Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 300 zł do Biedronki + do 360 zł moneybacku z TurboKartą

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

13.06.2023

Zgarnij 300 zł do Biedronki + do 360 zł moneybacku z TurboKartą

Promocja Santander Consumer Banku powraca w odsłonie najpopularniejszej z dotąd udostępnianych.

Promocja "Tanie kupowanie z TurboKARTĄ i bonem do Biedronki"
Do wzięcia czeka nagroda gwarantowana w postaci bonów do Biedronki o łącznej wartości 300 zł. A do tego dochodzą zwroty (do 360 zł rocznie) za płatności kartą kredytową w wybranych kategoriach miejsc.

[Aktualizacja w dn. 15.11.2023 r.: bank zakomunikował o zakończeniu promocji. Sprawdź aktualnie dostępne promocje karty kredytowej.]

Poniżej prześwietlam najnowszą promocję "Tanie kupowanie z TurboKARTĄ i bonem do Biedronki", a nieco niżej omawiam "starą" promocję "Zakupy z premią" (czyli tę z moneybackiem).

Promocja "Tanie kupowanie z TurboKARTĄ i bonem do Biedronki"


Dla kogo promocja?
Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z uwzględnieniem jednego wykluczenia:

"Z udziału w Promocji wyłączone są osoby, które są posiadaczami karty kredytowej Santander Consumer Banku S.A. oraz osoby, które w 2022 i w 2023 roku były posiadaczami karty kredytowej Santander Consumer Banku S.A. i wypowiedziały umowę o tą kartę."


Ewentualne posiadanie innych produktów w Santander Consumer Banku (np. rachunku oszczędnościowego, lokaty czy pożyczki) na szczęście nie wyklucza z niniejszej promocji. Rozwiewając ewentualne wątpliwości, dodam, iż z promocji nie wyklucza również posiadanie jakichkolwiek produktów (w tym nawet karty kredytowej) w Santander Bank Polska (czyli daw. BZ WBK), bo to dwa odrębne banki.  

Nagroda. Do wzięcia czekają 3 bony o wartości 100 zł każdy do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Biedronka.

Limit uczestników. Choć promocja z bonami do Biedronki przewidziana jest do 31.12.2023 r., to warto uwzględnić, że bank przygotował się na rozdanie 4500 voucherów (o wartości 100 zł każdy), co w praktyce sprowadza się do udziału 1500 osób (którzy jako pierwsi zawrą umowę i spełnią warunki promocji).

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Tanie kupowanie z TurboKARTĄ i bonem do Biedronki" i zgarniać tytułową nagrodę:

 • do 31.12.2023 r. złóż wniosek o kartę kredytową Visa TurboKarta oraz w wyżej wymienionym terminie zawrzyj umowę z bankiem (można to zrobić za pośrednictwem kuriera lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego);
  po wysłaniu zgłoszenia dzwoni bank, po odebraniu połączenia panuje cisza - na zgłoszenie konsultanta trzeba poczekać do kilkudziesięciu sekund (to efekt systemu, który automatycznie łączy, a dopiero później wyszukuje wolnego konsultanta do rozmowy);
 • w ciągu 30 dni od podpisania umowy o kartę co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Santander Consumer Banku (w celu uzyskania takiego dostępu wystarczy sama karta kredytowa - nie ma potrzeby otwierania dodatkowego rachunku);
 • w danym miesiącu kalendarzowym wykonaj płatności kartą na sumę min. 500 zł (mogą, ale nie muszą to być płatności w Biedronce).

Czasu na wykonywanie tych płatności jest sporo, bo można to robić w ciągu czterech miesięcy, licząc od miesiąca, w którym zawrzesz umowę o kartę kredytową z Santander Consumer Bankiem.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższy warunek płatności kartą na sumę min 500 zł, uzyskasz po 100 zł (z tym ograniczeniem, że w spełnianiu warunków wystarczy ograniczyć się jedynie do trzech miesięcy, bo można zdobyć maksymalnie 3 bony). 

Bank prześle każdy bon SMS-em do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania. Na dzień przyznania nagrody nie miej zaległości w spłacie kwoty wykorzystanej z karty wyższej niż 50 zł i w okresie dłuższym niż 10 dni oraz nie wypowiadaj umowy o kartę.

I to tyle. Prosta i klarowna promocja. Wykonując płatność na potrzeby promocji (w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie), pamiętaj jedynie, iż:
"Z Promocji wyłączone są transakcje kartą dokonane w punktach prowadzących działalność sklasyfikowaną jako MCC 7995 – obstawianie zakładów (włącznie z loteriami), żetony w kasynach, oraz MCC 4829 (Przelew środków pieniężnych), MCC 6010 (Instytucje finansowe - ręczne wypłaty gotówkowe), MCC 6012 (Instytucje finansowe -Towary i usługi), MCC 6051 Instytucje niefinansowe - waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), MCC 6211 (Pośrednicy ubezpieczeniowi), MCC 6540 (Instytucje niefinansowe - Zakup /obciążenie karty). Nie uwzględniamy także: operacji przelewu lub doładowania innych portfeli cyfrowych lub rachunków płatniczych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych takich jak np. Revolut, SkyCash czy PayPal. 9. W przypadku korekty Transakcji (np. w wyniku zwrotu towaru), która nastąpi do dnia przekazania Nagród na rachunek Karty, Transakcja ta nie będzie kwalifikowana do Promocji"


Można za to płacić chociażby w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro).

Moneyback od 1 do 5% (do 360 zł rocznie) dzięki promocji "Zakupy z premią"


Karta kredytowa z oferty Santander Consumer Banku wyrabiana na potrzeby promocji z bonami do Biedronki daje również zwrot za płatności wykonywane w niektórych kategoriach miejsc. Wynosi on:

 • 5% od płatności w samodzielnych myjniach samochodowych, "tj. nie funkcjonujących w ramach stacji paliw" (z kodem MCC: 7542); 
 • 3% od płatności w restauracjach, również online (z kodem MCC: 5811, 5812, 5813, 5814); 
 • 1% od płatności na stacjach paliw (z kodem MCC: 5541, 5542, 5983).

MCC to kod przypisywany terminalom płatniczym, który ma na celu wskazywać na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy.

Płatności wykonywane w wyżej wymienionych miejscach nie dość, że dadzą moneyback, to też zaliczą się do płatności (na sumę min. 500 zł) wykonywanych na potrzeby promocji z bonami do Biedronki. Za jednym razem można więc ogarnąć realizację warunków w obydwu promocjach.

Warunkiem uzyskania moneybacku jest terminowe dokonywanie spłaty minimalnej kwoty podanej w zestawieniu transakcji (choć w praktyce oczywiście najlepiej spłacać całą wykorzystaną kwotę w okresie bezodsetkowym, bo dzięki temu można uniknąć odsetek od płatności bezgotówkowych i faktycznie czerpać maksimum korzyści z moneybacku). 

Zwrot naliczany jest od transakcji zaksięgowanych w danym okresie rozliczeniowym i wypłacany w dniu generowania przez bank zestawienia transakcji. Miesięcznie można w ten sposób zdobyć do 30 zł, co najaktywniejszym użytkownikom karty w rok może dać nawet 360 zł.

Karta kredytowa Visa TurboKARTA w Santander Consumer Banku - szczegóły oferty


Karta kredytowa Visa TurboKARTA w Santander Consumer Banku
Opłata miesięczna za TurboKartę wynosi 6,90 zł. Pobierana jest w momencie aktywacji karty, a także w każdym kolejnym miesiącu, ale wtedy tego kosztu można już uniknąć, jeśli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą w danym okresie wyniesie minimum 1 000 zł. Do sumy transakcji zwalniających z opłaty za kartę wliczają się nie tylko płatności wykonywane w miejscach dających zwrot (od 1 do 5%), ale też w innych, dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. 

Posiadacze karty Visa TurboKARTA uzyskują też bezpłatne ubezpieczenie Car Assistance, dające możliwość uzyskania pomocy np. w przypadku awarii bądź kradzieży samochodu albo gdy zabraknie paliwa (szczegółowy zakres ubezpieczenia znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia, do których linkuję na końcu niniejszego wpisu).Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "RRSO [Rzeczywista roczna stopa oprocentowania -przyp. Mr. Złotówa]: 21,40%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym i spełniania warunków unikania opłaty miesięcznej, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy (a więc okres, dzięki któremu oddajesz dokładnie tyle samo ile wydasz - bez odsetek i bez opłat).

Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. Warto dodać że kod MCC 5983 to nie tylko stacje paliw bo taki ma też PGNiG jak się płaci przez eBOK. Mimo prowizji 50 gr przy większych rachunkach się opłaca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam wpis dotyczący oplat za gaz poprzez ebok, zwrot 1% działa.

   Usuń
 2. Poszło. Weryfikacja przelewem mega wygoda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wie ktoś może jaki kod MCC ma Pyszne.pl?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy przy wnioskowaniu o kartę kredytową trzeba przedstawiać zaświadczenie od pracodawcy o zarobkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mi tłumaczył konsultant to zależy czy system będzie wymagać. Żona wszystko miała na oświadczenie bez żadnych dokumentów. U mnie było wymagane zaświadczenie.

   Usuń
 5. Dzień dobry, proszę o informację, czy jak w 2022 r. po odstąpieniu od umowy o kartę kredytową (w terminie 14 dni) od założenia karty kred. przez infolinię mogę skorzystać z promocji. Odstąpienie od umowy wysłane pocztą. Otrzymałam odpowiedź o przyjęciu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o informację na w/w temat. 🤔

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...