Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe Profit: do 7% do 200 tys. zł (dla nowych środków)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

31.07.2023

Konto oszczędnościowe Profit: do 7% do 200 tys. zł (dla nowych środków)

52. edycja promocji oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit przyniosła obniżkę oprocentowania o 0,5 punktu procentowego. 

Konto oszczędnościowe Profit: do 7% do 200 tys. zł (dla nowych środków)
By uzyskać promocyjne oprocentowanie do 7%, niezmiennie należy zapewnić "nowe środki" oraz posiadać konto osobiste w Millennium 

[Niniejsza promocja już się zakończyła. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Jeśli konta w tym banku jeszcze nie masz, to warto wiedzieć, że jego założenie w Millennium opłaca się podwójnie. Nie tylko pozwoli zyskać wspomniane promocyjne oprocentowanie, ale też 500 zł w nowej promocji konta osobistego. Dzięki tej solidnej premii, wyższej niż dotąd można sobie skutecznie odbić spadek oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe Profit: do 7% do 200 tys. zł (dla nowych środków)


52. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie
  • 4,0% w skali roku, jeśli wpłacisz "nowe środki" lub
  • 7,0% w skali roku, tu oprócz wpłaty "nowych środków" wymagane jest również to, by w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (w pierwszym miesiącu obowiązywania promocyjnego oprocentowania zaliczą się płatności wykonane dopiero od momentu przystąpienia do promocji do końca miesiąca kalendarzowego);
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (4 lub 7%): do 200 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 28.07.2023 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 90 dni od pierwszej wpłaty/"wykrycia" nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 52. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie 31.07. do 8.09.2023 roku
 • dostępność 50. edycji promocji ze stawką do 7% w skali roku: od 31.07. do 8.09.2023  roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 7.09.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 90 dni
 • wypłata odsetek: 
  • w oparciu o oprocentowanie 4% w skali roku następuje pod koniec miesiąca kalendarzowego; 
  • wyrównanie do oprocentowania 7% w skali roku (jeśli wykonane zostanie 5 transakcji kartą lub Blikiem) przewidziane jest w nocy pomiędzy pierwszym, a drugim dniem roboczym kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 28.07.2023 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.


Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

34 komentarze:

 1. Czyli wciąż jednak darmowa wypłata na m-c, warunek wykonania tych nieszczęsnych 5-ciu płatności, wypłata odsetek w dwóch transzach w oparciu o różniące się od siebie okresy kapitalizacji oraz na dodatek obniżka oprocentowania - słabo 😳

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubie milenium, bo jest przejrzyste i wygodne. 7 daja tez inni. 6 transek to na lody zrobię, no problem. A kapitalizacja może być i po 3 miesiacach. Przeżyję.
   Fajnie, że maja limit 200 a nie 20 czy 50 koła.

   Usuń
  2. Od kiedy wprowadzili te dwie transze wypłat odsetek pojawiły się błędy w wysokości odsetek podstawowych. Nie dość, że trzeba tego samemu pilnować, co miesiąc tłumaczyć tę kwestię ludziom w BOK, to jeszcze Millennium rozpatruje reklamacje aż 30 dni - takiego bałaganu nie pamiętam w żadnym banku!

   Usuń
  3. Anonimowy31 lipca 2023 17:13
   A ja lubie milenium, bo jest przejrzyste i wygodne - bezcenne!

   Usuń
  4. Teraz drugi raz powtarza się ta sama reguła. Więc może to będzie powtarzać się dalej.

   Usuń
 2. Dobrze myślę, że koło 25.08 trzeba się pozbyć środków, żeby załapać się na kolejną edycję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień badania salda jest niestety nieprzewidywalny.

   Usuń
 3. Ciekawe dlaczego oni nie wypłacają tych 'podstawowych' odsetek za okres pokrywający się z miesiącem kalendarzowym, tak jak to robią z odsetkami 'premiowymi' w przypadku spełnienia warunku 5 płatności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że ten wymysł warunku 5-ciu płatności nie został do końca 'przemyślany' przed jego wprowadzeniem 😋

   Usuń
 4. Złotówa, w powyższym opisie jest nieścisłość - piszesz, że wypłata odsetek w oparciu o oprocentowanie w wysokości 4% następuje pod koniec m-ca kalendarzowego. Pomimo, że te odsetki są wypłacana za okres do przedostatniego dnia danego m-ca, to nie pojawią się one ostatniego dnia tego m-ca, tylko dopiero pierwszego dnia kolejnego m-ca.

  PS. Trudno zgadnąć czym jest spowodowana ta zwłoka, której nie stosują inne banki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wbrew pozorom ta opieszałość w skali makro zapewne stanowi dla nich sporą różnicę finansową. Ponadto przy jednej darmowej wypłacie miesięcznie z tego konta ...

   Usuń
 5. a czytaliscie regulamin tej promocji i nowy sposób obliczania "nowych środków" ? bo mam wrażenie ze są zmiany ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd to wrażenie?

   Usuń
  2. Z wspomnianego regulaminu. Zachęcam do analizy tego co się czyta.

   Usuń
  3. Właśnie, jakie zmiany?

   Usuń
  4. To jest to samo ale inaczej to teraz tłumaczą. Wysili się na przykłady które są mniej zrozumiałe niż sam regulamin. Sam nad tym główkowałem przez pół godziny i najpierw też myślałem że coś zmienili ale jednak chyba nie.

   Usuń
 6. Pkt 16 regulaminu: Jeżeli masz więcej niż jedno Konto Oszczędnościowe Profit, to możesz przystąpić do promocji na każdym z nich.

  Czy to oznacza, że można i wielokrotność 200k ulokować na 7%?...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 32. Dla nowych środków powyżej 200 000 zł oraz dla starych środków wypłacimy Ci oprocentowanie standardowe.

   Piszą to raczej na klienta a nie na jedno KOP.

   Usuń
  2. Co to znaczy? Można mieć więcej niż jedno KO czy nie można?

   Usuń
  3. Ja mam 5 kont oszczędnościowych w PKO 😋

   Usuń
  4. Złotówa, a jak Ty uważasz? Moim zdaniem pkt 16 dopuszcza możliwość uzyskania 7% z pierwszego konta oszcz. profit jak i z kolejnego konta oszcz. profit, o ile na każdym z kont profit środki wynoszą są do 200.000 zł i spełniają kryterium nowych środków.

   Usuń
  5. Co to zdradza?

   Usuń
  6. Moim zdaniem do jednego indywidualnego ROR jest przypisane jedno KO Profit. Można mieć kolejny ROR i kolejne KO ale jako współposiadacz i będąc współposiadaczem można korzystać z promocji na kolejnym koncie Profit.

   Usuń
  7. Jedno KO jest przypisane do każdego ROR-u? Skąd to wziąłeś?

   Usuń
  8. a może suma wszystkich środków na Kontach Profit jeżeli można mieć np. dwa nie może przekraczać 200 tys.zł , wtedy promocja na wszystkich

   Usuń
  9. Anonimowy 7 sierpnia 2023 23:30
   Ze strony Millennium:

   "Pytania i odpowiedzi
   Czy mogę mieć więcej niż jedno Konto Oszczędnościowe Profit?
   Możesz posiadać po jednym Koncie Oszczędnościowym Profit do każdego ROR, do którego występują różni posiadacze/współposiadacze."

   Usuń
  10. @Anonimowy 7 sierpnia 2023 16:37, nie wydaje mi się, by bank miał taką intencję (to odczucie, poparte jednak tym, że banki teraz generalnie obniżają oprocentowanie i obniżają limity kwot objętych promocyjnym oprocentowaniem). W regulaminie nie dostrzegam niepodważalnych przesłanek za tym, by można było uzyskać promocję dla wielokrotności 200 tys. zł. Do ewentualnego sprawdzenia w praktyce - ale tego do momentu pierwszej wypłaty odsetek nikt nie zweryfikuje/nie potwierdzi.

   Usuń
  11. Niepodważalnych przesłanek czyli czego?

   Usuń
 7. Przykład z regulaminu:
  "Jesteś uczestnikiem promocji do której można było przystąpić do 31 maja, a Twój okres
  promocyjny mija 15 czerwca.
  1 czerwca wystartowaliśmy z kolejną edycją promocji dla której dzień badania sald to 25
  maja.
  3 czerwca na Twoje konto oszczędnościowe Profit wpłynęły nowe środki (które są
  nowymi środkami wg. zasad nowej edycji promocji)
  Od 16 czerwca jesteś w kolejnej edycji promocji.
  Twój okres promocyjny trwa 91 dni od daty 16 czerwca."


  Jak to rozumieć? Uruchamianie nowej promocji odbywa się w trakcie trwania starej?! Jeśli pod koniec trwania "mojej" promocji dopłacę środki to te środki aktywują kolejną promocję?!
  Moja promocja kończy się 20.08., do 01.08. na KO miałam 100tys., 02.08. dopłaciłam 90tys a ponieważ 31.07. rozpoczęła się kolejna edycja z dniem badania salda 28.07. to te 90tys stanowiące nadwyżkę nad saldo z 28.07. odpalają nową promocję, która zacznie swój bieg po zakończeniu starej czyli 21.08.?! Tak to działa? zostaje automatycznie przypisana do niechcianej promocji z saldem początkowym 100tys i jestem w niej uziemiona na 3 mieś. blokując sobie udział w innej korzystniejszej dla mnie edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak w trakcie starej? Przecież w przykładzie masz że stara kończy się 15-go. Więc dlatego od 16-go jest nowa.

   Usuń
  2. Najgorszy jest ten limit jednej darmowej wypłaty na miesiąc - to niesprawiedliwe!

   Usuń
  3. Anonimowy 7 sierpnia 2023 22:41
   Od 16-ego zaczyna się liczyć 90dni nowej promocji ale aktywacja tej nowej promocji nastepuje nie dlatego że 16-go czerwca wpłaciłam nowe środki (tak jak jest w każdym banku) tylko dlatego że nowe środki wpłaciłam 3 czerwca! A ja 3go czerwca dopłacałam środki do mojej starej promocji, która miała termin zakończenia 15 czerwca i wpłata w trakcie trwania starej promocji uruchamia od 16 czerwca nową promocję! Tak wynika z tego przykładu.

   Usuń
  4. Dokładnie tak. Dlatego żeby nie dać się bankowi wyrolować na bezodsetkowych 100k, trzeba całkowicie wycofać wszystko po zakończeniu starej edycji i przenieść to w inne miejsce.
   Żeby wrócić, trzeba odczekać do edycji, w której na dzień badania salda będzie zero.

   Usuń
 8. Jest nowa edycja. Nadal 7% ale do 100 tys zł.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...