Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 300 zł do wzięcia z kartą kredytową BNP Paribas

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

5.07.2023

300 zł do wzięcia z kartą kredytową BNP Paribas

BNP Paribas odpalił kolejną edycję promocji swej karty kredytowej. Tym razem ze skróconym okresem wykluczenia dla byłych posiadaczy takiej katy.

300 zł moneybacku z kartą kredytową BNP Paribas
Na uczestników promocji czeka 5-procentowy zwrot za płatności w wybranych kategoriach miejsc. Miesięcznie można uzyskać do 50 zł, a że moneyback ma być naliczany przez 6 miesięcy, to w sumie da się zgarnąć tytułowe 300 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w BNP Paribas.]

300 zł moneybacku z kartą kredytową BNP Paribas


Dla kogo promocja? Udział w promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.06.2022 r. nie posiadała umowy z BNP Paribas o kartę kredytową. To zmiana na plus, gdyż - względem poprzedniej edycji - data wyznaczająca okres wykluczenia została przesunięta o rok. Dla niektórych może to więc być okazja na szybszy i opłacalny powrót.

Nagrody. Na każdego uczestnika promocji czeka 5-procentowy moneyback (czyli zwrot naliczany za płatności kartą). O ile jednak wyżej wspomniana skrócona karencja dla byłych klientów jest zmianą na plus, to tak nie da się potraktować ograniczenia miejsc, w przypadku których transakcje kartą będą kwalifikować się do moneybacku. W tej edycji są to miejsca, uogólniając, związane z szeroko pojętą turystyką, podróżami, rozrywką, gastronomią, aktywnością fizyczną i sportem.

Na zwrot 5% za płatności kartą można liczyć jedynie dla poniższych kodów MCC (ten kod przypisywany jest terminalom płatniczym i wskazuje na dominujący charakter działalność sprzedawcy lub usługodawcy):
Kategoria TRANSPORT I KOMUNIKACJA 
3000 do 3999 Linie lotnicze (główne), 
7512 Wynajem samochodów gdzie indziej nie sklasyfikowany, 
7523 Parkingi i garaże podziemne, 
3351 do 3441 Wynajem samochodów, 
4111 Transport podmiejski, 
4112 Linie kolejowe, 
4121 Taxi, limuzyny, 
4131 Linie autobusowe, 
4411 Promy i statki, 
4511 Linie lotnicze – inne, 
4784 Opłaty za drogi i mosty, 
4789 Inne nie wyszczególnione środki transportu. 
Kategoria TURYSTYKA 
4722 Biura podróży, Tour operatorzy, 
7011 Hotele, motele gdzie indziej nie sklasyfikowane, 
3501 do 3999 Hotele, motele 
7033 Pola campingowe 
Kategoria GASTRONOMIA 
4582 Restauracje, bary i sklepy na lotniskach, 
5812 Restauracje, 
5813 Bary, 
5814 Fast food  
Kategoria KULTURA I ROZRYWKA 
7991 Muzea 
7832 Kina 
7932 Bilard 
7933 Kręgielnie 
7996 Parki rozrywki, cyrki, 
7997 Kluby członkostwa (sport, rekreacja, atletyka), kluby krajowe i prywatne pola golfowe 
7998 Akwaria, delfinaria 
7999 Usługi rekreacyjne, ogrody, muzea, baseny, zoo 
7999 Usługi rekreacyjne (nigdzie indziej nie sklasyfikowane)

💡 Jeśli chcesz uzyskiwać zwroty za płatności bez ograniczeń miejsc, w których należy wykonywać transakcje, sprawdź 10-procentowy moneyback z kontem w VeloBanku oraz 5-procentowy moneyback od Nest Banku.

Do tego na uczestników promocji karty kredytowej BNP Paribas czeka zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę przez okres 12 miesięcy. To więc sprawia, że nie martwiąc się o koszty, w promocji można zyskać faktycznie 300 zł "na czysto".

Zasady promocji "Udane lato z kartą kredytową"


By wziąć udział w promocji i uzyskiwać moneyback 5%:
 • najpóźniej do 30.09.2023 r. złóż wniosek o kartę kredytową i zawrzyj o nią umowę z bankiem; 
 • w pierwszych 6 okresach rozliczeniowych po dniu zawarcia umowy o kartę, wykonuj płatności w wyżej wymienionych kategoriach miejsc.

Czym jest ów okres rozliczeniowy? Tu posłużę się klarowną definicją z regulaminu promocji:
"miesięczny, powtarzalny okres, w którym rozlicza się transakcje dokonane na podstawie Umowy o Kartę kredytową, przy czym pierwszy Okres rozliczeniowy rozpoczyna się w dniu zawarcia Umowy o Kartę kredytową i kończy się w pierwszym przypadającym po zawarciu Umowy o Kartę Kredytową dniu rozliczenia – tj. wskazanym w Umowie o Kartę kredytową dniu miesiąca w którym sporządzane jest zestawienie transakcji, zaś każdy kolejny Okres rozliczeniowy rozpoczyna się następnego dnia po zakończeniu poprzedniego Okresu rozliczeniowego i kończy się w najbliższym Dniu rozliczenia"

Od płatności kartą w wyżej już wymienionych kategoriach miejsc, bank będzie naliczał 5% zwrotu - w każdym miesięcznym okresie rozliczeniowym zyskać możesz do 50 zł. A z racji tego, że moneyback przysługuje przez 6 kolejnych okresów rozliczeniowych, to łatwo wyliczyć, że łącznie da się zgarnąć do 300 zł.

Do zwrotów nie będą zaliczane płatności dokonane w miejscach, gdzie przypisany został kod MCC 5300 – handel hurtowy. Ponadto w regulaminie znaleźć możemy taki zapis:
"Za Transakcje Kartą kredytową nie uznajemy transakcji, które: 
- są transakcjami gotówkowymi, 
- zostaną zwrócone lub są sporne, 
- są przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku, 
- zasilają karty lub inne instrumenty płatnicze, rachunki płatnicze lub inne instrumenty lub rachunki, które posiadasz: 
       - Ty, 
       - inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej ani niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji, 
       - podmiot, który pośredniczy w tej transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług, 
       - podmiot, który świadczy usługi przechowywania środków klientów (np. transakcje przez portfel elektroniczny, przekazy pieniężne i zakłady – w tym kupony loteryjne, żetony do gier kasynowych)"


O wysokości moneybacku bank informuje w zestawieniu transakcji wysyłanym po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Przy ustalaniu wysokości moneybacku bank weźmie pod uwagę wyłącznie transakcje, które zostały rozliczone (zaksięgowane) do dnia zakończenia danego okresu rozliczeniowego.

Wypłata moneybacku będzie następować na rachunek karty kredytowej, co spowoduje spłatę ewentualnie wykorzystanego limitu lub nadpłatę karty. W tym drugim wypadku, chcąc skorzystać ze środków, jak ognia unikaj przelewów z karty i wypłat kartą kredytową w bankomacie, bo to sporo kosztuje. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonywanie płatności kartą, bo wtedy nie wiąże się to z prowizjami, ani opłatami.

Jeśli dotąd nie było Ci dane posiadać karty kredytowej, to swego czasu napisałem więcej o tym jak rozsądnie i bez kosztów z niej korzystać - koniecznie sprawdź krótki poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Karta kredytowa w BNP Paribas - prześwietlenie oferty


Karta kredytowa BNP Paribas wizerunek
Uczestnicy tej promocji objęci są - wspomnianym - zwolnieniem z pierwszych dwunastu miesięcznych opłat za kartę kredytową (zwolnienie dotyczy zarówno karty Mastercard Standard, jak i Mastercard Gold, bo dowolną z nich możesz wybrać w ramach promocji). 

Po tym okresie zaczną obowiązywać standardowe warunki - na chwilę obecną BNP Paribas nie pobiera miesięcznej opłaty (w wysokości 9 zł) za kartę kredytową Mastercard Standard, jeśli łączna wartość rozliczonych transakcji kartą w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), wyniesie min. 1 000 zł. W przypadku karty kredytowej Mastercard Gold standardowe warunki (a więc poza promocją, tj. po upływie 12 miesięcy bez opłaty miesięcznej) są już bardziej wyśrubowane - z opłaty 15 zł miesięcznie zwalnia bowiem wykonanie w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), płatności na sumę min. 2 000 zł. 

W przypadku woli rezygnacji z karty kredytowej, pamiętaj o zapisie z cennika banku, gdzie pojawia się opłata "za wypowiedzenie umowy przed upływem 6 miesięcy od dnia jej zawarcia". Zatem jeśli postanowisz zamknąć swą kartę, to zaczekaj z tym "chwilkę", aż minie wspomniany okres - w przeciwnym wypadku bank pobierze 25 zł (acz wcześniejsza rezygnacja z karty zbytniego sensu by i tak nie miała, gdy zwroty przewidziane są na 6 miesięcy).
💡 Na koniec dodam, że choć w BNP Paribas można wyrobić samą kartę kredytową i korzystać z promocji, to jednak warto też pomyśleć o koncie osobistym, z którym zgarnąć można do 470 zł premii. Razem z kartą kredytową robi się więc już 770 zł. Kolejność wnioskowania jest obojętna, acz w praktyce lepiej zacząć od otwarcia konta osobistego.

Przydatne dokumenty:

3 komentarze:

 1. Karencja kusi ale kategorie do zrealizowania max jak może komuś wypadnie miesiąc lub dwa z urlopem. Ale tak to ciężko. Nie wiem czy jest jakaś pula ale nie wróżę wyczerpania przed czasem.

  OdpowiedzUsuń
 2. BISKUP bZDĘGA7 lipca 2023 10:33

  Jakieś 10 zeta spokojnie zarobię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Czyli warto bo 10 zł za kartę kredytową to jednak więcej niż nic.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...