Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: VeloBank: 8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - edycja 7/2023 (+ 650 zł za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

18.07.2023

VeloBank: 8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - edycja 7/2023 (+ 650 zł za konto osobiste)

VeloBank w promocji dla nowych środków pozostawił dotychczasową stawkę oprocentowania.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 8% - edycja 7/2023
8% w skali roku można zapewnić sobie na 92 dni (do 300 tys. zł). Wystarczy posiadanie (lub założenie) samego konta oszczędnościowego. Nie ma wymogu konta osobistego, ale jego otwarcie akurat warto rozważyć (bo da się zgarnąć do 650 zł).

[Niniejsza edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku jest już niedostępna. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Opis wspomnianej promocji z bonusami za otwarcie konta osobistego znajdziesz tutaj. Dodam jedynie, że aż tyle w bonusach na start za konto osobiste nie da się zgarnąć w żadnym innym banku, więc okazja do bankobrania to nie lada - podbije Twój zysk, bo bonusy otrzymasz oprócz odsetek z konta oszczędnościowego, nad którym skupiam się poniżej.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 8% - edycja 7/2023


Główne cechy obecnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 
  • 8,0% w skali roku do 300 000 zł oraz
  • 6,0% w skali roku dla nadwyżki od 300 000 do 400 000 zł (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 305 tys. zł, to z tej sumy 300 tys. zł będzie oprocentowane na 8%, a 5 tys. zł na 6%).
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli 18.07. do 20.08.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwartych przed 6.02.2023 r. w miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 8% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 14.07.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 14.07.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 14.07.2023 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 18.07.2023 r. do 20.08.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 7/2023, czyli od 18.07. do 20.08.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty: 

37 komentarzy:

 1. Najwyraźniej Bank liczy saldo nie WSZYSTKICH środków w Banku, a TYLKO te na EKO. Skorzystać z promocji nie mogę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko z EKO. Do salda liczy też produkty depozytowe:
    rachunki oszczędnościowe,
    lokaty,
    rachunki przejściowe służące do zakładania lokat,
    indywidualne konta emerytalne

   Usuń
 2. Jak miło, że utrzymali takie same warunki 8%. Niech inne banki biorą przykład o nasz dobrostan $

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety Millennium i Alior już z tego się wykręcili i 8% tam to wspomnienia 😪

   Usuń
 3. To już wiem, czemu z Velobank dzwonili do mnie nachalnie w dniu 14.07.2023 kilka razy, w końcu odebrałam, proponowali 7,45% na lokacie 6 m-cy, później 7,7% na 6 m-cy... Oferta ważna tylko w tym dniu. Saldo nowych środków chcieli mi popsuć pod nową edycję EKO. Do kogoś też dzwonili 14.07.2023?... Może robili akcję zbiorową pod tytułem: "ogranicz liczbę osób mogących wziąć udział w kolejnej edycji EKO."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też dostałem propozycję i się skusiłem na te 7,7%... Nie wiem czy dobrze, ale myślałem, że po ostatnich decyzjach NBP oprocentowanie zacznie spadać...No trudno - samo życie;)

   Usuń
 4. ps. Velobank ma opcję weryfikacji pracownika banku przez wysłanie powiadomienie push w aplikacji mobilnej. Jak dzwoni ktoś podający się za pracownika Velobank zanim podacie swoje dane, prosicie o weryfikację pracownika. On wysyła Wam powiadomienie push w aplikacji zawierającego imię i nazwisko pracownika, prosicie go o powtórzenie jak się nazywa, porównujecie i jesteście spokojni o to, z kim rozmawiacie. Korzystajcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie dzwonili 12 lipca. kilka dni wcześniej oczyściłam EKO.

   Usuń
  2. Niedawno z mbank tak potwierdzałam w aplikacji dane dzwoniącego

   Usuń
  3. A jak ktoś nie ma apki, to co ma robić?

   Usuń
  4. w PKO BP też to działa tak samo

   Usuń
  5. Podobnie jest w innych bankach, ale co mają zrobić klienci bez apki?

   Usuń
  6. Anonimowy20 lipca 2023 09:04 w promocji Citi jest teraz smartfon Motorola za kartę Simplicity. Możesz sobie wyrobić i ściągać aplikacje bankowe.

   Usuń
 5. Odczuli odpływ gotówki. I bardzo dobrze. 13-tego skończyła się ludziom promocję na KO. Na zawrotynych zaoferowali max 6,8% Sam uciekłem do nest na 8,2%

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobra porada ku przestrodze👍

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy Velo i Millenium proponują obecnie coś na ,,zatrzymanie" po złożeniu wniosku o zamknięcie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Millennium 60 zł x 6 m-cy

   Usuń
  2. W Velobanku dostałem 10% cashbacku max 100 zł mies. przez 6 mies. Czyli to samo co jest teraz dla nowych klientów.

   Usuń
 8. Czyli dobrze rozumiem. Jeżeli z innych edycji związanych z oprocentowaniem nie korzystałem. To wystarczy wpłacić środki na EKO i już się nalicza kasa??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Tylko wcześniej sprawdź:
   - czy masz wyrażone zgody marketingowe
   - jakie masz saldo początkowe, bo mogłeś mieć inne produkty niż konta oszcz., np. lokaty, inne konto oszcz. niż EKO i na nim srodki
   - czy Twoje konto to konto EKO, jak masz kilka EKO to oproc. 8% naliczane jest tylko na najstarszym
   Najprościej zalogować się do aplikacji/bankowości int., w szczegółach najstarszego (tylko najstarszego) konta EKO masz informacje o zasadach tej promocji: okres, w jakim możesz przystąpić, saldo początkowe, stan nowych środków, oprocentowanie promocyjne z widełkami (do jakich kwot jakie obowiązuje). Uczciwie, jasno i przejrzyście, do tego nielimitowane przelewy wewn. na własny ROR więc można środkami swobodnie dysponować.

   Usuń
 9. A czy w Velo proponują coś na ,,zatrzymanie" po złożeniu wniosku o zamknięcie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czekałem , czekałem i się doczekałem .zaproponowali 3 miesiące zwrotu na takich samych zasadach .przyjąłem bez mrugnięcia .

   Usuń
  2. Jak długo trzeba czekać na telefon od chwili gdy złożenia dyspozycji zamknięcia konta?

   Usuń
  3. 10 dni czekałem

   Usuń
  4. Czy to oferta 10-procentowych zwrotów przez okres 3 m-cy?

   Usuń
 10. Velo trzyma fason, tylko ciekawe, jak już go sprzedadzą, czy dalej tak będzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że nie. Powód? Nikt rozsądny nie będzie utrzymywał czegoś co za dosłownie chwilę może zniknąć zupełnie lub znów przejdzie do innego właściciela. To nie jest bank z którym można wiązać jakąś przyszłość. Konto założyć tylko dla bonusów i oprocentowania dopóki będzie atrakcyjne i nigdy nie traktować jako konto podstawowe do jakichkolwiek rozliczeń!

   Natomiast co do samej sprzedaży, to nikt tego nie chce kupić. Powód a raczej powody? Już to co powyżej wystarczy a punku patrzenia takiego zagranicznego inwestora to zupełnie nieopłacalny i bardzo ryzykowny interes. Skoro taki numer zrobiono z Czarneckim, to są zdolni do tego żeby zrobić z każdym. Idź więc i to teraz kup.
   Nie takie banki w Polsce od lat już ileś razy do tematu podchodząc chcą się sprzedać i nie mogą bo nie ma chętnych. Pozycja wszystkich banków w Polsce jest słaba i niepewna. Nawet tych najlepszych.

   Usuń
 11. Jaka powinna być kolejność zakładania kont, żeby zyskać jak najwięcej tj. 8% na koncie oszczędnościowymi i 650zł za Velokonto?

  OdpowiedzUsuń
 12. Proszę o podanie kodu poleceń do Velobanku

  OdpowiedzUsuń
 13. To jest 7 edycja EKO na 8% do 20.08.2023
  Jakieś przecieki z VELO? Będzie 8 edycja na 8%??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za wcześnie, jeszcze nic nie wiadomo. Ale oproc. lokaty na nowe środki obniżyli z 7,5 do 7%. Można się domyślać że z EKO będzie podobnie. Stawiam że 7,5%

   Usuń
  2. Już w poniedziałek się wyjaśni 🙊

   Usuń
  3. W pn. to będzie w myśl przysłowia: "indyk myślał o niedzieli..." Daję 80% że zmniejszą oproc. bo tylko oni zostali z ósemką i moje cele w mbanku dla "nie nowych" klientów. Velobank lokatom przyciął oproc., to samo zrobi z EKO.

   Usuń
  4. Przy obecnej tendencji na rynku, jeśli ktoś myśli o tej promocji 8% na EKO, to warto ją uruchomić jeszcze do niedzieli (potrzebna jest choćby symboliczna wpłata nowych środków na EKO, która uruchomi edycję 7/2023).

   Usuń
  5. !!! Uwaga, dziś ostatni moment, tylko dziś można włączyć 8% na EKO!!!

   Od jutra:
   Oferta Specjalna „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” (edycja 8/2023). Stałe oprocentowanie 7,5% w skali roku do 300 tys. zł oraz 6% w skali roku dla nadwyżki od 300 tys. zł do 400 tys. zł przez 3 miesiące. Możesz skorzystać z oferty jeśli: wpłacisz nowe środki na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w terminie do 08.09.2023 r. oraz wyrazisz zgody marketingowe. - informacja z ich strony internetowej!

   Usuń
  6. AUTOR posta - DZIĘKI
   No i stało się - jest 7,5%
   Dzięki waszej ocenie uratowałem 0,5% na kolejne 3 miesiące

   Usuń
  7. Także podpinam się z podziękowaniami. Udało się załapać na 8%. Od dzisiaj już mniej.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...