Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nowy rekord! Zgarnij nawet 620 zł w bonusach za Konto Santander

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.07.2023

Nowy rekord! Zgarnij nawet 620 zł w bonusach za Konto Santander

Oto najnowsza promocja konta osobistego w Santander Banku.

Promocja konta w Santander Banku: lipiec 2023
Do wzięcia czeka premia pieniężna 300 zł oraz 200 zł w bonach na zakupy (w tym 100 zł do Biedronki). W towarzyszących promocjach doszło jeszcze 120 zł, więc w sumie można teraz zgarnąć nawet 620 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Promocja konta w Santander Banku: lipiec 2023


W praktyce to nie jest jedna promocja, ale kumulacja kilku - można je ze sobą łączyć. Poniżej dowiesz się jak uzyskać: 
 • w ramach najnowszej, lipcowej promocji "Załóż konto, zyskaj bonusy":
  • 300 zł premii pieniężnej, która wpłynie na konto osobiste, więc wykorzystasz ją według własnego uznania, wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel,
  • bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka
 • nagrodę za podanie kodu polecenia - tu do wyboru będziesz mieć jedną z nagród: 100 zł na zakupy w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando albo 4 bilety kina (Cinema City lub Helios);
 • bonus pieniężny 20 zł za przetestowanie usługi Kantoru Santander oraz
 • dodatkowe bonusy pieniężne do 100 zł za podpięcie karty do kont walutowych.
Wszystko razem wzięte da nawet 620 zł... ale w praktyce zyskać można jeszcze więcej. Niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 100 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie).

Przez mnogość bonusów niniejszy wpis jest dość długi. W praktyce całość da się jednak ogarnąć całkiem łatwo. Na końcu wpisu zamieściłem także rozpiskę w formie pdf, której wydrukowanie jeszcze bardziej uprości zdobywanie premii w tej promocji.

Zyskaj 500 zł na start w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.07.2022 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy Konta Jakie Chcę lub Jakie Chcę dla Młodych bądź Select, a także Kont Santander, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - bank wyklucza z promocji posiadaczy takich kont otwartych od 1.04.2019 r.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii 300 zł i bonu do Biedronki (100 zł). Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

Zasady promocji "Załóż konto, zyskaj bonusy"


W ramach tej promocji zgarniesz 300 zł premii (rozbitej na 3 transze po 100 zł każda) oraz bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • do 31.07.2023 r. złóż wniosek (o Konto Santander lub Konto Santander dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą (we wniosku o konto do wyboru będzie karta Mastercard lub Visa - nieco niżej wyjaśniam dlaczego w chwili obecnej lepiej wybrać kartę z logo Visa);
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (A czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10.08.2023 r. zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • od sierpnia do grudnia 2023 r. (w każdym z tych pięciu miesięcy):
  • co najmniej 3 razy zaloguj się do aplikacji Santander Banku na urządzeniu mobilnym (wystarczy samo logowanie bez wymogu wykonywania jakichkolwiek transakcji);
  • wykonaj co najmniej 3 płatności kartą wydaną do konta (na dowolne kwoty i nie anuluj ich w ciągu 7 dni od wykonania) oraz
  • zapewnij wpływ(y) na konto min. 1 000 zł (lub min. 300 zł, jeśli nie masz ukończonych 26 lat) - może to być wpływ z dowolnego źródła, więc w praktyce warunek ten można spełnić w prosty sposób - wystarczy bowiem np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić.

Spełnianie powyższych warunków będzie zapewniać Ci kolejne premie: pierwsze 100 zł wpadnie za spełnienie wytycznych w sierpniu, druga premia 100 zł będzie Ci się należała za spełnienie wymienionych warunków we wrześniu i październiku, a ostatni bonus 100 zł przewidziany jest za realizację warunków promocji w listopadzie oraz grudniu.

Kto zaś spełni wyżej wymienione warunki uzyskania wszystkich trzech premii pieniężnych (3 x 100 zł), ten zapewni sobie jeszcze jedną nagrodę (już bez konieczności wykazywania się jakąkolwiek dodatkową aktywnością) - otrzyma bon do Biedronki o wartości 100 zł.

Wypłata premii na Twe konto w Santander Banku nastąpi w trzech transzach:
 • do 30.09. otrzymasz 100 zł (za spełnienie warunków w sierpniu);
 • do 30.11.2023 r. wpłynie 100 zł (za realizację wytycznych we wrześniu i październiku) oraz
 • do 31.01.2024 r. wpadnie ostatnia premia 100 zł (za wymaganą aktywność w listopadzie i grudniu).

Bon o wartości 100 zł do Biedronki otrzymasz wiadomością w bankowości internetowej lub SMSem najpóźniej do 31.01.2024 roku.

Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód.

Program "Polecam mój Bank": 100 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocji z premią 300 zł i bonem do Biedronki o wartości 100 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie jedna z poniższych nagród:
 • 100 zł do Biedronki lub 
 • 100 zł do Decathlonu, lub
 • 100 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 100 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

Wartość bonów względem poprzedniej edycji wzrosła o 20 zł.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią 300 zł i bonem do Biedronki):
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta:
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 29NKEQ oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie i podejrzanie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem).

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.

Dodatkowy bonus 20 zł za przetestowanie Kantoru Santander


Santander udostępnia też dodatkową promocję "20 zł z Kantorem Santander", dzięki której do wzięcia jest tytułowy bonus za przetestowanie wymiany walut. Kantor Santander to usługa umożliwiająca internetową wymianę walut po korzystniejszych kursach, niż "zwykłe" bankowe kursy walut (z wysokimi spreadami).

Niniejszą promocję można połączyć z wyżej opisanymi promocjami z bonusami do 500 zł, co teraz da w sumie 520 zł (acz uczestnictwo w niniejszej promocji z bonusem 20 zł jest dobrowolne).

Limit nagród. Promocja "20 zł z Kantorem Santander" dostępna jest do 31.08.2023 r. lub do wcześniejszego wyczerpania puli 5 000 nagród po 20 zł każda.

Zasady promocji. By zgarnąć 20 zł, najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta osobistego (w PLN):
 • załóż konto walutowe w Santander Banku w wybranej przez siebie walucie (można to zrobić np. poprzez bankowość internetową - niżej podpowiadam w jaki sposób) oraz
 • wymień co najmniej 50 jednostek waluty (USD, EUR, GBP lub CHF) za pośrednictwem Kantoru Santander (może być to transakcja kupna lub sprzedaży).

Bonus 20 zł otrzymasz na konto osobiste najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym wykonasz wymianę waluty (do tego czasu nie zamykaj konta w PLN). Każdy uczestnik promocji zdobyć może tylko jeden bonus 20 zł (bez względu na liczbę posiadanych kont) - do tego czasu posiadaj konto (w PLN) otwarte w okresie promocji.

Konto walutowe możesz założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej w zakładce "Oferta Banku" => Konta osobiste => Konto24 walutowe.

Wymianę waluty na potrzeby niniejszej promocji zrealizujesz w bankowości internetowej w zakładce "Kantor Santander".

Konto24 walutowe prowadzone jest bez opłat, jeśli w danym miesiącu trzymasz średnie saldo na rachunku walutowym co najmniej 20 podstawowych jednostek monetarnych waluty rachunku (a więc np. 20 euro w przypadku rachunku w EUR będzie leżało na koncie przez cały miesiąc). Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, opłata miesięczna wynosi 10 zł.

Skupiając się na powyższych promocjach, do wzięcia są już bonusy o łącznej wartości 520 zł (320 zł premii + 200 zł w bonach na zakupy). Jednak to nie wszystko, bo Santander udostępnia też inne promocje - o nich piszę nieco niżej. Już dzięki dwóm pierwszym z poniżej wymienionych, zgarnąć możesz dodatkowo do 250 zł, co da tytułowe 770 zł.

Jak zyskać jeszcze więcej?


▶ Promocja "Połącz kartę Visa z kontem walutowym i odbierz do 100 zł". We wniosku o Konto Santander wybrać można kartę Visa lub Mastercard. W chwili obecnej warto zdecydować się na pierwszą z nich, gdyż można zdobyć dodatkowe bonusy pieniężne do 100 zł. Tę nową promocję Santander Banku szczegółowo omówiłem tutaj.

▶ 150 zł premii za konto dla dziecka w wieku 7-17 lat. Jeśli jesteś rodzicem dziecka w tym wieku i zdecydujesz się na otwarcie rachunku także dla osoby nieletniej, to bank zapłaci za to 150 zł (choć tu ważna uwaga: by skorzystać z tej okazji do bankobrania, należy się pospieszyć - konto dla pociechy trzeba bowiem założyć najpóźniej do 9.07.2023 r.). Więcej o tej promocji piszę tutaj.

▶ Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 770 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 5", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

▶ Zwroty za płatności z konta. Konto Santander (jak i Konto Santander dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Santander wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

Konto Santander - omówienie oferty


Główne cechy kont z oferty Santander Banku to:
 • Konto Santander: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danymi miesiącu wykonasz płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł (tego warunku nie trzeba spełniać w miesiącu otwarcia konta);

  Konto Santander dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"

Pozostałe ważne kwestie, to:
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Santander na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Choć płatności Blikiem można wykonywać zamiennie z płatnościami kartą w celu zwolnienia z opłat za konto i/lub kartę, to zwróć uwagę, iż na potrzeby powyższych promocji (z premią do 300 zł, bonem 100 zł do Biedronki, jak i z nagrodą do wyboru za otwarcie konta z polecenia), płatności należy wykonywać wyłącznie kartą wydaną do konta (transakcje BLIKiem nie zostaną zaliczone).

Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Santander lub Konto Santander dla Młodych. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera.

Rozpiska warunków promocji:

Rozpiska warunków promocji
Dzięki tej rozpisce z łatwością przejdziesz przez poszczególne etapy promocji i zyskasz premię w całości. Wystarczy wydrukować i odhaczać spełnianie warunków w danym miesiącu.


Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. Bank wyklucza z promocji posiadaczy kont otwartych od 1. kwietnia 2019 r. 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko kont otwartych w promocji, choć takich prawdopodobnie jest większość.

   Usuń
 2. Możesz zaktualizować rozpiskę o aktualną wysokość bonusów i opcje dodatkowe za otwarcie konta walutowego i transakcje walutowe ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dodatkowa promocja, która w odróżnieniu od pozostałych jest jednak dość mnoga w różne warunki - by więc nie zmącić przejrzystości rozpiski z bonusami do 520 zł, tej promocji postanowiłem nie ujmować.

   Usuń
 3. Lista pomocnicza w pdf jest nieaktualna

  OdpowiedzUsuń
 4. Sandander zalicza płatność kartą (uzupełnienie konta) revoluta ?? mBank zalicza je do transakcji kartą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba transakcja Quasi cash więc nie zaliczy. Przynajmniej do obrotu zwalniającego z oplaty miesięcznej. Ale już przy bliku nie ma żadnych wykluczeń więc tu szukaj sposobu.

   Usuń
 5. Konto Jakie Chcę otworzyłem 13.10.2018,a zamknąłem 17.10.2022.Czy łapię się na tą promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie. Wymagane jest to, by nie posiadać konta w Santander Banku co najmniej od 1.07.2022 r., więc pozostaje jeszcze trochę zaczekać (ta data z edycji na edycję jest przesuwana, więc najprawdopodobniej załapiesz się na promocję w listopadzie).

   Usuń
 6. Czyli jak otworzę konto w lipcu to i tak płatności w lipcu nie liczą się do bonusu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla programu poleceń? Tak liczą się już te w miesiącu otwarcia konta.

   Usuń
 7. Dałem się wykiwać na promocyjnej lokacie w Santander. Niejasne i nielogiczne zasady powodują spadek oprocentownia z 8% do 1% tylko dlatego że suma środków na koncie i lokacie przekroczy kwotę 100k np. o złotówkę. Zwykła pułapka na oszczędzających. Przeniosłem środki do PKO BP i mam 8,5% bez idiotycznych warunków.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie warunki utrzymania k.k. (Pajacyk) oferuję Santander?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 13 lipca 2023 00:42
   Takie jak w TOiP

   Usuń
  2. To inaczej zadam pytanie: co aktualnie oferuje Santander, żebym raczył nie zrezygnować z ich k.k.?

   Usuń
  3. Zwrot 2% do max. 30 zł/mies. W miesiącu wypowiedzenia i w 3 kolejnych.

   Usuń
  4. Zwróciłem się Santander o wymianę uszkodzonego banknotu i odmówiono mi wysyłajac do banku, którego bankomat wydał mi taki banknot. Czy to jest ok? W internecie pisze, że każdy bank powinien wymienić uszkodzony banknot.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...