Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Urodzinowa IKO: aż 10% w PKO BP!

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.06.2023

Lokata Urodzinowa IKO: aż 10% w PKO BP!

Największy bank w Polsce zaserwował miłą niespodziankę.

Lokata Urodzinowa IKO: 10% w PKO BP
Można tu uzyskać aż 10% w skali roku. Tyle daje 6-miesięczna Lokata Urodzinowa IKO, na której zdeponować można do 50 tys. zł.

[Aktualizacja w dn. 1.07.2023 r.: promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

Na wstępie krótkie objaśnienie: Lokata Urodzinowa nie oznacza, że Ty, jako klient(ka), masz mieć urodziny (a takie właśnie propozycje mają niektóre inne banki, gdy to klient obchodzi swe urodziny). Oferta PKO BP dostępna jest w związku ze świętowaniem banku i mogą z niej skorzystać wszyscy klienci - bez względu na to kiedy mają urodziny 😉

Lokata Urodzinowa IKO dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej PKO BP (IKO), więc niezbędny jest dostęp do niej. Jeśli takowego jeszcze nie masz, możesz go uzyskać, zakładając konto osobiste w PKO BP z premią do 250 zł - w podlinkowanym wpisie prześwietlam szczegóły promocji oraz omawiam konta osobiste z oferty PKO BP. Tutaj już jednak dodam, że na premię załapać się mogą osoby, które nie mają konta osobistego w największym banku w Polsce co najmniej 6.04.2020 r. Jeśli tego wymogu nie spełniasz, to Konto za Zero (sztandarowy rachunek z oferty PKO BP) założysz tutaj (nieco niżej omawiam jego szczegóły). Do poniższej lokaty jakikolwiek okres wykluczenia względem byłych klientów nie jest liczony - mogą z niej skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci.

10% na lokacie, gdy generalnie zauważalny jest trend cięcia oprocentowania przez banki, jest bardzo miłą niespodzianką. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia tylko z jedną lokatą z takim oprocentowaniem (10% na początku tego roku dawała powitalna lokata w Credit Agricole - teraz tam taka stawka jest już niedostępna).

Lokata Urodzinowa IKO: 10% w PKO BP


Główne cechy lokaty to:
 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: 50 000 zł
 • okres lokaty: 6 miesięcy
 • klient może założyć tylko jedną taką lokatę
 • oprocentowanie (stałe; w skali roku): 5% lub 10% - wyższe oprocentowanie będzie obowiązywać, jeśli za pomocą aplikacji mobilnej IKO (w okresie od dnia otwarcia lokaty do 31.10.2023 r.) spełnisz jeden z poniższych warunków:
  • zakup ubezpieczenia (PKO TU) lub
  • nabycie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych PKO TFI (nowy rejestr lub nabycie dodatkowe), lub
  • ustanowienie zlecenia stałego.

Najłatwiej, bo bez nabywania nowych produktów (a więc i bez kosztów), skorzystać można z usługi zlecenia stałego (taka usługa, to powtarzalny przelew, który bank będzie realizować za Ciebie w określonej przez Ciebie częstotliwości i przez określony czas - możesz tak zlecić np. opłacanie jakiś stałych należności albo po prostu przelewać wskazaną kwotę na swe konto w innym banku).

Zlecenie stałe za pomocą aplikacji mobilnej IKO ustawisz, przechodząc następującą ścieżkę: Płatności => Zlecenia stałe, wskazując konto, z którego mają "wychodzić" przelewy i dalej klikając 'plusik', by to nowe zlecenie ustanowić. W kontekście promocji oprocentowania, nie mając informacji na jak długo takie zlecenie należy ustanowić, sam skonfigurowałem je u siebie na nieco ponad 6 miesięcy (ciut dłużej, niż lokata) - w mym przypadku będzie to nieduża kwota, co miesiąc przelewana na moje konto w innym banku.

Lokatę Urodzinową można założyć wyłącznie za pośrednictwem aplikacji IKO: Moje produkty => Oszczędzanie => Lokaty. Na tym etapie należy kliknąć w 'plusik' i wtedy pojawi się lista dostępnych ofert, a na jej górze Lokata Urodzinowa IKO:
Lokata Urodzinowa IKO: aż 10% w PKO BP!Lokata Urodzinowa IKO jest nieodnawialna - po upływie 6 miesięcy Twe środki wraz z odsetkami wrócą na konto osobiste, z którego lokata została zasilona. Ewentualne przedterminowe zerwanie lokaty oznacza utratę odsetek - bank odda jedynie kapitał.

Jeśli w związku z chęcią założenia lokaty na 10% w PKO BP, postanowisz założyć konto w tym banku, to poniżej znajdziesz główne cechy Konta za Zero:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

Sprawdź ostatnie hity bankobrania:

Chcesz być na bieżąco z promocyjnymi ofertami banków i nie przegapić takich okazji, jak ta powyższa lokata? Skorzystaj z bezpłatnego newslettera dla Czytelników bloga. Zapis na newsletter zajmuje moment (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiejś przyczyny tak postanowisz). Szanuję jednak Twój czas, podobnie jak podchodzę do swego czasu, więc obiecuję - spamu nie będzie (wiadomości zazwyczaj wysyłam raz w tygodniu, a góra - w wyjątkowych okolicznościach, gdy np. pojawia się limitowana oferta - to dwa maile):

Przydatne dokumenty:

153 komentarze:

 1. Jakiś regulamin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacje o lokacie można znaleźć w tabeli oprocentowania (linkuję do niej na końcu powyższego wpisu).

   Usuń
  2. Stały przelew trzeba zrobić przed założeniem lokaty, czy po? Jeden już mam, pytanie czy mogę go skasować i zrobić jeszcze raz i będzie to spełniało warunki? Pozdrawiam

   Usuń
  3. Nigdzie na stronie regulaminu jeszcze nie ma

   Usuń
  4. Czas na spełnienie warunku (np. ustanowienie zlecenia stałego) jest "od dnia otwarcia lokaty do 31.10.2023 r." (dotychczasowego zlecenia stałego anulować nie trzeba; można stworzyć kolejne).

   Usuń
  5. Ciekawe czy to może jednocześnie oznaczać, że oferta tej lokaty obowiązuje do 31.10.2023 ???

   Usuń
  6. chyba dziś ruszyło też konto oszczędnościowe promocyjne na 8,5%

   Usuń
 2. Wiadomo do kiedy można skorzystać z tej lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie przypadkiem do 31.10? W tabeli oprocentowania napisane: "Dla klientów, którzy spełnili w okresie od dnia otwarcia lokaty do 31.10.2023 r. min. 1 z 3 warunków"

   Usuń
  2. Na spełnienie warunku (zakup ubezpieczenia lub funduszu albo ustanowienie zlecenia stałego) czas jest do 31.10.2023 r. To jednak nie musi oznaczać, że aż tak długo będzie dostępna możliwość otwarcia lokaty.

   Usuń
  3. Niestety oznacza to, że mimo spełnienia warunków promocyjne oprocentowanie obowiązuje do października,, w pozostałym okresie (2 miesiące) oprocentowanie wynosi 5%. Sprawdzone info, ponieważ właśnie założyłam tę lokatę i będę z tego powodu z niej rezygnować.

   Usuń
  4. Że co??? Mr Złotówa, prośba o ustosunkowanie się czy tak może być jak pisze Anonimowy23 czerwca 2023 13:12. Taka opcja nawet przez myśl mi nie przeszła.

   Usuń
  5. A gdzie sprawdzane? Na infolinii?

   Usuń
  6. Termin dostępności oferty (czasu gdy można ją otworzyć) nie jest znany. Lokata dostępna jest do odwołania.

   Do 31.10. jest czas na spełnienie warunków (np. ustanowienie zlecenia stałego).

   Oprocentowanie 10% w skali roku obowiązuje przez cały okres umowny lokaty (tj. 6 miesięcy) nawet jeśli lokata zakończy się po 31.10.

   Usuń
  7. Oprocentowanie w wysokości 10% w skali roku obowiązuje nawet po zakończeniu lokaty?

   Usuń
  8. Nie. 10% w skali roku jest na 6 miesięcy, a lokata jest nieodnawialna.

   Usuń
  9. Czyli to oprocentowanie 10% w skali roku obowiązuje przez cały okres umowny lokaty (tj. 6 miesięcy) nawet jeśli ta lokata zakończy się po 31. października?

   Usuń
  10. Dokładnie tak

   Usuń
  11. Przeczytaj artykuł Złotówy: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć + KALKULATOR odsetek z lokaty", bo braki w wiedzy co to jest lokata aż trzeszczą.

   Usuń
 3. Jest info do kiedy można założyć lokate? Szkoda zrywać obecne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy mając wspólne konto , każdy współwłaściciel może założyć swoją z poziomu aplikacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze strony banku:
   "Możesz mieć tylko 1 aktywną lokatę – jeśli masz konto wspólne, limit 1 lokaty obejmuje wszystkich współposiadaczy konta"

   Usuń
  2. Można mieć tylko jedną lokatę

   Usuń
 5. Czy najpierw trzeba założyć lokatę,a potem zlecenie, czy odwrotnie, czy bez różnicy?

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tego co widzę można kilka tych lokat założyć x10%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko jedną.

   Usuń
  2. No niby w apce nadal lokata jest dostępna po otwarciu pierwszej. Ale z mobilną mieli tak samo i kolejnych założyć się nie dało.

   Usuń
 7. A wiadomo jak bank rozumie „do 50.000 PLN”? Czyli, czy jeśli wpłacę równo 50.000 to nadal mam prawo do oprocentowania 10%, czy raczej muszę wpłacić ok 48.000 PLN, by suma wpłaconej kwoty i uzyskanych odsetek nie przekroczyła PLN 50.000?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 50 tys. możesz wpłacić. Ile będzie z odsetkami to już bez znaczenia bo one będą doliczone dopiero jak lokata będzie się kończyć.

   Usuń
 8. Na infolini mówią, że do końca października

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na co jest czas do końca października?

   Usuń
 9. Rewelacja ;-) właśnie wczoraj założyłem IKO ... i od razu taki miły bonusik ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. inteligo sie łapie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię. Tam wszystko ucinają i najchętniej to chyba pozbyli się klientów w ogóle.

   Usuń
  2. Nie łapie się :) mam dostępna ofertę lokaty na.. 0,50%

   Usuń
 11. Czy można założyć konto osobiste bez karty aby uniknąć opłat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, nie musowo mieć karty. Ja w tantym roku zakładałem konto więc sprawdzone.

   Usuń
 12. jest tylko jedna nieścisłość,aplikacja iko to pko a nie pko bp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pekao czy PKO BP 😋

   Usuń
  2. Dokładnie, PeoPay to aplikacja Banku Pekao S.A.

   Usuń
  3. Oj, mylisz wszystko i poprawiasz przy tym jeszcze. IKO to właśnie PKO BP i jest to ta sama aplikacja, tego samego PKO BP, gdzie za jej pomocą można korzystać z typowych kont PKO BP jak i zapomnianego Inteligo.

   Usuń
  4. W pekao jest peopay a w pko iko.

   Usuń
  5. Jest bank PKO BP ( o którym tu mowa ) i bank Pekao ;)

   Usuń
 13. Czy można otworzyć konto osobiste bez karty? Aby za nią nie placic

  OdpowiedzUsuń
 14. Ile czasu na wpłacenie po założeniu lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz mieć kasę na koncie w PKO. Tylko tak ją można założyć.

   Usuń
 15. Czy mogę założyć konto bez karty i założyć lokatę? Czy musi być konto z kartą żeby łapać się na 10%

  OdpowiedzUsuń
 16. Macie Jakieś dodatkowe bonusy za założenie konta, polecenie? Czy karta do tego konta jest obowiązkowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj artykuł raz jeszcze. 3-ci akapit.

   Usuń
 17. Niestety z kodem polecenia nie da rady założyć konta w placówce taka dziś dostałem i firmache tylkonlrzez kuriera-:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz na selfie w apce założyć z poleceniem

   Usuń
  2. Konta aurum nie ma w opcji przez IKO na selfie

   Usuń
  3. W jakiej opcji przez IKO na selfie?

   Usuń
  4. Konto aurum tylko.poprzez stronę plys kurier aby dostać kasę z kodem polecenia

   Usuń
 18. Ile czasu musi trwać to "zlecenie stałe", starczy np. przez 2 m-ce czy musi obowiązywać minimum do 31.10.2023? Po szkoda po 6 m-cach dostać tylko 5% odsetek bo za wcześnie/za późno/za krótko miało się to zlecenie stałe. Za mało info. na ten temat a nikt nie chce się po pół roku niemile rozczarować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłem jak Złotówa. Na pół roku aż się skończy lokata.

   Usuń
 19. Można te konto "PKO Konto za Zero"otworzyć normalnie w placówce i nie czekać na kuriera, mieć je od razu? Chodzi mi tylko o lokatę i konto bez karty, na zakładanie z linku z promocją 250 zł premii się nie łapię więc chodzi mi tylko o szybkie założenie konta a placówkę mam blisko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz założyć na selfie. Wtedy nawet bez czekania w kolejce z emerytami. Godzina to minimum.

   Usuń
 20. Zgód marketingowych wyrażać nie trzeba?

  OdpowiedzUsuń
 21. Złotówa, jednym z warunków do otrzymania oprocentowania premiowego w wysokości 10% jest ustanowienie w aplikacji IKO dowolnego zlecenia stałego - czy może to być np. zlecenie płatności za abonament internetowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma jakichkolwiek obwarowań, minimów czy wytycznych. Po prostu ma być ustanowione zlecenie stałe.

   Usuń
  2. Czyli np. zlecenie stałe na co-miesięczny przelew np. 1 zł na moje konto w innym banku również spełni ten warunek?

   Usuń
  3. Poproszę o kod polecenia

   Usuń
  4. Kod poleceń udostępniam tutaj (w tym podlinkowanym wpisie dostępny jest formularz zgłoszeniowy - w odpowiedzi przesyłam kod poleceń).

   Usuń
  5. Czy ten sam kod polecenia można użyć do założenia 2 kont dla 2 osób?

   Usuń
  6. @Anonimowy, 1 czerwca 2023, 23:22 - Złotówa napisał, że nie ma jakichkolwiek obwarowań, minimów czy wytycznych czyli zlecenie stałe na co-miesięczny przelew np. 1 zł spełni ten warunek.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 2 czerwca 2023, 11:37 - ten sam kod może użyć dowolna ilość wnioskujących.

   Usuń
 22. Proszę o odpowiedz czy można założyć to konto bez karty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz powyżej w komentarzu odpowiedzi, ile razy musisz jeszcze zadać to pytanie zamiast poczytać wypowiedzi innych i nie śmiecić powtórkami pytań.

   Usuń
 23. Wbrew pozorom tak super nie jest. Dali lokatę 10% ale tylko do 50 tys. zł. A lokaty na nowe środki ograniczyli do 200 tys. zł i oprocentowanie obniżyli z 7,5% do 6,5%. Jak ktoś ma większe środki to już ma problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dali konto oszczędnościowe 100 tys. Zł na 8,5%

   Usuń
  2. Problem?! Idź do velobanku, tam masz 203 tys. na 8procent i ponad 203 tys. masz 6 procent. Założyłam z polecenia nr złotowy, na jego kod. Dodatkowo wszystkie zakupy masz 10procent tańsze i po 3 przelewach na 2 tys zł mas lz plus 50zł nagrody, jak założysz konto z polecenia. Zielony radosny korzystny bank!

   Usuń
 24. Dali jedną 6M 50k na 10% ale przy okazji zmniejszyli drugą 3M 200k z 8% na 6%.

  OdpowiedzUsuń
 25. Jak wpłacić te 50 tys zł Kolejność. Zakładam konto potem wplacam przelewem z innego banku potem ustalam zlecenie stale potem zakladam lokate na 50 tys zl taka kolejność ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. konto -> przelew -> lokata -> zlecenie stałe

   Usuń
  2. Ale to zlecenie stałe robimy nie z lokaty (chyba się nie da;) ) ale z podstawowego rachunku, który wcześniej zasilamy?

   Usuń
  3. Skąd ten pomysł? Jeszcze nie słyszałem, żeby komuś się udało zrobić przelew z lokaty 😋

   Usuń
  4. Bo to jakiś wkręt jest z tym zleceniem stałym z lokaty.

   Usuń
  5. Nie z lokaty tylko z ROR , musisz wpłacić na konto tyle żeby było na lokata +
   zlecenie stałe.

   Usuń
 26. A czy to muszą być Nowe Środki, czy te które są już na lokacie i właśnie się skończą?

  OdpowiedzUsuń
 27. A czy mogą to być środki, ktore już są i spłyną po skończeniu lokaty, czy muszą być jako Nowe wpłacone.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.bankobranie.pl/2023/06/pko-bp-konto-oszczednosciowe-plus.html?showComment=1685697594960#c6459844247320376547

   Po tym pytaniu była odpowiedź, której teraz nie ma. Są zatem dalej dwie opcje; albo mogą albo nie mogą.

   Usuń
  2. @Anonimowy 4 czerwca 2023 16:01
   Jeśli te środki były w banku 1.06. (a domyślam się, że już na tej lokacie były) to nie są środkami nowymi.

   @Anonimowy 4 czerwca 2023 20:37
   Nie kojarzę by jakikolwiek komentarz został w tym wątku usunięty.

   Usuń
  3. Była odpowiedź na zadane tam pytanie nie kogo innego tylko osoby prowadzącej ten blog. Chodziło o zamrożenie starych środków. Od niedzieli jej już nie ma.

   Usuń
 28. A ile bank pobiera za ustanowienie zlecenia stałego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Kont za Zero, dla Młodych, bez Granic, Aurum, Platinum II bez opłat.

   Usuń
 29. Będę nowym klientem Banku, chcę założyć Lokatę Urodzinową i Konto Oszczędnościowe Plus.
  W jakiej kolejności najlepiej to zrobić?
  - Najpierw KO potem Lokata Urodzinowa czy odwrotne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym przypadku to bez znaczenia.

   Usuń
  2. Konto oszczędnościowe służy do oszczędzania i tylko raz można zrobić bezpłatny przelew w miesiącu. Najpierw trzeba założyć konto osobiste (typu ror), bo nie spełnisz warunku 10% np. ustanowienia zlecenia stałego.

   Usuń
 30. Czy konto za Zero koniecznie trzeba otworzyć w aplikacji mobilnej żeby załapać się na Lokatę urodzinową 10%?
  Czy można Konto za Zero otworzyć przez Stronę internetową a następnie zainstalować aplikację w tel i tam będzie dostępna Lokata 10%?
  Ponad to czy będzie również dostępna możliwość otwarcia Konta Oszczędnościowego Plus na 8,5%? Chcę część środków ulokować na Lokacie i część na Koncie Oszczędnościowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się otworzyć konta "przez stronę". Nie ma opcji przez przelew weryfikacyjny.

   Usuń
  2. ??? Na pewno do mnie skierowana jest odpowiedź?

   Usuń
 31. Pełnomocnik konta może otworzyć na osobnym koncie swoją lokatke ??? Proszę o info

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pelmocmocmik nie jest współposiadaczem konta, więc może otwierać.

   Usuń
 32. Prośba do kogoś, kto już założył lokatę urodzinową i ustanowił zlecenie stałe, może się już mu nawet raz zrealizowało. Czy widać prawidłowe, 10% oprocentowanie? Jest opcja pobrania jakiegoś potwierdzenia założenia lokaty z informacją o oprocentowaniu na 10%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w szczegółach podane jest 10%, ale po pół roku bank zweryfikuje, czy spełnione zostały warunki promocji, a wtedy 10% lub 5%

   Usuń
 33. Dodam od siebie taką informację, zakładałam konto za zero w placówce i doradca napomknął, że po zleceniu przelewu na kwotę od 20.000 zł w górę będą dzwonić z banku w celu weryfikacji, czy na pewno uprawniona osoba zleca przelew. Dobre to i nie, jak ktoś zleci większy przelew chwilę przed ostatnią sesją elixir wychodzącą to może mu się przelew dopiero kolejnego dnia roboczego zrealizować, w najgorszym przypadku zamiast w pt. wyjdzie w pn. Wniosek wyciągam taki, że najlepiej zlecać przelew przed pierwszą sesją elixir. Spotkał się ktoś z tym w PKO BP, naprawdę dzwonią za każdym przelewem 20k i więcej? Spotkałam się z czymś takim tylko w banku Pekao, tym z Żubrem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak jest. Trzeba dzielić na mniejsze kwoty albo czekać na potwierdzenie telefoniczne.

   Usuń
  2. Może zależy od stażu/rodzaju konta/ustanowionych limitów? Ja mam w PKO BP konto od 20 lat i widzę w 2-letniej historii, że rok temu robiłam przelew na 50 300 zł i nie miałam takiego telefonu.

   Usuń
 34. A jaką opłatę bank pobiera za comiesięczną obslugę za zlecenie stałe?
  Dla przykladu za polecenie przelewu placę 1 zł przy Koncie za Zero.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez Serwis internetowy iPKO lub Aplikację mobilną IKO: ustanowienie lub zmiana zlecenia stałego, realizacja zlecenia stałego są za 0 zł. Ma to być zlecenie STAŁE, ustalone SAMODZIELNIE w aplikacji lub bankowości internetowej, wtedy będzie za darmo. Jak ustawi się zlecenie zmienne to będzie opłata 1 zł za realizację bo to nie jest nawet to, o które chodzi w promocji więc trzeba patrzeć co się ustanawia. Jak się poprosi o zrobienie zlecenia stałego pracownika banku to będzie opłata 2,99 zł za ustanowienie zlecenia stałego. Ot, i cała filozofia opłaty lub jej braku przy koncie za zero. Obsłużyć się samemu i założyć właściwe zlecenie.

   Usuń
  2. "...ustalone SAMODZIELNIE w aplikacji lub bankowości internetowej,"

   Proszę nie wprowadzać w błąd - bo ktoś się może zdziwić. Zaliczą do spełnienia warunku ustanowienie zlecenia stałego TYLKO w aplikacji iKO!

   TomTom

   Usuń
 35. "0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce."

  A z Santandra też wypłaty za darmo? Czy tak jest tylko w prehistorycznym inteligo?

  OdpowiedzUsuń
 36. Podaję informacyjnie szczegóły odnośnie tych 3 warunków, z których obowiązkowo jest min. 1 do spełnienia; pojawiają się dopiero na wzorcu otwarcia lokaty:

  "4. Oprocentowanie lokaty za cały okres umowny wynosi 10% w skali roku, jeśli od dnia otwarcia lokaty do dnia 31 października 2023 r. posiadacz lokaty spełni co najmniej jeden z trzech warunków tj.:
  a) zakupi jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych PKO TFI (otworzy nowy rejestr funduszy inwestycyjnych PKO TFI albo dokona nabycia dodatkowego jednostek funduszy inwestycyjnych PKO TFI) za pośrednictwem aplikacji IKO,
  b) zakupi nowe dowolne ubezpieczenie PKO Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. (nie dotyczy odnowień polisy) za pośrednictwem aplikacji IKO,
  c) ustanowi dowolne zlecenie stałe za pośrednictwem aplikacji IKO."

  OdpowiedzUsuń
 37. Czy będzie się liczyło zlecenie stałe na konto mojego dzieckaktóre było zakładane razem z moim kontem w PKO BP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisano "dowolne zlecenie stałe", więc ja (i wiem, że inne osoby też) ustanowiłem takowe na moje konto w innym banku. Dla pewności tylko na okres ciut dłuższy niż zapadalność lokaty, choć nie ma nawet o tym mowy. Być może nawet samo jego ustanowienie, a potem jego likwidacja się łapie na spełnienie tego warunku, ale nic mnie nie kosztuje, więc poprzelewa mi po parę zł do innego banku w czasie trwania lokaty i tyle :)

   TomTom

   Usuń
 38. Czy tylko ja mam limit 10tyś dziennie podczas zakładania konta na selfie, czy każdemu taki dają? Zmiana limitów w ustawieniach zablokowana, za to zapraszają do banku w celu dodatkowej weryfikacji. Przecież to absurdalne, te 50tyś z konta pko do innego banku trzeba będzie wypłacać 5 dnI?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze jest ten przemilczany haczyk przy zakładaniu konta na selfie, o wiele mniejsze limity niż mają ci, co zakładają w placówce, niby "w trosce o bezpieczeństwo klienta". Spotkałam się z tym również w Pekao, żeby ustawić bardziej ludzkie limity trzeba i tak wybrać się do placówki.

   Napomykają o tym na swojej stronie int.:


   "Czy PKO Konto za Zero można otworzyć przez internet?

   Tak, konto bankowe PKO Konto za Zero możesz otworzyć przez internet.: Skorzystaj z aplikacji IKO, złóż wniosek online w serwisie iPKO lub na stronie pkobp.pl. Jeśli założysz konto na selfie, będzie ono aktywne zaraz po zawarciu umowy. Niektóre funkcje konta ze względów bezpieczeństwa wymagają dodatkowego potwierdzenia tożsamości w oddziale banku."

   Usuń
  2. To limit jak otwierasz konto na selfie. Jak przez kuriera to nie ma limitu przelewów.

   Usuń
  3. Ciekawe które funkcje konta ze względów bezpieczeństwa wymagają dodatkowego potwierdzenia tożsamości w oddziale banku?

   Usuń
  4. Np. przez bankowość/apkę nie można wziąć kredytu/pożyczki.

   Usuń
 39. Klienci co maja konto dluzej niz te 3 lata sa wykluczeni z tej oferty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale z której? Przecież tu o lokacie mowa a ją może założyć każdy.

   Usuń
  2. Lokata Urodzinowa IKO dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej czyli nie każdy 😋

   Usuń
  3. Klienci co maja konto dluzej niz te 3 lata sa wykluczeni z tej oferty .

   A to dlaczego???

   Usuń
 40. Założyłam lokate - srodki przelałam z konta oszczędnościowego i to konto zostało powiązane z lokata. Z tego konta nie mogę jednak ustawić zlecenia przelewu. Czy ustawiając zlecenie ze zwykłego konta PKO spełnię warunki lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zlecenie stałe musisz z osobistego.

   Usuń
 41. Jak im udowodnić na koniec, że zlecenie stałe zrobiło się przez aplikację a nie stronę banku? Jedno i drugie wygląda tak samo. Napiszą po pół roku, że ustanowiłeś przez stronę, dadzą 5% i jak się będziesz bronił w razie "W"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więcej wiary i luzu. Ale zawsze możesz zrobić zdjęcia lub film jak ustawisz zlecenie w aplikacji.

   Usuń
 42. Stawiam na to, że jutro albo najdalej pojutrze ta lokata zniknie z oferty, a w jej miejsce wróci dużo niżej oprocentowana lokata mobilna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy pojawi się oferta otwarcia ROR z polecenia 😋

   Usuń
  2. No i stało się! Koniec urodzinowej na 10%, wraca mobilna na 6%.
   https://www.pkobp.pl/aktualnosci/zmiany-w-ofercie-lokat-terminowych/

   Usuń
  3. Lokata z oprocentowaniem w wysokości 10% to było mocno więcej niż konkurencja, więc trudno się temu dziwić.

   Usuń
 43. Czy po otwarciu lokaty i ustaleniu zlecenia stałego można już odinstalować apkę i wciąż mialeć podwyższone oprocentowanie w wysokości 10% na tej lokacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie!

   Usuń
  2. To pytanie najlepiej wysłać poprzez bankowość w nadziei uzyskania jakiejś wiążącej odpowiedzi.

   Usuń
  3. W jaki sposób można do nich wysłać zapytanie? W bankowości ani w apce nie widzę takiej możliwości.

   Usuń
  4. iPKO: Moje sprawy > Skontaktuj się z nami.

   Usuń
  5. Dziękuję.

   Usuń
  6. Dzwoniłem dziś na infolinię z pytaniem czy odinstalowanie apki będzie miało wpływ na oprocentowanie lokaty - 'konsultant' nie miał pojęcia 🤡

   Usuń
  7. Ja też do nich dzwoniłem z nadzieją, że uda mi się uzyskać potwierdzenie, że odnotowali spełnienie jednego z warunków podwyższenia oprocentowania czyli w moim przypadku ustanowienia zlecenia stałego.

   Niestety nie mają możliwości potwierdzenia tego faktu - cyrk to mało powiedziane!

   Usuń
  8. Praktyczniej jest zadać to pytanie poprzez bankowość.

   Usuń
  9. Czyste złodziejstwo "niestety zakupił Pan ubezpieczenie nieruchomości przez iPKO, a nie przez IKO" i zmuszeni jesteśmy obniżyć oprocentowanie do 5%. Nigdy więcej tego banku, wszystkim będę odradzał jakikolwiek produkty tego banku. Wprowadzanie w błąd klienta niczym w najlepszych czasach Czarneckiego i Getinu.

   Usuń
 44. No i po lokacie... dziś 1 lipca już jej nie ma w ofercie... Nie udało mi się załapać. Kwestia kilku dni, ale kto to mógł przewidzieć...

  OdpowiedzUsuń
 45. Czy ktoś wie czy lokata dalej jest aktualna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nie. Masz w artykule aktualizację. Z komentarza wyżej też to wynika.

   Usuń
 46. !!! Hej, kto ma lokatę urodzinową niech zaloguje się do aplikacji, tam od razu na stronie startowej jest informacja:

  "Masz Lokatę urodzinową IKO. Ta wiadomość jest dla Ciebie. Sprawdź! --- dalej: Spełniasz warunki na Lokacie urodzinowej IKO, utrzymaj lokatę, a 10% w skali roku otrzymasz za cały czas jej trwania, czyli 6 m-cy."

  Warto zrobić print screena. Super, że poinformowali, nie będzie dyskusji w grudniu o poziom oproc.

  OdpowiedzUsuń
 47. Nadal nalicz się Wam 10%?
  Mi po pierwszym miesiącu naliczania się 10%, zaczęło naliczać 5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a sprawdź, czy dostałeś komunikat w aplikacji mobilnej (klikasz 3 kropki=więcej, dalej dzwoneczek na górze, komunikaty) - ja mam komunikat "spełniasz warunki na lokacie urodzinowej"

   Usuń
 48. Jak zrezygnować z karty po wpłynięciu nagrody z programu poleceń? Nie widzę takiej opcji w bankowości elektronicznej.
  Ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Wykopie ktoś pytał. Odpowiedź od EkspertPKO:
   po zastrzeżeniu karty bez zamawiania nowej nie pobieramy opłaty za kartę, która nie zostaje wznowiona. :)

   Usuń
 49. zlecenie stale trzeba zalozyc przez telefon przez internet sie nie liczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani przez Internet (w sensie przez iPKO, tj. bankowość internetową), ani przez telefon, a wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej IKO, o czym mowa w powyższym prześwietleniu promocji.

   Usuń
 50. Co takiego? Skąd taka informacja?

  OdpowiedzUsuń
 51. Jeżeli w jednym miesiącu zlecenie stałe "nie poszło", bo zabrakło środków, to obniżą oprocentowanie?
  Niby w warunkach lokaty podane jest: "ustanowienie zlecenia stałego".
  Ja ustanowiłem, lecz jak nadmieniłem w jednym miesiącu zabrakło środków i nie poszło...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Identyczną sytuacje mam. Naliczone 5%, jedno zlecenie stałe oplacilem z poslizgiem. Warunki nic nie mowią o tym, sugerują otwarcie zlecenia jako warunek 10%.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...