Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (36. edycja) + 450 zł za konto osobiste

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

14.06.2023

7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (36. edycja) + 450 zł za konto osobiste

Oto nowa, już 36. edycja promocji oprocentowania dla "nowych środków" w Aliorze. 

Konto Mega Oszczędnościowe 36. edycja: do 7% do 400 tys. zł
Bank niezmiennie oferuje 7% w skali roku na 3 miesiące. Tym razem dla większej kwoty, bo już nie do 100 tys. zł (jak w poprzedniej edycji), ale nawet do 400 tys. zł. 

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Z promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające konto osobiste w Aliorze. Jeśli takiego jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać do 450 zł premii na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły promocji, zasady uczestnictwa oraz prześwietlenie konta osobistego w Aliorze. Poniżej skupiam się już wyłącznie na omówieniu oferty dla oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 36. edycja: do 7% do 400 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 14.06. do 18.07.2023 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która uruchomi noniejszą edycję promocji oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 400 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 5,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 7,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: w cyklu rozliczeniowym wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do jednego konta (Czym jest ów cykl rozliczeniowy? Zgodnie z regulaminem promocji "dla danego miesiąca kalendarzowego Promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca").

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z premią 450 zł), to sytuacja jest jasna i klarowna. Wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 9.06.2023 roku. Do tego salda zliczane są środki na posiadanych i współposiadanych: 
 • rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych (w tym na Koncie Jakże Osobistym), 
 • rachunkach oszczędnościowych (do tego wliczają się środki na Koncie Mega Oszczędnościowym) oraz
 • lokatach w PLN.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli jednak kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie mamy do czynienia już z 36. edycją), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta. Trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz w każdym cyklu wykonać min. 5 płatności kartą).

Konto Mega Oszczędnościowe - prześwietlenie oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy do 450 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego odznaczysz na jednym z pierwszych etapów wniosku o konto osobiste.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 7% w skali roku nie jest dostępne).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Czy okres rozliczeniowy brany pod uwagę przy zwrotach za płatności mobilne pokrywa się z okresem rozliczeniowym stosowanym do KO czyli jest liczony od ostatniego dnia poprzedniego m-ca do przedostatniego dnia danego m-ca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Transakcje kartą kredytową wydaną przez Alior zaliczą 7% zysk?

   Usuń
  2. @Anonimowy 14 czerwca 2023 15:53, w przypadku zwrotów (za zbliżeniowe płatności mobilne) liczy się miesiącami kalendarzowymi.

   @Anonimowy 14 czerwca 2023 20:44, w celu uzyskania 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym, 5 płatności należy wykonać kartą wydaną do konta (muszą to być transakcje na jednym koncie).

   Usuń
  3. Okres rozliczeniowy liczony od ostatniego dnia poprzedniego m-ca do przedostatniego dnia danego m-ca jest stosowany do wyliczenia sumy płatności kartą na min. 300 zł, która zwalnia z opłaty za kartę - powiedzieć, że to mocno zawiłe, to jak nic nie powiedzieć 😋

   Usuń
  4. Tak, co-miesięczna opłata za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli wykonasz nią płatności na sumę min. 300 zł w okresie od ostatniego dnia poprzedniego m-ca do przedostatniego dnia danego m-ca. Nie ma przy tym żadnych wykluczeń MCC oraz płatności BLIK się nie liczą.

   Usuń
  5. @Mr. Złotówa 14 czerwca 2023 21:57
   Te 1-procentowe zwroty przysługują tylko za zbliżeniowe płatności mobilne czy również za płatności BLIK z użycieem 6-cyfrowego kodu?

   Usuń
  6. Złotówa, okres rozliczeniowy brany pod uwagę przy 1-procentowych zwrotach za tzw. płatności mobilne pokrywa się z okresem rozliczeniowym stosowanym do KO czyli jest liczony od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia danego miesiąca - właśnie mi wypłacili 😋

   Usuń
  7. Czyli co z tego wynika?

   Usuń
 2. O, to podobnie do mBank gdzie dają 7% na 90 dni z tym że do 500 000. :) Dobrze

  OdpowiedzUsuń
 3. Na wyciągu mam 6. 97 oprecentowanie mega oszczednosciowego

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy transakcje wykonane kartą kredytową do dawnego Tmobila też podwyższają % na koncie Mega?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TMUB ma teraz konto oszczędnościowe?

   Usuń
  2. Płatności muszą być kartą do konta a nie kredytową.

   Usuń
 5. Alior przejął kartę kredytową Tmobila. Nie wiedziałeś?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy 5 płatności potrzebne do spełnienia warunków nie ma przy tym żadnych wykluczeń MCC tak samo jak w przypadku płatności na 300 zł w celu zwolnienia opłat za kartę?

  OdpowiedzUsuń
 7. Żeby spełnić ten wymóg 300 zł miesięcznie to trzeba płacić plastikiem, czy blik zbliżeniowy się liczy, hce albo portfel google?

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam kartę kredytową jeszcze z T mobile, właśnie kończy się jej ważność. Naliczyli mi 35 pln z komentarzem opłata roczna, za wznowienie KK. Mogą tak kasować? O ile pamiętam KK w T-mobile była bezpłatna. Nie bardzo wiem - jak rozumieć tą opłatę? Teraz będą co rok kasować po 35 zł? :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałeś za niski obrót i stąd ta opłata.

   opłata roczna za wznowienie karty:

   0 zł w przypadku wykonania w ciągu 12 miesięcy transakcji kartą na sumę min. 15 000 zł lub

   35 zł w przypadku wykonania w ciągu 12 miesięcy transakcji kartą na sumę min. 7 500 zł lub

   70 zł w przypadku nie spełnienia jednego z powyższych warunków.

   Usuń
  2. To znaczy, że zrobiłeś płatności kartą w roku między 7,5k a 15k. Jak byś zrobił na min. 15k byłoby bez oplaty. A jak poniżej 7,5k to aż 70zł oplaty. Była ta opłata w T-mobile i jest w Aliorze.
   Ps. Poziom obrotu w roku widoczny w szczegółach KK, wg tych danych naliczają opłatę. Zeruje się po dniu pobrania oplaty.

   Usuń
  3. Ps. To nie jest opłata za wznowienie tylko za obroty w roku. Naliczana co roku.

   Usuń
  4. Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.
   Ale ta opłata jest dla T-mobile? Jakoś nie przypominam, żebym dla starego konta premium miał takie warunki. Powinni je zachować :/ Myślałem, że 500zł (warunek zwrotu) miesięcznie wystarczy, nieco przekraczałem i wyszło > 7,5k

   Usuń
  5. @Anonimowy 16 lipca 2023 22:53, takie warunki, jakie przytoczył @Anonimowy 15 lipca 2023 19:19, obowiązują odkąd pamiętam. Pisałem o nich już we wpisach dot. promocji karty kredytowej w T-Mobile Usługi Bankowe, gdy takowe były (przykład wpisu z 2017 roku tutaj).

   Usuń
  6. Dziękuję bardzo, musiałem poprzednio robić większe obroty KK, ponieważ po raz pierwszy pobrali mi w/w opłatę ...

   Usuń
 9. Właśnie w aliorze można zgarnąć 90zł w ramach promocji: "Ruszaj w drogę z Alior Mobile i zyskaj 90 zł". Skrócony link do regulaminu - poniżej.
  https://tinyurl.com/5n7f2hfn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw trzeba otrzymać zaproszenie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...