Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższe oprocentowanie i dla większych kwot! Teraz nawet do 8,1% dla oszczędności w Nest Banku (+ 400 zł w bonusach za konto osobiste)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

5.07.2023

Wyższe oprocentowanie i dla większych kwot! Teraz nawet do 8,1% dla oszczędności w Nest Banku (+ 400 zł w bonusach za konto osobiste)

Nest Bank opublikował nową Tabelę Oprocentowania, wprowadzając zmiany stawek.

Nest Lokata Witaj: do 8,6% w skali roku
Teraz na lokacie powitalnej można uzyskać 8,6% 8,1% [po zmianie z 11.08.2023 r.] i dla większej kwoty - do 50 tys. zł. Z kolei Nest Konto Oszczędnościowe daje do 8,25% 8,1% [także po zmianie od 11.08.2023 r.] - przy tej stawce ulokować można większe środki - już nie do 50, ale nawet 200 tys. zł.

[Niniejszy wpis częściowo może być już nieaktualny. Sprawdź na bieżąco aktualizowane zestawienia: ranking lokat bankowych oraz ranking kont oszczędnościowych.]

[Aktualizacja w dn. 11.08.2023 r.: W niniejszym wpisie w kilku miejscach znajdziesz przekreślone wartości - to stawki obowiązujące w ofercie do 10.08.2023 r. Zaraz po przekreśleniu pojawiają się nowe liczby - to stawki obecnie obowiązujące. W dniu 11.08.2023 r. Nest Bank wprowadził nową Tabelę Oprocentowania - teraz Nest Lokata Witaj daje o 0,5 punktu procentowego mniej. Stawka 8,1% nadal sprawia jednak, że jest to najwyżej oprocentowana lokata w bankach w Polsce. 

Z kolei na Nest Koncie Oszczędnościowym oprocentowanie spadło z 8,25 do 8,1% w skali roku.

Pozostałe parametry oferty - zarówno lokaty, jak i rachunku oszczędnościowego - nie uległy modyfikacjom. Obowiązuje te same limity oraz okresy obowiązywania promocyjnego oprocentowania.]

W obydwu przypadkach, zarówno by skorzystać z promocyjnie oprocentowanej lokaty, jak i konta oszczędnościowego, niezbędnym jest konto osobiste w Nest Banku. To jednak nie jest jakimś dodatkowym obciążeniem, gdyż ten rachunek prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. A do otwarcia konta w Nest Banku jest dodatkowa zachęta - można z nim uzyskać do 400 zł, dzięki wysokiemu, bo 5-procentowemu moneybackowi. W podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie promocji oraz omówienie konta z oferty Nest Banku. A poniżej skupiam się już wyłącznie na propozycjach dla oszczędzających - pierwszej kolejności przyglądam się Nest Lokacie Witaj (z oproc. do 8,6% 8,1%), a nieco niżej analizuję ofertę Nest Konta Oszczędnościowego (z oproc. do 8,25% 8,1%).

Nest Lokata Witaj: do 8,6% 8,1% w skali roku


Z niniejszej lokaty powitalnej skorzystać mogą wyłącznie osoby, które tej lokaty w Nest Banku jeszcze nigdy nie miały. Jej założenie będzie możliwe w systemie bankowości internetowej jedynie w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego. Główne cechy Nest Lokaty Witaj:
 • oprocentowanie (stałe):
  • 6,0% w skali roku w przypadku lokaty 3-miesięcznej lub
  • 8,6% 8,1% w skali roku w przypadku lokaty 6-miesięcznej;
   (możliwe jest założenie tylko jednej z tych lokat)
 • minimalna kwota: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota: 50 000 zł;
 • czas trwania lokaty: 3 lub 6 miesięcy;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymasz zwrot wpłaconego kapitału bez odsetek).

Warunkiem skorzystania z lokaty (bez względu na to czy na 3, czy na 6 miesięcy), poza otwarciem konta osobistego, jest wyrażenie zgód (i tak wymaganych na potrzeby uzyskania moneybacku do 400 zł) na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty Nest Banku: 
 • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
 • w rozmowie telefonicznej 
 • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz 
 • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Względem dotychczasowej oferty bank podniósł oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej (z 8 do 8,6%), a także pozwolił ulokować większe środki - nawet 50 tys. zł (dotychczasowy limit wynosił 20 tys. zł)

By uzyskać 8,6% 8,1% w skali roku przez 6 miesięcy na Nest Lokacie Witaj, poza otwarciem konta osobistego i wyrażeniem zgód:
 • w każdym pełnym miesiącu kalendarzowym po otwarciu Lokaty Witaj (w całym okresie deponowania lokaty): 
  • zapewnij wpływy na konto w kwocie min. 2 000 zł (może być to przelew z konta w innym banku - nie musi być to przelew od pracodawcy; nie zaliczą się jedynie przelewy między własnymi rachunkami klienta czy wpływy z lokaty bądź wypłacanego kredytu w Nest Banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) oraz 
  • wykonaj min. 3 dowolne czynności (do wyboru): płatności kartą wydaną do konta, płatności Blikiem, przelewy (za wyjątkiem przelewów wewnętrznych na inne, ale własne konto w Nest Banku).

Jeśli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony wówczas bank obniży oprocentowanie do poziomu 0,5% w skali roku (począwszy od dnia następującego po zweryfikowaniu przez bank, że w danym miesiącu warunki nie zostały spełnione).

Nest Konto Oszczędnościowe: 8,25% 8,1% do 200 tys. zł


Z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby, które dopiero założą Nest Konto Oszczędnościowe. Zgodnie bowiem z wytycznymi z Tabeli Oprocentowania Nest Banku:
"Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r." [oczywiście ograniczenie to dotyczy wyłącznie rachunków oszczędnościowych w Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa]

Główne cechy promocji (obowiązujące dla Nest Konta Oszczędnościowego otwartego od 5.07.2023 r. od 11.08.2023 r.) to:
 • oprocentowanie: 8,25% [po zmianie w dn. 11.08.2023 r.] 8,1% w skali roku (stałe przez okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania);
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 200 000 zł
 • czas obowiązywania promocji oprocentowania: 90 dni otwarcia rachunku.

By uzyskać promocyjne oprocentowanie (na 90 dni), w dwóch okresach: (I okres) do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowego oraz (II okres) od 31. do 60. dnia od otwarcia konta oszczędnościowego (w każdym z tych dwóch okresów) 
 • na Nest Konto zapewnij wpływ(y) w wysokości min. 2000 zł oraz 
 • wykonaj min. 3 transakcje z Nest Konta spośród wymienionych: płatności kartą, płatności Blikiem lub przelewy (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Jeśli chodzi o wpływy na konto, to miej na uwadze, że bank nie uwzględni "(1) przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Banku [czyli w Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa], (2) kredytów udzielonych przez Bank oraz (3) lokat".

W przypadku niespełnienia warunków aktywności (wpływy + transakcje) w danym okresie, oprocentowanie promocyjne (8,25% 8,1%) zostanie obniżone do 3% w skali roku (począwszy od następnego dnia po stwierdzeniu przez bank braku spełnienia ww. warunków).

Nest Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Bez opłat są realizowane wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Nest Banku.

Jak założyć Nest Konto Oszczędnościowe? Po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Centrum kontaktu i dyspozycji => Wnioski dyspozycje => Nowy wniosek => Nest Konto Oszczędnościowe.

Każdy klient może skorzystać zarówno z Nest Lokaty Witaj, jak i Nest Konta Oszczędnościowego, co przy promocyjnych stawkach oprocentowania pozwoli zdeponować nawet do 250 tys. zł. Spełnianie warunków (wpływy i transakcje) może się pokrywać - zatem w danym miesiącu raz zapewniony wpływ 2 000 zł oraz 3 transakcje dadzą uzyskanie i 8,6% 8,1% na 6-miesięcznej lokacie, i 8,25% 8,1% na koncie oszczędnościowym.


Przydatne linki:

Przydatne dokumenty:

135 komentarzy:

 1. Czyli jakbym chciał założyć lokatę i konto oszczędnościowe to 2 razy muszę zapewniać wpływy czy tylko 1 raz wystarczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za jednym zamachem można spełnić warunki obydwu promocji - a więc w danym miesiącu 1 wpływ + 3 transakcje załatwiają jednocześnie i warunki promocji 8,6% na lokacie, i 8,25% na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
  2. Jak wpływa mi pensja na konto Nest Ror to czy to załatwia sprawę tego wpływu 2000 pod kątem załapania otworzenia Nest oszczędnościowego i załapania się na 8,25%%?

   Usuń
 2. Czy jeżeli już założyłam konto dwa miesiące temu i korzystam z promocyjnego oprocentowania 8.25 dla 50 tys, to czy mogę teraz zwiększyć tam wpłatę do 200 tys i dodatkowo założyć tą lokatę promocyjną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta 8,25% do 200 tys. zł obowiązuje dla Nest Konta Oszczędnościowego otwartego od 5.07.2023 r. (u osób, które założyły je wcześniej, warunki nie uległy zmianie).

   Usuń
  2. A czy można w takim razie teraz otworzyć drugie konto oszczędnościowe i zyskać wieksza maxymalna kwotę? Czy 1 klient może mieć tylko 1 KO?

   Usuń
 3. Do kiedy ta promocja bo do końca miesiąca mam zamrożone pieniądze gdzie indziej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złotówa, a jak przewidujesz, do września jeszcze będzie ta oferta? 13 września kończy mi się promocyjne oprocentowanie w Pekao i chciałam dopiero wtedy przerzucić oszczędności do Nest, ale nie wiem, czy nie przedobrzę, bo szykuje się obniżka stóp przed wyborami

   Usuń
  2. Nie jestem w stanie niczego tutaj przewidzieć. Oferta obowiązuje do odwołania, więc w każdej chwili może być wycofana/zmieniona.

   Usuń
 4. Pamiętam że miałem w Nest Banku jakąś lokatę z 5-6 lat temu. Nie pamiętam nawet jej nazwy. Czy mogę to gdzieś sprawdzić, i czy w ogóle to mnie ewentualnie wyklucza, bo nie wiem czy tak długo przechowują dane?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ku przestrodze! Otworzyłem konto w Nest Banku, dostałem na maila umowę z loginem i potwierdzeniem aktywacji konta. Ale po zalogowaniu się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej widzę konta, tylko komunikaty o błędach i braku uprawnień. Trzeci dzień dzwonię na infolinię, gdzie nic nie są w stanie z tym zrobić, jedynie przesłać zgłoszenie techniczne, które zostanie podjęte w terminie nieokreślonym, bo takowe są realizowane w kolejności wpływu. Rodzi się więc pytanie, jak wiele problemów technicznych zgłaszają klienci tego banku, skoro robi się z tego kolejka na więcej niż 3 dni? I teraz jak mieć do takiego banku na tyle zaufania, żeby trzymać tam te 200 tys.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Następnego dnia już wszystko powinno być otwarte i widoczne w bankowości.

   Usuń
  2. Anonimowy 5 lipca 2023 19:36
   Powinno, ale nie jest. Minęły już 3 dni.

   Usuń
  3. Po 8 dniach problem nadal nie został rozwiązany i na infolinii nie są w stanie powiedzieć, kiedy to nastąpi. Czyli problemów technicznych klienci zgłaszają chyba naprawdę wiele albo przerastają one Nest Bank.

   Usuń
  4. Update. Rozwiązanie problemu zajęło "technikom" Nest Banku 17 dni (sic!) i pewnie jeszcze dłużej by to trwało, gdyby nie kolejne telefony na infolinię i od razu na początku złożona pisemna reklamacja.

   Usuń
 6. Czy przejdą 3 przelewy do zasilenia karty Revolut?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po czym te wnioski, ze nie przejdzie ? Gdzie to napisane w regulaminie ?

   Usuń
  2. A gdzie w regulaminie napisane że przejdzie?

   Usuń
  3. O co chodzi z tym Revolut? Pod opisem niemal każdej promki jest o nich jakieś pytanie ... może to po prostu forma krypto-reklamy?

   Usuń
 7. Konto zamknąłem w 2021r. - rozumiem, że mogę skorzystać z promocyjnego oprocentowania KO i lokaty powitalnej?
  diego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety z lok. Powitalnej nie. Chyba, że zakładałeś tylko konto/KO, a tej lokaty nie. Jest ona dostępna tylko raz, a moja mimo zamknięcia kont również w 21r. widnieje w ich systemie, że miałem ją w 17r. KO jak najbardziej Ci przysługuje :)

   TomTom

   Usuń
  2. TomTom
   A gdzie w systemie można sprawdzić, czy kiedyś miało się już tę lokatę powitalną?

   Usuń
  3. TomTom ma rację. Regulamin lokaty:
   "§ 3
   1. Promocja przeznaczona jest dla Klienta, który spełnia następujące warunki:
   (...)
   2) nie posiadał wcześniej Lokaty Witaj w Banku"

   Usuń
 8. Jeśli dobrze myślę to każdy kto nie ma aktualnie konta w Nest (a miał, np. parę miesięcy temu) to może założyć je ponownie i zgarnąć 8.25% ;)? Oczywiście lokaty nie może założyć, jeśli kiedykolwiek ja miał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miał konto oszczędnościowe przed 21.11.2022 to jest wykluczony.

   Usuń
  2. Chciałem zakładać konto oszczędnościowe, ale teraz już nie mam pojęcia, czy załapię się na 8,25. Każdy ma inną interpretację... Konto zlikwidowałem w 2021r.
   diego

   Usuń
  3. Ważne jest jakie konto zlikwidowałeś. Jeżeli nie było to Nest Konto Oszczędnościowe to załapiesz się na 8,25% (a raczej nie było bo w 2021 roku tego konta nie było jeszcze w ofercie). Więc śmiało możesz zakładać.

   Usuń
 9. Czy jeśli ponad miesiąc temu zamknąłem konto oszczędnościowe to mogę je teraz otworzyć znowu z 8,25%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby to zbyt piękne;)

   Usuń
  2. @Anonimowy 6 lipca 2023 15:59
   Otwieraj i daj znać czy zadziałało.

   Usuń
  3. Mi się nie udało, w szczegółach konta pokazało się 3zamist 8.25%. Zamykałam KO kilka mieś temu.

   Usuń
 10. Czy blik na nr tel jest juz dostępny w Nest bank?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeżeli mieliście wcześniej Konto Nest Oszczędności to możecie skorzystać z promocji na 8,25%,natomiast jeżeli mieliście Nest Konto Oszczędnościowe to nie dostaniecie już 8,25%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze mam Konto Nest Oszczędności z "oprocentowaniem efektywnym" 5,90%, to ciekawe czy mógłbym je teraz zamknąć i otworzyć Nest Konto Oszczędnościowe na 8,25% ???

   Usuń
  2. Zainicjuj otwieranie nest konta oszcz. Powinien wyskoczyc komunikat: zamknij [stare] nest konto oszcz by móc otworzyć nest konto oszcz. 30 dni trwa zamykanie, dopiero po nich pozwoli otworzyć nowe NKO. Mogą wycofać przez ten czas ofertę. Zamknięcie starego NKO to nieodracalna utrata całkiem dobrego oproc wiborowego to sie zastanów czy warto. Dla nowych nieosiągalnego, za kilka miesięcy może być atrakcyjne. Stare NKO masz bez limitu wpłat, możesz nawet bańkę wpłacić i masz 5,9%.

   Usuń
  3. Projekcje wartości wskaźnika WIBOR 3M na przyszłość nie są zbyt dobre :)

   Usuń
  4. Wyskoczył mi komunikat Zamknij Nest Skarbonkę", bo też posiadam coś takiego. Narazie więc zamykam Nest Skarbonkę i okaże się, czy po tym da radę otworzyć Nest Konto Oszczędnościowe ;)

   Usuń
  5. Skarbonka nie ma tu nic do rzeczy - chodzi o to, że w Nest można mieć tylko jedno KO.

   Usuń
  6. Ja mam obecnie Nest Konto Oszczędnościowe oraz Skarbonkę.

   Usuń
  7. @6 lipca 2023 15:59 Właśnie mam taką sytuację, nest oszczędności zamknięte w lutym - po otwarciu oszczędnościowego, serio załapię się na promocyjne 8,25%?

   Usuń
  8. Anonimowy13 lipca 2023 12:56 - ma do rzeczy bo w Nest Banku można mieć jednocześnie max 2 konta oszcz. więc jak przedmówca ma Skarbonkę i stare Nest Oszczędności to tym bardziej mu krzyczy, że przed otwarciem nowego NKO musi min. 1 zamknąć.

   Anonimowy13 lipca 2023 14:55 - mi się w takiej sytuacji udało. Tylko po pierwsze musisz mieć pewność, że zamknąłeś w lutym Nest Oszczędności (dokładnie ta nazwa, a nie np. Nest Konto Oszczędnościowe=NKO). Po otwarciu nowego NKO wpłacasz grosza, odświeżasz parę razy i wyskakuje oprocentowanie właściwe, powinno być 8,25%. Nie dzwoń w tej sprawie na infolinię, powiedzą Ci że się nie da założyć na 8,25% w tej sytuacji. Zmarnowałam mnóstwo czasu na infolinii w tym temacie pytając czy uzyskam oproc. 8,25%, mówili że nie, ja argumentowałam na różne sposoby, co trwało. Po rozłączeniu się sama wyklikałam otwarcie konta NKO, wpłaciłam grosz i było 8,25%. Odsetki na koniec m-ca również się zgadzały.

   Usuń
  9. Anonimowy14 lipca 2023 13:28 - dzięki za obszerne wyjaśnienie sprawy. Zamknę Nest Skarbonkę i zobaczymy, czy da się otworzyć Nest Konto Oszczędnościowe=NKO.

   Usuń
  10. Bez zamknięcia obecnego KO nie da się otworzyć nowego - polecam komentarze na wątku z archiwum Bankobrania:

   https://www.bankobranie.pl/2022/12/nest-konto-oszczednosciowe-8-25-procent.html

   Usuń
  11. @Anonimowy14 lipca 2023 13:28 Dzięki, bardzo kolego! Tak jak nadmieniłem, zamykałem nest oszczędności. Wczoraj zrobiłem przelew, dzisiaj rano otworzyłem oszczędnościowe i pokazuje się promocyjne 8,25.
   Zawsze to ciut lepiej niż zawrotna na 6,8% :)

   Usuń
  12. Anonimowy14 lipca 2023 13:28 Oczywiście miało być koleżanko ;) jeszcze raz bardzo dziękuję :)

   Usuń
  13. Zamykanie konta Skarbonka nic nie da - to tylko strata czasu!

   Usuń
 12. "czas obowiązywania promocji oprocentowania: 90 dni otwarcia rachunku."

  Okres trwania promocji dla konta oszczędnościowego liczony jest od daty otwarcia rachunku oszczędnościowego, czy osobistego?

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam czy pod :
  zapewnij wpływy na konto w kwocie min. 2 000 zł jest uwzględniany mój przelew z mojego konta tylko w innym banku??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam u nich lokatę dla lojalnych i tam też było w regulaminie żeby zapewnić wpływ na konto, i normalnie przelewam tam pieniądze z innego konta w innym banku i wszystko jest ok.

   Usuń
  2. Przecież jest objaśnione.

   "może być to przelew z konta w innym banku - nie musi być to przelew od pracodawcy; nie zaliczą się jedynie przelewy między własnymi rachunkami klienta czy wpływy z lokaty bądź wypłacanego kredytu w Nest Banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas)"

   Usuń
  3. Dla mnie to też nie jest jasne. Może ktoś potwierdzić? "nie zaliczą się jedynie przelewy między własnymi rachunkami klienta" - to znaczy, ze wewnątrz rachunków Nest Banku to nie "zadziała", ale z innego konta (mojego) w innym banku już tak?

   Usuń
 14. Założyłam konto na stronie promocyjnej. Wysłałam zapytanie dot. Moneyback. Odpisali, że nie ma. O co chodzi? Czy na darmo u nich założyłam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być musi. Jeśli wniosek został złożony na stronie promocji (do której też linkuję w powyższym wpisie) i wszystkie warunki są spełnione (wyrażone zgody; minął okres wykluczenia dla byłych klientów), to moneyback będzie naliczany. Bywa, że konsultanci nie do wszystkiego mają dostęp i nie zawsze są w stanie wszystko zweryfikować (choć szkoda, że zdarza się przez to skutkować błędną odpowiedzią). Kto w banku ma widzieć, ten jednak wie (dział odpowiedzialny za organizację promocji). Sugeruję jednak podrążyć temat i dopytać co jest przyczyną takiej odpowiedzi.

   Usuń
 15. Dziękuję. Nie chciałabym robić zakupy za tysiaka na darmo. Napiszę do nich jeszcze raz, tylko ze na odp.trzeba czekać parę dni

  OdpowiedzUsuń
 16. Pytanie do Szefa Złotówki.
  Jak przypuszczasz ile czasu jeszcze oferta z 8,25% na KO może być aktualna? Zależy mi aby wejść w tą promocję jak najpóźniej, a nie przegapić.
  Dla mnie Nest Bank to zagadka. Uprzejmie proszę o prognozę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta (czy to 8,25% na koncie oszczędnościowym, czy 8,6% na lokacie) obowiązuje do odwołania, bo wynika z tabeli oprocentowania. Bank może ją zmienić kiedy chce (zmiana oczywiście dotyczy dostępności oferty dla nowych klientów; ci, którzy już skorzystali/skorzystają, to mają zagwarantowane warunki na określony czas). Niestety trudno cokolwiek prognozować (choć ewentualne zmiany bank chyba częściej wprowadza na początku nowego miesiąca, więc jest nadzieja, że co najmniej do końca tego miesiąca propozycje powinny być dostępne; no ale zobaczymy co życie przyniesie).

   Usuń
  2. Złotówa, czyli co radzisz - czekać czy nie?

   Usuń
  3. Dzięki Mr Złotówka.😁😁

   Usuń
  4. @Anonimowy 11 lipca 2023 21:32, ja generalnie wychodzę z założenia, że należy brać póki jest, by potem nie żałować.

   Usuń
  5. Ja z kolei czekam jeszcze i planuję założyć konto po 15 lipca, żeby moneyback naliczał mi się od sierpnia, aby mi się to nie nałożyło na moneyback w Velo, bo trudno mi wydać 2000 zł/mc. Ale po sytuacji z lokatą 10% w Credit Agircole i PKO, które mi przeszły koło nosa właśnie z powodu takiego odwlekania w czasie (chytry dwa razy traci ;), teraz czekam do tego 15 lipca z duszą na ramieniu, czy się załapię...

   Usuń
  6. W credit musisz wydać ok. 420, aby ci się naliczył dobry cashback. Suma tych wszystkich wydatków w wielu bankach i ciężko jest wydać 2000. Zwłaszcza, że banki biorą prowizję jak nie wydajesz. Skąd nabrać tyle do wydawania? Lepiej odłożyć na gorsze czasy. Lokaty 10 procent będą się kończyć w sierpniu pod koniec. Było jeszcze k.o Pekao 8 procent do prawie końca roku, a tu niewiele więcej. Ten kto miał kiedykolwiek lokatę w jest jest wykluczony i może mieć tylko konto.

   Usuń
 17. Informacja dla wszystkich chcących otworzyć KO w Nest. Dzisiaj aktywowałem konto osobiste i otworzyłem KO. Oprocentowanie mam 8,25%, więc wszystko jest ok. Dodam tylko, że poprzednio zamknąłem konta w kwietniu 2021r.
  diego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto dodać że w szczegółach % pojawia się dopiero po wpłacie na konto oszczędnościowe. Jak na koncie nie ma kasy to nie ma wtedy oprocentowanie.

   Usuń
  2. Nic dziwnego, gdyż takiego konta oszczędnościowego nawet jeszcze nie oferowali w kwietniu 2021r. 🤡

   Usuń
 18. Czy przejdą 3 przelewy po 1 zł na:
  - 3 różne konta w innych bankach na to samo (moje nazwisko)?
  - 3 przelewy na to samo konto
  ??

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy na Nest Konto Oszczędnościowe mogę przelać środki z dowolnego banku ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Proszę o info jak aktywować konto dostałem maila na telefon ale tam czarna magia gdzie znaleść login Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam sobie odpowiem - załączniki wpadły do spamu - czary

   Usuń
 21. Dzisiaj skończyła mi się półroczna lokata z CA, kasa poszła na Witaj :)

  OdpowiedzUsuń
 22. a w którym miejscu się wybiera , aby otworzyć lokatę witaj?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości w zakładce oszczędności.

   Usuń
 23. Mr. Złotówa, czy to, że widzę u siebie w apce Nest Lokatę Witaj oznacza, że spełniam warunki do jej założenia? Czy gdybym warunków nie spełniał, to ta lokata w ogóle nie byłaby widoczna? Kilka lat temu miałem już konto w Nest, ale nie pamiętam, czy miałem też jakąś lokatę powitalną, a nie wiem jak to sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja się zastanawiam czy lokata powitała na te 8,6% będziemy mnie cały czas? Na otwarcie mam 30 dni od założenia konta. Konto założone dziś i już aktywne. Ale kasę będę miał początkiem sierpnia. Boję sie że z dniem 1 sierpnia mogą obniżyć oprocentowanie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sobie na 8,25% na ko zdeponujesz. Jak zmieścisz się w terminie, to Ci nie obniżą - wiąże się to z nowym kontem ...

   Usuń
  2. Obniżyli. 11.08 obniżyli. Także w ko. Zatem ''zmieszczenie sie w terminie'' nie dotyczyło 30 dni a czasu do 10.08.

   Usuń
 25. Czyli można przelewać 2 tys z innego swojego konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
 26. Link nie działa, chyba promocja sie skończyła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Działa. Przed chwilą konto otwierałem. Przelew i po 10 min. mail, że konto aktywne.

   Usuń
 27. Gubię się w tym co piszecie. Czy jeśli miałem kiedyś Nest Konto Oszczędnościowe, ale je potem zamknąłem to teraz zakładając konto osobiste (także na nowo) i Nest Konto Oszczędnościowe (też na nowo) dostanę 8,25%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 8,25 proc. jest dla pierwszego Nest Konta Oszczędnościowego w życiu. Pytanie czy to co kiedyś miałeś to było NKO? Bo oni konta oszczędnościowe mieli różne. Po prostu załóż, wpłać 1 zł i sprawdź następnego dnia jakie masz oprocentowanie. Jest wyświetlane w szczegółach konta.

   Usuń
 28. A w jaki sposób zamyka się u nich rachunki jak już skorzystam z ich promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie wszystkie możliwe opcje są dostępne: placówka, list, infolinia, bankowość internetowa lub aplikacja mobilna, mail.

   Przy okazji polecam wpis: "Jak zamknąć konto w banku?", w którym omawiam dostępne sposoby wypowiedzenia umowy w poszczególnych bankach.

   Usuń
 29. MrZłotòwa czy do lokaty mogę wykonać przelew z własnego konta w innym banku na 2000? Ta informacja odnośnie przelewów miedzy własnymi kontami, że są nie zaliczane nie jest precyzyjna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zaliczą się przelewy między własnymi kontami klienta w Nest Banku, ale z innego banku przelew może być (nawet z własnego konta).

   Usuń
  2. Dzięki za sprostowanie :)

   Usuń
  3. A ta wpłata 2000 zł. ma być na Nest Konto Oszczędnościowe czy na zwykłe konto Nest?

   Usuń
  4. Na Nest Konto (czyli konto osobiste).

   Usuń
 30. A mogę prosić o info nt. oplat za przelewy z konta oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A opis możesz przeczytać?

   Usuń
  2. Oto info. MAsz je w artykule:
   Nest Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Bez opłat są realizowane wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Nest Banku.

   Usuń
 31. Kiedy pojawia się lokata Nest Witaj 8,6% na 6 miesięcy?
  Widzę tylko Nest Witaj 6% na 3 miesiące.
  Konto założone mam 20 lipca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na drugiej stronie lokat.Ale dziś wchodzę i patrzę-zmniejszyli do 8,1%.Nie wiem czy to uczciwe posunięcie banku bo konto otworzyłem 1 sierpnia a lokatę miałem założyć 18.Złożyłem reklamację bo czas na założenie to 30 dni.

   Usuń
  2. Teraz już obniżyli z 8,6% na 8,1%

   Usuń
  3. Ja tez to widze! Tak samo. Zalozylam konto i nie umiem zalozyc teraz tej lokaty i ko.

   Usuń
  4. Zalozylam tę lokatę i ko. Nie znalazlam zadnego centrum kontaktu i dyspozycji. Ani w apce, ani na www. A lokat bylo do wyboru multum, tych gorszych, dopiero na samym koncu daleko byla ta 8,1. W dniu 10.08 dokonalam przelewu do nest banku celem zalożenia ko i lokaty, ale wplyw byl 11.08, kiedy obniżono oba oprocentowania. 😪😪😪Gdyby przelew szedl w godzine nie dobę, to zdążyłabym. Hmm. To może też zlożę reklamację? Dziwne tam mają zasady, bo mielismy miec 30 dni na założenie, a tu z dnia na dzien zmiana.

   Usuń
  5. Trzeba pisać reklamacje skoro oprocentowanie miało być gwarantowane w danej wysokości przez 30 dni od otwarcia konta.

   Usuń
  6. Czy otrzymałeś jakaś informacje na złożona reklamacje w przypadku założenia konta 01.08? Ja mam sytuacje, ze zakładałam konto 04.08 .

   Usuń
  7. Na reklamację jeszcze czekam,ale mają 30 dni na rozpatrzenie więc chyba odpowiedź dostanę po fakcie.

   Usuń
 32. Nie moge znalezc tego centrum kontaktu i dyspozycji. Dzisiaj w nocy przelalam srodki, chcialam miec oproc. 8,6 oraz 8,25. Teraz to w sumie nie wiem co robic, bo na lokacie odsetki sa kapitalizowane chyba dopiero po pół roku, a na koncie oszcz. czesciej. Chyba bardziej oplaca sie na koncie oszcz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokatę otwiera się w zakładce OSZCZĘDNOŚCI. Podczas zakładania była ostatnia na liście z lokat do wyboru.

   Usuń
  2. ile masz? Nie odpowiadaj oczywiście ... do 50k wrzucasz na lokatę, reszta na KO. Niestety oprocentowanie spadło do 8,1%, ale to i tak lepiej niż u konkurencji ... i ... niestety nie ma szans do inflacji, która w ujęciu czteroletnim sięgnęła ponad 45% !

   Usuń
  3. Ale to rozwiazanie wcale nie musi byc najlepsze, bo na lokacie odsetki są po pół roku, a na ko kapitalizuja sie co mc i powiekszaja kwote bazową. Nie wiem, czy to rozumiesz. Wystarczy ci info że mam ponad 50 tys oszczednosci. 😜😜😜Wiem, że oproc. Spadlo. Dziekuje za pomoc, teraz zalozylam ko i lokate [dumna] Doznalam rozczarowania, bo po prostu eko velo miałam na 8 do dnia 10.08 i wyslalam przelew na nest konto 10.08, aby skorzystac z 8,6 na lokacie i 8,25 na ko, a zaksiegowali dopiero 11.08, kiedy już wprowadzili nowe zasady. [Smutek, żal, mega pech]

   Usuń
  4. https://www.bankobranie.pl/2014/08/niezbednik-bankobiorcy-sesje-elixir.html

   Usuń
  5. O, bardzo ci dziękuję. Ciekawy wpis. Dodam tylko krótko, że przelew wpłaty koniecznej typu 2000 zl a przelewanie dużej sumy oszczędnosci to zupelnie dwa różne procesy i bardzo trudno obecnie (sierpień 2023 roku) przelac dużą sumę miedzy bankami. Jest to proces czasochlonny, stresujacy. Trzeba najpierw wszedzie oddzielnie powchodzić, by pozmieniac
   limity na maksymalne, a i to może nie być wystarczajace do zrobienia jednego lub dwoch przelewów. Trzeba logowac sie na kilka sposobów, a każdy sposob (telefon, aplikacja, strona www) ma inne haslo, ktorego nieznajomosc spowoduje blokadę. A przecież korzystasz na co dzien tylko z jednego sposobu, więc tych hasel nie znasz. Poza tym limity sa malutkie i musisz przelewac po kilka razy, na raty, a drugi przelew z EKO do NEST platny 9 zł. Obeszlam to, ale trzeba też na to pomyślunku i czasu (dedykowany płatnościom pracownik infolinii velo mówi, że nie będzie to platne, wiec musisz byc lepszym znawcą niż on). Musisz także czekac na telefon weryfikujacy z banku.

   W kilka/kilkanascie minut przed wyjazdem do roboty tego procesu nie ogarniesz, a pośpiech powoduje błędy. Dużo łatwiej i szybciej jest uzyskac duże środki... w reklamowce wyrzuconej przez okno przez staruszka :D 😀😃😄

   Usuń
  6. Dziękuję za odpowiedź!

   Usuń
 33. Są juz na portalach artykuly mówiace, że banki zarobily w tym roku rekordowa sumę. Jednak, jak sam widzisz, my biedni ciulacze ze wszystkiego rezygnujacy i oszczedzajacy mamy na czysto tylko 540 zl zysku miesięcznie od zamrożonych 100.000 zl oszczednosci, nie - bardziej adekwatną do wielkosci inflacji - połowe minimalnej krajowej, podczas gdy inflacja srednio (!) faktycznie wyglada tak jak piszesz. Kupuję wegiel, w 2022 zarobilam mniej niż w 2021 (nie dano tak dużych dodatków), kupuję te same produkty spożywcze i znam ceny, a za 6 ton węgla muszę dać 12.000 zl zamiast 5100 zl... Za te same produkty spożywcze po 8 zl zamiast 4 zl i tak dalej. Cisne więc z ko i lokatami na maxa, poki oprocentowanie nie wynosi 0,5. Wtedy, uważam, będzie dobry moment na kupno małego mieszkania pod najem. Teraz szkoda fatygi i stresu z prawami lokatorów i opieszalościa wymiaru sprawiedliwosci. Pozdrawiam!

  Napisano na smartfonie - nagrodzie z CB dzieki wsparciu mentalnemu Mr.Zlotowy ;) ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Złotówa, link do regulaminu tabela oprocentowania (obowiązująca do 10.08.2023 r.) również odsyła do wersji obowiązującej od 11.08.2023.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urok tego, że bank pod tym samym linkiem udostępnia kolejne tabele oprocentowania. Dzięki za czujność i zasygnalizowanie - podlinkowałem startą tabelę (już umieszczoną na moim dysku).

   Usuń
 35. Kwota wpłaty jako warunku do spełnienia wzrosła z 2000zł do 5000zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadal jest 2000 na Nest Konto. 5000 dla Biznes.

   Usuń
  2. Uff. Się wystraszyłam, że nie dość, że obniżyli z dnia na dzień oprocentowanie z 8,6 na 8,1 i sie spóźniłam, to jeszcze będę musiala wpłacać po 5000 zł. Wyłączę dla swego spokoju obserwowanie tego bloga przez 90 dni (aż skończy sie oferta i trzeba będzie szukać nowej). Pozdrawiam.

   Usuń
 36. Gdzie znajdę regulamin tego konta oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tyle regulamin, co niezbędne informacje są na stronie nestbanku, klienci indywidualni, nest konto oszczędnościowe, i klikasz plusik po więcej informacji. Ja już korzystam i się cieszę!

   Usuń
  2. Wszystko jest w tabeli oprocentowania. Nie ma odrębnego regulaminu promocji oprocentowania na NKO

   Usuń
 37. Hej, otwarłem konto oszczędnościowe 2.08 czyli przed 11.08. Jakie obowiązuje mnie oprocentowanie? 8,1 czy 8,25? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest w tabeli oprocentowania 😋

   Usuń
  2. Skoro 8,1 obowiązuje od 11.08, a otworzyłeś 02.08, a 02<11...
   Dla małych oszczędności różnica 0,15 nie ma znaczenia.

   Usuń
  3. W zasadzie nie ma znaczenia, ale chciałem si ę upewnić. Dzięki za odp. Pozdr

   Usuń
 38. Od dziś już chyba tylko 7.6% na KO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na lokacie też niestety, a miałem właśnie założyć...

   Usuń
 39. O nie, a wczoraj już miałam otwierać konto, tylko nie zdążyłam... Szybko obniżają ;(

  OdpowiedzUsuń
 40. Czy ktoś też dostał maila ze oprocentowanie na lokacie spadło z powodu niedopełnienia warunków? Wpływ na konto był, transakcje były, zgody marketingowe we wniosku o konto były zaznaczone wszystkie. Ktoś mi wyjaśni? Chyba że podchwytliwe jakieś zgody trzeba było jeszcze już po otwarciu konta zaznaczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż reklamację, to ci wyjaśnią.

   Usuń
 41. Mam pytanie co do naliczania odsetek. Oprocentowanie promocyjne kończy mi się 25 pazdziernika a kapitalizacja odsetek jest 1go każego miesiąca. Czy to znaczy, że do 15go mam naliczane 8,25% a za ten jeden tydzień 3% czy kapitalizacja odsetek odbędzie się po stwace 3% (bo w momencie kapitalizacji juz nie obowiazywala promocja). Dziękuje z góry za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...