które są przyzwyczajone i preferują inny, bardziej "tradycyjny" typ nagród w promocjach bankowych - przypomnienie o aktualnie dostępnych, alternatywnych okazjach do bankobrania z kartą Citi Simplicity w roli głównej. Na wyrabiających tę kartę kredytową czekają następujące nagrody (do wyboru):

W każdym z podlinkowanych wpisów znajdziesz szczegółowe omówienie zasad i warunków promocji oraz link do strony promocji (gdyż o tym, w której bierze się udział, decyduje złożenie wniosku poprzez stronę, którą bank dedykuje dla konkretniej promocji). Poniżej skupiam się już wyłącznie na nowości - z pakietem opieki medycznej w prezencie.

Promocja "Pakiet medyczny z Kartą Kredytową Citi Simplicity"


Promocja w pigułce: nagrody gwarantowane w tej promocji otrzymasz, jeśli po zawnioskowaniu o kartę i podpisaniu umowy:
 • aktywujesz kartę, zarejestrujesz ją w programie Bezcenne Chwile oraz zalogujesz się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł w miesiącu kalendarzowym po miesiącu zawarcia umowy o kartę (mogą to być płatności za "zwykłe" codzienne zakupy - w sklepach, na stacjach paliw, w Internecie itp.).

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz pakiet Simple HealthCare na 12 miesięcy (dostępny w opcji dla osoby dorosłej lub dziecka), który bank na stronie promocji opisuje tak:
"W ramach Pakietu Medycznego Simple HealthCare, bez dodatkowych opłat możesz korzystać z konsultacji specjalistów w wariancie podstawowym, panelu badań laboratoryjnych bez skierowania, diagnostyki laboratoryjnej, a raz w roku z przeglądu stomatologicznego. Konsultacje specjalistów w wariancie dodatkowym możliwe są za dopłatą 89 zł, natomiast dopłata do diagnostyki obrazowej w wariancie podstawowym wynosi 15 zł."

Szczegółowy wykaz świadczeń znajdziesz w dokumencie określającym zakres pakietu (tutaj). Wartość tej nagrody - zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie promocji - to 249 zł.

Dodatkowo na uczestników niniejszej promocji czeka zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę na okres 36 miesięcy - bez jakichkolwiek warunków.

Pakiet Simple HealthCare w Lux-Med na 12 miesięcy za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2022 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citi (tu więc jest okazja na całkiem szybki i przy tym opłacalny powrót).

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

Zasady promocji "Pakiet medyczny z Kartą Kredytową Citi Simplicity"


By wziąć udział w akcji i uzyskiwać nagrody:
 • do 28.02.2024 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko tak składane wnioski kwalifikują do promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody - w praktyce da się to zrobić już podczas składania wniosku (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawierając z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej oraz 
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy (datę jej zawarcia znajdziesz w umowie):
  • aktywuj kartę w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku oraz
  • już po aktywacji karty, zaloguj się min. jeden raz do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku;
 • w pierwszym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł

I to już wszystko. Powiadomienie o nagrodzie dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. A sam e-kod umożliwiający aktywację pakietu, bank prześle w ciągu 60 dni od wspomnianego powiadomienia. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji, nie wypowiadaj umowy. E-kod ma być ważny przez 3 miesiące, licząc od kolejnego miesiąca, w którym zostanie Ci on przekazany.

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Mogą, ale nie muszą to być płatności u partnerów programu Bezcenne Chwile. Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

Kto może uzyskać kartę kredytową w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników powyższej promocji, jeśli chodzi o opłatę miesięczną za kartę, czeka jeszcze jeden przywilej - "0 zł przez okres 36 miesięcy od zawarcia Umowy o Kartę (liczone od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zawarto Umowę o Kartę)" (w tym przypadku regulamin promocji bierze górę nad zasadami wynikającymi z taryfy prowizji i opłat).

Po upływie 36 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.
Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 26,35%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce. 

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.

💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 350 zł na start. Promocję karty kredytowej z pakietem Lux-Med można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

2 komentarze:

 1. Ludzie starsi, którzy mogliby skorzystać z opieki medycznej w sytuacji fatalnej jakości publicznej służby zdrowia w Polsce, są niestety wykluczeni - lipa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie Lux-med ma pakiety do 65 r.ż. Powyżej też ma ale inne i drożej. Takie życie w Polsce. Tu przy tym pakiecie od Citi nie widzę ograniczeń wiekowych ale i tak za wiele świadczeń i badań trzeba dopłacić. Czasem niewiele ale jednak.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...