Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 250 zł premii za Konto Direct w ING Banku Śląskim (+ 100 zł za płatności)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

30.06.2023

Zgarnij 250 zł premii za Konto Direct w ING Banku Śląskim (+ 100 zł za płatności)

W banku z lwem w logo wystartowała nowa promocja konta osobistego.

Premia 250 zł za Konto Direct w ING
Na otwierających Konto Direct, czeka gwarantowana premia pieniężna 250 zł. Do tego można też uzyskać promocyjne oprocentowanie dla oszczędności oraz bonus za otwarcie konta dla dziecka.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING Banku Śląskim.]

Premia do 250 zł za Konto Direct


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która co najmniej od 1.04.2022 r. nie była posiadaczem, współposiadaczem, ani pełnomocnikiem do konta, ani jakiegokolwiek innego produktu w ING Banku Śląskim.  

💡  Jeżeli masz 18-26 lat, to sprawdź alternatywną promocję z Kontem Mobi, które dedykowane jest właśnie dla osób w tym wieku - do wzięcia czeka nawet 300 zł. Kliknij i sprawdź opis promocji konta dla młodych >>

Zasady promocji Konta Direct z premią do 250 zł


By wziąć udział w akcji i uzyskać tytułową premię pieniężną:
 • do 28.09.2023 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej, wyrażając przy tym zgody na "marketing drogą elektroniczną oraz otrzymywanie profilowanych informacji handlowych";
  regulamin promocji nie wymaga wyrobienia karty już podczas wnioskowania o konto - można ją zamówić później (ale najpóźniej do 28.09.2023 r.) np. poprzez bankowość internetową.

 • do 31.12.2023 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę min. 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykonywanie tych transakcji dobrze rozłożyć sobie w czasie, bo wtedy jednocześnie da się uniknąć opłaty za kartę - więcej piszę o tym nieco niżej; do 31.12.2023 r. transakcje muszą być już zaksięgowane, więc z ich wykonaniem nie warto zwlekać do ostatniej chwili).

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci premię 120 zł. Może ona wzrosnąć do 250 zł, ale by tak się stało, najpóźniej do 31.12.2023 r.:
 • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych - do końca grudnia transakcje muszą być rozliczone, więc z ich wykonaniem nie warto zwlekać do ostatniego dnia (regulamin promocji nie definiuje czym dokładnie owe sklepy internetowe są, więc w praktyce możliwości jest wiele - z relacji uczestników poprzednich edycji wynika, że także płatności np. na Allegro są zaliczane); te 3 płatności wliczą się do ogólnej sumy płatności 1000 zł wymaganej w warunku opisanym wyżej;
 • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (bank zastrzegł, że "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest Uczestnik" oraz że nie uwzględni wpłat gotówki w placówkach, ani we wpłatomatach) oraz 
 • załóż min. jeden Cel oszczędnościowy na koncie oszczędnościowym założonym w promocji (nieco niżej tłumaczę czym jest taki Cel i jak go założyć) i także na 31.12.2023 r. posiadaj tenże Cel oszczędnościowy z saldem co najmniej 300 zł.

Cele oszczędnościowe to bezpłatna usługa ING Banku Śląskiego, która polega na regularnym oszczędzaniu poprzez automatyczne odkładanie. Środki z Twego konta osobistego w ING będą przelewane przez bank w wyznaczonym terminie (oraz we wskazanej przez Ciebie kwocie) na konto oszczędnościowe. 

Cel oszczędnościowy można uruchomić po zalogowaniu do bankowości internetowej Moje ING, przechodząc następującą ścieżką: Oferta ING => Oszczędności => Cele oszczędnościowe. W czasie zakładania Celu oszczędnościowego wybierzesz na co chcesz oszczędzać oraz wskażesz kwotę, którą planujesz odłożyć lub na kolejnym etapie, ile chcesz wpłacać miesięcznie i przez jaki okres.

Wypłata premii (w wysokości 120 lub 250 zł - w zależności od tego, które warunki spełnisz) przewidziana jest najpóźniej 16.01.2024 r. Do czasu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji (nie zmieniaj go na konto wspólne) wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia od banku).

Dodatkowe korzyści


▶ Jeśli masz dziecko w wieku 13-17 lat, za otwarcie konta dla swej pociechy czeka dodatkowa nagroda - premia 100 zł. Więcej na temat tej promocji piszę tutaj.

▶ [Aktualizacja w dn. 18.07.2023 r.: ING Bank Śląski - jako jeden z nielicznych banków - udostępnia możliwość płacenia za pomocą usługi Visa Mobile. A tak się składa, że wystartowała właśnie promocja, dzięki której można zgarnąć bonus 100 zł. Tym samym, otwierając Konto Direct w ING, da się uzyskać już nie 250, ale nawet 350 zł! Więcej na temat promocji z bonusem 100 zł za 3 płatności z Visa Mobile piszę tutaj.]


Konto Direct - szczegóły oferty ING


Konto Direct, czyli konto osobiste zakładane w ING Banku Śląskim, charakteryzują poniższe cechy:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę płatniczą wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji; nie zliczą się jednak transakcje wykonywane BLIKiem);

  W ING Banku miesięczny okres rozliczeniowy dla karty wydawanej do konta liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 10 zł.

Wraz z Kontem Direct w ING należy także założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) - to wymóg z regulaminu promocji, gdyż to właśnie na ten rachunek wpłynie premia (na szczęście jest to rachunek bezwarunkowo prowadzony za 0 zł; ponadto wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto w ING również są realizowane za 0 zł).

Po złożeniu wniosku objętego promocją (a tylko tak otwierane konta uprawniają do uzyskania premii), otwarcie konta można sfinalizować na jeden z poniższych sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym, który należy wykonać z własnego konta w wybranych bankach (ich lista jest jednak ograniczona - są to: Alior, Bank Pocztowy, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to uruchomi też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo (z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu) wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - w tym przypadku koniecznie pamiętaj jednak, by zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi wyłącznie o dokończenie formalności dla złożonego już wniosku przez Internet, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie ono brało udziału w promocji - kwalifikują do niej wyłącznie wnioski złożone przez Internet).

Zyskuj regularnie na najlepszych promocjach bankowych dzięki newsletterowi dla Czytelników bloga Bankobranie. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

30 komentarzy:

 1. Karencja jest całkiem rozsądna, ale wysokość premii przy niezbyt prostych warunkach jej uzyskania zdecydowanie z nóg nie powala 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu w 5 lat z 3 razy możesz skorzystać a w Millenium albo Santanderze to w 5 lat kolejnej promocji możesz się nie doczekać bo karencja więc sumarycznie wyjdzie więcej :)

   Usuń
  2. Ale za to np. w BNP Paribas możesz co roku brać udział w jakiejś promocji, w której można zgarnąć nawet 500-650 złotych. Na tym tle 250 zł wygląda naprawdę słabo.

   Usuń
  3. @Anonimowy 1 lipca 2023 10:29
   A dlaczego tylko co pół roku? 👎

   Usuń
  4. Z tego co pamiętam, w BNP jest karencja 12-miesięczna.

   Usuń
 2. i ten czas oczekiwania

  OdpowiedzUsuń
 3. A co gdy miałem konto parę lat temu (przed 2022), ale ciągle mam dostęp do bankowości internetowej? Czy łapie się wtedy do promocji? Przy założeniu konta prosi mnie abym zrobił to w swojej bankowości internetowej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogę zrobić wpływ ze swojego konta w innym banku czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naturalnie.

   Usuń
  2. Nie sądzę, bank wyraźnie mówi w regulaminie: "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest Uczestnik"
   Zatem wpływy przez 3 msc. po 1000zł należałoby załatwić sobie od kogoś znajomego?
   Trochę dużo zachodu za tę pare groszy....

   Usuń
  3. Zgadzam się - to sporo zachodu.

   Jeśli jednak ktoś przekona znajomego, aby przelał mu 3 razy po tysiąc zł jednorazowo, to jaki tytuł powinny mieć takie przelewy?

   Usuń
  4. Tytuł raczej nie ma większego znaczenia, gdyż w internecie jest sporo artykułów na różnych portalach o tym, że Śląski wysyła zapytania o źródło pochodzenia depozytów.

   Niestety zignorowanie tego skutkuje wypowiedzeniem umowy oraz zawiadomieniem US.

   Usuń
  5. W jakim więc celu bank, który z tego słynie, stawia akurat takie warunki do uzyskania premii?

   Usuń
  6. Anonimowy 15 sierpnia 2023 10:51
   Warunek wpływu jest po to, żeby przenieść do banku wynagrodzenie od pracodawcy a nie kombinować z przelewami od znajomych:)
   Inna kwestia czy akurat przelewy od znajomych są powodem zainteresowania ING, u mnie promocja z "wynagrodzeniem" dawno się skończyła a Śląski dopiero po kilku latach zażądał informacji o źródłach dochodu, albo mają taki spóźniony zapłon albo to zależy od ich kaprysu i nawet nie wykonując żadnych podejrzanych transakcji można trafić pod lupę tego nadgorliwego banku.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 15 sierpnia 2023, 16:06 - regulamin tej promki zastrzega jedynie, aby wpływ nie był z rachunku, którego posiadaczem jest jej uczestnik - co to ma wspólnego z wynagrodzeniem?

   Usuń
  8. To prawda, wpływ wynagrodzenia nie jest w tej promce wymagany 😋

   Usuń
  9. Dlaczego więc te liczne sugestie wpływu wynagrodzenia?

   Usuń
 5. a te 3 płatności internetowe, to np. w siepomaga przejdą?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy wpływ 1 tys od znajomego zaliczy się do promocji?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyli uczestnicy nie mający dzieci w wieku 13-17 lat mogą przytulić maks. 250 zeta, czy tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie tak.
   Te opisy tutaj są strasznie pogmatwane. Tak naprawdę chodzi o jedną promocję, a w opisach jest mowa np. o trzech i masa linków do innych linków. Co gorsza, potem okazuje się że to opis z innej promocji i ktoś na to zwraca uwagę więc jest poprawianie. Mam wrażenie że kiedyś było prościej. Teraz zanim czytający przebije się przez te wszystkie reklamy to zdąży się pogubić. Dlatego od jakiegoś czasu nie czytam już opisów tylko idę do regulaminów i patrzę co one mówią. Regulamin i tak każdy musi przeczytać a więc oszczędzam w ten sposób swój czas. Poza tym nie lubię reklam i dlatego np. omijam programy TV z reklamami, używam nawet kilku blokerów w przeglądarkach internetowych bo jedna nie daje sobie rady z tym wszystkim etc.

   Usuń
  2. @Anonimowy11 sierpnia 2023 09:08
   Osoby niemające dziecka w wieku 13-17 lat, zdobyć mogą:
   - do 250 zł premii za Konto Direct oraz
   - 100 zł za płatności z Visa Mobile
   W sumie to 350 zł.

   Osoby, które mają dziecko w ww. wieku i założą mu konto, wtedy uzyskają dodatkową stówkę (co w sumie, z pozostałymi promocjami, dać może do 450 zł).

   @Anonimowy 11 sierpnia 2023 12:35
   Wpisy prześwietlające promocje są dokładne i szczegółowe. Właśnie w tej skrupulatności tkwi ostateczny sukces, jakim jest wpływ bonusów (a nie, że przez jakiś niuans, ktoś czegoś nie zrozumie, postara się spełniać warunki, a czegoś zabraknie).

   Poza tym tu nie chodzi o jedną promocję, ale o kilka, o których wspomnieć należy - nie mogę ich jednak omówić w jednym wpisie, bo mają różne okresy dostępności (np. pojawiają się później, niż pierwotna promocja, więc wpis wymaga zaktualizowania).

   W przypadku ING mamy do czynienia nie z jedną, ale z poniższymi promocjami:
   - 250 zł za otwarcie konta
   - 100 zł za płatności z Visa Mobile
   - 100 zł za konto dla dziecka
   - 7,9% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w promocji "Bonus na start online"
   - 7% na OKO Bonus

   Odnośniki są do innych wpisów, bo tam są szczegóły, z którymi ktoś może się zapoznać, jeśli dany temat go interesuje (np. 100 zł premii za konto dla dziecka - to nie interesuje wszystkich, więc większość tego nie kliknie).

   W powyższym wpisie nie ma reklam, ani nawet wzmianek o promocjach innych banków - w pełni skoncentrowany jest na ofercie ING.

   Usuń
  3. Niestety ale to jest jedna promocja a pozostałe wpisy mówią o innych i do nich prowadzą, a zatem mamy tu do czynienia z reklamami innych promocji. I nic do rzeczy ma to, że to dotyczy tego samego banku. Reklama jest reklamą.
   Tak jak napisałem, linki do linków a potem znów linki.
   Nie moje podwórko, nie mój biznes. Kto chce zrozumie o czym mowa. Ja przechodzę do regulaminów a i tu niestety zdarza się, że regulamin nie z tej promocji.
   Wiem co mówię bo sam już kilka razy zwracałem na to uwagę. W jednym przypadku do dziś nie poprawiony link do regulaminu. Gdzie? Tam gdzie o tym wspominam a moje komentarze (x2)są dawno widoczne. Z tego wniosek, że sam opisujący się już gubi w tym wszystkim. Tak samo jest z informacjami wysyłanymi na mejla. Podobno gdzieś giną. Mam pocztę na gmail i nic mi nie ginie. Nawet spam. No chyba że go nie przeglądam to wtedy po 30 dniach znika. Jednak 30 dni to sporo czasu o ile tylko interesuje mnie to co robię.

   Usuń
  4. Dzięki za sugestie. Jednak wpisy na blogu niezmiennie będą służyć ukazywaniu wszystkich możliwości - gdy promocje można ze sobą łączyć, to informacja o tym będzie się pojawiać. Jeśli to komplementarne promocje, to mamy do czynienia ze wskazaniem na optymalizację korzyści - na pojedynczą promocję każdy może trafić (gdziekolwiek), ale gdy możliwości jest wiele, to blog Bankobranie będzie na to wskazywać, bo od tego jest.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 11 sierpnia 2023, 16:06 - dziękuję za odpowiedź!

   Usuń
  6. Mnie taka forma opisów promocji odpowiada. Linki do promocji które można połączyć są cenną informacją. Nie rozumiem dlaczego miało by być ukrywane że można zarobić więcej.

   Usuń
  7. Mnie również i np. wczoraj dzięki wpisowi Złotówy zrobiłam zakupy z użyciem Visa Mobile i teraz już tylko czekam na premię.

   Usuń
 8. chciałam dziś złożyć wniosek, ale okazało się, ze nie da rady, bo mamnie zamkniętą bankowość, po zalogowaniu okazało się, że mam też nie zamknięte KO. Po długiej rozmowie na czacie (gdzie pani głupoty opowiadała, że np. ta promocja tylko dla tych co nigdy nie mieli konta) dowiedziałąm się, że jak pozamykam to KO i BAnkowość to za ok tydzień bede mogła złożyć wniosek i to posiadanie KO do dziś nie jest przeszkodą w skorzystaniu z promocji. Czy tak jest faktycznie, nie wiem. Ale mam pytanie do Mr Złotówy czy jak kartę zamknęłam po 1.04.2022 będę mogła brać udział w tej promocji. Już o to nie zapytałam, bo nie dotyczyło tego konta z którego był prowadzony czat. Ale skoro pani twierdzi, że KO nie przeszkadza, to może i KK, chociaż jest napisane, że nie można mieć konta po 1.04.2022, ani żadnych innych produktów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nagroda wypłacona :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...