Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP: 7,5% dla nowych środków

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

30.06.2023

Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP: 7,5% dla nowych środków

Nowa edycja promocji przyniosła obniżkę oprocentowania o 1 punkt procentowy.

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"
Aktualnie Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP dla nowych środków daje 7,5% w skali roku, gwarantowane na 60 dni (do 100 tys. zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Na wstępie krótkie odniesienie do obecnej sytuacji oprocentowania na kontach oszczędnościowych w innych bankach w Polsce. Można zyskać więcej - przykładowo: Citibank oferuje 9,5% w skali roku do 100 tys. zł (gwarantowane na 4 miesiące) w promocji dla otwierających konto oszczędnościowe wraz z bezwarunkowo darmowym kontem osobistym i kartą kredytową, a w VeloBanku dla nowych środków można uzyskać 8% w skali roku (na 3 miesiące; do 300 tys. zł). W podlinkowanych wpisach znajdziesz opisy wspomnianych propozycji, a poniżej skupiam się już wyłącznie na aktualnej edycji promocji w największym banku w Polsce.

7,5% na koncie oszczędnościowym w PKO BP


Główne cechy oferty PKO BP to:

 • oprocentowanie: 7,5% w skali roku - to suma wynikająca z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków (wynoszącego 5,5% w skali roku i zapewnionego na 60 dni od pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe) oraz oprocentowania standardowego, które w wysokości 2% w skali roku gwarantowane jest do 28.09.2023 r.;
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 100 000 zł;
 • czas dostępności promocji (dla "nowych środków"): od 30.06. do 27.07.2023 r. - to okres, w którym można przystąpić do promocji, a więc wpłacić pierwsze nowe środki na Konto Oszczędnościowe Plus, uruchamiające wyższe oprocentowanie;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 60 dni od dnia pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Oszczędnościowe Plus - przez taki czas zapewnisz sobie dodatkowe oprocentowanie - podwyższone o 5,5 punktu procentowego względem podstawowego oprocentowania, które teraz wynosi 2% w skali roku.

Z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP skorzystać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem PKO BP, zakładając konto osobiste i oszczędnościowe, to wszystkie wpłacane przez Ciebie środki będą łapały się na stawkę 7,5% w skali roku.

Jeśli już jesteś klientem PKO BP, to za nowe środki bank uzna nadwyżkę ponad saldo Twych środków w tym banku na dzień 29.06.2023 r. - do tego salda wliczają się środki na rachunkach depozytowych, oszczędnościowych i rachunkach w PLN klienta, który jest ich właścicielem i/lub współwłaścicielem. Jak to jest w przypadku promocji oprocentowania dla nowych środków na kontach oszczędnościowych, tak i tu trzeba te "stare" środki utrzymywać przez okres korzystania z promocyjnego oprocentowania dla "nowych środków" (by cała suma tych nowych środków była objęta oprocentowaniem 7,5%).

Tu warto zauważyć, że dniem badania salda jest 29.06., a więc dzień poprzedzający start obecnej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków. Zatem (jeśli ta zasada zostanie zachowana, a jest nadzieja, bo tak dzieje się już po raz kolejny) warto mieć to na względzie, by przygotować się pod ewentualne kolejne edycje promocji.

W regulaminie promocji można też znaleźć korzystny zapis:
"Jeżeli rachunek oszczędnościowy jest w trakcie okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji, to skorzystanie z tej promocji jest możliwe po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego."


By zachować promocyjne oprocentowanie, pamiętaj by w czasie korzystania z niego nie zmieniać relacji właścicielskich (np. z konta indywidualnego na wspólne). 

Konto Oszczędnościowe Plus otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego na własne konto w PKO BP realizowany jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę 9,99 zł. 

Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w PKO BP to takie konto możesz założyć tutaj. Sztandarowe konto osobiste z oferty największego banku w Polsce, nazywa się Konto Za Zero. Jego główne cechy to:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

Przydatne linki:
Przydatne dokumenty:

23 komentarze:

 1. Szkoda ze obniżyli 7.5 nie jest teraz atrakcyjne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie w wysokości 7,5% nie jest atrakcyjne? Gdzie są lepsze oferty, jeśli można spytać?

   Usuń
  2. Velo bank przykładowo:)

   Usuń
  3. @Anonimowy 30 czerwca 2023 08:58
   Choćby w Millennium. Dlaczego? Przeanalizuj a zobaczysz.

   Usuń
  4. Masz dwa przykłady w treści artykułu

   Usuń
  5. @Anonimowy, 30 czerwca 2023, 10:18

   Na moim KO Profit w Millennium mam aktualnie oprocentowanie w wysokości 7,5% wypłacane w dwóch osobnych transzach, których wysokość jest oparta o dwa różniące się od siebie okresy kapitalizacji. Na dodatek co m-c reklamacja z powodu nieprawidłowo naliczonych odsetek, której rozpatrywanie trwa wieki - kuriozalny cyrk!

   Usuń
  6. @Anonimowy, 30 czerwca 2023, 09:26 - tak, w Velo jest o pół 'oczka' wyżej, jednak klienci mający u nich lokaty są praktycznie wyeliminowani z gry 😬

   Usuń
  7. Dlaczego wyeliminowani? Wystarczy trzymać lokaty i saldo ma się utrzymane a dopłacone środki są nowymi i dla nich jest 8%

   Usuń
  8. 8% jest jeszcze w mBanku.

   Usuń
  9. @Anonimowy, 30 czerwca 2023, 12:10
   U mnie dziś pokazały się odsetki na KO Profit w Millennium z wczorajszą datą za transzę podstawową z oprocentowaniem w wysokości 6% za okres obliczeniowy do przedwczoraj włącznie. Za ostatni dzień czerwca wypłacą dopiero w ... sierpniu - to nie żart!

   Ufam, że tym razem odsetki są wyliczone prawidłowo, ale i tak jutro sprawdzę na własnym arkuszu kalkulacyjnym. Porażka 😬

   Usuń
 2. Velo wystawiają na sprzedaż kolejny bank zniknie z dibra oferta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto jest obecnym właścicielem Velo?

   Usuń
  2. 51% akcji ma BFG, a 49% posiada System Ochrony Banków Komercyjnych S.A. (SOBK) tworzony przez 8 największych banków w Polsce: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, BNP Paribas Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, Santander Bank Polska.

   Usuń
  3. Ale to nawet nie zaskoczenie. Bank pomostowy musi być sprzedany w 2, max 3 lata. Takie prawo.

   Usuń
 3. Co prawda limit kwoty tak oprocentowanej to 100k i tylko na 60 dni, a podobno można mieć więcej niż jedno KO Plus 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. #Anonimowy, 1 lipca 2023, 08:21
   Tak, istnieje możliwość założenia więcej niż jednego KO Plus, ale jaka jest pewność, że na kontach drugim i kolejnych pojawiają się kiedykolwiek jakieś odsetki?

   Usuń
  2. Od dzisiaj obniżyli nawet na tych dodatkowych wysokość oprocentowania z 8,5% do 6,5% - co za bałagan!

   Usuń
  3. maksymalna możliwa ilość kont to 5, przy próbie otwarcia szóstego jest komunikat, że osiągnięto max ilość kont oszcz. plus; mam ich 5 i na każdym oproc. 8,5% (u mnie trwa poprzednia edycja)

   Usuń
  4. Ciekawe czy na każdym z nich wypłacili odsetki w wysokości 8,5% 😳

   Usuń
  5. Anonimowy21 lipca 2023 14:29 - wypłacili mi. Na każdym z 5 kont oszcz. plus po 8,5%.

   Usuń
 4. Kilka faktów:
  - BFG do sprzedaży VeloBanku, wynajął JP Morgan najpóźniej już w lutym br., a więc to żadna nowość
  - na przekręcie jaki zrobiono z Getin Bankiem, ludzie stracili ok. 700 mln zł
  - należy tu pamiętać o aferze KNF i osobach w nią zaangażowanych 😖
  - po to żeby zwiększyć atrakcyjność VeloBanku, były i są te wszystkie ostatnie promocje
  - w ostatnich miesiącach (ok. pół roku), założono ok 100 tys. nowych kont w promocjach
  - od 3.07.2023 r. VeloBank startuje z kredytem na 2% (atrakcyjność VeloBanku wzrośnie 🤪 )
  - Leszek Czarnecki nie zrezygnował ze swoich praw do Getin Banku i toczy batalię prawną o 1 500 000 000 zł 💪😂💰

  OdpowiedzUsuń
 5. Możesz rozwinąć myśł "na przekręcie jaki zrobiono z Getin Bankiem, ludzie stracili ok. 700 mln zł"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wyniku tego przejęcia unieważniono akcje posiadane przez wszystkich akcjonariuszy!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...