Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% do 50 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku - bez dodatkowych warunków i bez gwiazdek

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

23.06.2023

7% do 50 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku - bez dodatkowych warunków i bez gwiazdek

7% można uzyskać do 50 tys. zł - bez jakichkolwiek wymogów.

Santander Consumer Bank: rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 7% w skali roku
Aktualnie to najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe, które nie wymaga spełniania dodatkowych warunków (np. nie trzeba wpłacać "nowych środków") i jednocześnie prowadzone jest za 0 zł, można z niego korzystać bez zakładania konta osobistego, a do tego wszystkie przelewy realizowane są bez opłat.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Na początek uściślenie: Santander Consumer Bank to nie jest Santander Bank Polska (dawny BZ WBK). To dwa odrębne banki, więc niżej opisywanego rachunku oszczędnościowego próżno szukać na stronie czy w bankowości Santander Banku (jeśli tam masz już konto osobiste).


Santander Consumer Bank: rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 7% w skali roku


Z oferty skorzystać mogą zarówno obecni klienci (także ci, którzy już mają środki na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku), jak i nowi, którzy dopiero założą rachunek oszczędnościowy

Główne cechy oferty oprocentowania rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku (w ramach promocji "Lojalni zyskują więcej – edycja I") to:

 • oprocentowanie
  • 7% w skali roku w przypadku salda do 50 tys. włącznie
  • 6,4% w skali roku dla nadwyżki ponad 50 tys. zł - do 200 tys. zł włącznie oraz 
  • 6,1% w skali roku dla nadwyżki ponad 200 tys. zł (bez górnego limitu);
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • czas obowiązywania oferty: do 23.08.2023 r. - to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i termin, do którego obowiązuje przedstawione powyżej oprocentowanie (jeśli 7% w skali roku chcesz zapewnić sobie na dłuższy okres, sprawdź lokatę w Santander Consumer Banku, którą też można otworzyć bez zakładania konta osobistego - więcej na temat tej lokaty piszę nieco niżej).

Faktem jest, że w chwili obecnej można znaleźć oferty wyższego oprocentowania na kontach oszczędnościowych w innych bankach. Jednak w ich przypadku albo pojawiają się dodatkowe warunki, gdy oferta skierowana jest dla nowych klientów albo w najlepszym wypadku trzeba wpłacić "nowe środki", albo - co bardzo częste - banki wymagają posiadania/założenia również konta osobistego. W Santander Banku żadnego dodatkowego warunku nie ma.

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego są realizowane za 0 zł (co rzadko zdarza się w przypadku takich kont, bo banki najczęściej dają darmowy tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym), dzięki czemu można dysponować środkami jak się chce - wpłacając je i nawet wielokrotnie wypłacając. Przelewy z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku można robić na własne, powiązane konto osobiste w innym banku.

Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku (może to być Alior Bank, Bank Pocztowy, Credit Agricole, InBank, ING Bank, mBank, Millennium, Neobank, Nest Bank, Pekao, PKO BP lub Santander Bank Polska). Ważne by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie pokrywały się z tymi z wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje ich prawdziwość.

7% w skali roku  na 4-miesięcznej lokacie


Przyglądając się ofercie Santander Consumer Banku, warto też wspomnieć o jego lokacie (w tym przypadku na nowe środki). 

Główne cechy lokat na nowe środki w Santander Consumer Banku:
 • oprocentowanie: 7,0% w skali roku na okres 4 miesięcy (na stronie banku możesz wybrać inne okresy, ale wtedy oprocentowanie jest niższe) - oferta dotyczy nowych środków zdeponowanych ponad wolumen środków znajdujących się na rachunkach lokat w Santander Consumer Banku należących do klienta według stanu na 30.05.203 r. (jeśli więc dopiero teraz staniesz się klientem tego banku albo nawet gdy już korzystasz z jego usług, ale na wspomniany dzień nie było Ci dane posiadać w tym banku lokat, to teraz każde wpłacone środki będą uznane za nowe);
 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: 
  • na koniec umownego okresu lokaty (lokata odnawia się wówczas na ten sam okres, więc warto zapisać sobie ten termin, by sprawdzić zaproponowane oprocentowanie po odnowieniu. Jeśli zdecydujesz się wtedy wycofać środki, to będzie można ją zerwać - otrzymasz wtedy kapitał wraz z odsetkami naliczonymi po odnowieniu);
  • w przypadku przedterminowego okresu zerwania lokaty (przed upływem 4 miesięcy) bank zwraca sam kapitał (bez odsetek).

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty:

2 komentarze:

 1. Czy posiadanie tego konta może przeszkodzić w przyszłości we wzięciu udziału w promocji konta osobistego w Santander Banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Santander Consumer Bank w swej ofercie nie ma kont osobistych.

   Jeśli miałeś/-aś na myśli konto osobiste w Santander Banku, to posiadanie konta oszczędnościowego w Santander Consumer Banku nie jest przeszkodą - to dwa odrębne banki.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...