Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: VeloBank: do 7,5% na lokacie na nowe środki (edycja 7/2023)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

13.06.2023

VeloBank: do 7,5% na lokacie na nowe środki (edycja 7/2023)

Nowa edycja promocji w praktyce jest kontynuacją dotychczasowych warunków lokaty.

VeloBank: do 7,5% na lokacie na nowe środki (edycja 7/2023)
Dla nowych środków ponownie uzyskać da się do 7,5% w skali roku - także dla większych kwot i bez wymogu zakładania konta osobistego.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

Nim przejdę do szczegółowego omówienia lokaty, to - choć wspomniałem, iż można z niej skorzystać bez otwierania konta - jednak nad tym kontem chwilę się pochylę. Aktualnie dostępna jest bowiem promocja do 650 zł w bonusach na start - w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie tej propozycji (warto, bo takir 650 zł wpadające oprócz odsetek od oszczędności, zdecydowanie zwiększy Twój zysk). 

Poniżej skupiam się już wyłącznie na nowej edycji promocji oprocentowania na lokacie na nowe środki.

Jeśli zdecydujesz się na założenie konta osobistego w VeloBanku (w celu uzyskania wspomnianych bonusów), to wtedy otwarcie lokat(y) na nowe środki będzie możliwe już z poziomu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 7/2023


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w VeloBanku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota pojedynczej lokaty: 150 000 zł (każdy klient może otworzyć maksymalnie 3 lokaty na ten sam okres umowny, więc ulokować da się więcej - np. nawet 450 tys. zł na trzech lokatach 2-miesięcznych);
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 7,5% na 2 miesiące
  • 7,0% na 3 miesiące
  • 6,5% na 6 miesięcy;
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 13.06. do 17.07.2023  r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych (lokatę otworzysz, klikając tutaj), jak i obecnych klientów VeloBanku (wtedy otwarcie lokaty możliwe jest w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. A dla VeloBanku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 11.06.2023 roku. W przypadku nowych klientów, którzy dopiero teraz założą lokatę w VeloBanku sytuacja jest klarowna - wszystkie wpłacane środki będą nowymi.

Jeśli zaś chodzi o obecnych klientów, to do wyliczenia salda środków z 11.06.2023 r. bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w VeloBanku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 11.06.2023 roku.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:


14 komentarzy:

 1. Złożyłem wniosek o lokatę ale nie dostałem żadnego maila. Co poszło nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może już kiedyś byłeś klientem i został ci dostęp do bankowości? Wtedy zakłada się przez bankowość. Musisz zadzwonić na infolinię i wyjaśnić.

   Usuń
 2. Jak w velobanku cokolwiek sprawdzić? W wyciągach jest napisane, że oprocentowanie veloskarbonki to 0.05 a oprocentowanie velokonta oszczędnościowego to 3%. Dlaczego nie ma jasnych informacji po zalogowaniu się do aplikacji od razu, co jest na ile procent i do jakiej kwoty? Dlaczego nie ma podsumowań, ile łącznie nagród dostałam w cyklu (czy już wyczerpałam max 100 zł) i od kiedy do kiedy jest cykl?
  Poza tym księgowanie jest dwa dni po transakcji więc chyba trzeba szybciej robić zakupy, by się wcisnąć w danym cyklu jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak w apce jak i bankowości we szczegółach konta jest info o aktualnej wysokości oprocentowania.

   Rozliczenia płatności kartą (2 dni) bądź BLIK-iem (natychmiastowo) nie mają wpływu na wypłatę zwrotu, gdyż liczą się jedynie daty płatności, a nie ich rozliczenia.

   Usuń
  2. Po ostatniej aktualizacji bankowość elektroniczna Velo jest bezsprzecznie jedną z najlepszych w branży!

   Usuń
 3. Przy tym trendzie obligacje skarbowe wyglądają coraz ciekawiej 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trend jest taki że inflacja spada.

   Usuń
  2. Jeśli nie było maila potwierdzającego, to coś faktycznie poszło "nie tak" jak trzeba. Jakaś literówka w mailu itp. Złóż wniosek jeszcze raz, albo zadzwoń do banku. U mnie potwierdzenie było natychmiastowe. Raczej nie ma z tym problemu.

   Usuń
  3. Tak na marginesie.... , lepiej założyć u nich konto i Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Oprocentowanie (na nowe środki) jest 8% na 3 miesiące. Bez mrożenia kapitału na określony czas. Ale opłacalność każdy musi wybrać sam.

   Usuń
  4. Pytanie co o tych trzech m-cach?

   Usuń
  5. Po prostu nie da się powiedzieć co lepsze, to zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli czyjś maksymalny horyzont oszczędzania to rok lub chce mieć kasę do wzięcia na już/za kilka m-cy to będzie korzystał z kont oszcz. i lokat, jeśli jest w stanie zostawić kasę na min. 2 lata to obligacje. Inaczej mówiąc, najlepiej tyle, co może być potrzebne w ciągu roku mieć na koncie oszcz./lokacie do roku a nadwyżkę środków wrzucić na obligi.

   Usuń
  6. Niestety przy obecnej progresji wysokości oprocentowania lokat oraz KO w najbliższej przyszłości należy się spodziewać obniżek. Stąd m.in. sporo większa popularność antyinflacyjnych obligacji skarbowych.

   Usuń
  7. A ja nie umiem tych obligacji, więc wolę to co umiem, rozumiem i się sprawdza. Najpierw założyłam konto oszczędnościowe w mBank, ale nie wyszło z tymi odsetkami, bo nie doczytałam lub nie wiedziałam o konieczności nieruszania pieniędzy pozostawionych na saldzie na koncie. Straciłam 3 miesiące i trochę szans na tysiące złotych, ale już miałam naukę na porażce i wiedzę na przyszłość. Założyłam potem konto oszczędnościowe profit w millenium, banku podstawowym mr złotówy. Spodobał mi się ten bank, bo daje mi 30 zł miesięcznie bez wysiłku (1 płatność kartą, 1 wpłata na tysiące) oraz czytelnie podaje co muszę zrobić, jak, kiedy, co za to mam. Dodatkowo na tym koncie oszczędnościowym profit pięknie było wypisane na jaki procent mam konto, od kiedy, co i jak elegancko, dostawałam, ile oczekiwałam i to było super. Bardzo byłam zachwycona, że po miesiącu już był efekt i po kolejnym miesiącu znowu wynik. Jestem niecierpliwa i panikująca, więc dobrze wiedzieć, na czym się stoi i widzieć oczekiwane efekty. Teraz dałam wszystkie oszczędności do Velo na 8% i wśród miliona zwrotów za transakcje znalazłam w końcu te odsetki na skarbonce. Ale bardziej cieszą zwroty 10% za wszystkie wydatki do tysiąca Bo to jest kwestia 3 dni i już widzę zwrot. A weź teraz dwa lata czekaj.. I te obligacje się kupuje przez PKO bp, prawda? No to ja tam założyłam konto i miałam z nimi do czynienia przez parę miesięcy i było fatalnie. Velo wobec PKO bp to niebo a ziemia.

   Usuń
  8. Trend jest taki, że ktoś musi pokryć lukę w przychodach banków którą wygeneruje wyrok trybunału unijnego w sprawie fankowiczów. Zgadnijcie kto to będzie

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...